✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Neadresētu sūtījumu mānija

2012. gada 14. augustā, 42 komentāri

Ja ar spamu uz e-pastu džīmeils tiek galā lieliski, tad pastkastītē krītošās reklāmu ir jau kļuvušas tik kaitinoši daudz, ka gribās kādam iesper sāpīgā vietā. Svētdien Vecrīgas Tabakas namā ievēroju, ka tiek dalītas uzlīmes, kuru mērķis ir samazināt tavā pastkastītē krītošo ikirimimaximelvikuršu reklāmas lapiņu apjomu. Protams, ka man divreiz nebija jādomā - palūdzu divas.

Es gan neticu šai akcijai. Manuprāt tas ir kārtējais mārketinga sviests ar nolūku reklamēt sevi. Jebšu arī tās autori nav kārtīgi pārdomājuši. Daži simti, pat daži tūkstoši akcijā iesaistīto iedzīvotāju nu nekādi nespēs ietekmēt reklāmas lapiņu tirāžas vai kopējo koku izciršanas apjomu. Tas ir augstākajā mērā naivi. Taču, tas ir lielisks veids kā iegūt feinu uzlīmīti bez maksas. Kā arī, pastāv diezgan liela iespēja, ka iznēsātājam nebūt nav ne mazākās nojēgas par to, kas ir “neadresēts sūtījums”. Bet, bnu, labi. Es vienkārši kasos.

Pretspama uzlīmīte uz pastkastītes.
Pretspama uzlīmīte uz pastkastītes.

Izgriezu pašu uzrakstu, pielīmēju pie pastkastītes. Redzēs. Ja kāds no lapiņu ievietotājiem noignorēs, izmantošu lielisku iespēju sazināties ar reklamēto kantori vai izplatītāju un palūgt nodot tālāk skaidrojumu terminam “neadresēts sūtījums”.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Lidotājs

2012. gada 14. augustā, plkst. 09:42

Jau pirms vairākiem gadiem es līdzīgas uzlīmes manīju Nīderlandē. Tur esot pat likums, kas uzliek par pienākumu respektēt indivīda nevēlēšanos saņemt spamu. Nu un, ja nenostrādās? Vismaz Tu būsi brīdinājis reklāmas izplatītājus par to, ka Tev tie izdales materiāli ir tikai makulatūra... Varbūt pēc 1-2 gadiem viņiem apniks... ;)

Gravatar Sandijs

2012. gada 14. augustā, plkst. 09:44

Mums kāpņu telpā šādi uzraksti tika cītīgi nokasīti no "vainīgajām" pastkastītēm. Kāds no kaimiņiem līmēja pat divreiz un abas reizes ~2 dienu laikā uzraksts bija sabojāts tā, lai nebūtu salasāms. Don't fuck with spammers :)

Gravatar Renārs

2012. gada 14. augustā, plkst. 09:44

Nesen par šo dzirdēju vienu diskusiju. Šobrīd, diemžēl, tā ir neadresēto sūtījumu izplatītāju brīvā griba ievērot vai neievērot šādas uzlīmes uz pastkastītēm. Tagad gan dzīvoju mājā, kur ārdurvju atslēgas ir tikai Latvija Pasta pastniecei, un makulatūras daudzums ir minimāls, bet atceros kādas kaudzes pastkastītē bija, kad dzīvoju Imantā deviņtāvenē. Tiešām prasās, lai šādu sūtījumu izplatīšana tiktu regulēta no valsts.

Gravatar Gleiz

2012. gada 14. augustā, plkst. 09:45

Es arī pielipināju pie savas pastkastes Mežciemā (@Rīga). Esmu vienīgais visā deviņstāvenē ar šādi marķētu pastkastīti. No sākuma neticēju, ka nostrādās, bet kopš tās dienas vairs nav bijušas nevienas reklāmas makulatūras! :)

Gravatar bubu

2012. gada 14. augustā, plkst. 10:49

Vai tad lapiņu ievietotāji nevar vienkārši pateikt, ka konkurenti liek tās lapiņas, lai viņus "nomelnotu"? Tādā veidā viņiem tu neko piešūt nevarēsi, ne?

