laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Neadresētu sūtījumu mānija

Ja ar spamu uz e-pastu džīmeils tiek galā lieliski, tad pastkastītē krītošās reklāmu ir jau kļuvušas tik kaitinoši daudz, ka gribās kādam iesper sāpīgā vietā. Svētdien Vecrīgas Tabakas namā ievēroju, ka tiek dalītas uzlīmes, kuru mērķis ir samazināt tavā pastkastītē krītošo ikirimimaximelvikuršu reklāmas lapiņu apjomu. Protams, ka man divreiz nebija jādomā – palūdzu divas.

Es gan neticu šai akcijai. Manuprāt tas ir kārtējais mārketinga sviests ar nolūku reklamēt sevi. Jebšu arī tās autori nav kārtīgi pārdomājuši. Daži simti, pat daži tūkstoši akcijā iesaistīto iedzīvotāju nu nekādi nespēs ietekmēt reklāmas lapiņu tirāžas vai kopējo koku izciršanas apjomu. Tas ir augstākajā mērā naivi. Taču, tas ir lielisks veids kā iegūt feinu uzlīmīti bez maksas. Kā arī, pastāv diezgan liela iespēja, ka iznēsātājam nebūt nav ne mazākās nojēgas par to, kas ir neadresēts sūtījums. Bet, bnu, labi. Es vienkārši kasos.

Pretspama uzlīmīte uz pastkastītes.

Izgriezu pašu uzrakstu, pielīmēju pie pastkastītes. Redzēs. Ja kāds no lapiņu ievietotājiem noignorēs, izmantošu lielisku iespēju sazināties ar reklamēto kantori vai izplatītāju un palūgt nodot tālāk skaidrojumu terminam neadresēts sūtījums.

Lidotājs

Jau pirms vairākiem gadiem es līdzīgas uzlīmes manīju Nīderlandē. Tur esot pat likums, kas uzliek par pienākumu respektēt indivīda nevēlēšanos saņemt spamu.
Nu un, ja nenostrādās? Vismaz Tu būsi brīdinājis reklāmas izplatītājus par to, ka Tev tie izdales materiāli ir tikai makulatūra… Varbūt pēc 1-2 gadiem viņiem apniks… ;)

Sandijs

Mums kāpņu telpā šādi uzraksti tika cītīgi nokasīti no “vainīgajām” pastkastītēm. Kāds no kaimiņiem līmēja pat divreiz un abas reizes ~2 dienu laikā uzraksts bija sabojāts tā, lai nebūtu salasāms. Don’t fuck with spammers :)

Renārs

Nesen par šo dzirdēju vienu diskusiju. Šobrīd, diemžēl, tā ir neadresēto sūtījumu izplatītāju brīvā griba ievērot vai neievērot šādas uzlīmes uz pastkastītēm. Tagad gan dzīvoju mājā, kur ārdurvju atslēgas ir tikai Latvija Pasta pastniecei, un makulatūras daudzums ir minimāls, bet atceros kādas kaudzes pastkastītē bija, kad dzīvoju Imantā deviņtāvenē. Tiešām prasās, lai šādu sūtījumu izplatīšana tiktu regulēta no valsts.

Gleiz

Es arī pielipināju pie savas pastkastes Mežciemā (@Rīga). Esmu vienīgais visā deviņstāvenē ar šādi marķētu pastkastīti.
No sākuma neticēju, ka nostrādās, bet kopš tās dienas vairs nav bijušas nevienas reklāmas makulatūras! :)

Krišs

Īpatnējs (tomēr ne neiespējams) scenārijs būtu, ja pēkšņi uz reklāmlapām parādītos stūrītī uzrakstīta Tavas mājas un dzīvokļa adrese. Tad sūtījums būtu adresēts un attiecīgi uzlīmlapiņā paustā vēlme – izpildīta.

Atoms

nu lūk, man arī šāds spams ir sācis pienākt… kantoris SIA Edan reklamē savu internetu ievietotu uz baltas A4 lapas aploksnē, un virsū uzdrukāta mana adrese, piezīmēšu ka bez vārda, bet pirmajā mirklī šis nostrādāja, jo aploksne tika uznesta augšā. Rimi reklāmas pie manis vairs neparādās, parādās retur reizi balticom reklāma un retu reizi krauta… es pats vienreiz redzēju to iznēsātāju un pieķēru metam iekšā manā pastkastē uz kuras ir uzlīme… dabūja iekšās (vārdiski) kopš tās reizes nav.

Atoms

Man jau vairāk kā divus gadus uz pastkastīties ir šāda uzlīme, vienreiz pat sakasījos ar surogātpasta iznēsātāju, un viņa man atcirta ka viņa nevarot to izlasīt, bet pa lielam surogātpasta daudzums pastkastītē ir krities varbūt par procentiem 10, pieļauju domu ka ja tas būtu Imantā vai Ziepniekkalnā tad būtu mazāks procents, jo tur arī spama ir vairāk.

atis

Nu tas jau uzprasās uz novērošanas kameru, pieķeršanu pie rokas un policiju par īpašuma bojāšanu :)

Ideāli protams būtu katram pasta piegādātājam savs kods, bet cerams ka šis strādās.

null

Mhm, organizētājiem, protams, var paklapēt pa plecu. Un pačukstēt, kā uz pusi samazināt pašu vainas dēļ nocirsto koku skaitu – nedrukāt savus logo un adreses uz šīm uzlīmēm.

