✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Hroms uz aifouna

2012. gada 29. jūnijā, 22 komentāri

Šodien mana iOS iekārta (citiem zināma kā iPhone) kļuva par gūzmu lietojamāka savienojumā ar interneta pārlūkošanu ikdienā. Jo Google ir lieliski pastrādājusi un laidusi klajā Chrome aifapistiem.

Chrome uz rīku joslas aizvieto Safari
Chrome uz rīku joslas aizvieto Safari

It kā jau nekas dižs - jauns pārlūks uz iOS, kurš izmanto Apple izstrādātājiem uzspiesto apgraizīto tīmekļa pārlūkošanas komponenti UIWebView.Un teorētiski nekādā vīzē nekas, kas uz šīs komponentes ir veidots, nevar būt ātrāks par iebūvēto Safari.

Un te nu Google ir izdarījuši to, ko pats Apple savos produktos dara. Viņi ir uztaisījuši produktu, kurš, lai arī, iespējams, nav pats veiklākais, izskatās ātrs. Jā, tieši izskatās, jo bieži vien, pateicoties dažādiem saskarnes trikiem šķiet, ka pārlūks ir ja ne ātrāks, tad vismaz tik pat ņiprs kā iebūvētais. Šajā gadījumā tas tehniski nav iespējams, jo aplikācijās pieejamā komponente ir daudzkārt ierobežota par sistēmas pārlūku. Taču šķietamību radīt? Lūdzu!

Chrome iTelefonā man aizvien būtu tikai kā rotaļlieta, uz kuru paskatīties, ja vien ne funkcionalitāte. Es beidzot droši varu apakšējā četru ikonu joslā Safari aizvietot ar Chrome. Jo pārlūks man nav tikai rīks, ar kuru apskatīties kaut ko. Pārlūks ir mana platforma.

Tiklīdz Tu nolem izmantot savu datora Chrome, tajā ielogojoties, notiek melna maģija. Ar tavu atļauju uz gūgles mākoni tiek sinhronizēts viss, kas notiek pārlūkā. Atvērtie tabi, pārlūka vēsture, grāmatzīmes, paroles, pat paplašinājumu info. To visu var nedarīt, bet man nav bail. Galu galā - kaut kur tas viss tāpat ir jārezervkopē. Tad, nu, pārinstalēju reiz datoru. Biju rezervkopējis visu pārlūka profilu, lai pēc pārinstalācijas varētu daiļi atjaunot. A, izrādās, liels bija mans pārsteigums, kad, brīdī, kad uzinstalēju hromu un ielogojos, viss notika automaģiski. Pat paplašinājumi sainstalējās.

Nupat tas viss un vēl vairāk ir pieejams iPhone un iPad. Atliek uzinstalēt pārlūku, ielogoties, un āreče - viss ir kedā, viss ir mierīgi, viss ir pa rokai. Tu pat vari atvērt jebkuru tabu, kurš ir atvērts uz jebkuras citas sinhronizētās iekārtas. Ar jauno Chrome uz datora (vai Chrome to Mobile paplašinājumu vecākām versijām) Tu vari nosūtīt jebkuru lapu (pēc izvēles arī saarhivējot bezsaistes lietošanai). Principā, bez liekām darbībām (neko sevišķi nesūtot nekur), Tu vari jebkurā brīdī piecelties no datora un iet lasīt internetus uz poda. No vietas, kur tos atstāji. Bez. Papildus. Darbībām.

Tās ir lietas, kuras Safari jau kādu laiku piedāvā saviem OSX un iEkārtu lietotājiem, taču beidzot tas ir pieejams arī man. Manā primārajā pārlūkā. Citiem patiks Incognito režīms ;)

Tā kā pārlūks ir viena no manas piedatora dzīves galvenajām sastāvdaļām, tad hroms uz mana telefona ir uz palikšanu. Es ļoti ceru, ka Apple nogaršos zāles, kuras patērētāju tiesību kontroles institūcijas izrakstīja savulaik Microsoft. Es varbūt pat saprotu un daļu viņu argumentāciju (rūpes par lietotāju, neļaujot viņiem izdarīt muļķības), taču vēlos izvēles brīvību - kuru pārlūku uzstādīt un lietot kā noklusēto savā iekārtā.

Un, vispār. Pēdējās dažas nedēļas platformu (Windows, Google un Apple) tirgu ir pārvērtušas līdz nepazīšanai. Mūs gaida dikti interesanti divi gadi.

Paranoiķus, kas neuztic savus datus nevienam, lūdzu netraucēt. Ne par to ir šis stāsts. Tavs androīdtelefons dara to pašu. Tavs OSX un iPhone dara to pašu. Tava MS iekārta dara to pašu. Par visu to padiskutēsim, bet citreiz. Tagad, lūdzu, komentāros nelienam un ciešamies.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar aLz

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:28

Vai tad pati aplikācija nevar būt ātrāka par Safari? Imho Apple uzpiestais UIWebView palēlina tikai JS izpildi webā nevis pašu softu.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:30

Jā, bet webs mūsdienās ir javascripts:)

Gravatar Archijs

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:31

<blockquote>Tu vari jebkurā brīdī piecelties no datora un iet lasīt internetus uz poda. No vietas, kur tos atstāji. Bez. Papildus. Darbībām.</blockquote> Kādā ziņā šis domāts? Tā kā es atveru tabu, un man uz tālruņa arī šamais būs atvērts?

