✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Ietaupi, iepērkoties veikalā

2012. gada 16. maijā, 64 komentāri

Nevienam nav noslēpums, ka liela daļa naudas paliek veikalos. Visādos rimī, mahimās un citos. Un lielākā daļa naudas paliek tur dažu tīri triviālu iemeslu dēļ.

Pirmāmkārtām, tāpēc, ka mēs nopērkam vairāk, nekā pietiek. Visiem zināms, ka lielveikalu plānojums ir ikurāt ar to arī slavens - mudināt Tevi nopirkt vairāk. Un otra lieta, kas to nosaka, ir relatīvais kuņģa piepildījums. Tāpēc man ir, kā jau allaž, daži padomi, kas lasītājiem (abiem) varētu palīdzēt tērēt mazāk:) Tie ir tādi kā produktivitātes tipi reālajās dzīves daļai, kas nenotiek tiešsaistē.

Pirmā ideja - saraksts. Pirms iet uz veikalu, uztaisi sarakstu. Un neba nu tādu sarakstu, kurš ietver minimālo nopērkamo lietu daudzumu. Bet gan to, kurš ierobežo pirkumu apjomu. Tātad, pasēžam 5min ilgāk, un sarakstām visu, kas nepieciešams. Pagaidām stundu. Izsvītrojam to, kas patiesībā var pagaidīt, vai arī to, kas nemaz tik dikti nav vajadzīgs.

Aizejam uz bodi, izvelkam sarakstu, un nopērkam tikai to, kas tajā ir rakstīts. Tiešām. Neviens neliedz atcerēties, ka, ak jel, sāls mājās tūliņ begisies. Lūdzu. Bet to nepērc. Pieraksti to citā sarakstā, un nopērc nākamajā gājienā uz veikalu. Tas attiecas arī uz košļājamajām gumijām pie kases.

Vēl viena, varbūt ne acīmredzama, bet ļoti efektīva lieta - iepirkties dodamies tikai tad, kad kuņģis ir pilns. Tas nozīmē - uz tukšu vēderu ar acīm gribās daudz vairāk, nekā patiesībā ir nepieciešams. Tas pats attiecas uz nogurumu - izvairies doties veikalā, kad esi noguris, jo tad vēlēsies iegādāties kādu labumiņu sev, bez kura patiesībā varēsi iztikt.

Bieži vien veikalā produktu plauktā ir vērts parakties dziļāk (it sevišķi, ja tam ir atlaide), jo nereti tuvplānā ir izliktas vienības, kurām derīguma termiņš pienāks rīt, kamēr aizmugurē ir tie, kuriem ieteicamais termiņš pienāks parīt.

Klasiskais ieteikums - pirkt lētākus analogus vai akcijas preces ne vienmēr darbojas, jo tas Mövenpick jogurtiņš ir tik gards, bet Valmiermuižas alus ir vienīgais īstais. Lai gan, ar zināmu gribasspēku, var pierast arī pie Smile jogurtiem un alus plastmasas pudelēs. Te gan jāpiebilst, ka laiku pa laikam ir vērts aizvietot viena zīmola produktu ar otra. It sevišķi vērtīgi ir izpētīt lielveikala zīmola preces, jo var gadīties, ka tos ražo tie paši, kuru produkciju Tu pērc ikdienā. Tas varbūt mazliet varētu iesist pa kabatu ražotājam, bet raksts jau nav par atbalstu tiem :)

Ja esi regulārs viesis kādā no lielveikalu ķēdēm, ir vērts iegādāties vai saņemt par velti lojalitātes karti. Pie nosacījuma, ja vien Tev nav bail par savu personas datu drošību (piemēram, Rimi prasa nesamērīgi daudz informācijas, kamēr Elvi karte ir anonīma). Lai arī lojalitātes karšu ideja ir nonivelēta un relatīvais ieguvums pret iztērēto džunguru mūsu valstī ir niecīgs, dažas kapeikas ietaupīt tomēr izdosies.

Runājot par atlaidēm. Atlaides esamība nenozīmē, ka ir jāiegādājas divreiz vairāk attiecīgā produkta. Pat, ja tā ir dramatiska. Ietaupīsi tāpat, nopērkot ierasto daudzumu.

Siekalojoties uz “pērc simts, saņem vienu par brīvu”, piebremzē. Ne vienmēr Tev ir nepieciešams tas apjoms. Piemēram, ja vakarā esi nolēmis iemalkot divus alus, bet te ir piedāvājums iegādāties četrus par trīs cenu, tad nepērc vis tos četrus. Ja lielais piens ir lētāks, rēķinot uz tilpuma vienību, tad izvērtē, vai daļu no tā galu galā neizliesi ārā. Mazāk un dārgāk ne vienmēr ir dārgāk :)

Iepirkties ej viens. Jo mazāk Tavu uzmanību novērsīs, jo efektīvāk varēsi iegādāties sarakstā ierakstīto. Atliks vairāk laika dzīvei.

Nebrauc uz desmit kilometrus attālo veikalu tikai tāpēc, ka tur vienai precei ir atlaide. Iztērējot latu degvielā vai sabiedriskajā transportā, rezultātā neko diži ietaupījis nebūsi.

Aizej uz tirgu. Nepērc tur visu, bet gan svaigās štelles, gaļu, utt. Pat, ja neietaupīsi, cenas un kvalitātes attiecība būs lieliska. Pāris reizes, tiesa, ieberzīsies pieredzes trūkuma dēļ, bet tas takš piederās pie lietas, ne? :)

Par raksta sākumā plānojumu. Dārgākie un veikalam izdevīgākie produkti ir atrodami krūšu līmenī. Preces, kuras Tev nevajag, parasti ir atrodamas galvenajās ejās uz populārākajām veikala nodaļām.

Zinu, ka gribās pagulēt, taču tomēr - iepirkumus plāno no rīta. Tad veikali ir tukšāki, produkti svaigāki, kā arī viss process notiks daudz veiklāk.

Varbūt jums, abi mani lasītāji, ir kāda ideja? Un, lūdzu, bez fleima par cūkām buržujiem veikalniekiem. To mēs visi jau sen zinām.