Gravatar Krišs

2012. gada 14. augustā, plkst. 11:13

Īpatnējs (tomēr ne neiespējams) scenārijs būtu, ja pēkšņi uz reklāmlapām parādītos stūrītī uzrakstīta Tavas mājas un dzīvokļa adrese. Tad sūtījums būtu adresēts un attiecīgi uzlīmlapiņā paustā vēlme - izpildīta.

Gravatar Atoms

2014. gada 19. februārī, plkst. 19:47

nu lūk, man arī šāds spams ir sācis pienākt... kantoris SIA Edan reklamē savu internetu ievietotu uz baltas A4 lapas aploksnē, un virsū uzdrukāta mana adrese, piezīmēšu ka bez vārda, bet pirmajā mirklī šis nostrādāja, jo aploksne tika uznesta augšā. Rimi reklāmas pie manis vairs neparādās, parādās retur reizi balticom reklāma un retu reizi krauta... es pats vienreiz redzēju to iznēsātāju un pieķēru metam iekšā manā pastkastē uz kuras ir uzlīme... dabūja iekšās (vārdiski) kopš tās reizes nav.

Gravatar Krišs

2012. gada 14. augustā, plkst. 11:14

Offtopiks - "Pievienot komentāru" pogai vajadzētu uzlikt margin-left, citādi moderācijas komentārs pielien par tuvu pogas malai)

Gravatar Atoms

2012. gada 14. augustā, plkst. 13:16

Man jau vairāk kā divus gadus uz pastkastīties ir šāda uzlīme, vienreiz pat sakasījos ar surogātpasta iznēsātāju, un viņa man atcirta ka viņa nevarot to izlasīt, bet pa lielam surogātpasta daudzums pastkastītē ir krities varbūt par procentiem 10, pieļauju domu ka ja tas būtu Imantā vai Ziepniekkalnā tad būtu mazāks procents, jo tur arī spama ir vairāk.

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 14. augustā, plkst. 16:26

Biju Depo nopircis mazu šiltīti ar līdzīgu uzrakstu. Pazuda pēc 2 dienām.

Gravatar atis

2012. gada 15. augustā, plkst. 01:21

Nu tas jau uzprasās uz novērošanas kameru, pieķeršanu pie rokas un policiju par īpašuma bojāšanu :)

Ideāli protams būtu katram pasta piegādātājam savs kods, bet cerams ka šis strādās.

Gravatar X

2012. gada 14. augustā, plkst. 18:24

Pats neticēju, bet Purvciemā 9stāvenē man šī uzlīme aiztur 95% spama. Uzlīmēju pirms pāris nedēļām.

Gravatar N.R.

2012. gada 14. augustā, plkst. 22:32

Es pats izprintēju un ar caurspīdīgo skoču pielīmēju: http://sapnis.com/2010/09/20/reklama-2/

Strādā visai labi, tikai reizi pāris dienās kāds nekaunīgi kaut ko iemet.

Gravatar N.R.

2012. gada 14. augustā, plkst. 22:36

Vispār tas ir rēcīgi, jo papildus Laacz (2012) un man (2010), šādi raksti ir arī Kristapam un Mikam (2007): http://krizdabz.lv/dzive/stopspamlv-neadresetus-sutijumus-neievietot/ http://www.onkulis.com/2007/07/03/gadsimta-iepriecinosaka-zina-pastkastisu-ipasniekiem/

Gravatar laacz Autors

2012. gada 14. augustā, plkst. 23:15

Rēcīgi ir tas, ka šie likuma grozījumi tā arī nav materializējušies realitātē. Patreiz <a href="http://www.likumi.lv/doc.php?id=193574" title="Pasta likums" rel="nofollow">spēkā esošā likuma redakcija</a> pantu par neadresētajiem pasta sūtījumiem neietver.

Gravatar Smic

2012. gada 19. augustā, plkst. 22:04

Man tā Kristapa minētā uzlīme vēl joprojām turas uz pastkastītes Purčika 9-stāvenē. Joprojām - daļu spama aiztur :)

Gravatar null

2012. gada 14. augustā, plkst. 22:42

Mhm, organizētājiem, protams, var paklapēt pa plecu. Un pačukstēt, kā uz pusi samazināt pašu vainas dēļ nocirsto koku skaitu - nedrukāt savus logo un adreses uz šīm uzlīmēm.

