laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Vēlāklasīšanas servisi

Nezinu kā jums, bet man saišu un lasāmlietu pieglabāšana vēlākai izlasīšanai nekad nav strādājusi. Tas ir klasiskais feivorītu stāsts – liels bardaks, daudz kas tur nonāk, bet nekad netiek izcelts laukā. Tas ir tipiskais vācēja komplekss. Ja kaut kas ir noderīgs, tad tas ir jāsaglabā, jo, kad vajadzēs, lai ir kur paķert.

Ķeza tāda, ka tad, kad vajag, Tu nemaz ij neatminies, ka esi pieglabājis. Un otrā ķeza ir tāda, ka nekad tā īsti vairs nevajag.

Tāpēc nan ir trīs metodes, kā tikt galā ar atmiņā paturamo, lasāmo un skatāmo, to neatliekot uz bezgalību. Pirmās divas risina tieši atlikšanas problēmu, bet trešā varētu tikt galā ar aizmiršanas sindromu.

Pirmā metode – saitē ir kaut kas lasāms. Garāks vai īsāks, bet lasāms. Aizpūšu uz Readability. Man regulāri iekrīt Kindlē tāds kā avīzes numurs ar visu, kas neizlasīts. Tas ļoti stimulē izlasīt, jo tur iekrīt katru vakaru viens un tas pats, ja neesi izlasījis :) Zinu, ka gļuks, bet tomēr – fīča. Attiecīgi, izlasu, visu aizmetu plauktā un miers. Šis darbojas lie-lis-ki.

Otrā metode noder cīņai ar lapām. Teiksim, atrodies uz telefona, saites galā ir kaut kāda lapa, kas ne nu diži ērti uz telefona ir skatāma, ne nu kā. Tādas es, ticiet vai nē, sūtu uz e-pastu. Esmu no tiem, kas cenšās savu ienākošo vēstuļu mapi turēt tukšu. Ja tur kaut kas ir, tad uz to ir jāreaģē. Attiecīgi, video tiek noskatīti, lapas tiek izpētītas, vēstule tiek noarhivēta vai izdzēsta. Metode nu jau aptuveni gadiņu darbojas lieliski.

Un, galu galā, ir trešā lieta, kuru esmu pametis darīt, bet pie zināmas pašdisciplīnas varētu darboties uz urrā. Tas ir kāds sociālais grāmatzīmjošanas serviss. Prātā nāk, protams, savulaik populārākais – del.icio.us. Vieta, kur teorētiski ir iespējams saglabāt saites, tās kategorizēt, kārtot, apvienot, publiskot, utt. Ja ir iekšā, var mēģināt. Piemēram, man te gluži nesen vajadzēja atcerēties kādu foršu, mazu un ātru grafiku zīmēšanas bibliotēku, kas bāzēta uz D3.js. Diezgan ilgi noņēmos, kamēr atminējos atslēgas vārdus un to, ka tādas ir divas (ja nu kas, tad tās ir Rickshaw un jaunpienācējs NVD3.js).

Kaut kā tā izvērsti atbildēju dažiem kungiem iz tvitera. Ibo, man ir blogs, kurā nav 140 zīmju ierobežojuma! :)

Mārtiņš

Man arī vēlāklasīšana aļa bookmarki nestrādā (ir dauzd, nav lasīti).
Tādēļ tagad atstāju lasāmos google readerī. Katru reizi ieejot viņi būs pirmie, kuriem jāspiež “atstāt nelasītus”, līdz ar to mudina saņemties un beidzot izlasīt.
Nav kinde, iespējams, ka tad paradums pielāgotos.

Aivars

Noderīgu servisu kolekcijai var pievienot http://www.ukeeper.com no linka pārsūta ar readability “atīrītu” web lapu. Kā pieņemošo epastu var norādīt to pašu kindles vai evernote epastu un rakstus saņemt tajos.
Pats ar instapaper izlīdzos. Vēlāk meklējamai, izmantojamai info – evernote. Tur var visu smuki satagot un vēlāk atrast.

MarciksLV

Pats izmantoju Instapaper, gan datoram, gan arī telefonā. Varēja sūtīt pa taisno (ir tāds pats bookmarklets kā readability), gan arī pēc tam, kad Readability bija izvācis liekos tūdus no lasāmā lauka.
Par aizmiršanu- ir konkrēti laiki nedēļā, kad pārlasu saglabāto, līdz ar to novēršas aizmiršanas problēma.
ja gadījumā ir kas steidzamāks, kam jāpievērš uzmanība- arī sev nosūtu uz e-pastu. nepatīk, ja kaut kas mētājas lieks pastkastē :)

Aidzis

Man ir divi varianti kā panākt, lai tas, kas paredzēts izlasīšanai, tiktu izlasīts. Pirmais un efektīvākais – es neveru ciet pārlūka cilnes, kuras neesmu izlasījis. Tā kā datoru laukā neslēdzu, bet lietoju hibernate režīmu, tad pārlūks vienmēr ir atvērts un cilnes par sevi atgādina. Otrs variants ir paredzēts brīžiem, kad datoru tomēr izslēdzu, vai nākas to pārstartēt, – vēlamo lapu samešana grāmatzīmju joslā. Tādā veidā tās joprojām man rēgosies pie nākamās ieslēgšanas, turklāt es neciešu nekārtību, tāpēc noteikti centīšos tikt no tām vaļā, izlasot un izdzēšot.

Agnese

Man vēlāklasīšanai telefonā ļoti noder Pocket (agrāk tas saucās ReadItLater, bet tagad ir uzlabojies, paplašinājies, atmetis visādus ierobežojumus par to, cik daudz ierakstus var saglabāt, piedāvā arī visādas video skatīšanās iespējas, tās gan vēl neesmu iemēģinājusi…).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ideashower.readitlater.pro&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5pZGVhc2hvd2VyLnJlYWRpdGxhdGVyLnBybyJd

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.