✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Kas tev mašīnā?

2012. gada 18. janvārī, 51 komentārs

Kas tavuprāt ir tās lietas, kurām ir jābūt mašīnā, bet tās nenāk standarta komplektācijā? Ar šo es domāju tādas lietas, kas atvieglo dzīvi biežāk nekā reizi gadā, un ir meklējamas cimdu nodalījumā vai durvju kabatiņās. Piemēram, zemāk ir mans, ja tā drīkst izteikties, nestandarta aprīkojums, kurš auto īpašnieka ikdienas dzīvi padara vienkāršāku un ērtāku.

Ziemā, rudenī un pavasarī es nevaru iztikt bez virtuves papīra dvieļa ruļļa vai kārtaino salvešu kastes. Notīrīt aizķepušos lukturus pirms braukšanas uzsākšanas, notīrīt ne pārāk tīro spoguli. Tam komplektā ir arī stiklu mazgājamais šķidrums iekš izsmidzināt spējīgas pudelītes. Ziemā gan defaultajam veikala šķidrumam ir nelāgs paradums aizsalt, bet var uzpildīt ar ziemas auto logu šķidrumu :)

Cimdu nodalījumā, lai cik tas nešķistu jocīgi, cita starpā ir atrodami cimdi. Parasti būvmateriālu veikalā nopērkamie cimdi, kad jāizdara kaut kas rokas smērējošs, bet nav tā īsti kur tās pēc tam nomazgāt.

Vēl man ir diožu lākturītis ar dinamo. Nav nepieciešamas baterijas, strādā vienmēr, kad vajag. Neizmantoju gan sevišķi bieži, bet, kad vajag, tas ir nenovērtējams.

Iespējams, ka lieki, bet blakus cimdiem ir arī skrūvgrieznis (divi - krustiņš un parastais) un lupatiņa, lai varētu bez skrāpēšanas atdabūt vaļā plastmasas vāciņus, aiz kuriem slēpjas vadiņi un izdegušas spuldzītes.

Pastāvīgi iesprausts piepīpētājā ir šis USB lādētājs. Tiesa, nācās piepīpētājā ielikt atbilstoša izmēra (izmērs tāds, lai nešvunkājas) uzgriezni, lai apakšējā mēlīte būtu kontaktā ar piepīpētāja pamatni. Bet tas ir hacks.

Ir gan viena standarta aprīkojuma detaļa, kuru ir vērts pieminēt šai sarakstā. Zafīrai degvielas bākas durtiņi iekšpusē ir piestiprināta tāda finķikļuška, kuru var uzmaukt riepas ventiļa korķītim un to noskrūvēt, lai cik tas būtu ieķēries vai stingri pivilkts, nesmērējot rokas. Maza figņa, bet cik liels prieks ir katru reizi to izmantojot! :)

Un kas Tavai mašīnai bardačokā?

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Atoms

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:47

iesaku no virtuves papīra dvieļiem atteikties, tajos ir mazas abrazīvas daļiņas kas tavu lukturi skrāpē... nopērc normālu lupatiņu...

Gravatar N.R.

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:49

Ui kas tik man nav! Man pirmkārt ir divi bardačoki (viens tur kur parasti, otrs - lielāks - zem elkoņa), bet nu auto lielāks kā standartā.

Durvīs ir emergency somiņa, kur ir visādas noderīgas lietas: plastmasas savilces visādos izmēros, izbīdāmais nazis, skrūvgriežu komplekts, kompass, knaibles, dakšu un nazīšu komplekts ēšanai, saliekamā zobu birste ar pastu, ethernet vads, karabīne, usb vadi (micro un mini), divi lietusmēteļi (mazie sapakotie), LED lampiņa, hermētiska kastīte ar tējas paciņām. Tas viss ļoti kompakti sapakots izbijušā "aptieciņas" somiņā.

Pašā bardačokā stāv divas kabatas formāta rācijas.

Gravatar fest

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:52

Kad auto ir noparkots, radara detektors.

Gravatar N.R.

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:52

Vēl piemirsu, ka somiņā ir arī militāristu krams (dzirkstelēm) un zem krēsla ir diva veida auto vilkšanas striķi. Bagāžniekā ir salokāmā lāpsta un foto statīvs.

Gravatar osmijs

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:52

Bardačokā ir vienmēr follija un sāls. Jā, mēdzu aizbraukt un pamakšķerēt pa brīvajiem brīžiem.

