✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Google Drive kopas

2012. gada 9. novembrī, 6 komentāri

Tiem, kas lieto Google Drive (šķiet, ka dažiem varētu vēl būt Google Docs), ir izklaide piektdienas rīta cēlienam. Tehniski tas ir uzlabots autofill, ar kuru jau ir ierasts strādāt. Ierakstam divas secīgas vērtības, pavelkam uz leju un izklājlapu (spradsheets, protams:) redaktors pabeidz domu.

Aizejam uz gūgles dokumentiem (vai draivu). Uztaisam jaunu spreadsheet. Ierkstām šūnās “A1” un “A2” divus relatīvi saistītus vārdus. Piemēram, “Rīga” un “Jelgava”. Vai “BMW” un “Mercedes”. Iezīmējam abas rūtiņas, piespiežam un turam Ctrl vai Cmd uz Mac. Un pavelkam uz leju apakšējo rūtiņu aiz stūrīša.

Google Docs/Drive autofill.
Google Docs/Drive autofill.

Izskatās, ka labaoratorijas pakalpojumu Google Sets slēdzot, viņi to nevis vienkaŗši izdzēsa, bet iebūvēja savos dokumentos. Savulaik bija līdzīgs eksperiments Google Scribe, kurš gala rezultātā arī nokļuva gūgles dokumentos un Blogger ierakstu sacerētājā kā teikumu autopabeidzējs un kļūdu labotājs.

Vai tu redzi šim jēgu? Varbūt tev ir izdevies atrast kādu salīdzinoši jautru vārdu kombināciju ar vēl jautrākām sekām? :)

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar vimba_zlobnaja

2012. gada 9. novembrī, plkst. 10:38

(A1 krēsls, A2taburete), fotolii, canapele, scaune, mese, biblioteca, biblioteci, paturi, dulapuri, comode, coltare, masute, chaiselong, sifoniere Bibliotēkas vienīgās lec ārā no konteksta. Jautri ;)

Gravatar arla

2012. gada 9. novembrī, plkst. 10:50

var jau arī ar vienu vārdu, tad man liekas parādās viss kas ir saistīts ar doto vārdu. Jautrībai :),ierakstot "dangdang" var redzēt saistību ar slaveno trīs burtu kombināciju.

Gravatar Papuass

2012. gada 9. novembrī, plkst. 11:41

bebrs, zaķis, vilks => ķirzaka, pele, leopards, inkrustācija, žurkas, zvirbuļi, vanags, varde, vārna, putni, погоди, pagaidi, ķengurs, kažoks

Gravatar Kirils

2012. gada 9. novembrī, plkst. 12:16

wow. super. vai Google Drive ir pieejams demo ar ko cilvēki no malas var tā vienkārši paspēlēties kaut kur internetā?

Gravatar cuu508

2012. gada 9. novembrī, plkst. 15:48

Šito uzgāju kā reizi meklējot vietnieku aizklapētajiem Google Sets. Pielietojumi dažādi, piemēram: nevaru atcerēties kādas bibliotēkas vai startupa nosaukumu. Bet atceros 2-3 līdzīgus/saistītus. Ierakstu tos divus trīs, pavelku uz leju un izkrīt aizmirstais :-)

Gravatar usinss

2012. gada 9. novembrī, plkst. 23:25

Skolā (pamatskolā) var krustvārdu mīklām pa tēmu meklēt vārdus, ja galīgi nav idejas. Ja ieraksta vārdu, tad izmet citus vārdus, kuriem tai dineā vārda diena ir.. Var būt manam vārdam tikai sagadījās..