Bonusam viens ieteikums tieši nesaistīts ar iepirkumiem. Komentāros pavīdēja tēze par trauku mazgājamo līdzekli. Man ir powerhints jums visiem. Iegādājieties atsevišķu pudelīti šādām vajadzībām ar pēc iespējas mazāku caurumiņu šnōbelītī. Tas palīdzēs dozēt mazāk līdzekļa, kas, savukārt, neizsakāmi paildzinās iepirktās vielas lietošanas ilgumu ;)

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 16. maijā, plkst. 09:33

 • Nepērc salātus rimčikā sestdienas rītā, viņi pat pēc skata izskatās kā pastala. Un pat atlaidi tādiem neuzliek... :)

Gravatar siicis

2012. gada 16. maijā, plkst. 09:42

Esmu novērojis, ka pērkot pienu ir jāskatās tā cena litrā, nevis iepakojuma cena. Tagad daudzi ražotaji tirgo 900ml iepakojumus, kas šķiet lētāki. Tomēr ne vienmēr lielāks iepakojums ir lētāks, mēdz būt izdevīgāk nopirkt divus mazākus nekā vienu lielu (rēķinot uz litru vai kg).

Gravatar Jānis

2012. gada 16. maijā, plkst. 09:49

 1. Iepērcies vienreiz nedēļā visai nedēļai uz priekšu. Pēc tam uz veikalu principā nav vajadzība iet. Ietaupījums masīvs. Bet te gan vajadzīga laba plānošana, un liels ledusskapis.
 2. Par cenu litrā/kg u.c. mērvienībās taisnība - te ļoti jāskatās, jo bieži mazāks daudzums par lielāku cenu, lai gan iepakojumi vienādi.

Gravatar Normunds

2012. gada 16. maijā, plkst. 09:54

siicis, visam ir vērts paskatīt cenu litrā vai kilogramā. pēdējā laikā ir pilns ar apmetējiem, kas vizuāli līdzīgos iepakojumos pamanās iesmērēt par 100gr. mazāk. kaut vai tā pati fakinā merild kafija, kas tagad ir nopērkama tikai 400gr. pakās. krējumu es pērku tikai no tiem ražotājiem, kas to joprojām pilda 500gr. iepakojumos nevis no uzmetējiem, kas gandrīz tādā pat glazītē iepilda 420 vai 350 gramus.

mans ieteikums ir nesadalīties sīkumos. tādu gaļiņu un šitādu gaļiņu un tad vēl divas šķēles zivtiņu un uzpirksteni ar sviestu. pārtika pēc iespējas jāpērk nedēļai nevis katru dienu.

Gravatar mezaEgle

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:01

par to "pērc 3 dabū 1 par brīvu" ar jāskatās. Piemēram par to pašu piemēru runājot, ja gribas 5dien pa diviem aliem un zini, ka nākošo 5dien arī 2us izmalkosi pēc labi pastrādātas darba nedēļas, bet akcija beigsies jau tajā pašā 6dienā, tad nākošo 5dien būsi dabūjis vienu alu par "velti". Protams, ja šādā akcijā ir preces, kuras lieto reti un pat viens komplekta elements iet ilgstošu laiku, tad jēga īsti nav tērēt papildus.

Gravatar ulzha

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:08

Un mēdz būt tā viltīgi, ka lielajam iepakojumam ir lielāka cena kilogramā nekā mazajam.

Lai nu kā, man šķiet, ka Latvijā ~visi šo visu zin un ka tā ir buržuju pircēju prerogatīva - nodzīvoties līdz ārāmetamiem produktiem, "iekrist" ar pārmērīgiem tēriņiem (pretstatā parasto ļautiņu dzīves pabaudīšanai, "skopuma nodzīšanai" ar apzinātu patērēšanos, paņemot kādreiz ne no apakšējā plaukta)

Sāls tāds strīdīgs piemērs, kāda jēga nepirkt, nebojājas taču

Gravatar Aris

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:15

Neieteiktu arī pārāk aizrauties ar lētākajām produktu versijām. piemēram lētākie cīsiņi vai lētākā maltā gaļa - lēta ir tikai tāpēc, ka gaļas piejaukums tur ir 1%-0%. ēdot to, tu tikai sarīsies visus tos sūdus, bet paēdis nekļūsi - respektīvi apēdīsi vairāk. Bonusā vēl arī uzpūtīsies resns un pamazām organisms sāks patērēt vairāk pārtikas (gudrā valodā to sauc par 21.gs slimību - liekais svars). taspats attiecas uz krējumiem, pieniem, biezpieniem un arī alu :)

Gravatar Žora

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:17

Vēl dažkārt līdz metode veidot nelielus uzkrājumus. Piemēram, Maksimā iecienītajiem (un ne tik lētajiem) makaroniem ir 30% atlaide. Paņem 10. Jā, mēnesi, divus pastāvēs plauktā, bet pāris lati būs ietaupīti ilgtermiņā. Kaut gan šādi var sākt rīkoties tikai tad, kad pāris mēnešus uz veikalu pastaigāts ar sarakstu. Ja ne, beigās būs pilna māja ar nevajadzīgām lietām.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:18

Jā, Āri. Mūsdienās vairs neražo krējumu, pienu, biezpienu, un arī alu ar normālu gaļas procentu :(

Gravatar DB engineer

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:29

Kapēc nepirkt vairāk, ja zini, ka tāpat izlietosi? Piemēram, vakar Mahimā nopirku četras kafijas, jo zinu, ka izdzeršu un bija reāla atlaide (vairāk par latu uz vienību). Un tagad pāris mēnešus nevajadzēs pirkt. Bet ja tā padomā, laikam ir ļoti maz produktu/lietu, kurus es šitā vairumā iepērku akcijas laikā.

Gravatar Ieva

2012. gada 16. maijā, plkst. 10:31

Tomēr ir vērts izmantot lielas atlaides un nopirkt vairāk produkta nekā parasti. Ja tie ir rīsi, eļļa un tā. Konfektēm nē, protams.

Nav nekādas jēgas salīdzināt cenas trauku mazgājamiem un veļas pulveriem. Jāņem mīļākais un tas, kurš šķietami mazgā labāk. Atlaižu Fairy ir švakāks par parasto un lielo pudeļu Fairy ir švakāks par mazo pudeļu Fairy — zinātniski pierādīts, taisot ziepju burbuļus.

Gravatar Ezis

2012. gada 16. maijā, plkst. 11:02

Ilgspēlējošās, nebojājošās preces var iekļaut sarakstā ar atzīmi 'pirkt, ja ir atlaides'. Ja mājā ir pietiekami daudz tualetes papīra, un vēl tā kā nevajadzētu pirkt nākamo sēriju, tad tomēr var nopirkt, ja ir atlaides.