Gravatar Janitors

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:56

Bardačokā man ir tikai lietošanas instrukcija un paciņa ar plāksteriem :) Sānu kabatā ir lukturītis (ūdens, triecienu drošs, ar parastajām baterijām) un Mobilly bukletiņš, kuru ielieku logā kad parkojos pilsētā (man negribas līmēt logā uzlīmi). Vēl ir universālais nazītis un saulesbrilles. Protams, telefona turētājs un piepīpētājā vienmēr iesprausts lādētājs ar izvilktu vadu pie turētāja (kurš ir kreisajā pusē nevis loga vidū). Tas laikam viss. Grabažniekā vienmēr mētājas logu tīrāmā šķidruma kanniņa, lai tālā ceļā nepaliktu ar aizdirstiem logiem.

Gravatar Jurz

2012. gada 18. janvārī, plkst. 10:57

Atoms, man domāt, ka dubļi kas tiek slaucīti satur ievērojami lielākas abrazīvās daļiņas nekā papīra salvetes :) Par topiku - man komplekts līdzīgs, bet parasti ir arī papīra formāta LV karte un nazis.

Gravatar Māris

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:21

Kas tik nav sakrājies "must-have" sarakstā gadiem ejot...

Divi skrūvgrieži, uzgriežņu atslēgu komplekts, mitrās salvetes, neliels dvielis, kārba ar ledenēm, telefona lādētājs un turētājs, trose, audio vads priekš aux-in, Latvijas un Baltijas kartes, tuvo gaismu rezerves lampiņa, darba cimdi, lietussargs, maisiņš, elektriskais pumpis, kanniņa ar logu šķidrumu, 12V->220V pārveidotājs. Ziemā vēl nāk klāt ziemas cimdi, cepure, slotiņa sniega tīrīšanai ar kasīkli logiem un mazā sniega lāpsta.

Gravatar N.R.

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:26

O jā, lietussargi un 12V-220V pārveidotāji man arī ir, piemirsu.

Gravatar dadzis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:27

Autobraucēju aptur policists.

 • Jūs zināt, ka braucat uz 160?
 • Jā, es esmu nedaudz iedzēris...
 • Uzrādiet savas tiesības!
 • Man nav, man atņēma, jo es notriecu gājēju.
 • Tad uzrādiet tehnisko pasi!
 • Ai, tās man arī nav, jo mašīna ir zagta.
 • Nu paskatieties bardačokā, varbūt tur ir!
 • Nē nav, tur ir tikai pistole.
 • Kāda pistole ?!?!
 • Nu es ar viņu nošāvu to līķi, kas atrodas bagažniekā. Policists ne pa jokam sabijies, izsauc papildspēkus. Policijas priekšnieks pieiet pie autovadītāja.
 • Jūsu tiesības!
 • Lūdzu!(iedod)
 • Jūsu tehnisko pasi!
 • Lūdzu!(iedod) Priekšnieks pārbauda bardačoku un bagažnieku - abi tukši. Viņs pieiet pie autovadītāja.
 • Atvainojiet lūdzu, man te stāstīja ,ka jūs esot piedzēries un jums esot līķis bagažniekā utt.
 • Nu ziniet, tā jau jums vēl iestāstīs, ka es uz 16o km/h braucu!

Gravatar RuncZ

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:28

Pa lielam jau komplekts visai līdzīgs - papīra salvetes/dvieļi, rezerves spuldzītes, dažas sīkas plastmasas detaļas, autoceļu atlants, vienreizējie ēdamrīki.. gan jau ka vēl kaut kas, ko neatceros uz sitiena.

Lukturi, skrūvgriežus, savilcējus, cimdus un visādus citādus tehniskus brīnumus parasti turu mugursomā, kas 99% gadījumu ir līdzi un nazim vienmēr ir jābūt kabatā (pēc J. Gibbs rule #9 (NCIS) :D)

Bagāžnieks stāv pildīts ar standarta aprīkojumu, kā arī velkamo šņori, piepīpējamiem vadiem, mazu degvielas kanniņu (māšelei ir fobija, ka šamā ir kaut kam nepieciešama - es to lāga nesaprotu), dažāda veida lupatiņām/salvetēm utt.

Manu auto lieto pārāk dažādu telefonu īpašnieki un tāpēc visādi lādētāji parasti vienkārši mētājas kaut kur salonā.