Gravatar bubu

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:34

Archijs: Nezinu kā tas tas strādā uz iOS iekārtām, bet uz Androīda Chrome piedāvā atvērt tabus, kuri tev palikuši vaļā uz desktopa. Riktīgi awesome fīča.

Gravatar koko

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:34

Tu vari redzēt, kādi tabi uz citiem devaisiem atvērti un tu vari atvērt to tabu arī savā telefonā. + no desktopa chromes augšējā stūrīša tu vari aizsūtīt pa taisno konkrēto tabu uz telefonu, lai tā lapa tur atveras. Diezgan ērti.

Gravatar Jānis

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:35

Archijs: Desktop Chrome atvērtie tabi ir pieejami iOS Chrome atsevišķā sadaļā, kur tos var atvērt. Protams, ja synco savā starpā.

Gravatar bubu

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:35

"Es varbūt pat saprotu un daļu viņu argumentāciju (rūpes par lietotāju, neļaujot viņiem izdarīt muļķības), taču vēlos izvēles brīvību – kuru pārlūku uzstādīt un lietot kā noklusēto savā iekārtā."

Tas saucās Android :)

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:37

bubu, Tu arī androīdā nevari nomainīt iebūvēto pārlūku.

Gravatar koko

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:50

Tieši tā. Androīdam defaultās programmas tā defaulti nemaz nevar izsviest laukā. Piekļūstot ar root privilēģijām, šīs aplikācijas var novākt, bet tam ir savas sekas:

  1. oficiālie updeiti nestrādās;
  2. var gadīties smagas sistēmas kļūdas un līdzīgi.

Tas ir tā pat kā ar winblows - pat novācot IE, tas netiek aizvākts prom vispār, jo to lieto sistēma (par jaunākiem Win gan nezinu, tā bija līdz XP laikiem).

Gravatar Archijs

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 11:53

Ah cool cool, es tās pogas darbību nebiju sapratis. Tāpat gan uz Āboļa, gan Win lietoju Chrome, yo Safari uzkarina sistēmu...spēlējot jūtūbes video. Pirms kāda gada mudījos mudījos, nospļāvos un kopš tā laika principā lietoju Hromi.

Gravatar aLz

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 12:09

Jā, Androidā nevar izdzēst defaultās programmas, bet jebkuru citu programmu var uztaisīt par defaulto (browseri, galeriju, kameru utt.).

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 12:40

aLz, vai tas ir iespējams nerūtotajam androīdam? Tipa, uzstādīt citu noklusēto pārlūku (ka saites no, teiksim, tviterappa vai mailappa veras vaļā caur jaumo)?

Gravatar aLz

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 12:48

Esmu par 99.9% pārliecināts, ka tas ir visiem :) Izskatās šādi - http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2011/02/2011-02-09_122350a.jpg (katru reizi, kad atver, piemēram, linku un sistēmā ir vairāki browser appi, tad piedāvā izvēlēties ar kuru vērt vaļā, ieliekot ķeksi, vairāk tas logs nelec).

Gravatar IMAGin

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 12:55

laacz - jā ir iespējams :)

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 12:58

aLz, IMAGin, nezināju. Tagad zinu. Paldies :)

Gravatar Guncha

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 13:05

Šorīt uzinstalēju, atvēru pāris lapas, konstatēju, ka "back" poga ir augšā, neērti - lietoju atkal Safari.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 13:10

Guncha, pieraduma jautājums. Pārējos iOS appos back arī parasti ir augšā. Un pārējie ieguvumi šito atsver viennozīmīgi.

Gravatar Aivars

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 15:22

Android aparātiem var pat zvanīšanas app var nomainīt uz citu. Te liels fui Apple ka neļauj lietotājam nomainīt defaulto pārlūku vai e-pasta klientu. Google ar Microsoft tiešām priecē ar jaunumiem pēdējā laikā, neļaus arī Apple iesnauzties. Man pēc Chrome uzinstalēšanas telefonam baterija 6h laikā izbeidzās, pārējais viss pa vecam, lietoju kā parasti. Uzlādēšu un papētīšu kā šis uzvedās. Biju Chrome pametis fonā pie ielogošanās loga varbūt tur tā vaina.

Gravatar Sarky

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 15:53

Viena lieta ir baidīties vai nebaidīties par datu uzticēšanu mākoņiem (par to, tātad, šeit nerakstam), cita lieta, ka telefonu ar pieeju visam var uz ielas pazaudēt, nolaupīt.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 16:10

Sarky, man ir unlock kods. Un to iesaku arī citiem.

Gravatar Krist2ps

2012. gada 5. jūlijā, plkst. 09:28

Zini, nezinu, kāds tas Chrome dzīvē uz aifouna izskatās, taču uz Android ir gandrīz kā cimds ar roku. Un, kas liekas feini - sinhronizācija - ātri un ērti - visus atvērtos tabus parāda tev telefonā. Mēģināju ko līdzīgu ar Firefox izdarīt, taču nesaprotu, ka viņi tur visu pilnīgi sarežģījuši šajā ziņā, dēļ kā atteicos labāk uz defaultā pārlūka sēdēt.

Visā kopumā runājot - esmu uz Chrome 100% savā tālrunī pārgājis, lai gan ikdienā uz sava laptopa pierasts joprojām ir vecais, labais Firefox :) Ir savas nianses, kāpēc tas tā, taču gari neizplūdīšu.

Gravatar eses

2012. gada 10. jūlijā, plkst. 17:01

Neviens kods nav neuzlaužams.