✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

AKKA/LAA sper atkal

2012. gada 30. janvārī, 81 komentārs

Ir tāds Lubānas novads. Viņiem ir savs pašvaldības laikraksts “Lubānas vēstis”. Viņiem desmitajā lapaspusē ir atvēlēta vieta līdzjūtībām, apsveikumiem un visam kam tādam. Nereti, kā zināms, līdzjūtības un apsveikumi satur dažas kāda vairāk vai mazāk zināma autora dzejas rindas.

Un tagad, saturamies. Laikraksta pagājušā gada PDF versijas nav pieejamas internetā ikurāt šo līdzjūtību un apsveikumu dēļ, jo:

Sakarā ar to, ka Lubānas novada pašvaldībai noslēgts līgums ar autortiesību aģentūru AKKA/ LAA uz 1 gadu par autordarbu (dzejas rindu) ievietošanu internetvidē (laikraksta 10.lpp. - līdzjūtības, apsveikumi utt.), turpmāk mūsu mājas lapā būs apskatāmi tikai tekošā gada laikraksta "Lubānas Ziņas" numuri.

Es sajūsmā klapēju pa galdu. Tas ir kaut kas tikai mūsu aģentūrām raksturīgs. Jo, redzieties, ar savu milzīgo tirāžu un nenormālajiem ieņēmumiem viņi kardināli ietekmē mūsu dzejnieku finansiālo stāvokli. Manuprāt kārtējais pierādījums tam, cik galvā izmīlēti ir AKKA/LAA.

Sadūšojos. AKKA/LAA, ieņemiet šo. Iesūdziet mani. Lieciet izvākt ierakstu vai aizvērt blogu. Es jūs izaicinu.

Tu biji kails un vēju aplauzts koks,

Es - lapots tītenis ar ziliem ziedu zvaniem,
Pie stumbra rētainā, kas smalkām stīgām plok.
Nu pilni tavi zari ziediem maniem.

/V. Belševica/

2012.01.31 papildinājums: DB.lv ieskatījās tarifos (pilnais saraksts PDF formātā).

Vēlāk tai pašā dienā DB uzdrošinājās pavaicāt AKKA/LAA viedokli par to, vai arī sociālajā tīklā citētais ir pārkāpums: “Var sodīt arī par dzeju sociālajos tīklos”.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Austra

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:36

Vējš augstākās priedes nolauza, Kas kāpās pie jūras stāvēja. Pēc tālēm tās skatieniem gribēja sniegt, Ne slēpties tās spēja, ne muguras liekt.

Sorry, es šodien tā dumpinieciski jūtos - sagribējās pārkāpt likumu!

Gravatar laacz Autors

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:38

Austra, āāāāāā! Tevis dēļ man būs jāklapē ciet blogs!!!

Gravatar Piromāns Pīrītis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:38

Viņiem uz Čaka ielas pretī ziedoņdārzam koka mājā ir ofisss

Gravatar atis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:41

@Austra, @laacz, par laimi Rainis ir nomiris 1929 gadā, tātad ir pagājuši jau vairāk kā 70 gadi pēc viņa nāves, un nu jau viņa dzeja skaitās Public Domain.

Bet tomēr - that's a close one, be careful..

Gravatar psihos neņem vērā

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:42

jo vairāk cilvēku to sapratīs un tā arī rīkosies (vienk. ignorēs šo ar vienīgo mērķi radīto šarlatānkantori-slaukšanu), jo ātrāk tas likvidēsies

Gravatar ctrnz

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:49

AKKA/LAA vajadzētu doties uz kapiem, jo tur uz kapakmeņiem bieži vien ir autortiesību pārkāpumi.

Gravatar drons

2012. gada 30. janvārī, plkst. 13:52

Paga, nopietni - tagad ja es publicēju rakstu, kurā citēju kaut ko no kāda cita autora darbiem, man uzreiz jāmaksā nauda AKKA/KAKKAI!?

Gravatar osis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:00

ir tāds jautājums... kam nonāk tānauda ja es klausos Elvisu Presliju? Elvisam vai viņu kabatās?

Gravatar @ikrafts

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:03

@ctrnz Kad stāsies spēkā ACTA, SOPA, PIPA, tad būs vēl sliktāk- arī bildi, kurā ir redzami tie kapakmeņi vairs nevarēs publicēt. Jo neesi nedz kapakmeņa autors, nedz tajā iegravēto vārdu autors.