Gravatar Normunds

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:39

Laikam vieglāk pateikt kā man nav autiņā :) Nesen biju atdevis uz lielo dzelžu remontu un visa pa bardačokiem, kabatām un visādām slēptuvēm saliktā mantība ievietojās divos RIMI maisos. Bet nu nekas pārdabisks - čupiņa ar atslēgām, skrūvgrieži, saulesbrilles, visādi papīri, pildspalva, marķieris, konfektes, divas karšu grāmatas, bērna rotaļlietas, spilvens, tukša logu tīrāmā škidruma pudele, riepās pūšamais, 12/220V pārveidotājs, old school kalkulators, kaut kādi papīra kabatlakati.

Gravatar kk

2012. gada 18. janvārī, plkst. 11:43

Laacz nekur nepieminēja brilles, bet man šķiet, ka ir nēsātājs. Vai tiešām neesi priekš auto uztaisījis tādas, kas tikai auto stāv?
Man piemēram mašīnā ir divas saulenes, abas optiskās. Vienas ir ērtākas braukšanai, otras iešanai pa ielu. Nu vēl ir parastas optiskās brilles braukšanai naktī. Ikdienā optiku nevajag, jo niecīgs mīnuss, bet pie stūres ļoti labprāt uzlieku. :)
Ak jā - visas cietajos makos, katrai sava mikrošķiedras lupatiņa. :)

Vēl mašīnā vienmēr stāv papīra dvieļu rullis, parasta papīra LV un Rīgas karte (ja nu TomToms piemirsies), pildspalva, nazis, patukša rūtiņu klade, kur pierakstīt kaut ko. Nu protams, sniega birste, ziemā sniega lāpstiņa, striķis. Bet nu ar tehniku saistītās lietas - skrūvgriezi un citu hlamu gan vienmēr turu grabažniekā - sānu kabatās vai zem rezerves riteņa. Nu nav ikdienā jābūt pieejamam skrūvgrieznim un savilcējiem`n shit.

Gravatar Tom

2012. gada 18. janvārī, plkst. 12:02

Izskatās, ka jūs visi potenciāli pārkāpjat CSN 38.8 punktu:

38.8. piespiedu apstāšanās gadījumā nepietiekamas redzamības apstākļos un diennakts tumšajā laikā, izejot uz brauktuves vai atrodoties uz nomales, jābūt tērptam apģērbā ar iestrādātiem gaismu atstarojošiem elementiem.

Gravatar atis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 12:23

2x Spuldzīšu komplekti no rimi (pa 1.2-1.7 Ls atkarībā no headlight) drošinātāju kaste no argus pa 3.50 (kvalitatīvāki par tankos nopērkamajiem kuriem ir redzēts ka pie tuvas max slodzei kūst plastmasa) vilkšanas trose zāģis, cirvis, lāpsta mazie kravu stiprinājumi rokas vinča 5 tonnām inverteris, usb lādētājs, micro usb vads polietilēna tents 2x4m instrumentu kaste (uzgriežņu atslēgas, skrūvgriežņi, plaķenes, muciņu komplekts, savilcēji, vadi, vadu konektori, konektoru stangas, multimetrs, klampmetrs) rezerves releji (no donora, kādi 5 gab kopā) dārza cimdi papīra virtuves dvieļi (eļļas pārrbaude, kondensāta noslaucīšana) mitrās salvetes (pēc darbiem ap motortelpu) saskaņotā paziņojuma veidlapas siltie gumijnieki guļammaiss vīna vai alus rezerves (regulāri tiek papildinātas)

ziemā: sniega lāpsta pagājušogad vadāju smilšu maisiņu kas pamanījās izbirt bagāžniekā.. šīgada ideja - sabērt smiltis 2L pudelē(s). arī dzirdēju un apsveru ieteikumu - drāšu žoga gabals (ko zem riteņiem pabāzt)

Gravatar Tom

2012. gada 18. janvārī, plkst. 12:31

PS. Must Have lieta bardačokā ir http://lv.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=11286 Antibakteriālā želeja. Noder pēc krāmēšanās ap motoru un visādām citādām netīrām lietām. Ņem nost eļļas, dubļu pleķus, degvielas smakas utt. Un pats galvenais, ka nevajag ūdeni, kur noskalot rokas un pat slaucīt nevajag.

Gravatar N.R.

2012. gada 18. janvārī, plkst. 12:43

Oj bāc, atkal atcerējos! Parastajā bardačokā ir Saskaņotā Paziņojuma formas! VERY IMPORTANT

Gravatar budzis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 12:56

Grūts jautajums. Forda grāmata, svētīta maize ar svetito udeni, lampinas, cepumi, vadi televizoram... Kursh lai atcers, reti kad skatos taja nodalijuma.

