✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

2011. gads webā

2011. gada 22. decembrī, 4 komentāri

  1. gads bija intensīvs web izstrādes jomā. Legalizējās milzums jaunu vai vecu-jaunu tehnoloģiju kā klienta tā servera pusē. HTML5 strauji paātrinājās un sāka turpināja uzvaras gājienu. Pārlūki sāka saskaņoti un samērā aši virzīties uz priekšu jauno “fišku” ieviešanā un vairāk vai mazāk oficiālu standartu atbalstīšanā, ja neskaita dažus ekscesus no gūgles puses. Pat IE komanda nesēdēja malā. Vairāki milzīgi kantori savus iekšējos serverpuses un klienta vides risinājumus publiskoja kā atvērto platformu un/vai kodu. Kā jau ik gadu radās (un arī beidzās) milzums jaunu un nereti foršu stārtupu. Nedrīkst nepiebilst, ka šis gads arīdzan reanimēja hardcore javascript izstrādātāju statusu, kuru pa daļai savulaik nozaga jquery un “prototype” (mazliet overrated, bet tomēr - #nodejspower).

Ja mēs paliekam pie web tehnoloģijām, tad pagaidām labākais kopsavilkums par projektiem, kas iedvesmoja uz pārmaiņām un paši par tām liecināja, ir izdevies .net magazine:

Es aizvien naivi ceru, ka mani laiku pa laikam palasa kāds, kas no tā visa kaut ko jēdz. Tad, nu, kā jums šķiet - kas tur nav pieminēts?

Bonuss, pievienots vēlāk. Lai kaut mazliet apjaustu to smadzenes izmēru, kurš ir raksturīgs lielai daļai gūgles inženieru, ir vērts iepazīties ar to, kā tapa Staņislava Lema dūdle. Smadzeniaizputoši. “Building the Stanisław Lem Google doodle

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Vilx-

2011. gada 22. decembrī, plkst. 17:28

Mjā... jāatzīst, ka šis laikam ir pirmais gads, kad es sāku justies, ka browseri patiešām uzvedas puslīdz vienādi. Skatos uz visām tām fifīgajām lapām, un secinu, kas es laikam esmu konzervatīvs kociņš, jo neriskētu izmantot TIK daudz JS, Canvas, SVG, CSS3 u.c. mūsdienīgo labumu savās weblapās. Bet varbūt derēja?

Gravatar links

2011. gada 23. decembrī, plkst. 17:53

Es esmu no tiem lasītajiem, kas pilnīgi neko no šitā nesaprata...

Gravatar hehe

2011. gada 28. decembrī, plkst. 00:18

Vai rotējošs fona attēls kā www.visitventspils.com arī varētu tikt uzskatīts par 2011.gada webizstrādes hītu ? Pilnīgas baudas gūšanai jāskatās ar IE9 !

Gravatar wth

2011. gada 28. decembrī, plkst. 19:20

hehe, kāpēc, nu KĀPĒC tev vajadzēja to iepostot? Mums visiem, kas to apskatīja, tagad reibst galva un ir slikta dūša!