✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Pandora nabagiem

2012. gada 4. janvārī, 35 komentāri

Šodien saskāros ar tipisku vecuma problēmu. Vai arī tas ir atvaļinājuma sindroms - nespēja pārslēgties no laiskā režīma uz darbadienu ritmu. Nekādi nevarēju aizmigt. Novārtījos pa gultu pusnomodā (vai pusaizmidzis) līdz četriem. Nospļāvos, piecēlos, rīta procedūras, un devos uz darbu. Savs labums - nekādu korķu, principā visur zaļais vilnis (ja neskaita Jelgavu, kur man nesaprotamu iemeslu dēļ galvenie luksofori ir izslēgti, bet marginālie darbojas normālajā dienas režīmā - WTF?), degvielas un ceļā pavadāmā laika ekonomija. Tāpēc šodien, lūdzu, mani nekaitināt :)

Ierados darbā, iegriezu Tubalr, un sāku strādāt. Vienā brīdī attapos, ka par šito foršo padarīšanu neko neesmu rakstījis. Jāuzraksta!

Reiz sensenos laikos, Pandora bija pieejama visā pasaulē. Parādoties Pandorai, last.fm tika izpogāts vienā setā. Nepagāja nemaz tik ilgs laiks, līdz dažādu autortiesību iespaidā piekļuve šim brīnišķīgajam resursam tika ierobežota. Kurp doties, ko darīt? Ir veidi, kā klausīties Pandoru arī teitan, bet tie visi ir čakarīgi. It sevišķi, ja esi darbā aiz ugunsmūriem un proksī serveriem.

Jūtūbe. Tur cilvēki ir saveidojuši pleilistes. Ierakstam mūs interesējošo, nospiežam plej, un aidā. Bet, kā allaž, ir viena problēma - tā liste ir citu veidota, tā satur citu izlasi, tā nebūt nav līdzību spēle.

Un tad es uzgāju tādu padarīšanu kā Tubalr. Un atgriežās senie laiki. Ierakstām noskaņojumu, nospiežam “Similar”, un klausāmies.

Jāpiebilst, ka darba apstākļos šis ir izteikts produktivitātes cēlājs, piecgades plānu mizotājs. Jo, raugi, jamajam kaut kādā vīzē izdodas neļaut man doties projām no darba vietas, jo spēja piemeklēt tiešām līdzīgu un atbilstošu mūziku ir aizdomīgi laba. Un aiziet vecais riņķa dancis - nu, vēl pēdējo, un tad!

Varbūt Tev ir kāds cits līdzīgās mūzikas piemeklēšanas serviss azotē? Padalies, neesi nūģis :)

Izrādās, ka Tubalr līdzīgo izpildītāju atlasei izmanto šo last.fm API metodi. In my face.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Pēteris

2012. gada 4. janvārī, plkst. 07:55

Kādu laiku atpakļ draugi ieteica Jango (http://www.jango.com/), ir labs + iPhone apps pieejams.

Gravatar Vētrasputns

2012. gada 4. janvārī, plkst. 08:53

Šis tiešām labs & noderīgs 'klausāmais'. Ikdienā lietoju arī http://stereomood.com/ , ja gadienā ir tā, ka zinu savu noskaņojumu, bet absolūti nav ideju ko klausīties :)

Gravatar e-remit

2012. gada 4. janvārī, plkst. 09:10

Ja klausās no youtube, tad nevar nepieminēt ok.ru, kur pirātiskās mūzikas daudz... vienīgi, jādraudzējas ar kirilicu.

Gravatar jupa

2012. gada 4. janvārī, plkst. 09:19

Pēdējā laikā jango.com

Gravatar PiRX

2012. gada 4. janvārī, plkst. 09:19

Pievienojos Pētera rekomendācijai. Jango šūpo zeķes!

Gravatar wieshka

2012. gada 4. janvārī, plkst. 09:27

Vairākus gadus, principā kopš izlaida viņi Adobe air aplikāciju, lietoju ikdienā Grooveshark + VIP access. Perfekti, neko vairāk nevajag un Android app Offline mode funkcija ir all i need, kad esmu kustībā - saveido playlisti groovesharkā, un uz phone paņem - Download for offline use. + viss pārējais.