Gravatar Elīna

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:05

Viņu kabatās! Tapēc jau neslikti ir uzvārījušies. Nožēlojami :(

Gravatar ctrnz

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:07

@@ikrafts pat ja es esmu bildes autors? :)

Gravatar ulzha

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:10

Hm, manuprāt WTF ir arī tas, ka cilvēki tiešām akalai klausa uz vārda. Nezinu, kas tajā līgumā tāds, bet lapas uzturētājam vienkārši vajadzēja klapēt ar ausīm, un lai akala ceļ prasību tiesā, vai kur nu - lai pierāda vainu! Uz ko tā, cik saprotu, nesadūšotos. Vai arī būtu izrāde par rubli.

Gravatar Maaris

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:11

Pats kapakmenis vēl varētu būt traktējams, kā publiski izstādīts darbs, kas nav autortiesību subjekts. Bet vai par rindām uz kapakmens ir autoratlīdzības līgums noslēgts, par to tad būtu jāatbild pieminekļa autoram.

Bet, kas attiecās uz pieminēto laikrakstu, tad izskatās, ka pie vainas tikai tas, ka viņi ar AKKA ir noslēguši līgumu. Nevajadzēja slēgt.

Gravatar Valcha

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:12

Labu Belševicas pantu paņēmi, skaists.

Pats, kā saistīts ar literatūras aktivitātēm indivīds, uzskatu, ka dzejai nevajadzētu pelnīt naudu caur autortiesībām internetā. Atsauce uz autoru jau ir reklāma. Tagad, izlasot šo pantu, ko uzrakstīji, iešu uz grāmatnīcu iegādāties dzejas krājumu ar šo dzejoli, apsolu.

Dzejai jāpelna nauda, pārdotai grāmatās. Un dzejniekam ir jādara vēl kas cits bez dzejošana, kas nestu maizi un jumtu līdzi. Lai ar to dzejnieks ir tuvāk reālajai dzīvei, nevis raksta par to, kā pūces čivina, jo dzīvē nav tās redzējis :)

Drukātam medijam gan jāprasa autora atļauja.

Gravatar @ikrafts

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:14

@ctrnz Tā es sapratu, ja reiz nevar likt savā blogā un Pasargdies noseivot sev kaut kur Donalda Daka bildi, tad uz pieminekli tas attiecas tieši tāpat.

Gravatar Ēriks

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:21

Pēc būtības tas nozīmē, ka būtu jāpārskata skolu literatūras kurss, no tā izslēdzot tos autoru darbus, uz kuriem attiecas vai var attiekties autortiesības. Ar to pasludinot, ka izglītībai jābūt "vispārējai" nevis uz konkrēto autortiesību objektu orientētai! ;)

Gravatar ra001

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:24

Līst lieti, vēji pūš un vakars vēls Viņš vienās skrandās tērpts un basām kājām Jūs domājat, ka pazudušais dēls Nāk sagrauzts atpakaļ uz tēva mājām?

Bet vai jūs neredzat, ka viņa tēls Ir lepni nesalauzts, ap viņa vājām Un kuslām miesām skrandains purpurkvēls?

Nē, nenāk viņš, lai jūgā plecus liektu, - Viņš nāk kā tiesātājs, lai jūs iz tempļa triektu.

Gravatar Pet

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:24

Līdzīgi kā ir likumos jēdziens 'sabiedriskā labuma organizācijas' ar nodokļu atlaidēm, vajadzētu ieviest kategoriju 'sabiedriskā ļaunuma organizācija' vai 'sabiedrības labuma izčakarēšanas organizācija', ko piešķirt AKKA/LAA. Viņi rada to situāciju ka saskaitot 2+2 kopā sanāk tikai 3 - nevis pievienoto vērtību, nevis vienkārši labumu pārdali, bet gan kopējā pīrāga samazināšanu.

Gravatar Eduards

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:24

Tad jau dziesmas.lv tūlīt klapēs ciet.

Gravatar punkyface

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:32

"Starp puķēm aizvēnī, pie sētas malas, redz mēslu kasti. Starp peļķēm ūdenī Tā izskatās pēc salas, Kurp peles dodas peldus, stūrējot ar asti."

/A.Čaks/

Gravatar Admins

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:43

Kas būs, ja es publicēšu facebook profilā kādu dzejas rindu uz savas sienas?

Gravatar Liriskais Pirāts

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:45

kaka/blaa - ziepēs!