Gravatar Gundars

2012. gada 18. janvārī, plkst. 13:27

Bāc, jums gan mantības daudz mašīnā. Neteikšu ka nav vajadzīgas nosauktās lietas, daļa no tām ir man arī, bet nu ja tāds daudzums ir mašīnā, tad kāds tas ir mājās? Cilvēks paliek mantu vergs. Tas viss taču ir regulāri jāatjauno, jāuztur kārtībā. Cik enerģijas un laika tiek izšķiests tikai lai uzturētu rīkus, kas "varbūt kādreiz būs vajadzīgi..."

Gravatar atis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 13:39

@Gundars - jā, ir padaudz, taču pārsvarā tās ir lietas kas tā pat tiek lietotas.. vienkārši izdevīgāk glabāt mašīnā, jo saistībā ar mašīnu sanāk lietot biežāk. Nezinu kas bez papīra dvieļiem būtu īpaši jāatjauno.

Gravatar Cipans

2012. gada 18. janvārī, plkst. 14:42

90% no Glupā saraksta. Vasarā grabažniekā parasti ir iemesta arī telts un guļammaiss, ziemā tikai guļammaiss.

Gravatar Glupais

2012. gada 18. janvārī, plkst. 15:40

Vasarā ir arī telts, guļammaiss, paklājiņš un saliekamais krēsliņš! :D Kādreiz bija arī grils, ogles un degšķidrums! :D

Gravatar maduuc

2012. gada 18. janvārī, plkst. 15:49

Uuuu..manā auto ir vēl vairāk visa kā. Piemēram, neskaitot to, kas ir vienmēr auto (aptieciņa, rezerves riepa, atstarotā veste un komplekts ar uzgriežņu atslēgām.....), vienās durvīs, protams, skrāpis, lupatiņas, stikla tīrāmais šķidrums un slotiņa), lāpstu es līdzi gan nevadāju, bet kaut kā sanācis, ka uz jumta līdzi brauc sniega dēlis :D (jumta bagažniekā). Tad man uz sēdeklīša (blakus šoferim) ir somiņa (kurā arī ir puse iedzīves......., bet ne par to), cimdu 'nodalījumā' ir daudz dažādu CD un Latvijas karte. Virs aizpīpētāja rakstāmie un dažādi papīrīši.. Aizmugurē ir smuka kaste ar paiku (šokolādes, cepumi, riekstiņi, da patiesībā vis kaut kas) un aiz šofera sēdekļa ir 'ledus kaste', kurā turēti tiek dzērieni un reizēm kaut kas, kas var sabojāties otrā kastē. Aaa, un sēdekļu aizmugurējās kabatās ir daudz dažādu žurnālu (parasti jaunākie, kurus darbā izdodam un paņemam, lai gan nelasam, jo jau visu no galvas zinām)), vēl aizmugurē stāv gumijas zābaku pāris (visādi dzīvē gadās), melnas augstpapēžu kurpes, viens krāsains kurpju pāris, laiviņas (tās ir kurpes bez papēžiem), kedas un sporta apavi (arī sporta tērps ir un peldkostīms) aaaaa un 'čības'.. Ja reiz par apģērbu - vismaz divas kleitas (ja nu viena nepieciešamības brīdī nepatīk), kostīms (darbā jābūt solīdai) žinsu bikses, krekliņi un arī pāris apakšveļu komplekti. Silta jaka - OBLIGāTI un zeķīšu pāri, ja nu kājiņas samirst. Tad rokas balstā atrodamas visādas vizītkartes, bet pie spogulīša (kas ir virs stūres) - aizbāzta skropstu tuša, krems, acu ēnas, pūderis - nu repektīvi pirmā nepieciešamība. + krems rokām, krems sejai, krems kājām, ķermeņa losions utt. Un arī ir šampūns un dušas želeja. Ak, pareizi, aizmugurē rokas baltā ir dezītis un vairāku veidu smaržas (atbilstoši tā brīža garastāvoklim..). Plus vienmēr mašīnā ir mans NIKON komplektss (NIKON body un dažādi objektīvi, lielais un mazais statīvs, ārējā zibspuldze un divi lietussargi (viens zibspuldzes atstarošanai, otrs tiešām lietainam laikam). Tad man līdzi vienmēr ir kaut kāda dāvaniņa krustdēliņiem (kad braucu ciemos) un vispārīga dāvaniņa, kad braucu ciemos (nu nejau bērnu paklājiņš, bet, piemēram, stilīga lampa) bagažniekā mētājas arī snowa zābaki un viss kostīms (nu jaka, kombinzons, brilles, cimdi,........), aaa, es aizmirsu, man ir arī divi dvieļi lielie. Un as ir divas siltas segas un 4 supermīksti spilveni (palaga gan nav).. 3 superspēcīgi lukturi un kastīte ar atstarotajiem (dalu tiem idiotiem, kurus vēl nenotriecu..) dažādi lādētāji (mob., pc., mp3 utt...), pluss ģeneratora siksna (ja nu plīst esošā), kaut kādas eļļas pudeles un logu šķidrums (tas nav tas pats kas durvīs, jo šo lej tajā bačokā netālu no motora), līdzi vēl ir virves..divas, laikam), otrs numurzīmju komplekts. Bļin, čut ne aizmirsu, man tak vēl pie drēbēm ir 26 šalles ('kolekcija'), BET katra ir citādāka, tas lai pieskaņotu! Tad vēl kaut kada kaudze ar avīzēm un divas giganttiskas telefona grāmatas - nejautājiet priekš kam! :D Tas ir recepšu grāmata, telts un pāris lāpas..šķiet, ka kaut ko aizmirsu, bet nu jā........ Un tas viss ielien '09 gada audi s4 - pārsteidzoši, ne? :)