Kad piebesī Grooveshark, izmantoju stereomood

Gravatar Staaar

2012. gada 4. janvārī, plkst. 10:17

arī jango.com. Paklausijos tubalr, tur tomēr ņem no jūtūbes, arī skaņas kvalitāti - ir dziesmas, kuras forši skan, ir arī dziesmas, kuras tiek atskaņotas no klozeta. Iekš jango skaņas kvalitāte tomēr visām dziesmām ir līdzīga. groovsharks ir smagnējs un nav 'similar' fīčas

Gravatar Papuass

2012. gada 4. janvārī, plkst. 10:36

Ir vēl http://www.thesixtyone.com/ - tikai tur ir jaunie, nekomerciālie, attiecīgi diezgan daudz mēslu.

Gravatar Kristaps K.

2012. gada 4. janvārī, plkst. 11:06

Nepiekrītu par to Last.fm izpogāšanu vienā setā. Kaut kā man tā Pandora toreiz neiepatikās. Joprojām lietoju Last.fm, turklāt maksāju arī abonēšanu katru mēnesi.

Bet nu būs tas Tubalr jāiečeko.

Gravatar Pet

2012. gada 4. janvārī, plkst. 11:43

Pandorai lielais labums bija darboties kā 'music discovery' pakalpojumam. Ja Tubalr barojas no publiski salikajiem youtube playlistiem, tad tur atradīsies populārām dziesmām puslīdz līdzīgas citas populārās grupas, līdzīgi kā last.fm - kas discovery ziņā ir bezjēdzīgi. Pandorai tur automātiski nāca milzīgs procents nedzirdētu un mazdzirdētu mākslinieku ar kvalitatīvām līdzīgām dziesmām, kurus ievērtēt, tas tur bija milzīgs bonuss - vai ir kāds LV-pieejams serviss, kas to dara?

Gravatar Knaģis

2012. gada 4. janvārī, plkst. 12:04

Jango ik pa brīdim palietoju, diemžēl tam ir tendence ieciklēties uz vienām un tām pašām dziesmām. Ja vēl nejauši nospied "Like", tad to dziesmu vispār dzirdēsi visu laiku.

Gravatar kurmis

2012. gada 4. janvārī, plkst. 12:47

welcome, to the my world (or hell). es liidz 6 roteeju ap savu asi pa gultu, bet nosplaavos un izdomaaju, ka tomeer jaapagulj lai vai cik - darba diena var saakties veelak.

Gravatar Vitālijs

2012. gada 4. janvārī, plkst. 13:38

Pamēģināju, bet tomēr palikšu pie last.fm un Spotify

Gravatar PiRX

2012. gada 4. janvārī, plkst. 14:23

@Knaģis, ar "Variety settings" esi mēģinājis paspēlēties?

Gravatar Normunds

2012. gada 4. janvārī, plkst. 16:25

Es esmu vecs un iesīkstējis - klausos online radio. Kaut kā man liekas, ka tur ir nedaudz lielāka dažādība nekā sarēķina robots. Bez tam ir viena radiostacija, kas spēlē 60.-70. gadu muzīku no platēm - kaifīgi klausīties.

Gravatar Tom

2012. gada 4. janvārī, plkst. 18:50

Es līdz šim izmantoju Deezer un Live365, jo tie ir pieejami uz WD TV Live, bet no šeit pieminētajiem Jango izskatās un izklausās vislabākais.

Gravatar Skalija

2012. gada 4. janvārī, plkst. 22:25

Labu brīdi biju liela Jango fane. Bet ar laiku apnika, bieži atkārtojas. Labais priekšnieks ieteica Grooveshark, un man tagad ir vienreizējs fons ražīgam darbam! Rīt gan izmēģināšu Tubalr. Kaut gan izskatās, ka tā es diezvai pastrādāšu. Drīzāk ieslīgšu mīļo grupu nebeidzamā video vērošanā!

