✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Stāt, rupekli

2011. gada 6. decembrī, 38 komentāri

Uzņēmīgi un pa rīkli atrauties nebaidošies jaunieši izlēmuši brīvajā laikā pamācīt autovadītājiem ceļu satiksmes noteikumus. Tiem, kas tos acīmredzami nezin. Ņemiet vērā, ka tā ir Maskava, kur visi brauc un stāv kā, kur un kad vēlas. Un ņemiet vērā, ka tā ir Krievija, kur pa muti sadod arī bez iemesla, kur nu vēl, ja tavu auto aplīmē ar sūdīgi nost nākošu uzlīmi. Lielu. Protams, ka viss tiek dokumentēts.

Kustība saucās vienkārši - “СтопХам”. Visi video ir redzami viņu jūtūbē. Jāpiebilst, ka, atšķirībā no Latvijas, viņiem ir spēcīgi organizatori un milzīgs sociālais atbalsts sociālajos tīklos, kas ir raksturīgi tikai milzīgām kopienām.

Kustība ir apsveicama, un, galu galā, pat, ja mazliet nelegāla, tomēr gana efektīva. It sevišķi patika viņu ideja par nesaskaņotajām stāvvietām :)

Lieku priekšā iemācīt mikrorajonu urļikiem CSN, izsniegt viņiem uzlīmes, piesolīt mazu bet godīgu samaksu par katru nostrādāto dienu, piekodināt pa muti sevišķi nevienam nedot (ja nu vienīgi pašaizsardzības nolūkos) un visupirms mēģināt vienkārši pieklājīgi pierunāt pārbraukt citur, to visu dokumentēt, un galu galā - iet ielās.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar btw

2011. gada 6. decembrī, plkst. 21:52

Netā var atrast jautrākus keksus, kuri sociālajos tīklos uzdodas par mazgadīgajiem un gaida kad uzradīsies perverts. Kad perverts ierodas uz tikšanos viņu sagaida jaunieši ar videokameru, kas notiek aiz kadra nav zināms.

Gravatar Pēteris

2011. gada 6. decembrī, plkst. 22:06

It kā dzīvoju mikrorajonā, ar īpašām problēmām nesaskaros, izņemot ziemu un trešdienas, kad tuvējā skolā ir toļi džipu tusiņš vai vecāku sapulces un visi vecāki apzināti apmeklē un visiem ir džipi un saparkojās sazin kā piecās rindās. Man drīzāk kaitina tie onkuļi kuri nerespektē to, ka, ja man ir brīva josla, un viņa joslā ir noparkojies džips, tad man tomēr ir priekšroka. Ir gadījies pasēdēt parīs minūtes purns purnā, pataurēt uz bembi, paklausīties kā šis uz mani taurē un nedaudz pažestikulēt. Parasti gan palaižu, ja laicīgu pamanu, bet ja garīgais sūdīgs, tad tik padod iemeslu...

Gravatar Archijs

2011. gada 6. decembrī, plkst. 22:09

Es vairāk brīnos par automašīnām, kuras redzamas tajos video ;)

Gravatar pix

2011. gada 7. decembrī, plkst. 08:49

Pēteris: Jā, es atceros 90 gadu beigās (pats redzēju gadījumu), kad otrs šoferis-atsaldenis nenocietās, izkāpa no mašīnas, izvilka stroķi un laimīgā kārtā izšāva tikai riepas, bet pēc tam deva uz atpakaļu (taisnība bija tam, kuram tika sašautas tikai riepas).

Gravatar e-remit

2011. gada 7. decembrī, plkst. 09:44

80-to beigās bija gadījums - tai laikā bija jāstāv garās rindās pēc degvielas. Tad nu garajai rindai garām aizbrauca viens Mercedes (tai laikā liels retums, Žigulis jau bija kruti), piebrauca visiem priekšā un skaļi visiem pateica: "Kad jums būs tāda mašīna, kā man, jūs arī varēsiet tā darīt." Tad nu rindā kāda piektā mašīna - Žigulis, izbrauca no rindas ārā, pabrauca atpakaļ, ieskrējās un ielika Mersim sānos. Merša šoferis bāla, bet Žiguļa šoferis skaļi pateica: "Kad tu varēsi mainīt Žiguļus, kā es to daru, tu arī tā varēsi darīt!" Vēlāk gan izrādījās, ka tas Žigulis ir zagts (vai arī tika uzdots par zagtu), bet nu dažs tika pārmācīts.