„Aiz simtās slāpes sākas mirāža, Aiz deviņdesmit devītās, Ja tu tik labi proti skaitīt...” /O.Vācietis/

Gravatar lulz

2012. gada 30. janvārī, plkst. 14:53

Liekas ka līdz šim visi baidās no tā kantora un akli piekrīt visām viņu prasībā.

Gravatar krastinrobis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:02

Paga, paga, paga! Vai tik nebūs tā, ka pēc ACTAs un šmaktas ne tikai bildēs nevarēs parādīties visādi zīmoli, bet arī viņus bezmaz pieminēt nevarēs? Tādā gadījumā es arī šodien jūtos dumpinieks! GM, FORD, AUDI, CocaCola, Apple, Windows, Laima! HA!

Gravatar Aigars

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:06

Mūsu organizācijā tās dienas, kad jākomunicē ar šo organizāciju, nav tās patīkamākas. Ir jūtama gan nekompetence, gan augstprātība, gan pilnīgi elementārs pieklājības trūkums no šīs organizācijas puses. Ko vērta vien bija nespēja atsūtīt elektroniski vienošanās un līguma tekstu, lai mēs varētu veikt korekcijas (šādiem likuma kalpiem manuprāt nepieļaujamas kļūdas), nācās rakstīt uz lapas un sūtīt vēstulē atpakaļ. Saņemt zvanus ar ļoti neapmierināti izklausošos darbinieču nepamatotiem pārmetumiem jau laikam ir pierasts. Un nav tā, ka nevēlamies arī samaksāt noteikto, kas ir par mūsu organizētajiem projektiem jāsamaksā, bet komunikācijas veids ir absolūti nesaprotams brīžiem un pilnībā atbaidošs.

Mums, latviešiem, dzejnieku milzīgs bars, No tiesas tiem dodam šo vārdu, Jo viņu dzejās mīt burvīgs gars: Tās miegu mums dāvina gārdu.

Un tā tiešām katram ir pienākums Dot godu labdariem šādiem, Pēc darba kas atdusu sagādā mums: Ar Jūsmiņš ir skaitāms pie tādiem. /E. Veidenbaums/

Gravatar http://blackhalt.blogspot.com/

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:08

Visi mācieties l33t valodu!

7µ b1j1 |{41£$ µn vējµ 4p£4µ27$ |{0|{$,
3$ – £4p07$ 7ī73n1$ 4r 21£13m 213е 2v4n13m,
P13 $7µmbr4 rē741nā, |{4$ $m4£|{ām $7ī9ām p£0|{.
Nµ p1£n1 74v1 24r1 213Ð13m m4n13m.

/V. B3£š3v1(4/

Gravatar Uldis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:10

Jā, laacz, ziepes nu būs lielas, šaubu nav... Anyway, šis kā reiz ir lielisks piemērs, par kādu murgu pārvērstos dzīve, ja visi skrupulozi ievērotu autortiesību likumu - jo pēc likuma AKKA/LAA ir pilnīga taisnība: autoru, kuru tiesības viņi pārvalda, darbi tiek izmantoti, līdz ar to viņiem ir tiesības pieprasīt atlīdzību par izmantojumu. Šo pat varētu minēt kā labu argumentu AKKA/LAA un kolektīvā tiesību pārvaldības modeļa vispār eksistencei - jo pretējā gadījumā laikrakstam pēc likuma būtu jāmeklē rokā katrs konkrētais autors un jāslēdz ar viņu (atlīdzības vai bezatlīdzības) līgums par rindu izmantojumu (pie tam pirms publicēšanas) - jo tikai autoram ir tiesības atļaut vai aizliegt savu darbu izmantojumu. Šis pats pamatojums ir spēkā uz neskaitāmām situācijā, kur mēs ar savu darbību pārkāpjam likumu un par ko AKKA/LAA principā būtu tiesīga ierasties ciemos ar rēķinu:

