✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Novuss

2011. gada 21. decembrī, 7 komentāri

Kurš gan nezin šo, kā mēles melš, mūsu un igauņu nacionālo sporta veidu, kurš ar nevaldāmu jaudu pārņēma visu bijušo PSRS? Normālam cilvēkam bōrskābe asociējas tikai ar novusu. Šis jūrnieku biljards aizvien ir populārs, neskatoties uz to, ka laba galda cena ir ap 150 latiem. To ir spēlējuši pat hipsteri, jo novusa galds ir arīdzan Pienā.

Tagad, dārgie lasītāji, atsaucam atmiņā visus strīdus par šīs pezantu spēles noteikumiem un to dažādajām interpretācijām. Govs, tumšie, utt. Varbūt beigsim šos strīdus. Izlasīsim tomēr galu galā oficiālos novusa noteikumus neskatoties uz to, ka latviešu versijā tie ir diezgan samudžināti un bieži vien nav viennozīmīgi. “Latvijas Novusa federācijas apstiprinātie novusa noteikumi”. Iespējams, ka vienkāršāk saprast būs šo noteikumu kopsavilkumu krieviski. Es uzzināju šo to jaunu. Piemēram, par gājiena atdošanu, ja govs pēc atsitiena kaut uz brīdi atgriežas manā zonā.

Protams, ka neviens nespiež savā pagalmā spēlēt pēc starptautiski pieņemtajiem noteikumiem.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Sarkanais

2011. gada 21. decembrī, plkst. 21:34

Man patīk, kā tu ik pa laikam atklāj sev Ameriku :D.. tad par miglas lukturiem, tad par novusu... :D

Gravatar Sarkanais

2011. gada 21. decembrī, plkst. 21:36

PS. Novusa galds pa 150Ls?? Tas laikam apzeltīts.

Gravatar Yo

2011. gada 21. decembrī, plkst. 22:31

pāris gadus atpakaļ nopirku neapzeltītu ar atlaidi Cenu klubā (no 100 uz 70 Ls), tad ātri vien virsmas lakojums sāka vai nu plaisāt vai velnsviņuzinako darīt, bet virsma neir laba :( klāt bija noteikumu grāmata, arī Amerikas atklājumi bija

Gravatar e-remit

2011. gada 21. decembrī, plkst. 22:44

Jā, noteikumi ir laba lieta - darbā pa laikam pāršķirstam, kad kāds atrod kādu niansi. Droši vien kāds tūlīt uzprasīs par borskābi, jo ES medicīniskiem nolūkiem to aizliegts tirgot, tad nu drīkst tomēr tirgot tehniskām vajadzībām (gateros mēdzot lietot), var kilogramu iepirkt te: http://fer.ma/kP11

Gravatar koko

2011. gada 22. decembrī, plkst. 09:47

Es nesen ar vienu Valmieras rajona izlases spēlētāju runāju. Viņš stāstīja, ka pēdējos gados tie noteikumi nedaudz ir pamainījušies, tā, ka var gadīties, ka tomēr agrāk zināmie noteikumi bija pareizi, tikai tagad nedaudz ir sagrozīti.

Kas attiecas par to, ka uz atpakaļu atnāk govs, tad tie noteikumi bijuši kopš sākta gala (ja vien tev pašam nav kāds kauliņš aizmugurē), bet tie ir diezgan smagi, ja nav trenējušies, tāpēc spēlē parasti pēc novienkāršotajiem.

Hipsteriem tādas lietas piekāst, jo lielākoties viņi spēlē 2 pret 2, kad kauliņi jau uzreiz ir aizmugurē un ir visnotaļ piekāst par to atiešanu atpakaļ :)

Gravatar swiftlife

2011. gada 27. decembrī, plkst. 16:19

2 gadus atpakaļ arī nopirku cenuklubā pa 69ls, turu istabā, nekas neplaisā un ar ko atšķiras galds pa 150ls nevaru iedomāties.

Gravatar ZBH

2012. gada 10. janvārī, plkst. 21:49

@e-remit : jedritvainaziit, tas i kaa aizliegts, ar ko ta taga piirsingus apstraadaa pirmaas nedeels?