Gravatar Pastnieks

2012. gada 15. augustā, plkst. 07:35

Uzlīmes strādā diezgan pārliecinoši, to nu varu teikt diezgan droši. Skepsei nav pamata.

Gravatar krizdabz

2012. gada 15. augustā, plkst. 09:26

Purvciemā ne sūda šādas uzlīmes nestrādā. Vismaz pirms dažiem gadiem nestrādāja. Vajadzētu pamēģināt tagad, bet šaubos, ka situācija ir mainījusies uz labo pusi.

Gravatar asdfgh

2012. gada 15. augustā, plkst. 10:11

zb, laikam aizmetinaashu to metaala miskasti

Gravatar KKTK

2012. gada 15. augustā, plkst. 10:18

Teikšu šitā - pieauguši cilvēki, bet ņemas te kā bērni. Kāda uzlīme? Kādi zaļie soļi? Salikti logo bez jebkādas jēgas... Pirmkārt, vai esat iedziļinājušies drukātā spama iznēsātāju ikdienā? Cik km viņiem jānostaigā, iznēsājot to spamu, cik viņiem beigās maksā par to visu? Atraduši ar ko cīnīties - knapi 100latnieki. Neiedziļināšos vai tā nauda viņiem dzeršanai vai bērnu pabarošanai, bet noteikti tā nebūs īpaši perversa tējas aparāta iegādei. Otrkārt - varbūt uzlīmītes līmējiet uz tiem uzņēmumiem, kas drukā tās reklāmas. Vabūt viņus piespiediet spert to zaļo soli neaiztikt papīru? Man jau liekas ka tie uzņēmumi sauju spēcīgu datoriķu tomēr vērā neņems ;) Visbeidzot - viena liela papīriem domāta miskaste netālu no pastkastītēm labi atrisinātu visas jūsu pagaidu problēmas. Spama metēji varēs turpināt mest spamu un nopelnīt kapeikas, bet jūs turpat varēsiet izmest visu nevajadzīgo spamu. Un tad īpaši zaļi domājošie varēs apjozt savu zaļo jostu un nogādāt to (bez šķirošanas sašķiroto) papīra makulatūru Līgatnē.

Gravatar kokegle

2012. gada 15. augustā, plkst. 20:33

kas man būtu offisam jāatslēdz spam filtri, jo varbūt kādai personai kamčatkā tas varētu būt vienīgais veids kā pabarot savu 17 cilvēku ģimeni? draza ir draza, un ja personai kas to dabū pēc tās nav vajadzības, viņam ir visas tiesības pret to cīnīties.

Gravatar Jānis

2012. gada 15. augustā, plkst. 16:25

Mums Ziepniekkalnā 5-stāvenes kāpņutelpā šitādas uzlīmes līmē uz kastītēm, esot efekts, bet es uz savējās nelīmēju, jo man puikam bērnudārzā papīrus, tai skaitā spamu, var nodot un jo vairāk viņi nodod, jo vairāk bērni saņem pretī papīru zīmēšanai.

Gravatar e-remit

2012. gada 15. augustā, plkst. 20:57

Jāni, pieliec vēl vienu atklatu pasta kasti, ar uzrakstu "Reklāmas sūtījumiem". Pirmkārt, kaimiņi varēs ātri atbrīvoties no spama, otrkārt, iespējams, arī paši spameri varēs iemest pavairāk. Toties, tev makulatūra lielā apjomā. :)

Gravatar Aleksejs

2012. gada 22. augustā, plkst. 09:09

Ģeniāli - tā arī jādara. Jānopērk "pastkaste": http://www.viss.lv/dati/merida/tvertne.jpg uz kuras ar lieliem burtiem jāiegravē: "Neadresētiem sūtījumiem"

Gravatar usver

2012. gada 15. augustā, plkst. 17:21

Mūsu rajonā apzinīga spamere - atnāk, noliek kaudzi reklāmu uz žurnālgaldiņa koridorā, aiziet :D Tikai sīkie plastmasas logu / krievreferendumu / NĪ sīkkantoru reklamētāji met tieši pastkastēs.