OKei, es tikai pajokojos, vēlos lai pasmaidat, bet pieļauju, ka ir arī cilvēki ar tādām mašīnām, un daļa manā auto arī no nosauktā būs (nē, nejau kosmētika) :D

Gravatar atis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 16:08

@maduuc - mjā, sievietēm protams sava uztvere par nepieciešamo..

ceru ka Nikoni labi paslēpti un zagļi starp kosmētiku un drēbēm nevarēs atrast.. :D no informācijas šeit varu saprast - izdevniecība (mūkusalas iela vai centrs), 2009 gada audi s4, twitterī gan jau varētu vairāk info atrast par to kur meklēt to audi.. labāk vairs neglabā.

bet kāda vella pēc jāvadā līdzi ģeneratora siksna? bez ģeneratora tak kādu laiku braukt tāpat varēs, izslēdzot gaismas var paildzināt vēl.. un vai tiešām pratīsi pati nomainīt ja nu kas?

Gravatar ruuktais

2012. gada 18. janvārī, plkst. 16:18

Man auto stāv CD, lukturītis, cimdi, melnā izturīgā izolente (makgaiverene), savilcēji , šveices nazītis, saulesbrilles, dakšina nazītis, papīra salvetes, silikona gels (durvju gumijām aukstā laikā). bagazniekā, striķis, sapieru lāpstiņa :), ziemā lielāka lāpsta( parasta koka lāpsta ar nozāģētu kātu ) Kāds vel teica ka vajagot likt segu un konjaku, bet man nav

Gravatar noisex

2012. gada 18. janvārī, plkst. 16:35

Man ir viss, ko uzskatu par vajadzigu :)

Gravatar maduuc to atis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 17:07

:D Ati, man nav audi s4, un nē, neturu mašīnā to visu, bet vizualizēju pilnu mašīnu ar lietām, kas var noderēt..un ģeneratora siksna..redz' pirms dažām dienām bija problēmas un viena saplīsa, turklāt atrašanās vieta nebija nosakāma - kaut kur kaut kam pa ceļam..... :D Bet - Tu esi foršs! :)

Gravatar atis

2012. gada 18. janvārī, plkst. 17:17

@maduuc - jā, neizlasīju pēdējo rindkopu, laikam pārāk sapriecājos iespēju iegūt vēl vienu Nikon body un šādus tādus stikliņus ;) uzmanies ka kāds tā pat nesapriecājas un stiklu neizsit.

es pieturos pie principa - jo vairāk bardaks mašīnā (tā ka pa logu redzams), un mašīna nemazgātāka - jo mazāka iespēja nomainīt kādu stiklu.. reizēm gan neizturu un sakopju

Gravatar antons

2012. gada 18. janvārī, plkst. 17:21

Laacz, katrā kārtīgā opelī ir jābūt e-talonam =)

Gravatar Metronoms

2012. gada 18. janvārī, plkst. 17:52

Prezervatīvi un ibumetīns

Gravatar imo

2012. gada 18. janvārī, plkst. 19:39

Tā kā braucu ar volvo, tad tur nav vajadzīgi skrūgriežņi lai lampiņas nomainītu :) bet tie bagāžniekā ir. Bet tā ir salonā: birste (ar noskrūvējamu kātu), ar ko sniegu tīrīt no mašīnas, cimdi aiz vadītāja sēdekļa, led lukturis bagāžniekā: lāpsta, eļļa motoram, torx komplekts, Ceļu satiksmes likums, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss, ceļu satiksmes noteikumi. Šī dokumentu kaudze nodrošina ugunskura iekuršanu ja vajag, un var paskatīties ko tev policists saka.... bardačokā: saskaņotais, spičkas, stāvvietas pulkstenis, saulenes :), usb lādētājs un attiecīgā ierīce ko iebāzt piepīpētājā.

