laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Novuss

Kurš gan nezin šo, kā mēles melš, mūsu un igauņu nacionālo sporta veidu, kurš ar nevaldāmu jaudu pārņēma visu bijušo PSRS? Normālam cilvēkam bōrskābe asociējas tikai ar novusu. Šis jūrnieku biljards aizvien ir populārs, neskatoties uz to, ka laba galda cena ir ap 150 latiem. To ir spēlējuši pat hipsteri, jo novusa galds ir arīdzan Pienā.

Tagad, dārgie lasītāji, atsaucam atmiņā visus strīdus par šīs pezantu spēles noteikumiem un to dažādajām interpretācijām. Govs, tumšie, utt. Varbūt beigsim šos strīdus. Izlasīsim tomēr galu galā oficiālos novusa noteikumus neskatoties uz to, ka latviešu versijā tie ir diezgan samudžināti un bieži vien nav viennozīmīgi. Latvijas Novusa federācijas apstiprinātie novusa noteikumi. Iespējams, ka vienkāršāk saprast būs šo noteikumu kopsavilkumu krieviski. Es uzzināju šo to jaunu. Piemēram, par gājiena atdošanu, ja govs pēc atsitiena kaut uz brīdi atgriežas manā zonā.

Protams, ka neviens nespiež savā pagalmā spēlēt pēc starptautiski pieņemtajiem noteikumiem.

Yo

pāris gadus atpakaļ nopirku neapzeltītu ar atlaidi Cenu klubā (no 100 uz 70 Ls), tad ātri vien virsmas lakojums sāka vai nu plaisāt vai velnsviņuzinako darīt, bet virsma neir laba :(
klāt bija noteikumu grāmata, arī Amerikas atklājumi bija

e-remit

Jā, noteikumi ir laba lieta – darbā pa laikam pāršķirstam, kad kāds atrod kādu niansi.
Droši vien kāds tūlīt uzprasīs par borskābi, jo ES medicīniskiem nolūkiem to aizliegts tirgot, tad nu drīkst tomēr tirgot tehniskām vajadzībām (gateros mēdzot lietot), var kilogramu iepirkt te: http://fer.ma/kP11

koko

Es nesen ar vienu Valmieras rajona izlases spēlētāju runāju. Viņš stāstīja, ka pēdējos gados tie noteikumi nedaudz ir pamainījušies, tā, ka var gadīties, ka tomēr agrāk zināmie noteikumi bija pareizi, tikai tagad nedaudz ir sagrozīti.

Kas attiecas par to, ka uz atpakaļu atnāk govs, tad tie noteikumi bijuši kopš sākta gala (ja vien tev pašam nav kāds kauliņš aizmugurē), bet tie ir diezgan smagi, ja nav trenējušies, tāpēc spēlē parasti pēc novienkāršotajiem.

Hipsteriem tādas lietas piekāst, jo lielākoties viņi spēlē 2 pret 2, kad kauliņi jau uzreiz ir aizmugurē un ir visnotaļ piekāst par to atiešanu atpakaļ :)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.