Gravatar Storms

2012. gada 16. augustā, plkst. 10:47

Dažu spamu paši pastnieki piegādā. Ir spameri - vairumnieki, nēsā spamu par ko maksā. Un ir sīkkantoru mazumspameri kas reizi gadā vietējā sīkkantora lapeles iznēsā. Pastniekam ir stingri noteikts ka tas kas jāieliek pastkastē ir jāieliek pastkastē un basta. Ja tā nebūs - atradīsies cits pastnieks. Mazumspameriem parasti viss ir līdz lampiņām. A vairumnieki mēdz vienkārši nolikt spama paku kāpņutelpā - kas grib, tas paņem, bet pārējo sētnieks utilizē. Šādas uzlīmes ja arī ņems vērā, tad tieši vairumnieki. Pārējiem vai nu nav izvēles vai ir pofig. Pret mazumspameriem labi palīdz durvis ar normālu koda atslēgu, jo kā likums viņi nezin visu durvju kodus. Cita lieta ka daudzām kodu atslēgām ir viegli atkost kodu pēc putekļu kārtas uz pogām...

Vislabākās zāles gan ir privātmāja. Tur mazumspameri un vairumnieki neapgrozās. :>

Gravatar noisex

2012. gada 16. augustā, plkst. 15:50

man ari reali tracina shis reklamas pasta kastee..it ipashi ja njemam veraa faktau, ka uz dzivokli tiek aizbraukt labi ja 1x menesii...tad nu pasta kastee ir taa piestukjeta, ka noramlu adresetu korespondinci pat nebutu kur ielikt :(

Gravatar sqsqs

2012. gada 17. augustā, plkst. 13:44

un zagļiem arī labi, tie zin kur var droši iet zagt

Gravatar e-remit

2012. gada 17. augustā, plkst. 16:55

Elegantākais spams bija nesen. Kāds glītā rokrakstā uz 4 burtnīcas lapām bija sarakstījis, ka pērk vecus traukus, aprakstot, kādus. Var jau būt, ka kādam pensionāram vienkārši iedots sarakstīt, bet nu atšķīrās no ikdienas spama ļoti izteikti.

Gravatar wth

2012. gada 18. augustā, plkst. 13:09

Radās doma šajā sakarā - kādu gadu vākt šos RIMI/MAXIMA/RD utml materiālus kaudzēs, smuki šķirojot un tad vienā noteiktā datumā aiznest uz veikalu un atdot informācijas tantei ar piebildi "šeit ir jūsu materiāli, kurus es neesmu pasūtījis, bet viņi veļas manā pastkastē, laikam jau kļūdas pēc, tāpēc atgriežu tos jums". Ja to dienas laikā izdarītu kaut vai 100 cilvēku, moš kāds par to aizdomātos.

Gravatar Rolands

2012. gada 20. augustā, plkst. 00:27

Godājamais, KKTK!

Pirmkārt, ir diezgan muļķīgi atsaukties uz švako dzīvošanu + vēlmi nopelnīt ar pastkastītes regulāru piesārņošanu. Jo neviens neliedz reklāmas iznēsētājiem:

  1. atrast citu darbu; 2)turpināt piedalīties NVA rīkotajos pasākumos, lai celtu savas darba spējas un kompetenci;
  2. un pats galvenais- iemest skrejlapu, kas paredzēta aplīmētajai pasta kastītei, zemāk stāvošajā kartona kastē. Jo neviens tāpat nespēj izkontrolēt, vai reklāmlapas tiktu iznēsētas pa mājām un visām pasta kastītēm vai atstātas kādā kāpņutelpas kartona kastē.

Otrkārt, mani un, domājams, 99% visu pārējo ļaužu neinteresē, vai kāds cenšas nopelnīt kapeikas vai miljonus. Ja mani tas traucē, es mēģinu ar to cīnīties. Tikpat labi varētu mēģināt samierināties ar e-pasta krāpšanas mēģinājumiem, datorvīrusiem, varbūt par zagšanu. "Kamōn, cilvēks taču cenšas nopelnīt kapeikas."

Un vēl- lielie un daudz maz sakarīgie uzņēmumi noteikti uztrauksies par savu labo reputāciju, jo lai cik gan dīvaini tas nebūtu, tieši mazie un zaļie uzņēmumi neuztur savus kontaktus ar sabiedrību augstā līmenī (lasīt- met skrejlapas par spīti lūgumam to nedarīt).