Par alu - ja vari noturēties visu uzreiz neizdzēris, tad var pirkt 4 par 3 cenu. :)

Cepumi, čipsu pakas, šokolāde. uc. - nopērc vienu iepakojumu un to iepakojumu arī apēdīsi. Starpību daudzumā tā nemaz nejūt, vienalga viss apēdās. Tāpēc te ir labāk pirkt nevis lētāko uz svara vienību, bet gan lētāko gabalā. Ja nu kurš var ēst lēnām, pa noteiktu skaitu cepumu dienā, nevis apēst visu uzreiz, tad atkal labāk uz svara vienību. Reāli tie saldumi vairāk bērniem, un viņi nemēdz iekrāt.

Uz veikalu var iet kājām, ar lielu mugursomu - divkāršs efekts, nauda ietaupās un veselībai nāk par labu, nu un vēl tāds sīkums, ka maisiņus nevajag. Jā, ja veikals patālāk, tad atkal laiks pazaudēts. No otras puses, atkarīgs, ko tai laikā citu dara.

Atlaižu kartes ir jāņem, tomēr lētāk sanāk, kaut arī santīmi. Lēnām sakrājas un tad vari atļauties kaut kādu nelielu ekstru. Bez kartes nekādu ieguvumu nav, ja nu tik personas dati nemētājās vēl vienā vietā vairāk.

Var piestaigāt pa vairākiem lielveikaliem, un izlasīt lētākās preces - kas vienā lētāk, otrā dārgāk. Šis gan der, ja tie veikali tuvu blakus, citādi uz benzīnu un laiku sanāks mīnusā.

Gravatar Atis

2012. gada 16. maijā, plkst. 11:03

Labi padomiņi, no kuriem lielāko daļu piekopju ikdienā. Preces, kas nebojājas, es gan mēdzu iepirkt ar atlaidi. Atlaides gan, kā jau visi norāda - mēdz būt viltīgas - dažreiz tā ir tikai 3 santīmi. un Mēdz būt tā, ka ar visu atlaidi produkts tāpat ir dārgāks par pārējiem līdzīgiem produktiem.

Tas kas tracina veikalos - salīdzinot cenu ne vienmēr iespējams, jo 1) viena veida precēm tiek izmantotas dažādas mērvienības (piem., litri un grami) un 2) aprēķini ļoti bieži ir nepareizi (vismaz RIMI).

Savukārt, ar datiem ir tā, ka - jo vairāk uzņēmumam datu par tevi, jo labāk viņš var piemeklēt tev pakalpojumus, tajā skaitā - atlaides. Piemēram, man patīk, ka RIMI uz vārdadienām un dzimšanas dienām ir 10% vai 15% atlaide noteiktām preču kategorijām. Ja viņiem nebūtu mana vārda un dzimšanas datu, tad šādu atlaidi es saņemt nevarētu. Cita lieta - vai visi prasītie dati ir nepieciešami (RIMI pieteikumā visus var nesniegt) un vai vēlamo efektu nevar panākt citādi. Piemēram, brīvi norādot dzimšanas dienas un vārda dienas datumus. Šos datus gan arī var visai brīvi norādīt tāpat, jo karte ir drīzāk "pseidonīma" - neviens nepārbauda šo datu pareizumu. Tas, kas mani uztrauc visvairāk, ir nevis tas, ka uzņēmums par mani daudz zina (šie dati parasti tiek apstrādāti automātiski un darbiniekiem nav nekādu lielo iespēju tiem piekļūt), bet gan tas, ka šie dati var nonākt "tiesībsargājošo" iestāžu rokās. Ne tas, ka viņi uzzinās, kad es eju uz veikalu, ko pērku un cik tērēju, bet - viņām tas nav jāzina, turklāt, šīm iestādēm mēdz piemesties "datu nesaturēšana".

Gravatar Mārtiņš B.

2012. gada 16. maijā, plkst. 11:03

Rimī bieži var atrast daudz preces, kurām cenas šiltīte ir dzeltenā krāsā, bet atlaides nav. Labs veids, kā iemānīt pircējus uz "izdevīgiem" darījumiem.

Gravatar Antuanete

2012. gada 16. maijā, plkst. 11:05

Attiecībā uz taupīgu pārtikas pirkšanu, ir tikai viens zelta likums - jāplāno, ko gatavosi ēst! Un vismaz pusnedēļai uz priekšu. Pretējā gadījumā lielā nedēļas nogales iepirkšanās neko nedod, jo jau pirmdien atklāsies, ka plānotajām vakariņām kādas sastāvdaļas pietrūkst, bet trešdien izrādīsies, ka krējums jau vecs, jo neizdomāji, ko no tā gatavosi.

Gravatar zigulists

2012. gada 16. maijā, plkst. 11:40

Par ziepēm un trauku mazgājamiem - es nopirku pirms apmēram gada DEPO lielo 5L kannu ar šķidrajām ziepēm un reizi 2 nedēļās uzpildu tik trauciņu... Sanāk daaaaudz izdevīgāk. Kanna ir knapi pusē un ar pirkumu esmu vairāk kā apmierināts.

Gravatar Lidotājs

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:02

Par akcijām es daļēji piekrītu, bet tomēr ir izdevīgāk nopirkt vairāk, jo rīt akcija beigsies un tik lēti nedabūsi. Piemēram, pirmdienā nopērc 5 biezpiena paciņas par akcijas cenu un ēd biezpienu katru dienu. 5 biezpiena paciņas vienā dienā neizrīsi, ne?! :) Par aliņu gan tas tiesa - ja nopirksi 4 pudeles, tās visas arī izdzersi vienā dienā...

Gravatar binary

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:28

[quote]Tas pats attiecas uz nogurumu – izvairies doties veikalā, kad esi noguris, jo tad vēlēsies iegādāties kādu labumiņu sev, bez kura patiesībā varēsi iztikt.[/quote] Nu jau nu... Nogurums un steiga ir labs sabiedrotais - diez vai gribēsies ilgi kavēties kaut kādā veikalā.

[quote]It sevišķi vērtīgi ir izpētīt lielveikala zīmola preces, jo var gadīties, ka tos ražo tie paši, kuru produkciju Tu pērc ikdienā.[/quote] Tie paši ražotāji? Nu nezinu, nepatīk man anonīma ražotāja "ražots pēc īpaša Rimi pasūtījuma" uzraksts. Cik ir sanācis pirkt lielveikala zīmola preces - sūdi kaut kādi. Musli(?) cieti un negaršīgi, medus šķidrs kā šķidrās ziepes (un necukurojas pat pēc pusgada!!!) utt. Vai ir vērts taupīt santīmu, bendējot sev noskaņojumu un ēdot anonīma ražotāja [sorry, bet] sūdus?