  • R. Paula dziesmu dziedāšanas ballītē (publiskais atskaņojums, pēc šī panta spāņu AKKA/LAA esot nokrešojusi divas kāzas un arī pēc tam vinnējusi tiesas prāvas par nelikumīgu darbu izmantojumu);
  • e-pastu forwardēšana bez autora piekrišanas. Proti, velku uz to, ka ne jau AKKA/LAA ir pie vainas - viņi tikai pelna savu naudiņu, viss ir likuma rāmjos, bet gan Bernes konvencija un visa izrietošā likumdošana. Proti, sev esmu izkristalizējis divas lielākās nelaimes, kas ir visu šo pārpratumu rezultātā - prasība, lai tiesības tiktu aizsargātas bez darbu reģistrēšanas, un tiesību absolūta piemērošana, nevērtojot autoram nodarīto zaudējumu. Tādā ziņā amerikāņi un viņu fair use norma man ļoti patīk (lai arī norma ir ļoti stiepjama un interpretējama) - ja netiek nodarīts būtisks zaudējums autoram, tad lieto tik vesels.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:13

Uldi, tas nav daļēji tāpēc, ka Eiropā neeksistē "fair use" princips?

Gravatar Valcha

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:26

Uldi, man gribētos paprasīt Raimonda Paula kungam, vai viņš uzskata, ka par viņa dziesmām atskaņotām kafejnīcā ir jāmaksā? Un Imantam Ziedonim - vai viņam ir kādi iebildumi pret to, ka viņa darbi parādās internetā ar atsauci uz autoru.

Ticu, ka paši autori nemaz tā neplēšas par to naudu jebkurā formā. Vienkārši viņi, lai sevi pasargātu, vēršas pie AKKA-s, bet rezultātā uzkar arī citiem kaklā akmeni dēļ aplamas likumdošanas.

Gravatar Edgars Koroņevskis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 15:47

Atbilde Valcham par Raimondu Paulu - ja izmanto nekomerciāliem mērķiem, tad varētu vēl atļaut, tomēr, ja tas ir līdzeklis, lai tu pats uzvārītos, tad tomēr ir visas tiesības iebilst. Tikpat labi varētu tavu autordarbu (da jebkādu - audiovizuālu, rakstu..) paņemt pie sevis., ielikt kaut kur un piesaistīt, piemēram, bloga lasītājus, pelnot ar reklāmām. Vai tas būtu godīgi? Kafejnīcā mūzika tiek izmantota, lai palīdzētu papildus nopelnīt. Raimondam nāktos apkārt staigāt un aizstāvēt savas tiesības, nevis pie klavierēm sēdēt, ja nebūtu kāda autoru aizsardzības organizācija, tomēr tās te LV vismaz manā skatījumā strādā kā prātā ienāk. Veic noguldījumus, uzkrāj lielus līdzekļus, labi nopelna - parazitē uz autoru darbiem. Reāli viņi ir tie ieguvēji un darba rūķi, kas viņiem to naudu sagādā. Cik atceros no iepriekšējām AKKA/LAA atskaitēm, tas procents nebija nekāds diži lielais pašiem māksliniekiem/darbu autoriem.

Gravatar Autors

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:08

Ja Lubānas ziņas" (nevis Vēstis) sēru sludinājumus izvietotu BEZ MAKSAS , tad es varētu piekrist visam ko jūs te rakstat, taču visdrīzāk tā tas nav. Un tas, ka viņi ir noslēguši līgumu tagad, liecina, ka viss ir kārtībā un viņiem mūsu aizstāvība nemaz nav vajadzīga. Un tie ir santīmi. Un tā ir pareizā lietu kārtība.

Gravatar Fanis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:16

Man kā jaunajam dzejniekam naudu nevajag, varat šo izmantot kur vien sirds kāro.

Esmu kā čiekurs, man viss pie spalvām. Vienīgais, kas mani uztruac ir vāvere. Vāvere, kura nesmird, bet savus zobus gar mani berzē!

Gravatar BlackHalt

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:17

BTW Libānas vēstis pa so visu dienu jau nu vareja salabot.

MySQL Error: Table './web2db1/4_stats_main' is marked as crashed and should be repaired

vai atslēgt publiskos errorus, jo es gribu būt saskaitīts, bet tagad mani nesaskaita un nenomēra.

Gravatar BlackHalt

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:20

Ceļā iznācis apstājos. Šī ir tā vieta ! Šeit pat elektrības stabu vadi izbeidzas. Apmākušais mētelis apklusis. Pēc pagājušā laika Es tomēr mierīgs. Stāvu un man liekas, Ka būtu padarīts kas liels. Ar roku gaisā apļus zīmēju. Debesis negatīvā caurumotas. Dažas švīkas aiztraucas. Lai viņa steidzas ! Noliecu galvu atkal. Neapgūtā zeme violeta, Tikai akmeņi smaragdzaļi, Bet nemirdz ! Steberēju tālāk. Zābaki pārtapuši par plikām kājām. Ko nu par zābakiem ! Vienīgi ka tie ir ar spārniem. Taču viss ir pa vecam. Tikai zābaki novalkāti. Kur veros visapkārt nekā nav. Nezinu kādēļ horizontu Nu jau var aizsniegt ar roku. Vienīgi tā tumši sarkanā krāsa mani biedē. Labi , Es laikam iešu !

