✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Izlasīt vēlāk ar Kindli

2012. gada 2. janvārī, 22 komentāri

Kopš man ir Kindle, viss ir forši. Katru mīļu brīdi es nelasu, bet jebkurā gadījumā - daudzreiz vairāk nekā pēdējos gadus sanāk gan. Grāmatas, protams, ir viens. Taču, esmu atradis pielietojumu Kindlei arī laicīgās lasāmvielas patērēšanā.

TL;DR

  1. Piereģistrējam savu Kindli
  2. Sakonfigurējam Amazon personīgo dokumentu pakalpojumu
  3. Piereģistrējamies Readability vai analogā
  4. Sakonfigurējam Readability piegādi uz Kindle
  5. Lasām uz vella paraušanu

Garā versija

Nereti gadās uzskriet kādam rakstam internetā, kurš ir izlasīšanas vērts, bet tai brīdī nav tik daudz laika vai nav lasīšanai labvēlīgi apstākļi. Te mums talkā nāk personālo dokumentu serviss, kuru piedāvā Amazon komplektā ar jebkuru Kindli. Procedūra vienkārša - nosūtam dokumentu atbalstītajā formātā uz reģistrētu e-pasta adresi @kindle.com, un saņemam to savā kindlē gatavu lasīšanai.

Izveidot savu e-pasta adresi var atbilstošajā Kindles pārvaldīšanas lapas sadaļā. Nevajadzētu piemirst apakšā norādīt arīdzan e-pasta adreses, no kurām drīkstēs uz tavu Kindli iesūtīt.

Tādējādi, nosūtot e-pastu ar vienu vai vairākiem failiem, tos eleganti var piegādāt savā Kindlē. Atbalstāmie failu formāti pašlaik ir atrodami teitan.

Tas, tiesa, nenozīmē, ka tev būtu nepieciešams tagad visu, ko vēlies izlasīt no interneta, kopēt uz Wordu, saglabāt, atrast, un tad sūtīt uz kindli. Tam jau ir gatavi risinājumi.

Eksistē vairāki tā sauktie izlasīt vēlāk interneta servisi. To būtība ir atzīmēt lapas, kuras šķiet izlasīšanas vērtas, un saglabāt tās vēlākai lasīšanai. Es pats lietoju Readability, bet citiem patīk Instapaper. Abiem šiem servisiem ir spraudņi vai bookmarkleti katram no pārlūkiem.

Un, kas ir būtiski, katrs no šiem servisiem piedāvā piegādāt saglabāto saturu uz tavu Kindli.

Instapaper ļauj reizi dienā vai nedēļā piegādāt uz Kindli saglabātos tekstus. Bezmaksas versijā - līdz desmit dokumentiem, maksas - līdz piecdesmit. Visu uzstādāmo var uzstādīt uzstādījumu sadaļā.

Mans favorīts, savukārt, ir Readability. Tas ir smuks pēc vella. Tam maksas versijā arī ir iespēja sūtīt ikdienas vai iknedēļas kopsavilkumus. Taču, kas ir pats pats foršākais, tam ir iespēja uz savu Kindli nosūtīt arīdzan jebkuru individuālu rakstu, kura darbojas arī bezmaksas Readability versijā. Samakarēt visu var samakarēšanas sadaļā.

Nav noslēpums, ka esmu Readability fans. Smuki, ērti, ātri. Esmu maksas lietotājs.

Papildus bonusa informācija tiem, kas tika līdz galam šim neveiklajam rakstam. Kopš nesena laika Amazon piedāvā iespēju sinhronizēt caur Whispersync arī personiskos dokumentus. Tas nozīmē, ka garākiem dokumentiem starp visām iekārtām ar Kindle aplikāciju un pašu Kindle tiks sinhronizēta arī piezīmju un pēdējās lasītās vietas informācija. Tam nepieciešams dereģistrēt un piereģistrēt par jaunu savu aplikāciju (to dara no pašas aplikācijas). Tad dokuments no personisko dokumentu saraksta jāpiegādā kā uz Kindle, tā uz pārreģistrēto aplikāciju. Un viss.

Kad Kindle tiks palaista gulēt, tā automātiski nosūtīs uz Amazon info par to, kur pēdējo reizi palika lasītājs. Un, kad palaidīsi aplikāciju uz citas iekārtas, pēc īsas sinhronizācijas ar Amazon, tiks piedāvāts pārlekt uz vietu, kurā tu paliki uz Kindles. Mazliet piņķerīgi, bet, ja lasāmais gabals ir garš (piemēram, nopirkts par velti kādā pirātu līča vai libru veikalā), tad ir parocīgi.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar besiara

2012. gada 2. janvārī, plkst. 15:23

Super, paldies par rakstu, atnesīšu Kindli uz workplace, kur man pieejams wifi un paspēlēšos, jo twitterī favorīt sadaļa pilna ar rakstiem, ko plānoju beidzot izlasīt.