Gravatar Vaards

2011. gada 7. decembrī, plkst. 11:02

> kas notiek aiz kadra nav zināms.

Visus jauniešus pēc tam saliek rindiņā un no aizmugurez izd*... :D Vispār jau interesanti, kamdēļ satiksmes organizācijas tēmā btw tieši par tādu jautājumu iedomājās? Kāds savdabīgs latentais, vai?

Gravatar tiri-piri

2011. gada 7. decembrī, plkst. 14:03

e-remit -- domāju tā urbāna leģenda. Arī tādu biju savaulaik dzirdējis un protams ka patika, heh. Laacz -- kur stress? Protams, ka Rīgas ielās reizēm var sastap tupus autovadītājus, bet nekas ārkārtējs. Līdz Maskavai augt, augt un droši vien nekad neizaugt...

Tie uzlīmju lipinātājčaļi gan samērā ar olām. Labi saprot, ka var normāli atrauties no kāda aizskarta džipista... Tajā viņu "best of" sērijā figurēja gan tēviņi, kas spļāva, gan stroķis, gan beisbola nūja un konkrēti zonas čaļi, kuru teksts bija ģeniāls, tipa "ti, bļa čo ģelaješ, mi že na raboķe". :)

Gravatar Normunds

2011. gada 7. decembrī, plkst. 15:48

Rekomendēju noskatīties šo: http://www.youtube.com/watch?v=Wqw_6Fqb4a0 un pēc tam šo http://www.youtube.com/watch?v=yZU0R8c0NAQ Otrajā video ir arī par uzlīmju līmētājiem, bet īpaši iesaku pievērst uzmanību intervijai ar rogozinu ;)

Gravatar Zandis

2011. gada 7. decembrī, plkst. 19:31

Es atkal nesaprotu, kāda kuram varētu būt darīšana gar manu CSN ievērošanu vai neievērošanu. Tā ir diezgan privāta lieta, kur, kad un kāpēc es parkojos un neredzu, kāpēc vispār kādam tur būtu jālien iekšā. Ja man tādu uzlīmi līmētu, es necenstos plēst nost, tieši otrādāk - visu rūpīgi iedokumentētu savā video, tad noalgotu sevi uzlīmes noņemšanai par neadekvāti augstu cenu un tad (kad uzlīme būtu jau noņemta), iesniegtu prasību policijā, lai viņi noskaidro, kurš kaitēja manam īpašumam un kad viņi noskaidrotu viņus, iesniegtu prasību civiltiesā par izdevumu (uzlīmes noņemšanas) piedziņu un arī neadekvāti augstu morālo kompensāciju paprasītu.

Kā par nelaimi, vienmēr atrodas visādi lašaras laaczi, kuriem šitais viss šķiet labi un atbalstāmi, jo redz kāds tur kaut ko nedaudz nepareizi noparkojās vai tamlīdzīgi, un to jau mazie cilvēki nedrīkst pieļaut. Vēlreiz jautājums - kāda kuram darīšana gar manu privātumu?

Gravatar ulzha

2011. gada 7. decembrī, plkst. 19:38

#1. btw kas tur jautrs? "Uzdoties" nav gadījumā pusceļš uz sam durak?

#10. Zandis varbūt darīšana sākas, kad tu traucē citu (sauksim tās par privātajām) tiesības caurbraukt? Pēc konteksta saprotu, ka Maskavā tas ir masveidā. Tu saproti citādi, ja reiz lieto vārdu "nedaudz"?

Gravatar Zandis

2011. gada 7. decembrī, plkst. 19:50

Nu, tad lūdzu, zvani ceļu policijai, lai viņi tiek galā ar visu pēc normatīviem aktiem, nevis taisi sūdus uz paša galvu. Kur ir problēma?

Gravatar bobiks

2011. gada 7. decembrī, plkst. 20:05

Zandis normāls pacans. Braukā pa koplietošanas ceļiem, kuri faktiski ir visu mūsu kopīpašums, un uzdod sevi par ceļa kingu, kurš izlemšot kā ir un kā nav pareizi darīt. P!$ nafig uz savu privāto teritoriju un tur kaut vai laid sev auto virsū no kalna un kviec no priekiem!

Gravatar BaumaņuKārlis

2011. gada 7. decembrī, plkst. 20:21

Zandi, ja ir dūša pārkāpt noteikumus nav ko dirsties. Uzlīmes varu līmēt kur gribu, tā ir diezgan privāta lieta.