*(provokacija!)

Gravatar Māris

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:22

Tie, kas saka, ka Aka-Kaka nav vainīga, jo tikai interpretē Saeimas pieņemtos likumus, nav pamanījusi, ka tieši šī organizācija rada likumprojektus un aktīvi lobē to pieņemšanu. Nasing personal. Džast biznes. Visefektīvāk darbu darīt ir nevis novācot skūtgalvju bariņu, kurš apstaigā veikalus ar naudas tarbu, bet panākt, ka to tavā vietā izdara valsts. Pie tam - par 'iekasēšanu' samaksā (nodokļu veidā) tie, kuri tiek aplaupīti.

Gravatar Veiksmes Cepums

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:25

@Autors: vai, visdrīzāk, aiz lielās degsmes kaut ko uzrakstīt atverošās pēdiņas tika aizmirstas?

Un laikraksts, visdrīzāk, arī nopelnīs ļaujot lejuplādēt BEZ MAKSAS iepriekšējo gadu PDF versijas! Un, visdrīzāk, jau ir nopelnījis tik daudz, ka kādu vajadzētu sodīt ar brangu, pamatīgu naudassodu!

Gravatar Zīgerists

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:33

Tas KAKA/LAKA gadījumā nav kaut kāds kārtējais starptautiskās cionistu mafijas kantoris, kas, protams, ticis izgudrots, lai kāstu naudu no tās "stulbās bauru taut"!? Varbūt kāds varētu painteresēties un noskaidrot...

Gravatar atis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:45

Bezmaz vai jātaisa pirātisk "Lubānas vēstis" arhīvs ar veco numuru PDF kopijām.

Gravatar Dusmiigs

2012. gada 30. janvārī, plkst. 16:56

Shaadus kaazusus ar AKKA/LAA Vajag celt gaismaa aizvien vairaak un vairaak, un ierosinaat tautas nobalsoshanu par organizaacijas darbiibu, jo shamie reaali kaap paari visiem normas raamjiem.

Gravatar Glupais

2012. gada 30. janvārī, plkst. 17:16

Pērciet internacionālos domainus, hostējaties ārzemēs! :) Ar nepacietību gaidu ziņu no AKKA/LAA arī pie sevis! :D

Gravatar žurka

2012. gada 30. janvārī, plkst. 17:19

osim- ja klausies elvisu naudiņai būtu jānonāk viņa meitas kabatā, bet vai tā ir?!

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 30. janvārī, plkst. 17:38

Sasmējos par "cik galvā izmīlēti ir AKKA/LAA" bet jā, tā iestāde ir nepārspējama savā "gudrībā"

Gravatar Ilu

2012. gada 30. janvārī, plkst. 17:47

#18. Ēriks ar literatūras grāmatām skolās viss ok. Man bija lekciju kurš par šo visu. Tur stāstīja, ka mācību nolūkos drīkst izmantot darbus, neprasot par to autoratlīdzību. Bet tikai mācību nolūkos.

Gravatar Dragster

2012. gada 30. janvārī, plkst. 18:05

Tad jau tūlītās AKKA/LAA nāks klajā ar ierosinājumiem par kapakmeņu aplikšanu ar datu nesēju nodokli, jo uz tiem var uzdrukāt dzeju un attēlus, tātad kapakmens = datu nesējs.

Gravatar

2012. gada 30. janvārī, plkst. 18:43

LAIKS ŠOVASAR VAIRS NEIES VECĀS SLIEDĒS, BŪS PUĶES SKUMJAS, BIŠU MEDUS RŪGTS. UZ TĀLIEM CIEMIEM KUMEĻŠ NETIKS JŪGTS, UN JASMĪNS ZARAINS MAIJĀ NEUZZIEDĒS.