[quote]Iepirkties ej viens. Jo mazāk Tavu uzmanību novērsīs, jo efektīvāk varēsi iegādāties sarakstā ierakstīto. Atliks vairāk laika dzīvei.[/quote] Iepirkties ejiet divatā - nebūs laika kavēties pie veikala plauktiem, jo otrs nepacietīgi lūkosies un nespēs sagaidīt, kad iepirkšanās beigsies.

[quote]Zinu, ka gribās pagulēt, taču tomēr – iepirkumus plāno no rīta. Tad veikali ir tukšāki, produkti svaigāki, kā arī viss process notiks daudz veiklāk.[/quote] No rīta... Pirms darba... Pēc tam domā, kur lai visu dienu uzglabā produktus, uz kuriem rakstīts "uzglabāt +2..+6°C temperatūrā".

Par "pērc nedēļai, nevis dienai" pieeju - 1kārt produkti var sabojāties, 2kārt mājās vajag noliktavu (kas patērē vairāk elektrības :)), 3kārt pēc tādas iepirkšanās visu laiku jāēd to, kas ir uzspiests, nevis to, ko gribas. Un pēc tam brīnāmies, kāpēc apkārt visi īgni - a vot tapēc, ka nav ar baudu pielikuši punci :)

Ezi, par "Reāli tie saldumi vairāk bērniem, un viņi nemēdz iekrāt" - aizmirsi par sievietēm :) Bērnu mums vēl nav, bet uz ledusskapja vienmēr ir saldumi. Un ir pilnīgi normāli, ja šokolāde tur nostāv nedēļu vai divas. Godži un zīdkoka ogas vispār ļoti lēni ēdas.

Gravatar Ezis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:29

Tām atlaižu kartēm ir vēl plusiņš - nav katru reizi pie kases jāatbild uz lieku jautājumu.

Gravatar atis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:30

+1 šķidrajām ziepēm, tikai jāskatās lai nesabojājas.. man pagājušajā vasarā pirktā kanna sarūga un sāka smirdēt. Tagad meklēju kur normālākas nopirkt lai nebojājas.

Par trauku mazgājamo līdzekli gan nepiekritīšu, neatceros kad pēdējo reizi pirku lielo fairy - domāju pusgads būs pagājis. Labi, varbūt mājās tik daudz negatavoju/neēdu.

 • vēl tiešām pirkt to kas ir ar akciju un nebojājas pāris mēnešiem. Tagad meklēju kad/kur būs akcija Zewa tualetes papīram, esošie krājumi beigušies.

Bet vēlu veiksmi salīdzinot cenu kilogramā/litrā kaķu smiltiņām. Vienai pakai norādīta cena litrā, otrai pakai - cena/kilogramā (un par tādu lietu kā blīvuma norādīšana neviens ražotājs neiedomājas)

Gravatar Knaģis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:32

Pēc piena produktiem un maizes vajag uz Daugavas veikalu aizdoties, krietni lētāk.

Bet es gan uz atlaidēm ne-pārtikas produktus sapērku milzīgos daudzumos - piemēram, kad trauku mazgājamās mašīnas tabletes bija ar 50% atlaidi, es iepirku 2 gadu normu. Pēc tam par to vismaz nav jādomā. Kad kaķu barībai bija negaidīti milzīga atlaide, es visu Rimi plauktu iztukšoju, pēc tam tādu cenu redzējis vairs neesmu.

Bet viens no labākajiem ieteikumiem ir krāt čekus un skaitīt kopā, cik tad kam esi iztērējis. Es gan sevi nevaru piespiest tā darīt, bet tās pāris reizes, kad ir mēģināts, ļoti ātri rodas sajūta, ka ir lietas, kur vajag piebremzēt.

Gravatar Ezis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:33

> binary Tad ieviešam mainīgo X 'šo apēdam visu, lai cik arī vienā reizē nenopirktu', tad vienam tur X būs alus, citam cepumi un šokolāde, utt. Principa paliek tas pats - X grupas produktus nav vērts iepirkt vairumā, neko nevar ieekonomēt. :)

Gravatar Knaģis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:35

atis, kaķu smiltis ir depo 20 litru maisos pa 7.34Ls maisā (ja pērk vairākus reizē). neesmu atradis izdevīgāku piedāvājumu līdz šim.

Gravatar binary

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:39

Ezi, es īsti nevaru iedomāties, kas mums būtu tāds, ko apēdam visu. Ja saldētavā saldējumi 10-15 gab - ēdam pa vienam, kad gribas, nevis visu uzreiz. Ja uz ledusskapja 3 šokolādes - ēdam arī pa vienai, nevis visu uzreiz. Sapirkos pāris kg riekstu sev - graužu pa 5-10 riekstiem vienā piegājienā, nevis visu uzreiz. Selga cepumu paciņa arī tagad stāv uz ledusskapja pusizēsta. Nēnu OK, ir lietas, kam tiek izēsts viss iepakojums - kaut vai tās pašas šokolādes, tiek apēsta visa tāfelīte. Bet to jau nevar nopirkt "pusi iepakojuma". Bet ja nopērk 5 gab, tad arī tiek apēsts 5+ piegājienos.

Gravatar Ezis

2012. gada 16. maijā, plkst. 12:45

> binary nu tad tev X ir tukša kopa, esi laimīgs cilvēks :) Parasti jau katram ir kāds ēdamais, ko izrij visu. Sevišķi jau bērniem tas labi padodās.

Gravatar binary

2012. gada 16. maijā, plkst. 13:06

Ezi, man ir citi trūkumi :D Ir gadījies, ka mājās ir 50+(!!!) dažādas tējas. Protams, tējai ir arī "derīguma termiņš" - ar laiku kļūst pliekanas, zūd stiprums :D

Par taupīšanu uz mazgāšanas līdzekļu rēķina - lai nomazgātu krūzi, mazgāšanas līdzekli nevajag. Tas pats attiecas uz daudziem citiem traukiem/ēdieniem.

Tad vēl īsiem matiem vajag daudz mazāk šampūna. Pats to esmu ievērojis, jo frizētavu gadā apmeklēju reizi vai divas.

