✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Vēlāklasīšanas servisi

2012. gada 29. jūnijā, 8 komentāri

Nezinu kā jums, bet man saišu un lasāmlietu pieglabāšana vēlākai izlasīšanai nekad nav strādājusi. Tas ir klasiskais feivorītu stāsts - liels bardaks, daudz kas tur nonāk, bet nekad netiek izcelts laukā. Tas ir tipiskais vācēja komplekss. Ja kaut kas ir noderīgs, tad tas ir jāsaglabā, jo, kad vajadzēs, lai ir kur paķert.

Ķeza tāda, ka tad, kad vajag, Tu nemaz ij neatminies, ka esi pieglabājis. Un otrā ķeza ir tāda, ka nekad tā īsti vairs nevajag.

Tāpēc nan ir trīs metodes, kā tikt galā ar atmiņā paturamo, lasāmo un skatāmo, to neatliekot uz bezgalību. Pirmās divas risina tieši “atlikšanas” problēmu, bet trešā varētu tikt galā ar “aizmiršanas” sindromu.

Pirmā metode - saitē ir kaut kas lasāms. Garāks vai īsāks, bet lasāms. Aizpūšu uz Readability. Man regulāri iekrīt Kindlē tāds kā avīzes numurs ar visu, kas neizlasīts. Tas ļoti stimulē izlasīt, jo tur iekrīt katru vakaru viens un tas pats, ja neesi izlasījis :) Zinu, ka gļuks, bet tomēr - fīča. Attiecīgi, izlasu, visu aizmetu plauktā un miers. Šis darbojas lie-lis-ki.

Otrā metode noder cīņai ar lapām. Teiksim, atrodies uz telefona, saites galā ir kaut kāda lapa, kas ne nu diži ērti uz telefona ir skatāma, ne nu kā. Tādas es, ticiet vai nē, sūtu uz e-pastu. Esmu no tiem, kas cenšās savu ienākošo vēstuļu mapi turēt tukšu. Ja tur kaut kas ir, tad uz to ir jāreaģē. Attiecīgi, video tiek noskatīti, lapas tiek izpētītas, vēstule tiek noarhivēta vai izdzēsta. Metode nu jau aptuveni gadiņu darbojas lieliski.

Un, galu galā, ir trešā lieta, kuru esmu pametis darīt, bet pie zināmas pašdisciplīnas varētu darboties uz urrā. Tas ir kāds sociālais grāmatzīmjošanas serviss. Prātā nāk, protams, savulaik populārākais - del.icio.us. Vieta, kur teorētiski ir iespējams saglabāt saites, tās kategorizēt, kārtot, apvienot, publiskot, utt. Ja ir iekšā, var mēģināt. Piemēram, man te gluži nesen vajadzēja atcerēties kādu foršu, mazu un ātru grafiku zīmēšanas bibliotēku, kas bāzēta uz D3.js. Diezgan ilgi noņēmos, kamēr atminējos atslēgas vārdus un to, ka tādas ir divas (ja nu kas, tad tās ir Rickshaw un jaunpienācējs NVD3.js).

Kaut kā tā izvērsti atbildēju dažiem kungiem iz tvitera. Ibo, man ir blogs, kurā nav 140 zīmju ierobežojuma! :)

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 21:20

Man arī vēlāklasīšana aļa bookmarki nestrādā (ir dauzd, nav lasīti). Tādēļ tagad atstāju lasāmos google readerī. Katru reizi ieejot viņi būs pirmie, kuriem jāspiež "atstāt nelasītus", līdz ar to mudina saņemties un beidzot izlasīt. Nav kinde, iespējams, ka tad paradums pielāgotos.

Gravatar Aivars

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 21:27

Noderīgu servisu kolekcijai var pievienot http://www.ukeeper.com no linka pārsūta ar readability "atīrītu" web lapu. Kā pieņemošo epastu var norādīt to pašu kindles vai evernote epastu un rakstus saņemt tajos. Pats ar instapaper izlīdzos. Vēlāk meklējamai, izmantojamai info - evernote. Tur var visu smuki satagot un vēlāk atrast.

Gravatar BlackHalt

2012. gada 29. jūnijā, plkst. 22:27

A, man strāda bookmarku pieglabāšana. Tam gan man uz Firefox ir All-in-One Sidebar: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/all-in-one-sidebar/?src=userprofile

Gravatar MarciksLV

2012. gada 30. jūnijā, plkst. 11:53

Pats izmantoju Instapaper, gan datoram, gan arī telefonā. Varēja sūtīt pa taisno (ir tāds pats bookmarklets kā readability), gan arī pēc tam, kad Readability bija izvācis liekos tūdus no lasāmā lauka. Par aizmiršanu- ir konkrēti laiki nedēļā, kad pārlasu saglabāto, līdz ar to novēršas aizmiršanas problēma. ja gadījumā ir kas steidzamāks, kam jāpievērš uzmanība- arī sev nosūtu uz e-pastu. nepatīk, ja kaut kas mētājas lieks pastkastē :)

Gravatar Aidzis

2012. gada 30. jūnijā, plkst. 17:09

Man ir divi varianti kā panākt, lai tas, kas paredzēts izlasīšanai, tiktu izlasīts. Pirmais un efektīvākais - es neveru ciet pārlūka cilnes, kuras neesmu izlasījis. Tā kā datoru laukā neslēdzu, bet lietoju hibernate režīmu, tad pārlūks vienmēr ir atvērts un cilnes par sevi atgādina. Otrs variants ir paredzēts brīžiem, kad datoru tomēr izslēdzu, vai nākas to pārstartēt, - vēlamo lapu samešana grāmatzīmju joslā. Tādā veidā tās joprojām man rēgosies pie nākamās ieslēgšanas, turklāt es neciešu nekārtību, tāpēc noteikti centīšos tikt no tām vaļā, izlasot un izdzēšot.

Gravatar Normunds

2012. gada 30. jūnijā, plkst. 17:40

Ja es kaut ko hroniski, regulāri nespēju izlasīt uzreiz, tad tas man nav nepieciešams. Informācijas ir tapis tik daudz, ka tā varbūt arī ir labāk.

Gravatar Agnese

2012. gada 1. jūlijā, plkst. 17:09

Man vēlāklasīšanai telefonā ļoti noder Pocket (agrāk tas saucās ReadItLater, bet tagad ir uzlabojies, paplašinājies, atmetis visādus ierobežojumus par to, cik daudz ierakstus var saglabāt, piedāvā arī visādas video skatīšanās iespējas, tās gan vēl neesmu iemēģinājusi...). https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pZGVhc2hvd2VyLnJlYWRpdGxhdGVyLnBybyJd