PAR VELTI SAULE DIENU TUMSU KLIEDĒS, PRIEKS JĀŅU NAKTĪ NEATNĀKS PAT LŪGTS, UN ROKĀ SAVĪTĪS ZIEDS TIKKO PLŪKTS, BŪS KLAJUMS BAIGS, AIZ KATRA KRŪMA BIEDĒS.

VĒJŠ MIGLU SARKANU PĀR LAUKIEM DZĪS, BEZ LAIKA KOKIEM AUGĻI NOKRITĪS, PAR NASTU BŪS, KAS IR, UN TAS, KĀ NAVA.

PATS ZEMES DZIĻUMS TAUJĀTS PALIKS KLUSS, JO PĀRVĒRTUSI ŪDENS AVOTUS PAR VĒRMELĒM BŪS NODEVĪBA TAVA.

EDVARDS VIRZA

Gravatar nu gatavais cirks

2012. gada 30. janvārī, plkst. 19:42

Tie taču totāli slimi ir palikuši ar savu negausību. Nu var jau raust, bet kaut mazākai mēra sajūtai tomēr vajadzētu būt šiem autortiesību aizstāvjiem! :@

Gravatar nu gatavais cirks

2012. gada 30. janvārī, plkst. 19:43

to #47 Domā tagad arī so lapu aizklopēs par autortiesību neievērošanu? :D

Gravatar Žans

2012. gada 30. janvārī, plkst. 20:00

Labi, saprotu nevarēs nevienu dzejnieku/rakstnieku citēt un bildes/mūziku/video demonstrēt. Bet kā ar TV teorētiski visu ziņu attēli un video būs miglaini(kubikos) un Ziņās klubu dzīvi skatīties varēs bez skaņas, jo tur skan citu mūzika un TV kanālam par to ir jāmaksā autoram + vel Dj par viņa mūzikas atskaņošanu? Vai arī te darbosies preses brīvība un blogu varēs definēt, ka prese?

Gravatar Piis

2012. gada 30. janvārī, plkst. 20:16

Un kur ir sakars ka Prāta Vētrai bija jāmaksā vairāki tūkstoši Ls Aklai par to ka viņi izpilda "Paši savas dziesmas"!!! Kad uzstājās Dziesmu svetku estrādes lielajāa pašu koncerttūres noslēgumkoncertāa??

Gravatar hm

2012. gada 30. janvārī, plkst. 20:48

TEKOŠĀ gada? es lasīju 3x, joprojām nesaprotu - tas būtu tā kā šī gada? kur tad ir problēma, ko īsti ietekmē AKKA/LAA? ka parādās daļa numuru?

Gravatar PH

2012. gada 30. janvārī, plkst. 21:38

Akka/laa ir sabiedriska organizācija. Nevajag vnk slēgt ar viņiem līgumu un viss - viņi tad var iet uzdzert ūdeni. Ja paši parakstam papīru, kurā ierakstīts, ka tagad viņiem būs tiesības tevi drāzt, tad ko tur piebilst, paši vainī gi. Kad pie mums atnāca no šī kantora ar uzbraucienu, ka jūsu telpās taču skan radio, atbildēju, ka ciest nevaru to mūziku kas starp ziņām skan, mani interesē tikai ziņas :) Viss, finito, vairs neesmu viņus redzējis. Sūtiet tak viņus vienu māju tālāk un viss.

Gravatar P.S.

2012. gada 30. janvārī, plkst. 21:41

Drīz atkal ievas ziedēs un pavasaris plauks Bet mana sirds ir tur, kur tikai koki šalcs

paša sacerēts! kā var pieteikt autortiesības un sākt saņemt naudu? par to blogā ne vārda!!:)

Gravatar murx

2012. gada 30. janvārī, plkst. 22:13

kaut kāds idiotisms, vairāk pie apsveikumiem nevarēšu savu omi apsveikt avīzē?

Gravatar ogre

2012. gada 30. janvārī, plkst. 22:39

Varbūt tad vajag nodibināt kādu folkloras aizsardzības kantori? Tipo, ja esi pa purslu kaut zilbi izlaidis, tā uzreiz skaitās folklora, tāpēc aizsargājama, tāpēc publiskā telpā brīvi paužama (tas tiek pat atbalstīts) un ar naudiņu absolūti neapliekama nekādā vīzē. T.i., ja gribi naudu par savu "ģenialitāti" un skopumu pret citiem, tad izlaid kādā cieta seguma (plakāts, kasete, ietamborējums cimdā) vai pakalpojuma (uzstāšanās, izstāde, erotiskā masāža dungojot Pidara Kalniņa dziesmu viņa paša balsī ar viņa o-face uz purna) veidā, lai uzreiz var redzēt, cik daudz maksātspējīgie cilvēki bez tevis nevar iztikt. Citādi sanāk, ka es, lūk, māklinieks dižs, bet miljona man nav un tāpēc jūtos apbižots, un jūs visi, komunistu cūkas, esat vainīgi.