KKTK

Teikšu šitā – pieauguši cilvēki, bet ņemas te kā bērni. Kāda uzlīme? Kādi zaļie soļi? Salikti logo bez jebkādas jēgas…
Pirmkārt, vai esat iedziļinājušies drukātā spama iznēsātāju ikdienā? Cik km viņiem jānostaigā, iznēsājot to spamu, cik viņiem beigās maksā par to visu? Atraduši ar ko cīnīties – knapi 100latnieki. Neiedziļināšos vai tā nauda viņiem dzeršanai vai bērnu pabarošanai, bet noteikti tā nebūs īpaši perversa tējas aparāta iegādei.
Otrkārt – varbūt uzlīmītes līmējiet uz tiem uzņēmumiem, kas drukā tās reklāmas. Vabūt viņus piespiediet spert to zaļo soli neaiztikt papīru? Man jau liekas ka tie uzņēmumi sauju spēcīgu datoriķu tomēr vērā neņems ;)
Visbeidzot – viena liela papīriem domāta miskaste netālu no pastkastītēm labi atrisinātu visas jūsu pagaidu problēmas. Spama metēji varēs turpināt mest spamu un nopelnīt kapeikas, bet jūs turpat varēsiet izmest visu nevajadzīgo spamu. Un tad īpaši zaļi domājošie varēs apjozt savu zaļo jostu un nogādāt to (bez šķirošanas sašķiroto) papīra makulatūru Līgatnē.

kokegle

kas man būtu offisam jāatslēdz spam filtri, jo varbūt kādai personai kamčatkā tas varētu būt vienīgais veids kā pabarot savu 17 cilvēku ģimeni? draza ir draza, un ja personai kas to dabū pēc tās nav vajadzības, viņam ir visas tiesības pret to cīnīties.

Jānis

Mums Ziepniekkalnā 5-stāvenes kāpņutelpā šitādas uzlīmes līmē uz kastītēm, esot efekts, bet es uz savējās nelīmēju, jo man puikam bērnudārzā papīrus, tai skaitā spamu, var nodot un jo vairāk viņi nodod, jo vairāk bērni saņem pretī papīru zīmēšanai.

e-remit

Jāni, pieliec vēl vienu atklatu pasta kasti, ar uzrakstu “Reklāmas sūtījumiem”. Pirmkārt, kaimiņi varēs ātri atbrīvoties no spama, otrkārt, iespējams, arī paši spameri varēs iemest pavairāk. Toties, tev makulatūra lielā apjomā. :)

usver

Mūsu rajonā apzinīga spamere – atnāk, noliek kaudzi reklāmu uz žurnālgaldiņa koridorā, aiziet :D Tikai sīkie plastmasas logu / krievreferendumu / NĪ sīkkantoru reklamētāji met tieši pastkastēs.

Storms

Dažu spamu paši pastnieki piegādā. Ir spameri – vairumnieki, nēsā spamu par ko maksā. Un ir sīkkantoru mazumspameri kas reizi gadā vietējā sīkkantora lapeles iznēsā.
Pastniekam ir stingri noteikts ka tas kas jāieliek pastkastē ir jāieliek pastkastē un basta. Ja tā nebūs – atradīsies cits pastnieks. Mazumspameriem parasti viss ir līdz lampiņām. A vairumnieki mēdz vienkārši nolikt spama paku kāpņutelpā – kas grib, tas paņem, bet pārējo sētnieks utilizē.
Šādas uzlīmes ja arī ņems vērā, tad tieši vairumnieki. Pārējiem vai nu nav izvēles vai ir pofig.
Pret mazumspameriem labi palīdz durvis ar normālu koda atslēgu, jo kā likums viņi nezin visu durvju kodus. Cita lieta ka daudzām kodu atslēgām ir viegli atkost kodu pēc putekļu kārtas uz pogām…

Vislabākās zāles gan ir privātmāja. Tur mazumspameri un vairumnieki neapgrozās. :>

noisex

man ari reali tracina shis reklamas pasta kastee..it ipashi ja njemam veraa faktau, ka uz dzivokli tiek aizbraukt labi ja 1x menesii…tad nu pasta kastee ir taa piestukjeta, ka noramlu adresetu korespondinci pat nebutu kur ielikt :(

e-remit

Elegantākais spams bija nesen. Kāds glītā rokrakstā uz 4 burtnīcas lapām bija sarakstījis, ka pērk vecus traukus, aprakstot, kādus. Var jau būt, ka kādam pensionāram vienkārši iedots sarakstīt, bet nu atšķīrās no ikdienas spama ļoti izteikti.

wth

Radās doma šajā sakarā – kādu gadu vākt šos RIMI/MAXIMA/RD utml materiālus kaudzēs, smuki šķirojot un tad vienā noteiktā datumā aiznest uz veikalu un atdot informācijas tantei ar piebildi “šeit ir jūsu materiāli, kurus es neesmu pasūtījis, bet viņi veļas manā pastkastē, laikam jau kļūdas pēc, tāpēc atgriežu tos jums”. Ja to dienas laikā izdarītu kaut vai 100 cilvēku, moš kāds par to aizdomātos.