Gravatar Jānis

2012. gada 2. janvārī, plkst. 15:45

Izklausās (izlasās) dikti vilinoši. Nesen izlasīju dažas grāmatas uz 5-collīgā Samsung Galaxy Note, bija jau diezgan labi lasāms, bet Kindle tomēr ir acīm tīkamāks, cik esmu citiem pār plecu redzējis.

Gravatar Mairis Skuja

2012. gada 2. janvārī, plkst. 16:00

Neizdodas sakonfigurēt Readability tā, lai Chrome spraudnis tiešām arī nosūtītu "vēlāk lasāmo" uz servisu. Bet iespējams, ka līkas roķeles un japaburas vēl.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 2. janvārī, plkst. 16:03

Mairi, Kindli sakonfigurēji iekš "Manage your Kindle"? Atļāvi piegādi uz savu Kindli no Readability izejošās e-pasta adreses?

Gravatar 2G

2012. gada 3. janvārī, plkst. 01:04

Tad, ja pareizi saprotu, vajag piereģistrēties Readability, uzlikt viņu add-inu, piereģistrēt savu Kindles adresi iekš Readability un kopējo Readablity adresi iekš saviem Kindles setingiem, un viss notiks, ja?

Gravatar MxL

2012. gada 3. janvārī, plkst. 10:08

nezinātāja jautājums - ko un cik daudz Kindle var nopirkt, lai lasītu latviski (vairāk tieši grāmatas interesē)? Man patīk lasīt latviski, darbs ikdienā ir angliski un vakaros labāk atpūšos latviski, jau kādu laiku gribētu Kindle sev, bet šķiet, ka joprojām saturs ir ļoti maz pieejams un neesmu dzirdējuis nekādas gaišās prognozes. Bet varbūt kļūdos.

Gravatar jam

2012. gada 3. janvārī, plkst. 10:26

iekš e-gramatnica.lv var nopirkt. cenas ir aptuveni par 40% lētākas kā grāmatai vākos, bet manuprāt tik un tā padārgi. pats gan tur neko neesmu pircis, bet varbūt kāds ir?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 3. janvārī, plkst. 10:35

<strong>MxL</strong>, Latviski tik pat kā nekā nav. Pagaidām.

<strong>Jam</strong>, nemusini cilvēkus. www.e-gramatnica.lv piedāvā ēbukus <del datetime="2012-01-03T09:04:22+00:00">PDF (!!!!) formātā</del> ar Adobe DRM aizsardzību, kas nav savietojams ar Kindli. Tāpēc tās grāmatas neviens arī nepērk :)

Gravatar jam

2012. gada 3. janvārī, plkst. 10:48

tā nu neviens..? :) tur (e-gramatnica.lv) ir pievienots sample fails, kurš gan nebija PDF formātā.. ja pareizi atceros, tad to atverot tika izveidots ePub formāts.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 3. janvārī, plkst. 11:04

jam, pardon. Nav PDF, tur kļūdījos. Kādreiz bija.

Patiesībā tiek piegādāts ACSM fails, kas principā ir tikai links uz lejupielādi (jep, LINKS). Tālāk tiek novilkts individuāli kodēts (ar DRM aizsargāts) EPUB fails, kas gan nekam citam neder, kā tikai aplikācijām un iekātām, kuras atbalsta jau manis iepriekš pieminēto Adobes DRM. Kindle to neatbalsta un nekad neatbalstīs.

Ir viens risinājums, ar kura palīdzību var atkodēt šādu grāmatu, taču tas ne vienmēr strādā, ir sarežģīti un ietver sevī pitona instalāciju un spēju palaist pitona skriptus :)

Gravatar besiara

2012. gada 3. janvārī, plkst. 11:26

joo, worko viss super, soo cool, uzliku visus uzstaadijumus ieksh amazon.com un uzliku readability. Izdevaas jau uzlikt uz kindles dazhus rakstus no web.

Es gan inetā nemeklēju, abet kā readability zin, ka paņemt tikai rakstu, ja es atveru piem. smashingmag.com un nospiezhu 'Read later'. Kkas iekš html ir noradīts ? :/

Esmu jauna Kindle lasītāja, var Kindlē rakstus/books likt iekš dažādiem folderiem ? Jo ja ierakstu būs daudz, būs baigais kišmiš ?