Tad vēl ir 8 gab divlatnieki tiem speciāli paredzētā bardačociņa :D tā teikt kāds litrs degviela sanāk, ja nu karte neiet uttt.

Gravatar asiic

2012. gada 18. janvārī, plkst. 21:05

diez cik ieekonomētos degviela, ja izdotos optimizēt to drazu kaudzi, ko vedam līdz? tā kā nupat nomainīju auto (uz zafira B, hihi), no vecā auto izvācu divus pilnus rimi maisiņus. izšķiroju, palika puse no viena. aplauziens, ka nav īsti daudz vietu sīkumiem tādā lielā auto

Gravatar pile

2012. gada 18. janvārī, plkst. 23:13

Diezgan daudz jau laikam sanāk. Pie loga ir telefona turētājs, dzeramā turētājā vienmēr ir termokrūze, jo rītus sāku ar piparmētru tēju. Vienmēr priekšējo krēslu kabatās ir Zeva un Orbit, dažkārt manējā kabatā vēl Meller. bardačokā i velns kaklu aplauztu: bahilas, Ibustar, Nokia lādētājs, kurpju tīrāmais, servisa grāmatiņa un vēl ļoti daudz kas, ko es vairs pat neatceros

Roku balstā: tehniskā, čeki, riepu glabātuves karte, vizītkartes

Durvīs: Disku maks, atkritumi,

Starp krēsliem nodalījumos ir: lielā rācija, antibakteriāls gēls rokām, pildspalvas, daži diski, caurlaides, atslēgas daudz un dažādas, sīknauda

Aiz krēsliem kabatiņās: planšete ar A4 lapām, 2x maximas auduma iepirkumu maisi, liels led lukturis, vienkāršie lētie cimdiņi, rēķini, pavadzīmes, Zeva

Bagāžniekā: trijstūris, ļoti nopietna ratatslēga, rezerves rats, sapierene, 2 oranžās vestes, daži tukši cukura maisi lielie, lielie plastmasas atkritumu maisu(viens rullis), instrumentu kaste, kurā ir viss kaut kas, sākot ar smalkām pincetēm un mazo lodlampu līdz mērlentai, skavotājam utt., paštaisīta izturīga velkamā štrope, smagās mašīnas līmeņa piepīpējamie vadi(ar lielu šķērslaukumu), zāģis, lielā nospriegojamā štrope, mazās kravas štropītes, baltie krāsotāja kostīmi, ja nu jāsmērējas, auto pacēlājs,

Gravatar deni2s

2012. gada 18. janvārī, plkst. 23:35

Telefona turētājs Mitrās salvetes Rezerves drošinātāji LED lukturītis (nāca līdzi komplektā ar auto, 4 gadu laikā vēl nav bijusi nepieciešamība mainīt baterijas) Tāpat komplektā ar auto nāca beisbola nūja, kuru esmu aizvietojis ar parocīgāku pašaizsardzības līdzekli (vienreiz noderēja, kad ķēru divus riteņu zagļus) Standarta instrumentu komplekts Superlīme, ducktape Šķiltavas Šveices tipa nazis (ar dakšiņu un karotīti) Pildspalva Ibumetīns Cimdi Lupatiņas Spirāle uz 12V ūdens sildīšanai (nekas nav labāks par karstu 3-vienā festivālos no rīta) Tualetes papīrs Daži biežāk lietojamie auto kopšanas līdzekļi Rezerves dzesēšanas līdzekļa pudele, vai vismaz kāds trauks, kurā var ieliet ūdeni/benzīnu/dajebko pēc vajadzības Groziņš, kur to visu samest, lai nemētājas pa visu bagāžas nodalījumu un negrab Neslīdošais paklājs bagāžas nodalījumā

Vasarā - peldšorti, dvielis, pleds, vienreizlietojamais grills, reizēm vienreizlietojamie trauki.