Gravatar Ezis

2012. gada 16. maijā, plkst. 13:32

Par taupīšanu 'ārpus veikala': mazgāšanas līdzekļus krūzei var mierīgi neizmantot, sevišķi ja tur verdošs ūdens katrreiz tiek liets iekšā - visi baciļi tā kā tā pagalam. Krūzi vēlams izskalot arī pirms nākamās tējas, ne tikai pēc 'šīs'.

Traukiem, var būtiski ieekonomēt tos līdzekļus un ūdeni, ja trauku pēc vectēvu metodes ar maizi iztīra un izēd, piem, zupas šķīvi. Vēl ir variants, ēst nevis no trauka, bet pa taisno no bundžas / konservu kārbas utml, tāpat arī kefīram un pienam glāzes nav obligātas. Papildus ietaupīšanai (kas gan te varētu arī neko liela nebūt), es nebūt neesmu pārliecināts, ka tie mazgāšanas līdzekļi tomēr nepaliek uz traukiem un es tos neēdu iekšā.

Gari mati nozīmē, ka daudz retāk jāiet uz frizētavu. Kas sanāk dārgāk, šampūns vai frizieris?

Tā kā tēma tomēr rir par lielveikaliem, tad par tēmu peibilde: Ja jau ir 50 tējas, tad tēju nākamreiz pirkumu sarakstā varbūt varētu arī neiekļaut. :) Jeb pirkumu saraksta optimizācija.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 16. maijā, plkst. 13:41

binary, Ezis, šogad pats saskāros ar situāciju, ka no milzuma dažādo tēju mājās (daža pat circa 2002) 90% bija jāizlādē ārā, jo nebija dzeramas (garšas nav, smaržas nav).

Gravatar x-f

2012. gada 16. maijā, plkst. 14:25

<blockquote>Vēl ir variants, ēst nevis no trauka, bet pa taisno no bundžas / konservu kārbas utml, tāpat arī kefīram un pienam glāzes nav obligātas.</blockquote>Te es sāku ķiķināt. :)) Taupīt naudu un citus resursus mūsdienās, protams, ir labi, bet nevajag jau arī ieslīgt tumsonībā.

Es arī zinu, ka uz veikalu jāiet paēdušam, bet parasti to var darīt tikai pēc darba, tāpēc tā ir, kā ir. Skatos un salīdzinu cenas litrā vai kilogramā, bet dažreiz man tieši vajag 300g krējumu, kas izskatās tikpat liels kā 500g, jo zinu, ka to vismaz varēšu izlietot līdz termiņa beigām. Kaspara rakstītais par labāku termiņu plaukta dziļumā tiešām ir patiesība. Un tam gan nav sakara ar ietaupīšanu, bet, ja ir iespēja nopirkt produktu bez E, tad es labāk izvēlos to.

Šis tas no pārtikas ar ierobežotu dzīves ilgumu labi padodas iesaldēšanai tagad un atsaldēšanai labākos laikos, kad gribēsies / būs skaidrs, kā to izlietot. Proms, tam vajag palielu saldētavu. Klasika ir sapirkt ogas, rabarberus un citas vasaras lietas, kad tām vislabākā sezona garšas un cenu ziņā, un pēc tam vārīt svaigos ievārījumos vai ķīseļos ziemā, nevis pirkt saldētus mazāk zināmas izcelsmes produktus.

Gravatar Mārcis

2012. gada 16. maijā, plkst. 14:27

Laikam kāds nohakojis laacz blogu, ja tāds bezsatura raksts uzcepies. It kā jau par tēmu, bet nu nekas interesants.

Gravatar Artech

2012. gada 16. maijā, plkst. 14:48

Es uztaisiju klienta karti un iepērkos Cash&Carry (paredzēts juridiskajām personām), kas ir braucot uz Jelgavu ārā. principā atlaide ir tad ja pērk vismaz divus iepakojumus. Tādas lietas, kā griķus/makaronus u.c. pērku tur lielākā daudzumā.

Gravatar riims

2012. gada 16. maijā, plkst. 14:52

un tad ar uz kapieku pišanu ietaupiito naudu reizi meenesii peerc jaunu, principiaali taadu pashu smartfounu.

Gravatar Atis

2012. gada 16. maijā, plkst. 16:08

Vēl variants, kā ierobežot pārpirkšanos ir jau minētais - iet uz veikalu ar mugursomu un veikalā ņemt groziņu, nevis ratus. Tas ierobežo pirkumus pēc kopējā svara un tilpuma - nevar nopirkt vairāk, jo groziņā nav vietas, vai arī visa iepirkšanās kāre pāriet brīdī, kad saproti, ka tas viss jādabū ne tikai līdz kasei, bet arī vēl līdz mājām. Tas mani ne reizi neņemt pārāk daudz aliņus (ar tiem man kā bērniem ar šokolādi - cik ir, tik izdzeru). Te gan pareizi jāizstrādā maršruts pa veikalu, lai alus nesanāk vienīgais pirkums. ;) Bet Olimpijas RIMI preču izvietojums man ir ļoti piemērots - viss nepieciešamais ir vispirms un alus - tikai pašās beigās. :)

Gravatar gp

2012. gada 16. maijā, plkst. 16:09

Vienreiz gadā uz Poliju pēc precēm, kas var glabāties gadu.

Gravatar KKTK

2012. gada 16. maijā, plkst. 16:46

Pārāk agri ejot uz veikalu var gadīties, ka svaigie produkti vēl nav izkārtoti un tev pa veikalu jālavierē starp kastēm un preču licējiem.

Gravatar K

2012. gada 16. maijā, plkst. 17:23

Lai man piedod cienījamais autors, bet šī ieraksta maniere man kautkā ļoti atgādina stāstus no grāmatas "Jaroslava Hašeka stāsti bez Šveika". Tajā, cita starpā, autors atbild uz lasītāju vēstulēm un dod dažādus padomus - kā uzvesties uz ielas, kā teātrī un futbola mačā, kā arī kā žāvēt samirkušas kurpes un tamlīdzīgi. Padomi ir visnotaļ saturīgi un izglītojoši.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 16. maijā, plkst. 19:48

K, es piedodu. Salīdzinājums ar cien. J. Hašeku ceļ manu pašapziņu :)

Gravatar vot

2012. gada 16. maijā, plkst. 21:41

Nelasīju ko citi saraktīja komentāros (nav iedvesmas pašreiz), bet mans komentārs būtu šāds... par atlaidēm.. vārds ATLAIDE nelāgā kārtā iedarbojas uz daudziem cilvēkiem un ļoti bieži tiek nopirkts kaut kas kas vispār nav vajadzīgs, jo ir tak ATLAIDE. Es te regulāri klausos ģimenē tekstus, vot es te nopirku šito un to, jo bija ATLAIDE.. nu ibio....ja tā nav ikdienas prece, kā tu vispār vari zināt, ka tā cena nav palikusi 2x lielāka nevis 10% lētāka... uz šito nereāli veikalnieki iepelna manuprāt... izpārdot neejošu preci var ka nu tik..