Gravatar atis

2012. gada 22. augustā, plkst. 15:26

Nedēļu pēc (apgraizītas) uzlīmes uzlīmēšanas, man nav bijusi neviena spama lapiņa Blakus uz palodzes mētājās gan rimi gan maximas, gan kautkāda interneta provaidera lapiņas - tātad mājā spams ir bijis.

Rajons - klusais centrs, ostas pusē

Gravatar Zane

2012. gada 24. augustā, plkst. 14:44

Es šādu uzrakstu pielīmēju. Jau nākamajā dienā, viņš bija noplēsts un pastkastītes durvis salocītas lidmašīnā... Iļģuciemā, laikam nepatīk šitādi izgājieni.. (

Gravatar runcio

2012. gada 26. augustā, plkst. 18:29

Normáls risinájums Itálijá, https://lh4.googleusercontent.com/-M2lQVhS-sr8/UDo_1uY5ynI/AAAAAAAANq4/gGbMpdxObLM/s1126/DSC_1851.JPG

Pa lielam tas viss arí darbojás, reti kur paskastítes bija piebáztas ar spamu! Pársvará visur spams salikts spama kastíté, ja ribi spama avízi tad arí pats panem!

Gravatar Pēteris Krišjānis

2012. gada 27. augustā, plkst. 13:13

Vispirms lielspamnieks pārsvarā ir Latvijas Pasts, kuram tas ir pakalpojums. Ikviens var ignorēt šo uzlīmi un iepidžināt kādu papīreli. Taču atkarībā no cilvēka tas dažreiz arī tiek ņemts vērā.

Liesie gadi vismaz Ogrē ir ieviesuši korekcijas - spams ir normas robežās, vietējo veikalu avīzes mēs pat izmantojam pirkumu plānošanai (ļoti atvieglo dzīvi dažreiz), bet mazie spameri velti cenšas - neesmu redzējis piedāvājumu, kas interesētu.

Baisi gan būs atkal nākošajā pavasarī, uz pašvaldību vēlēšanām. Makalatūras nodošanas plāni tiks izpildīti ar uzviju.

Gravatar pēča

2012. gada 10. septembrī, plkst. 00:27

tie reklāmu mētātāji ir analfabēti, manu uzlīmi ignorē. aicinu fiziski izrēķināties!

Gravatar Didzis

2012. gada 10. septembrī, plkst. 19:57

Manā miteklī spams samazinājās līdz 0 tanī brīdī, kad mājas vārtrūmei uzstādīja slēdzamos vārtus :) Un atslēga ir tikai 1 pastniecei :) Neviens reklāmas sūtījums vairs nenonāk līdz iedzīvotājiem mūsu mājā... Iepriekš gan jau arī bija koda atslēga, bet koridors bija pilns ar spamu, a tagad - nu nekādi vairs nesanāk tiem spameriem spamot...

Gravatar FaLcoN

2012. gada 11. septembrī, plkst. 19:22

Man jau 3 nedēļas tāda stāv uzlīmēta un strādā lieliski - nav bijusi neviena reklāmas lapiņa! :)

Gravatar Instigater

2012. gada 15. septembrī, plkst. 01:20

95% spamu piesūta Latvijas Pasts. Kad man galēji pieriebās, sakrāju 2 nedēļu spamu un ar paciņu aizdevos uz pasta nodaļu. Vilku pa vienai lapiņai un darbiniecei jautāju: "Jūsu?" Mans pārsteigums bija tāds, ka visas bija viņējās. Izsaucu nodaļas vadītāju, lai nokārtotu problēmu. Problēmas risinājums vienkāršs, iesniegums brīvā formā, ka nevēlos saņemt komerciāla rakstura sūtījumus. Precīzu tekstu nosauks darbiniece, atliks tikai pierakstīt. Pusgada laikā spams ir precīzi nulle.

PS. Iepriekš biju uzlicis uzlīmi, ka spams nav welkomēts, strādāja mēnesi, bet tad atjaunojās, jo Pasta vadība likusi ignorēt šāda tipa uzlīmes, jo nav saistoši.