Gravatar nu gatavais cirks

2012. gada 30. janvārī, plkst. 23:02

#51, 52 Ar prātu tos sprukstiņus diemžēl nesaprast. Viņu utaino darbību aizsargā ''likums''. Glui tāpat, kā likums aizsargā Latvijas ekonomikas ''glēbējus''. (puke) Jei bogu.

Gravatar Em...

2012. gada 30. janvārī, plkst. 23:27

“Šurp tauri! Kāp zemē! Ciet klusu! Tu glābsi sev dzīvību; Mēs algosim tevi ar zeltu, Ar godu, ar brīvību!”

“Mans zelts ir mana tauta, Mans gods ir viņas gods! Kas postīdams viņu šausta, Uz pekli lai rauj to jods!”

Un taurētājs pūš ar spēku, Ka koku galotnes trīc, - Un lejā atskan lāsti, Un bultas spindz un sīc.

Gravatar :P

2012. gada 31. janvārī, plkst. 00:15

Viss ir ļoti vienkārši. Ja kāds var pelnīt uz cilvēkiem, tad var pelnīt arī uz tā kāda. Vajag tikai cilveku, kas uztaisa biznesa plānu priekš AKKA/MANA (Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras / marazma apkarošanas un novēršanas aģentūra)

Gravatar Gatis

2012. gada 31. janvārī, plkst. 00:33

Tad nu parādiet savu attieksmi. Balsojiet! http://manabalss.lv/i/270

Gravatar pažarnieks

2012. gada 31. janvārī, plkst. 12:58

...Viņiem uz Čaka ielas pretī ziedoņdārzam koka mājā ir ofisss...

Koka mājas reizēm aizdegoties pašas no sevis...

Gravatar apbyte

2012. gada 31. janvārī, plkst. 15:04

es ziemassvētkos skaitiju dzejolīti pie eglītes ... mani tagad apcietinās ? :D

Gravatar atis

2012. gada 31. janvārī, plkst. 15:13

Derētu savākties bariņam cilvēku kas labi pārzin dzeju, un teiksim pie kāda pieminekļa.. un katram teikt kādu vārdu vai divus.

http://www.db.lv/tehnologijas/uzmanigi-ar-dzejas-lasijumiem-akka-laa-jus-vero-251507

Gravatar atis

2012. gada 31. janvārī, plkst. 15:46

Kāds nezin kur varētu 13. februārī aizņemties 8 megafonus.. Vēlams arī kopā ar cilvēkiem kuri kaut nedaudz pārzin Vizmas Belševicas dzeju?

Gravatar atis

2012. gada 31. janvārī, plkst. 15:47

Lācz, kapēc nodzēsi mazpazīstamos komentētājus - viņi tak katrs tikai pāris vārdus pateica..

Gravatar laacz Autors

2012. gada 31. janvārī, plkst. 15:54

ati, tāpēc, ka spams.

Gravatar zive

2012. gada 31. janvārī, plkst. 17:03

http://habrahabr.ru/blogs/Dura_Lex/133950/ toties te par Šveices valdības ziņojumu par pirātisma (ne)apkarošanu. Tas tā, plašākā kontekstā.

Gravatar tas

2012. gada 31. janvārī, plkst. 17:40

Kapēc proza ir lētāka par dzeju, ja man tā vērtīgāka šķiet??

Gravatar archa

2012. gada 31. janvārī, plkst. 22:27

Par to, ka AKKA/LAA atrodas uz dzejnieka vārdā nosauktas ielas ir sev samaksājuši par autortiesībām izvietot ofisu un dēvēt savu adresi Aleksandra Čaka vārdā ??? :)

Gravatar aiva

2012. gada 31. janvārī, plkst. 22:48

Atcerēsimies, ka AKKA/LAA, tās ir tikai 9 (!!) personas, un konkrēti: Ēriks Hānbergs, Juris Kulakovs, Valdis Muktupāvels, Inese Paklone, Valts Pūce, Valdis Rūmnieks, Ingus Ulmanis, Inese Zandere un Māra Zālīte (pēdējos datus nevaru atrast, ja ir kādas izmaiņas). Vajadzētu tagad tad nu publiski celt godā šīs personas! Kādas domas?