Gravatar ulzha

2011. gada 7. decembrī, plkst. 20:23

#12. Zandis arī variants, bet pēc konteksta saprotu, ka tur policija to nedara. Puikas saņemas un uzsāk drusku riskantu uzmanības pievērsienu šai problēmai, kā rezultātā ieguvums varētu atsvērt risku un normatīvo aktu pārkāpumu ar uzlīmi. (Citu pārkāpumu nav?) Problēma ir rupji noteikumu pārkāpumi, un to cenšas novērst, apsveicami, qed.

Gravatar Jānis Krickis

2011. gada 7. decembrī, plkst. 20:31

vispār es piekrītu Zandim, tādi pašdarbnieki, kas uzņemas tur baigo likumsargu lomu jāmočī kamēr mazi! Moš ejiet un arī pensionāriem, kas lien pāri ielai kur nevajag aizrādat, tikai neaizmirstat paņemt CSN grāmatiņu līdz, lai var kā mācītājs no kanceles nolasīt pantu! Ja es pārkāpju csn tā ir tikai vienīgi un tikai mana personīgā darīšana, jums gar to virpār ir NEKĀDA darīšana, tam attiecīgi ir paredzētas institūcijas kam ir likumīgas tiesības sodīt, par ko es vispār maksāju nodokļus man tad jāprasa? lai tādi lohi kā jūs pistos klāt manam privātīpašumam?

Gravatar ulzha

2011. gada 7. decembrī, plkst. 20:45

#16. Jānis Krickis nu gan salīdzināji mellenes ar āboliem. Nekaitīgu nevarīgu pensi ar agresīvu urlu baru. Atpakaļ uz Delfiem :)

Gravatar Jānis Krickis

2011. gada 7. decembrī, plkst. 21:08

es nesalīdzinu fiziski cilvēku kontingentu, es runāju par likuma pārkāpumu. man jau domāt, ka likums ir visiem viens rakstīts un visi ir vienlīdzīgi viņa priekšā, bet izrādās, ka tā nav. pēc tava teiktā sanāk, ka es ar savu sūrā grūtā darbā nopelnīto veco subāru zem zīmes stāvot pārkāpju mazāk noteikumus (jo esmu nekaitīgāks) nekā kāds jaunais biznesmenis ar savu Rage Rover HSE Sport 6.0?

Gravatar Einārs Lielmanis

2011. gada 8. decembrī, plkst. 00:31

Nope, nekādi neizdodas morāli atbalstīt šādu patvaļu: pie mums nav tik bezpalīdzīga un bezcerīgā juridiskā situācija, lai to uzskatītu par pieņemamu. Ja mums ceļu policija — tiesas — whatever — kādas tās institūcijas ir, kam šis jautājums jākontrolē, bet kaut kādu iemeslu pēc netiek ar to galā, tad TĀ ir tā problēma, kuras risināšanā jāiegulda spēks: patvaļīgu risinājumu akceptēšana ir ceļš uz nenormālu, nevajadzīgu haosu.

Gravatar pofig

2011. gada 8. decembrī, plkst. 10:19

tās lielās uzlīmes nāk nost ELEMENTĀRI, nevis sūdīgi.

Gravatar lslackware

2011. gada 8. decembrī, plkst. 11:40

Neaizmirsiisim arii to, ka video redzamie teeli nebuut nav vieniigie no stopham organizaacijas. Tur ir arii paaris chalji, kam tie zonas vai nezonas "ubljudki" ir pilniigi vienaldziigi - trenneeti [kik]bokseri un ne tikai :) Akcija ir mega laba, vienkaarshi ideaala. Tas, kursh saka, ka tas ir nevajadziigs - tev patiik stumdiities kaut vai gar lielveikalu, kad tur visvisaadaas malaas, kur nedriikst staaveet, staav gudrinieki? Un jaa, to legjendu par zhiguli es arii esmu dzirdeejis :)

Gravatar Grrr

2011. gada 8. decembrī, plkst. 14:35

Zandim un Jānim Krickim.

Te jūs nesaprotat pašu pamata būtību fiškai. Tavas attiecības ar likumu nekādā gadījumā nekur un nevienā valstī NAV tava privātā lieta. Likums nav nekāds tur abstrakts papīrs kas no kaut kādas mistiskas kautkurienes ir nonācis kaut kādā mistiskā vietā, ko sauc par valsti un tavas attiecības pa lielam nav ar valsti (kas ir tikai veids, kā strukturēt sabiedrisku gribu), bet gan ar pārējo sabiedrību.