Paldies!

Gravatar laacz Autors

2012. gada 3. janvārī, plkst. 11:31

besiara, Man prieks, ka noderēja.

Kas attiecas uz teksta izravēšanu no HTML koda, tad tur ir diezgan vienkāršs javascripts (satura izvilkšana no raksta HTML tehniski un algoritmiski nav pats sarežģītākais). Nekāds papildus marķējums parasti nav.

Kindlē visu var likt pa mapēm. Noliec kursoru uz izvēlētās grāmatas nosaukuma to sarakstā, nospied uz Kindles navigācijas pogas pa labi (uz tās kantainās), un tad jau sakārto pa kolekcijām. Nav pats ērtākais veids, bet vismaz kaut kas.

Gravatar jam

2012. gada 3. janvārī, plkst. 11:32

kādu laiku atpakaļ mēģināju noņemt to DRM un pārkonvertēt tieši to sample. gandrīz visi piedāvātie softi izskatījās bezcerīgi (ar nesaprotamu rezultātu), līdz atradu vienu trial, kurš to DRM noņēma 'pa skaisto' :) mazs softiņš un nebija nekas sarežģīts. tāpēc arī gribētu nomēģināt kādu tur pirkto e-grāmatu.

Gravatar besiara

2012. gada 3. janvārī, plkst. 11:36

hrm, žēl ka attiecīgā raksta komenti neaiziet uz Kindli/readability listu :/ Citreiz komentos ir vairāk info nekā pašā rakstā :]

Gravatar besiara

2012. gada 3. janvārī, plkst. 12:49

mhm mapi izveidoju Kindlē, skaisti.

Vēl 1ns jaut.: ja es pati uzrakstu txt garu un gribu ielkt Kindlē, kā to vienkāršāk izdarīt ?

  1. Varu ielikt rakstu/txt piem bezmaksas wordpresā un uzlikt uz Kindli, bet liekas čž variants
  2. Ja man sarakstīts ieksh .doc, tad ja sūtīšu pataisno uz Kindli, šī jau nepārtaisīs uz mobi failu (vainu kādu tur), lai var norm lasīt ? tb, kāds būtu feinākais variants ielikt savu txt iekš Kindles ?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 3. janvārī, plkst. 13:15

Besiara, doc/docx/rtf/html/uc failu vienkārši vari sūtīt uz savu @kindle.com e-pasta adresi. Jamā tiks atbilstoši nokonvertēta, un piegādāta uz kindli.

Gravatar besiara

2012. gada 3. janvārī, plkst. 13:32

Manis nosūtītais .doc file ar smuk' izskatās Kindlē.

Paldies liels par supportu ^^

Gravatar pods

2012. gada 3. janvārī, plkst. 15:14

woohoo, es tāpat darīju browser->readability->kindle. viss bija super-čoina kamēr neizdomāju pārsēsties no autobusa uz auto. tagad atkal ērtāk webu lasīt ir turpat pie kompja. toties podcastus esmu pasācis klausīties.

Gravatar juzis

2012. gada 4. janvārī, plkst. 15:31

Vēl ir tāds pasākums kā http://www.klip.me/. Chrome pārlūkam bija spraudnis. Nezinu gan teikt ar ko labāks vai sliktāks par readability, jo otro neesmu pamēģinājis, savukārt pirmo neesmu pietiekami rūpīgi vēl palietojis ;)

Gravatar Optimus

2012. gada 6. janvārī, plkst. 21:00

Sveiciens visiem! Lasu visu šo rakstu, un ar sajūsmu cenšos to visu sakonfigurēt, bet nesaprotu kur es kaut ko daru nepareizi, jo man nekādi neizdodas atrast to Kindle epasta adresi @kindle.com. Te gan jāpiebilst, ka man nav tieši Kindle ierīce, bet gan Galaxy Tab ar Kindle aplikāciju! Varbūt tam ir kāda nozīme? Personal Documents Setings - viss ir eneiblēts, approved epasts pievienots, tomēr to @Kindle.com nekur neredzu...

Gravatar laacz Autors

2012. gada 9. janvārī, plkst. 11:20

Optimus, reģistrējot (pārreģistrējot) savu Kindle aplikāciju, tā Tev parādīs e-pasta adresi, kura ir piesaistīta tieši tai.

Gravatar Gatiuss

2012. gada 12. janvārī, plkst. 09:17

Pēc Readability add-on uzinstalēšanas jāpārstartē web pārlūks, savādāk tiešām nekas uz Kindle nesūtās :)