Rolands

Godājamais, KKTK!

Pirmkārt, ir diezgan muļķīgi atsaukties uz švako dzīvošanu + vēlmi nopelnīt ar pastkastītes regulāru piesārņošanu. Jo neviens neliedz reklāmas iznēsētājiem:
1) atrast citu darbu;
2)turpināt piedalīties NVA rīkotajos pasākumos, lai celtu savas darba spējas un kompetenci;
3) un pats galvenais- iemest skrejlapu, kas paredzēta aplīmētajai pasta kastītei, zemāk stāvošajā kartona kastē.
Jo neviens tāpat nespēj izkontrolēt, vai reklāmlapas tiktu iznēsētas pa mājām un visām pasta kastītēm vai atstātas kādā kāpņutelpas kartona kastē.

Otrkārt, mani un, domājams, 99% visu pārējo ļaužu neinteresē, vai kāds cenšas nopelnīt kapeikas vai miljonus. Ja mani tas traucē, es mēģinu ar to cīnīties.
Tikpat labi varētu mēģināt samierināties ar e-pasta krāpšanas mēģinājumiem, datorvīrusiem, varbūt par zagšanu. “Kamōn, cilvēks taču cenšas nopelnīt kapeikas.”

Un vēl- lielie un daudz maz sakarīgie uzņēmumi noteikti uztrauksies par savu labo reputāciju, jo lai cik gan dīvaini tas nebūtu, tieši mazie un zaļie uzņēmumi neuztur savus kontaktus ar sabiedrību augstā līmenī (lasīt- met skrejlapas par spīti lūgumam to nedarīt).

atis

Nedēļu pēc (apgraizītas) uzlīmes uzlīmēšanas, man nav bijusi neviena spama lapiņa Blakus uz palodzes mētājās gan rimi gan maximas, gan kautkāda interneta provaidera lapiņas – tātad mājā spams ir bijis.

Rajons – klusais centrs, ostas pusē

Zane

Es šādu uzrakstu pielīmēju. Jau nākamajā dienā, viņš bija noplēsts un pastkastītes durvis salocītas lidmašīnā… Iļģuciemā, laikam nepatīk šitādi izgājieni.. (

Pēteris Krišjānis

Vispirms lielspamnieks pārsvarā ir Latvijas Pasts, kuram tas ir pakalpojums. Ikviens var ignorēt šo uzlīmi un iepidžināt kādu papīreli. Taču atkarībā no cilvēka tas dažreiz arī tiek ņemts vērā.

Liesie gadi vismaz Ogrē ir ieviesuši korekcijas – spams ir normas robežās, vietējo veikalu avīzes mēs pat izmantojam pirkumu plānošanai (ļoti atvieglo dzīvi dažreiz), bet mazie spameri velti cenšas – neesmu redzējis piedāvājumu, kas interesētu.

Baisi gan būs atkal nākošajā pavasarī, uz pašvaldību vēlēšanām. Makalatūras nodošanas plāni tiks izpildīti ar uzviju.

Didzis

Manā miteklī spams samazinājās līdz 0 tanī brīdī, kad mājas vārtrūmei uzstādīja slēdzamos vārtus :) Un atslēga ir tikai 1 pastniecei :) Neviens reklāmas sūtījums vairs nenonāk līdz iedzīvotājiem mūsu mājā… Iepriekš gan jau arī bija koda atslēga, bet koridors bija pilns ar spamu, a tagad – nu nekādi vairs nesanāk tiem spameriem spamot…

Instigater

95% spamu piesūta Latvijas Pasts. Kad man galēji pieriebās, sakrāju 2 nedēļu spamu un ar paciņu aizdevos uz pasta nodaļu. Vilku pa vienai lapiņai un darbiniecei jautāju: “Jūsu?” Mans pārsteigums bija tāds, ka visas bija viņējās. Izsaucu nodaļas vadītāju, lai nokārtotu problēmu. Problēmas risinājums vienkāršs, iesniegums brīvā formā, ka nevēlos saņemt komerciāla rakstura sūtījumus. Precīzu tekstu nosauks darbiniece, atliks tikai pierakstīt. Pusgada laikā spams ir precīzi nulle.

PS. Iepriekš biju uzlicis uzlīmi, ka spams nav welkomēts, strādāja mēnesi, bet tad atjaunojās, jo Pasta vadība likusi ignorēt šāda tipa uzlīmes, jo nav saistoši.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.