Gravatar aLz

2012. gada 4. janvārī, plkst. 22:44

Jūtūbei arī ir savs mūzikas playlist veidotājs - http://www.youtube.com/disco

Gravatar Zane

2012. gada 4. janvārī, plkst. 23:35

Es vienu brīdi lietoju http://www.thesixtyone.com/ kur arī var ''moodu "izvēlēties un mazdzirdētu mūziku paklausīties :) Dažreiz gan vīlos, bet pa lielam fonam labi derēja :)

Gravatar jancha

2012. gada 5. janvārī, plkst. 00:11

njāa... tublar = awesome ;)

Gravatar Mārcis

2012. gada 5. janvārī, plkst. 10:06

"piecgades plānu mizotājs" - smaidu! :)

Gravatar Egils

2012. gada 5. janvārī, plkst. 18:50

esmu Screamer Radio "fans" jo ... tas dod iespēju ne tikai klausīties kādu sava garastāvokļa mūziku , bet arī ierakstīt iepatikušos un tad kad "nav nekā ko klausīties ēterā " , tad palaižu savu izlasi . To rādžiņu var iekonfigurēt gan pēc favorītiem , gan ierakstīšanai pa atsevišķiem trekiem , utt. Esmu daudz izmeklējies,izklausījies un izskatījies tos online muzices .Kaut kā nevelk uz tiem , jo kad kaut ko dari , tad tak neskaties video ierakstus , klausies ierakstu fonā un kad kaut kas iepatīkās , tad atliek nospiest vienu pogu un pēc "darba" noklausīties tā kārtīgi izbaudot ierakstu . Screamer Radio nav tā ierakstīšanas un atskaņošanas čakara , kas ir citos rādžiņos , var palaist no URL ko gribi , atliek tikai sadabūt linku no weblapas un iekopēt . Tā visa pietrūkstās tajā Tubalr .

Gravatar Puteklis

2012. gada 5. janvārī, plkst. 19:05

Man nesen ir iepaticies Accurario.com, kur daudz (daži simti) dažādu tematisko playlistu, no jaunām dziesmām, līdz oldies! :)

Gravatar martins

2012. gada 6. janvārī, plkst. 22:17

http://pl.ayli.st

savienojushi youtubi ar last.fm

Gravatar Zavals

2012. gada 7. janvārī, plkst. 14:35

Lācz! Žetons teu par šito linku! Atlika ievadīt "FR David" kā šis man uzblieza veselu 80'gadu hītu izlasi! Iespēra pa ausīm nevaldāmi... /me out - kaifot...

Gravatar Bonkajs

2012. gada 9. janvārī, plkst. 15:58

Klausos last.fm rādžiņu par brīvu vēl šobaltdien! Vienu brīdi izmantoju lastfm free music player, kas Chromā, bet tad labi ļaudis pastāstīja, kā darbināt last.fm bezmaksas :) Meklē un atradīsi.

Gravatar Valcha

2012. gada 20. janvārī, plkst. 13:13

Klausos Last FM jau daudzus gadus un arī maksāju LVL par to. Tikai sarūgtināja, ka aizvēra Loved station utt.

Pandora bija laba cerība, bet neizturēja. Jo tiešām Last.fm pietrūkst iespēja drillēt konkrētu artistu. Tam izmantoju http://grooveshark.com/ . Bet tur atka problēma ir, ka nav kārtības - viena dziesma mēdz albūmā atkārtoties x reizes šad tad.

Nu tad nedēļas nogalē pētīšu Buratino zemju Pandoru.

Gravatar Valcha

2012. gada 20. janvārī, plkst. 13:22

P.S. Tā kā mani tracina slēgalēšanās starp logiem, lai pārslēgtu citu dziesmu grooveshark, uzliku FF pluginu, kas ir katra taba status barā, apakšā - Grooveshark loga kontroles. Tikai ar katru FF update tas plugins kādu laiku neiet :(

Gravatar Valcha

2012. gada 20. janvārī, plkst. 14:39

Nu vot, neiepatikās Tubalr, jo:

  1. Dziesmas bieži vien atkārtojas, jāskipo
  2. Tā kā klausos retāku mūziku, youtubē bieži vien tādas nav, bet last.fm ir.

Bet gan jau daudziem noderēs.

Gravatar Kāzu fotogrāfs

2012. gada 7. martā, plkst. 18:55

Super, paldies par idejam pec-Panodoras erai. Grooveshark bija zinams, bet Tubalr -izmeginasim