Gravatar Ju

2012. gada 20. janvārī, plkst. 11:33

Ar viss kas ir. Pašreiz gan vienā, auto. Tikko nopirkts otrs, tam būs jākomplektē. Bet pirmajā ir:

 • saliekamais nazis
 • diožu dinamo lukturītis, tam iekšā arī laikam aķis
 • striķis
 • ziemā lāpstiņa
 • manuālais pumpis
 • skrūvgriezis, tāds ar pārmaucamu serdeni, no plakanā uz krustiņu, šķiet nāca līdzi kaut kādai mēbelei, mašīnā pašā laikā
 • uzgriežņu atslēgu komplektiņš, plakanknaibles,
 • kādam līmlente, savilce, vadiņš
 • tuvo gaismu lampas
 • drošinātāju rezerve oriģināli ir uz vāciņa, nav bijusi vajadzība izmantot
 • bija saskaņotais paziņojums, vajadzētu atjaunot
 • cimdi
 • saulesbrilles, polarizētas (un tikai tādas vajag iekš auto)
 • protams - aptieciņa, pāris ugunsdzēšamie (vienam termiņš beidzies, spiediens ir, moš noder), trijstūris, atstarojošā veste
 • logu šķidrums, parasti kāds litrs, ko speciāli atstāju, t.i. neizleju visu kanniņu uzreiz, lai ir ko pieliet līdz jaunas iegādei
 • citi krāmi :)

Gravatar zīļuks

2012. gada 20. janvārī, plkst. 16:24

sapieru lāpsta, X7 cirvis

Gravatar VST

2012. gada 21. janvārī, plkst. 23:46

Jums vajadzēja redzēt, kas panesās līdzīgu thread'u sākot iekš mbclub.lv :)

Man arī ir visa laba daudz. Hardware LV karte, caurlaide, CD maks, visās malās ejošas šķiltavas, plastmasas dakšiņas, Laminēti "M" burti, radardetektors izklaidei, vilnas dūraiņi, minijack - minijack vads, 2 lukturi (viens "ogļraču" - ļoti ērts - rokas brīvas), sadzīves logu mazgajamais, papīra dvieļi, paneļa salvetes, spilveni, pleds. Njā, jātaisa revīzija..

Bagāžniekā cirvis, lāpsta, 2 ne reizi neizmantotas parodijas par makšķerēm, striķis ar karabīnēm, cimdi, lupatas, kāds salona tepiķis, neatliekamo instrumentu kaste ar savilcējiem un hamutiem, kādas eļļas, necaurs rezerves ritenis, ratatslega, domkrats, igauņu (Norma) avārijas trīsstūris, sintiņa statīvs.

Gravatar wth

2012. gada 22. janvārī, plkst. 17:26

Man bardačoka nav (tur ir ielikts motora vadības bloks, vadi traucē bardačoku ielikt vietā - pagaidām slinkums pārvilkt). Bagāžniekā man (papildus, protams, standartatslēgu komplektam) ir 2 teleskopiskās riteņu atslēgas (viena riteņiem, otra lai kādam urlēnam pa galvu var ievilkt, riteņiem vairs neder, saliekta), lielā (līdz 200Nm) dinamometriskā atslēga (paradums pēc pievilkšanas pārvilkt riteņus "pēc grāmatas" pa reizei atmaksājas), rezerves eļļas un dzesēšanas temperatūras devēji (lietoti, nestrādājoši, bet netek - paredzēti izmantot kā "zaglušku" ja kaut kas nolūzt), 2l antifrīza, 1l hidraulikas šķidruma, 1l bremžu šķidruma, bremžu šļauka, "amerikanka" un trubatslēgas lai to ceļa vidū nomainītu. Vēl ir viens vai divi releji ar vadu galiem, izolentes rullis (karstumizturīgās) un sauja dažādu spailīšu. Biezi stingri darba cimdi, plus plānie elastīgie, kad nākas pa motoru rakāties. Protams ir arī LED lukturis uz trijkāja. Pārējo telpu bagāžniekā aizņem gāzes balons un subis. Durvju kabatiņā ir nozāģēts pusmetrīgs trubas gals (universāls instruments, ziniet), nazis un pusrullis tualetes papīra (arī universāls instruments lukturu un degunu tīrīšanai).

Gravatar Zigulists

2012. gada 24. janvārī, plkst. 11:30

Palasot te tos komentārus man sāk likties, ka man ar steigu kaut kas vēl jāiekrāmē salonā... :oD

Bagažniekā pa kaktiem: defaultais rezerves ritenis, aptieka (droši vien galīgi veca un beigta), domkrats, riteņu atslēga. Konkrētā mašīna man ir nepilnus 2 mēnešus, tapēc trijstūris un ugunsdzēšamais liekas ka vēl nav.

