✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Postapokaliptiskā vīzija

2012. gada 14. jūnijā, 7 komentāri

Kāds reditors (reddit.com lietotājs) izdomāja, ka ir vērts plašākai pasaulei pastāstīt par to, kāda tā izskatās (izskatīsies?) 2331. gadā. Resursu nav. Vairāku atomkaru rezultātā pasaule ir pamanījusies gan izkausēt ledu Arktikā un Antarktīdā, gan uzaudzēt. Regulāro plūdu dēļ visa bijusī lauksaimniecības zeme ir purvaina. Pāri palikušas trīs supernācijas, kas savā starpā visu laiku karo. Resursu purvu nosusināšanai un pilsētu paplašināšanai nav nevienam, jo viss ir atvēlēts armiju papildināšanai. Utt.

Izklausās pēc parasta postapokaliptiskā vizionāra stāstiņa, ne? Patiesībā tas nāk no cilvēka, kurš desmit gadus spēlē otro civilizāciju. Vienu un to pašu spēli. Palasiet arī komentārus, kuros ir gan idejas tālākai virzībai, gan arī paša autora atbildes. Riktīgi aizraujoša kafijas pauzes lasāmviela.

Visvairāk mani pārsteidza tas, ka desmit gadus vecas episkās spēles algoritmi un iestrādātais līdzsvars strādā diezgan stabili pat šādā ekstremālā robežgadījumā. Fascinējoši.

Papildināts. Izrādās, ka uzradies subredits. Ar bildēm, ieteikumiem, versijām, stāstiem, utt. Apbrīnojami, ko spēj tiešsaistes komūnas.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Lūdzu, lūdzu piedodiet, bet

2012. gada 14. jūnijā, plkst. 12:48

what time does the narwhal bacon?

Gravatar sii

2012. gada 14. jūnijā, plkst. 22:42

Kaut kā atgādina Orvela "1987" sižetu.

Gravatar sd

2012. gada 15. jūnijā, plkst. 17:33

  1. civilizācija ir izlaista 1996. gadā, tātad nav vis 10 gadus veca.

Gravatar Ivars

2012. gada 15. jūnijā, plkst. 19:24

hehe, čaļi jau par Ethernal War nosaukuši. :D

Gravatar ulzha

2012. gada 16. jūnijā, plkst. 11:04

#2 sii - sasmīdināji drusku :) Kā var atgādināt 1987 sižetu, ja grāmatu sauca 1984 un tur par karu un dabas kataklizmām točna nav

Gravatar aaa

2012. gada 17. jūnijā, plkst. 12:30

#5 ulzha, ari sasmidinaji, gramatu pats lasiji? tur tieshi ir karsh starp 3 milzigam nacijam un pec scenarija "shodien miers ar vieniem, karsh ar otriem un otradi" + galvenais varonis bija tas, kas pielaboja vesturi atkariba no ta, ar kuru naciju bija jakaro. Get ye' facts straight, mate.

Gravatar vbz

2012. gada 6. jūlijā, plkst. 07:27

Ja atomkarš nebija 20. gs, tad ne 21. gs un uz priekšu tas ir utopisks pieņēmums. Vienkārša iemesla dēļ, militārisms un cilvēku/cilvēces iznīcināšanas ieroči iet līdzi protams ar zinātni. Faktiski nauda - tātad vara, regulē zinātnes attīstības virzienus un tie nu nekādi nav vairs pašlaik saistīti ar atomieročiem mums zināmajā tā izpausmē! Ar kodolfiziku gan! Ilgi meklētais Higsa bozons(elementārdaļiņa, kas matērijai piešķir masu) ir atklāts: http://t.co/YNA60kj1