Likumi ir daļa no konkrētā sabiedrībā noteiktajām normām par to, kā šajā sabiedrībā ir jāuzvedās. Tas, ka vairāk sabiedrības iesaistās likumu ievērošanas nodrošināšanā vai vismaz uzmanības pievēršanā šo likumu pārkāpumiem, tikai pierāda, ka lielāka sabiedrības daļa atzīst šos konkrētos likumus par svarīgiem. Starp citu, likumos ir arī noteikts, ka, ja tu redzi likuma pārkāpumu tavs pienākums ir to novērst, ja tev ir tāda iespēja, un arī ziņot par šo pārkāpumu.

Otrkārt, neviena sabiedrība nevar reāli pastāvēt, ja likumus ievēros tikai tad, ja blakus būs policists, kurš to nodrošinās. Un tieši šie pārkāpumi, kādus mēs redzējām, ir tādi, kuri pa lielam nav tik bīstami, lai to dēļ katrreiz sauktu ceļu policiju uz vietas, bet acīmredzot noteiktai sabiedrības daļai šķiet pietiekami neforši, lai darītu vismaz kaut ko.

Treškārt, cik es apskatījos, tur nav pamata runāt par kaut kādu nabago skaudību pret bagātajiem džipu braucējiem, vai ko tādu; ir gana materiālu arī par vienkārši rupeklīgiem taksistiem un tamlīdzīgi.

Un visbeidzot, nevaru neatcerēties PSRS laikos ilgi dzīvojušos, kuriem jebkura sadarbība ar likumisko varu rādās kā "stučīšana" un "nodevība". Tad tā varēja arī būt. Tagad tā vairs nav.

Gravatar Lapsa

2011. gada 8. decembrī, plkst. 14:51

Zandi, nozags tev kāds mašīnu, tā arī būs zagļa privāta lieta, ko? Ja tu pārkāp likumu, tu automātiski pārkāp arī kāda cita tiesības. Redzamajā video tiesības braukt pa attiecīgo joslu.

Vispār šķiet, ka Zandis un Jānis Krickis troļļo. Ir jābūt īpaši neapdāvinātam, lai nesaprastu tik elementāras lietas.

Gravatar Lidotajs

2011. gada 8. decembrī, plkst. 17:33

Es gan vienkārši paņemu un nofotografēju automašīnu, un bildes ar aprakstu (laiks, vieta) sūtu uz kanc@vp.gov.lv - tādā veidā likumpārkāpēji saņem reālu naudas sodu un pa seju arī neviens nedod! Atskaiti par to, ka likumpārkāpējs ir ticis sodīts, atsūta ~ mēneša laikā. ;) Nav ko likt automasīnu pie manām mājām tā, ka paiet garām pa ietvi nevar!

Gravatar Braucējs

2011. gada 8. decembrī, plkst. 18:06

A ko darīt, ja tuvākajā apkārtnē nav kur novietot auto, kaut piestāt uz 5min?

Gravatar Smecernieks

2011. gada 8. decembrī, plkst. 18:53

Video ir pāris gadus veci. Rīkotāji ir Našisti, Putinjūgenda biedri.

Bajāns vobšem.

Gravatar ulzha

2011. gada 8. decembrī, plkst. 19:50

#18. Jānis Krickis likums visiem viens, bet tur ir arī viskautkas ne melns un ne balts paredzēts - par nodarījuma smagumu, par vainu mīkstinošiem apstākļiem, par aizsardzības samērību (ja ar "jāmočī" domāts, ka jāpārmāca fiziski par to, ka uzlīmēja uzlīmi un aizrādīja kā līdzcilvēkam)...

Gravatar Normunds

2011. gada 8. decembrī, plkst. 20:27

<i>A ko darīt, ja tuvākajā apkārtnē nav kur novietot auto, kaut piestāt uz 5min?</i>

Var novietot auto mazliet tālāk un paieties ar kājām. Tas ir ļoti veselīgi.

Gravatar

2011. gada 8. decembrī, plkst. 21:02

Vai arī jāizkārto dzīve tā, ka nav jābrauc uz vietām, kur netiek kāpņu telpā ar automašīnu :)

Gravatar Jānis Krickis

2011. gada 8. decembrī, plkst. 23:01

Dievs nemīl, kad nabagi ārdās!