Nezinu.. mani ATLAIDE neiespaido praktiski nekā - nu nepiespiedīs mani ATLAIDE nopirkt kaut ko, ko nebiju domājis pirkt vispār. Ja runa ir par pārtiku tad ja tiešām ATLAIDE sakrīt ar produktu ko ikdienā pērku, tad nopērku, bet citādi nē.

Gravatar Janka

2012. gada 16. maijā, plkst. 23:16

Man pat ir 2 saraksti: 1. brokastu, pusdienu, vakariņu plāns nedēļai 2. līdzīgi kā tu minēji, produktu saraksts. Un vēl - ja vēl kāds ēd pusdienas ārpus biroja, tad ēdot no mājām paņemtas pusdienas var ietaupīt stabili 60% pusdienu naudas.

Gravatar jautājums

2012. gada 16. maijā, plkst. 23:27

Ļoti svarīgi ir skatīties vai produkts kas atrodas plauktā ir tas pats kuram ir norādīta atlaide, jo bieži vien Depo tā šmaucas - saliek citus produktus zem atlaides cenas. Tāpēc esi uzmanīgs un pārbaudi svītrkodu :)

Gravatar wth

2012. gada 16. maijā, plkst. 23:48

Vai šis ieteikums attiecas arī uz autodetaļu veikaliem un/vai šrotiem? :D Vai uz K-rautām/Depo? :D

Gravatar as

2012. gada 17. maijā, plkst. 13:33

Izbrīnīja, ka neviens nebija nokomentējis par alu - Jūs tiešām pērkat 3 vai 4 pudelītes alus? Es mazāk par 6 cenšos neņemt, jo lai gan patiešām var vienā vakarā paņemt tikai 1 alu izdzert, bet ja uznāk vēlme vai tusiņš, arī 6. Vairāk cenšos nelietot, tad galva sāp:) Ideāli, ja mājās izkārtota kāda kastīte ar dažādiem aliem, tad var izvēlēties. Dzīvo alu protams tā neturēsi, tomēr dzīvo alu iepakojums man arī atsit vēlmi tos vispār iegādāt.

Gravatar zeun12

2012. gada 17. maijā, plkst. 14:25

Vēl der atcerēties, kad bieži vien kādai precei ir akcija, tā ir nedaudz nobīdīta uz citas preces pusi.

Skatos, o, cik jauki, Piebalgas aliņam akcija, paņemu, bet beigās pie kases izrādas, ka akcija bija Piebalgas senču aliņam, tā teikt, aiz neuzmaības šādi esmu iegrābies pāris reizes.

Čeku arī vienmēr ir vērts pārskatīt beigās, dažreiz akcijas nemaz neuzrādas pie kases (reti, gan tā notiek)

Gravatar usver

2012. gada 17. maijā, plkst. 15:33

Daugavas maizes/piena veikaliņā ir atlaižu kartes. Ja tur iepērkas regulāri, tad atlaides ar tām ir vērā ņemamas. Var kaut starp ģimenēm šārēt, kas arī tiek darīts :>

Gravatar Uldis

2012. gada 17. maijā, plkst. 15:59

Tā kā visam Kaspara rakstītajam (pamatā) piekrītu, tad atļaušos nagļakā iespraust saiti ar saviem viedajiem padomiem (lai gan tie bija sen un varbūt jau morāli un fiziski novecojuši). Daļa pārklāsies un daļa papildināsies, bet tas jau nekas- mērķis ir viens:

http://www.baltaisruncis.lv/blogs/10-padomi-ieperkoties-lielveikala/

Gravatar Enia

2012. gada 17. maijā, plkst. 17:07

Ir jāiet iepirkties uz tirgu no zemniekiem! Kādas Maximas un Rimi, tur taču tikai sintētika un fig zin kas salikts. Wīkendā būtu 'jāgriež apkārt' tirgus, mums diemžēl gāž sūda lielveikalus. Es staigāju uz tirgu un kad ieeju kādā superveikalā, nav mazākās vēlēšanās ņemt tos iepakojumus.

Gravatar rihards

2012. gada 17. maijā, plkst. 21:30

fascinē man prismas veikalu tīkls, tur nekādi fizikas un ekonomikas likumi kopā neiet, piemēram tagad uz akciju ir killbegan viskijs 0.7l pa 9 ar kapeikām, bet aiz stūra tālāk 1l pa 10 ar kapeikām, ar draudzeni kāzām skatām šampi, martini asti lielā pudele dārgāka nekā parastā, wtf? un viss alko tāpat, jo lielāka pudele, jo dārgāk. R.

Gravatar pindzele

2012. gada 18. maijā, plkst. 16:19

Jūs te satraucaties, par pārtikas produktiem, kam piemeties vecums. Bet vai jūs zināt, ka piemēram krējums ir jāglabā stikla burciņā ar cieši noslēgtu vāciņu, tad tas krietni pārdzīvo savu termiņu, tas pats attiecas uz jogurtu. Ja maizei ir vērā ņemamas atlaides, tad vienu lieku kukulīti var ielikt ledusskapī un pēc izņemšanas un istabas temperatūras atgūšanas, tas ir ļoti labi saglabājies. Noteikti ir vēl citi pārtikas produktu saglabāšanas knifi ;)

Gravatar as

2012. gada 18. maijā, plkst. 16:37

Pindzele, dod vēl knifus, tas tiešām noderētu!

Gravatar binary

2012. gada 18. maijā, plkst. 22:41

x-f, par "Un tam gan nav sakara ar ietaupīšanu, bet, ja ir iespēja nopirkt produktu bez E, tad es labāk izvēlos to." - bez E300 ilgi neizvilksi :) Nav jau jāskatās uz sastāvā esošo vielu apzīmējumiem, bet gan uz pašām vielām. Vienā vietā būs nosaukts par E300, citā - par askorbīnskābi, vēl citā - par C vitamīnu. Viela viena un tā pati, bet pirmo, redz, izbrāķēsi, jo tā nosaukta "citādāk".