Bagažniekā iekšā: Sniega lāpsta (ziemā), pūķis, pleznas, bumba un peldēšanas brilles (vasarā), mazā sniega lāpsta, ragavas meitai (ziemā) un smilšu kūku cepšanas atribūti (vasarā), atstarojošā veste (!), kaste ar tukšu rezerves degvielas kannu (izmantoju 1 reizi pirms ~4 gadiem, tā arī velkas līdz no mašīnas uz mašīnu), sniega slotiņa, 2 ledus skrāpji, mitrumu atgrūdošs aerosols vadiem, silikona smēre durvju gumijām un pustukša logu šķidruma kanna. Vēl ir neliela instrumentu kaste ar skrūvgriežiem, savilcējiem, nekad mūžā neizmantotu svečatslēgu, skoču, plastalīnu (???) un vēl visādiem mēsliem. Liekas tas arī viss. Salonā aizmugurē bērna beņķis. Salonā priekšā... Šofera durvīs darba cimdi. Lādītē pie gaismas slēdža daži drošinātāji, un spuldzītes. Tekošā mēneša degvielas čeki. Viduskonsolē pildspalva un dažas salvetes. Bardačokā LV ceļu atlants, Octas polises kopija un saskaņotā paziņojuma veidlapa.

Tas arī viss!!! Pārdodot iepriekšējo auto izmetu pus rimi maisu ar visādiem sūdiem, kas laika gaitā sakrājušies salonā un netiek izmantoti. tagad cenšos lieko drazu līdzi nevadāt, jo nu nafig? Salvetes, lādētāji, rezerves spuldzītes un drošinātāji - ok. Bet priekš kam dakšiņas, dzirksteļu šķiļamie, glāzes, uzgriežņu atslēgas u.t.t.? Jums tiešām mašīnas ir uz sabiršanas robežas, ka veseli instrumentu skapji jāvadā līdzi? Ok - 2 skrūvgrieži sirdsmieram. Bet pat ja kas salūztu naktī uz ceļa - tiešām mācētu un spētu paši salabot aprautu pusasi, pārplīsušu siksnu vai cauru tosola trubu??? Un Jūs tiešām ikdienā pa tādiem offroadiem braukājat, ka neviens draugs jums nevarēs atbraukt palīgā pus stundas laikā??? ;o)

Gravatar hQuse

2012. gada 24. janvārī, plkst. 14:16

Maza atkāpe. Man ir gadījies redzēt [ziemā], kā acu priekšā volvo sedans no šosejas ielido piesnigušā gravā un piezemējas uz jumta... kāds pēc tam izskatās auto salons un cik sasistas ir cilvēku galvas ar dažādiem salonā esošiem priekšmetiem. Glabājot salonā mantas (uzgriežņatslēgas, ugunsdzēšamos balonus, metāla caurules, pilnas un tukšas stikla spudeles, u.t.t.), vienmēr piedomā! :)

Gravatar jo

2012. gada 30. janvārī, plkst. 10:59

Ik pa brīdim Laacz piemin Zafira, bet brauc ar Civic. Zafira ir svētdienas auto?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 30. janvārī, plkst. 11:15

jo, Zafira ir otrai ģimenes pusei.

Gravatar pitchify

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:54

šausmas! laikam visi te ir IT speciālisti! :) es saprotu, ka tas var noderēt ceļojumā, bet priekš ikdienas tas gan ir interesants risinājums. Turklāt, kā jūs to visu iepakojiet, lai negrab? Nav nekā briesmīgāka, ja pa bedrēm visi tavi krājumi žvadz un klab.

Gravatar pažarnieks

2012. gada 31. janvārī, plkst. 13:02

Ja tavs auto vēl nav nodedzis - izņem to uzgriezni no piepīpētaja. Neko nepareizaku laikam izdarīt nav iespējams.

Gravatar Oto

2012. gada 3. februārī, plkst. 20:23

to Glupais:

eļļa slēdzenēm ir jātur mājās nevis mašīnā, ja mašīnā netiek iekšā no tās jēga nebūs :D

Gravatar mmircs

2012. gada 18. aprīlī, plkst. 12:26

Vispār bagāžniekā ir normāla štrumentu kaste. Uz ceļa riteni mācētu nomainīt. Salonā regulāri turu mitrās salvetes, neaizvietojama štelle tīrīšanā. Pēc pēdējā gada ziemām, lāpsta :).