laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

2011. gads webā

  1. gads bija intensīvs web izstrādes jomā. Legalizējās milzums jaunu vai vecu-jaunu tehnoloģiju kā klienta tā servera pusē. HTML5 strauji paātrinājās un sāka turpināja uzvaras gājienu. Pārlūki sāka saskaņoti un samērā aši virzīties uz priekšu jauno fišku ieviešanā un vairāk vai mazāk oficiālu standartu atbalstīšanā, ja neskaita dažus ekscesus no gūgles puses. Pat IE komanda nesēdēja malā. Vairāki milzīgi kantori savus iekšējos serverpuses un klienta vides risinājumus publiskoja kā atvērto platformu un/vai kodu. Kā jau ik gadu radās (un arī beidzās) milzums jaunu un nereti foršu stārtupu. Nedrīkst nepiebilst, ka šis gads arīdzan reanimēja hardcore javascript izstrādātāju statusu, kuru pa daļai savulaik nozaga jquery un prototype (mazliet overrated, bet tomēr – #nodejspower).

Ja mēs paliekam pie web tehnoloģijām, tad pagaidām labākais kopsavilkums par projektiem, kas iedvesmoja uz pārmaiņām un paši par tām liecināja, ir izdevies .net magazine:

Es aizvien naivi ceru, ka mani laiku pa laikam palasa kāds, kas no tā visa kaut ko jēdz. Tad, nu, kā jums šķiet – kas tur nav pieminēts?

Bonuss, pievienots vēlāk. Lai kaut mazliet apjaustu to smadzenes izmēru, kurš ir raksturīgs lielai daļai gūgles inženieru, ir vērts iepazīties ar to, kā tapa Staņislava Lema dūdle. Smadzeniaizputoši. Building the Stanisław Lem Google doodle

Vilx-

Mjā… jāatzīst, ka šis laikam ir pirmais gads, kad es sāku justies, ka browseri patiešām uzvedas puslīdz vienādi. Skatos uz visām tām fifīgajām lapām, un secinu, kas es laikam esmu konzervatīvs kociņš, jo neriskētu izmantot TIK daudz JS, Canvas, SVG, CSS3 u.c. mūsdienīgo labumu savās weblapās. Bet varbūt derēja?

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.