Gravatar Valters

2012. gada 18. maijā, plkst. 23:19

Cik nav bijis reižu tukšā dūšā piepirkt pilnu grozu , kurš sabojājās. ;) Pirms gadiem 10 uzvilkām kāsi un iepirkāmies ar ne pa jokam - tikai pārtiku, un kādām 2 nedēļām. :)

Gravatar mrusins

2012. gada 19. maijā, plkst. 22:44

Ietaupīšanas vērts ir Pormo Cash&Carry! Trīs lietas jāņem vērā - tikai juridiskām personām, tikai skaidrā naudā un OBLIGĀTI saraksts, savādāk savāksies par daudz ;) Un jā, ceturtā lieta - liels ledusskapis, jo izdevīgi tur iepirkties pērkot 2, vai 5 vienības. Kur tas atrodas? Rīgā, Vienības gatves galā, pie pilsētas robežas un esot arī Valmierā. Redzēju, ka kas līdzīgs atvēries pa ceļam uz Jūrmalu (Orange Cash&Carry).

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 20. maijā, plkst. 19:08

"izlaizīt šķīvi ar maizi", "izložņāt tirgu", utt... Vispirms mazliet izvērtē, vai esi gatavs 1Ls (x%) dēļ ziedot savu laiku un pūliņus, varbūt pat savu garastāvokli un nervus. Ja trūkst nauda, tad meklē bottleneck, un tie visticamāk būs autoizdevumi nevis krējums vai fairy.

Gravatar Ronaldogold

2012. gada 27. maijā, plkst. 12:22

Esmu veikalniekiem neizdevīgs radījums, jo neuzķeros uz viņu izliktajiem slazdiem.

Gravatar Radio Merkurs klausītājs

2012. gada 28. maijā, plkst. 16:27

 1. neuzķeries uz "vecā joka" par "akciju". Bieži vien visas tās "dzeltenās cenas" (saucamās "akcijas") patiesībā ir tikpat dārgas vai pat dārgākas kā pirms tam. Tas viss ir triks, viņi dara tā - sākumā uzliek normālo cenu (vai vispār pērk), tad pēkšņi augstāku (lai pircēji paspēj piefiksēt, cik augsta cena) un tad uzliek "akciju" jeb "dzelteno cenu", kura ir tāda pati vai maz atšķirīga no tās, kas bija sākumā. Ideja tāda - censties par daudziem produktiem melot, ka tie ir lētāk. Ļoti naski uz šāda veida maldināšanu ir tirgotāji un neviens viņus par to laikam nesoda. Es pieļauju, ka viņi uzliek arī "akciju" produktiem, kurus vajag pēc iespējas ātrāk notirgot. Nekādas "akcijas"! Cenas izvērtē vienmēr pēc būtības (vai attiecīgais produkts ir vērts to, ko maksā).
 2. izvairies pirkt importa dārzeņus, augļus un jebkāda veida "svaigos" produktus. Pirmkārt, tie noteikti nav svaigi. "Svaigais izskats" tiek radīts ar kārtīgu ķimikāliju un konservantu devu. Otrkārt, tu dur dunci mugurā latviešu ražotājam, kurš valsts un lielveikalu politikas dēļ tiek diskriminēts. Latvijas ražojumi lielveikalos, pat ja ir, tad ir dārgāki valsts politikas un attieksmes pret vietējo ražošanu dēļ. Bet esi gudrāks - produktus pērc no lauku zemniekiem, ir dažādas iespējas tos dabūt un kā jau te teica - tirgū pie zināmiem cilvēkiem. Izvēlies, pirmkārt, Latvijas preci!
 3. Pērkot pārtikas produktus vienmēr pievērs uzmanību gan sastāvam, gan termiņam. Lasot un iedziļinoties sastāvā un tā kaitīgumā, tev faktiski nāksies izslēgt 90% veikala produktu, bet tā ir veikala, nevis tava problēma, ka tas nespēj piedāvāt veselīgu pārtiku. Nepērc neveselīgu pārtiku un, ja visi tā darīs (nepirks to), veikalam nekas neatliks kā meklēt veselīgākas alternatīvas. Par kūkām, tortēm, cepumiem, saldumiem, "ātrajām" pusdienām, brokastīm, gatavajām "maizītēm" veikalu plauktos faktiski var aizmirst - tādus draņķus neviens pie pilna prāta esošs, kam rūp sava veselība, nepērk! Iemācies pagatavot saldumus un cepumus pats (ja nespēj bez tiem iztikt). Noderēs sviests, tīra šokolāde (atkal pievērs uzmanību sastāvam), ogas utt. No dzērieniem izvēlies ūdeni (ja tev mājās nav tīrs dzeramais ūdens), kafiju, tēju, varbūt sulu (ja labas kvalitātes). Tici man, pirkt visus tos gāzburbuļainos dzērienus, alus, šņabjus, kokteiļus un citus sūdus - tā ir dzīvā inde! Tīri garšīgu padzērienu var pagatavot pats no tīras ogu sulas (jāņogu, granātābolu, aveņu utt.), sajaucot to ar ūdeni. Ja kādam akurāt gribas saldu ūdeni (riepai), tad var pielikt medu vai cukuru. No piena, gaļas un zivju produktiem iesaku izvēlēties pēc iespējas tīrāku mantu. No maizes, makaroniem, graudaugiem - pēc iespējas pilngraudaināku, bez konservantiem un krāsvielām. No dārzeņiem, augļiem, ogām - pamatā latviešu zemnieku mantu!
 4. Koncentrējies uz izvēli tikai no tiem produktiem, ko tev patiešām vajag (pēc saraksta, ja savādāk nevar) un uzlūko ar nicinājumu pārējos produktus, sevišķi visas tās sūdainās "šokolādītes", cepumus, gatavos "salātiņus" un citus brīnumus. Pilnai nicinājuma pārliecībai rūpīgi izlasi un analizē to saturu.
 5. Neuzķeries uz vārdu spēlēm, kas rakstītas uz produktiem. Piemēram, "eko", "bio", kas galvenokārt uztaisīti, lai dārgāk pārdotu preci. Tajā no 20 sastāvdaļām varbūt viena būs "eko" vai "bio", pārējās "poison"! ;) Neuzķeries arī uz vārdu spēlēm, kad ražotāji visus tos E aizvieto ar pilniem nosaukumiem, tu izlasi un domā - "normāla viela, nav E, tad jau viss kārtībā". Nē, par tām vielām ir jānoskaidro, kas tās ir un cik kaitīgas veselībai. Domā loģiski, kad lasi uzrakstus uz produktu iepakojumiem, "by default" pieļauj iespēju, ka tā ir maldināšana (lai vieglāk). Atceries, ka vairums no produktu ražotājiem būs izvēlējušies formāli likumu nepārkāpjošus, bet faktiski maldinošus uzrakstus, saukļus, produkta nosaukumus utt.