Gravatar trakaiskakisas

2012. gada 1. februārī, plkst. 19:37

#71. aiva, lūdzu! To visu var atrast KAKAS mājas lapā

Padomes sastāvs Prezidente: Māra Zālīte Padomes locekļi: Ēriks Hānbergs Juris Kulakovs Valdis Muktupāvels Inese Paklone Juris Petraškevičs Valts Pūce Valdis Rūmnieks Ungars Savickis

Gravatar Storms

2012. gada 2. februārī, plkst. 13:46

Laacz, tu blogu backupo? Backupu glabā "off-site"? :-> Būtu žēl pēc bloga aizklapēšanas zaudēt visu saturu...

Gravatar laacz Autors

2012. gada 2. februārī, plkst. 13:47

Storms, jep. Backups ir. Un ir ofsaitā.

Gravatar PossPosah

2012. gada 2. februārī, plkst. 16:43

http://laacz.lv/2012/01/30/akkalaa-sper-atkal/#c73157

Jā, ja par dzejoļa skaitīšanu saņēmi dāvanu. Arī žagari skaitās :)

Gravatar Siveenc

2012. gada 3. februārī, plkst. 12:48

Kakalā nav īpaši cienīts arī mūziķu aprindās. Alkoholiskās sarunās ar mūziķiem bieži nācies dzirdēt pārmetumus viņiem. Mākslinieks saņem sūda kapeikas, pārējais paliek šiem pašiem.

Gravatar rick'james

2012. gada 6. februārī, plkst. 19:52

Man liekas, ka Tu uzprasies uz izsūtīšanu uz ASV tālākai lietas izskatīšanai un apcietināšanai par ļaunprātīgu autortiesību pārkāpšanu sevišķi smagos apmēros, dibenā ir.

  • Tu vispār esi samaksājis par tā lāča autorību kas tev blogā tur augšā pa labi? vai tev vismaz ir patents uz pelēkās krāsas izmantošanu mājaslapā? un vispār, šito fontu blogā bez gada maksas nevar izmantot. kr4 tu aiziesi pa pilnu programmu tribunālā.

Gravatar Jūrmalins

2012. gada 8. februārī, plkst. 16:07

Lubānas novada pašvaldībai nevajadzētu izdot savu laikrakstu, bet tikai informatīvo biļetenu. Avīžu izdošana ir uzņēmējdarbība, ar ko pašvaldībai nebūtu jānodarbojas. Otrkārt, savā izdevumā viņiem tomēr nevajadzētu ievietot komercsludinājumus - arī tā ir komercdarbība. Treškārt, kāda rutka pēc pašvaldībai vēl jāslēdz līgums ar to aģentūru. Izskatās, aģentūra forši izmantojuši mazās pašvaldības darbinieku nekompetenci.

Gravatar Toms

2012. gada 16. februārī, plkst. 21:41

Lai nu kā, patika dzejas rindas :) Un arīdzan kāpostu tīteņi ir mans mīļākais ēdiens! Bet ja nopietni, tad likumi visiem vienādi, visiem tie jāievēro. Zinu, ka reizēm tas ir absurdi un muļķīgi, bet tāda ir dzīve!

Gravatar romax

2012. gada 23. februārī, plkst. 23:23

Ārprāts! Līdz kam tas mūs novedīs? Turpmāk, ja sabiedriskā vietā iezvanīsies telefons - maksā par publisku mūzikas atskaņošanu? Izskatās, ka AKKA-LAA vēlas pārņemt visu savā kontrolē. Mums mutes neaizbāzt, jo mums to nava, Mums nekad nesprūst rīklē vārds! Lai aizrijas tā AKKA-LAA, lai agonijā drīzāk gārdz!

Gravatar hugo

2012. gada 10. aprīlī, plkst. 20:15

Iesaku katram katru dienu uz AKKA/LAA oficialo e-pastu pa vienam dzejolitim nosūtīt. Gribētu redzēt, kā un kam un uz kāda pamata viņi maksās par to, ka dzejoļi atrodas viņu serveros un viņu darbinieki to ir izlasījuši. :) K.

P.S. es ķeros pie pirmā e-pasta sacerēšanas.