Gravatar e-remit

2011. gada 9. decembrī, plkst. 00:02

Par to leģendu par žiguli - to astoņdesmito beigās stāstīja raidījumā "Labvakar". Pēc tam citi apstiprinājumi vai noliegumi nav dzirdēti.

Gravatar Ruu

2011. gada 9. decembrī, plkst. 10:50

Par uzlīmēm - auto, kas pie lielveikala ir atstāts invalīdu stāvvietā, pats aplīmēju ar invalīda uzlīmi, ko nopirku tajā pašā Maximā/Rimi, tikai zilā krāsā. Ja reiz ir invalīds, tad lai visi zin. Ja nav apliecības, tad lai CP par to soda.

Par 90 gadiem un rindu pēc benzīna - tas ir kadrs no krievu filmas. Nosaukumu neatceros, galvenajās lomās Volga un zagts žigulītis.

Par akciju - man patīk gan uzdrīkstēšanās, gan iniciatīva. Lielai daļai cilvēku simpatizē Rietumeiropas dzīves līmenis, bet viņi nesaprot, ka līdz ar tiesībām nāk klāt pienākumi.

Gravatar usinss

2011. gada 10. decembrī, plkst. 20:47

Nu šis jau ļoti vecs projekts. bet nu cepuri nost. Ir drosmīgi jaunieši, bet var redzet ka bariņā pa 5-10 kā minimums staigā, lai var izšķirt kautiņus. Reāli vajag sarunā dažus bokserus jaunos un kikbokserus un staigāt. tie jau ātri un ar vienu sitienu nomierinās jebkuru atsaldēto. Vienā video jau bija, čalīts vienu taisno iedeva uzmācīgam šoferim un tas projām bija. Vēl viens novērojums- Krievijā tagad arī jebkurš konflikts tiek filmēts. arī daudzi atsaldētie šoferi ņēma āra mobo, lai tiesas gadījumā varētu pierādīt kaut ko.

Gravatar hvz

2011. gada 12. decembrī, plkst. 13:21

jānis krickis un zandis ir tipiski homo urlus. Tādiem ir tikai viņu tiesības un nav nekādu pienākumu. Pārmācīt var tikai ar naglu gar auto sāniem nobraucot. Un vēlams 2-3 detaļām.

Gravatar usver

2011. gada 12. decembrī, plkst. 18:01

Smecernieks >> Video ir pāris gadus veci. Rīkotāji ir Našisti, Putinjūgenda biedri. Ruu >> Par akciju – man patīk gan uzdrīkstēšanās, gan iniciatīva.

Ruu: Smecernieka komentārs paskaidro "uzdrīkstēšanos". Krievijā "naši" sen ir bezmaz likumīgo zagļu statusā, tātad var nebrīnīties par "uzdrīkstēšanos". Pats vari redzēt, kā klipos miliči atsakās iejaukties par reāli kā huligānismu traktējamu rīcību. "Naši" viņi var kaut izlietotas kvēlspuldzes stādīt pilsētas apstādījumos, protestējot pret elektroenerģijas izšķērdēšanu - neviens viņiem šķēršļus neliks un pietiks ar vienu frāzi, lai policistiem zustu interese pašiem norauties no priekšniecības par putinjūgenda aiztikšanu.

Gravatar kma

2011. gada 15. decembrī, plkst. 09:40

Uzlīmes nepareizas. Nafig vinils? Vajadzēja no daudzslāņaina papīra (kā Liepājas etiķešu drukātājiem), lai uznāk pilnīgs ZB nost kasot. Tad varētu līmēt arī uz pusi mazākas. :)

Gravatar eses

2011. gada 15. decembrī, plkst. 11:04

"Moš ejiet un arī pensionāriem, kas lien pāri ielai kur nevajag aizrādat"

Bet protams, to arī vajadzētu. Kretinē pussažuvušās tantiņas, kuras neskatās ne pa labi, ne kreisi, kaut kur uz priekšu un leju vienlaicīgi blenž, kamēr velkas pāri 4 joslām ar ātrumu 3 cm/s. Neko neredz, neko nedzird, neko nejēdz.

Un tieši tantiņas, onkuļu ir mazāk. Vai nu ir kaut kāda sajēga, vai, ticamāk, uz to vecumu jau pārsvarā kedas pret sauli.

Gravatar Smic

2011. gada 18. decembrī, plkst. 23:30

Jā ... Daži te ir izauguši līdz tiesību kačāšanai, bet vārda PIENĀKUMS jēgu gan vēl nav sapratuši.