Vēl ir daudz ieteikumi, bet galvenais - tagad ir pavasaris, drīz vasara - gandrīz visu gadu var dabūt dažāda veida kvalitatīvu produkciju no Latviešu zemniekiem. Piemēram, lauku olas, kas ir nesalīdzināmi labākas, nekā tās konveijera. Lauku gaļa, ja lops audzēts normālā saimniecībā, lauku kartupeļi utt. utjp.

Gravatar Radio Merkurs klausītājs

2012. gada 28. maijā, plkst. 16:33

Un vēl ko aizmirsu piebilst par gaļu: Cik man gadījies pirkt svaigu gaļu lielveikalos (bez visādiem E un palīgvielām), tad garša nav slikta un tā, bet kā likums, cepot tā zaudē vismaz 1/3 sava svara un pilna panna ar ūdeni. ;) Visā tai gaļā ir sašpricēts ūdens iekšā, lai būtu lielāks svars, to ņemiet vērā! Visvērtīgākā gaļa ir no lauku sētām.

Gravatar edis

2012. gada 3. jūnijā, plkst. 21:20

Par veikalu zīmolu precēm nevaru piekrist. Iepērkos regulāri un daudz un varu teikt, ka ir preces, kur, piemēram, Rimi sērija produkti ir tieši tikpat labi, garšīgi kā oriģinālie vai arī pat labāki, piemēram, Rimi krējums vai mājas sieri par to piedāvāto cenu ir daudz labāki par analogiem produktiem. Vienīgi, ka pērkot krējumu joprojām ieteicams ir salīdzināt cenu kg, jo Rimi krējums ir iekarojis popularitāti un pašlaik ne vienmēr ir izdevīgākais pirkums.

Līdzīgus secinājumus gan nevaru paust par Maximas Optimas līniju, jo ne veikals, ne arī tā produkti nespēj mani uzrunāt, iespējams smagi aizspriedumi, bet nu nespēju un viss... :D

Un ļoti labs padoms ir doties uz veikalu ar kājām, jo tā tiešām jau veikalā izvērtēsi, kas tiešām ir nepieciešams un kas ne, jo pašam vien tas būs nepieciešams. Kādreiz braucu tik ar auto iepirkties un pie tam ne uz tuvāko lielveikalu, bet kur nu sagribējās, bet kopš pavasara praktizēju pēc darba vai arī brīvdienās kādā brīdī aiziet ar kājām iepirkties un vidējā iepirkuma summa ir reāli samazinājusies, atkrīt visādas nevajadzīgas preces - cepumu pakas, čipsu pakas, n-tie jogurti u.tml. :)

Gravatar binary

2012. gada 3. jūnijā, plkst. 21:53

edi, ne katram veikals (tāds, kur šokolāde nav izkususi, bet maize - sapelējusi) ir pusstundas gājiena attālumā :D

Gravatar briedis

2012. gada 4. jūnijā, plkst. 15:11

Piekritīšu Mārtiņa teiktajam - jāmeklē bottlenecks. Kapeiku p****ai kaut kā zūd jēga, ja pēc tam pavizinamies ap kvartālu ar mašīnu tikai tāpēc, ka gribas, vai nopērkam kādu līdzi ņemamo kafiju un bulku kādā narvesenā :)

Gravatar e-veikalu fans

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 11:57

Kādas ir jūsu domas par ieprikšanos interneta veikalos?

 1. Var izvairīties no impulsīviem pirkumiem, jebkurā brīdī paskatīties izvēlēto preču sarakstu, kopsummu un izdzēst to, kas nevajadzīgs.
 2. Nav jābrauc, jāstiepj pašam. Atkarībā no atrašanās vietas ir piegādes maksa.

Gravatar Andris

2012. gada 12. jūnijā, plkst. 21:15

Pareizi!: Iepirkties ar tukšu kuņģi ir bīstmi :D

Gravatar iemaldījos

2012. gada 15. jūnijā, plkst. 12:22

Par Rimi sērijas produktiem - patiesībā tie ir tie paši, tās produktu grupas "ejošākie" produkti, kam Rimi veicis specpasūtījumu lielā apjomā, turklāt bez zīmola, tāpēc tie ir lētāki, bet iekšā tas pats. Šo zinu, jo paziņa tieši ar to nodarbojas. Par Maximas optima līniju gan laikam nevar to teikt, taču Maximas Favorit sērija varētu būt vai ir kas stipri līdzīgs.

Gravatar binary

2012. gada 15. jūnijā, plkst. 12:31

Un tagad pastāsti, ko nozīmē "tie ir tie paši produkti, (..), turklāt bez zīmola, (..), bet iekšā tas pats", ņemot vērā, ka viens un tas pats produkts dažādiem zīmoliem pēc kvalitātes, garšas u.c. figņām būtiski atšķiras.

Gravatar gzx

2012. gada 3. jūlijā, plkst. 11:12

Ja daudzām precēm ir viegli apskatīt senu uz kg, l, gab. utt., tad ir viena lieta uz kuru var ietaupīt varen daudz - tualetes papīrs. Tikai te nu ir tā lieta, ka matemātikas zināšanas būs nepieciešamas. Veikalos ir rakstīts cik maksā rulli, taču tiem ir dažāds lokšņu skaits un loksnēm ir dažāds kārtu skaits, kas tad nosaka cik vidēji loksnes tu patērēsi. ņemot vērā, ka šī nu ir tā lieta bez kuras nedzīvo neviens tad ir vērts padomāt. Noskati savus paradumus un dodies uz veikalu izpētīt un tu iegūsi atbildi kāpēc vien rullis tev kalpo mēnesi, bet cits beidzas jau pēc nedēļas. it kā santīmi, bet ja to sarēķina gada griezumā... unxmas vairs neliksies tik dārgs pasākums - varēsi visu ietaupīto notērēt :D