laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Ieteikums parkošanās lohu bilžu publicētājiem

Šis ieraksts neatspoguļo patieso laacz.lv dabu. Vai arī atspoguļo. Tas ir publicēts blograkstīšanas mēneša ietvaros. Mērķis - Gemius blogu topa pirmā vieta, lai pierādītu tā bezjēdzību.

Publicējot parkošanās fantastu fotogrāfijas, nevajag padarīt neredzamu numura zīmi. Pat vēl vairāk – papildus bildei, lūdzu, ierakstiet pavadošajā tekstā šo burtciparu virknējumu. Gūgle noindeksēs, internets neaizmirsīs. Ja cilvēkam ir pajāt uz citiem, tad man ir pajāt uz šīs informācijas privātumu.

Piemērs iz dzīves. Jelgava, Rimi stāvvieta. Tūliņ ieplānotā 11. novembra lāpu gājiena dēļ stāvlaukums ir pilnāks par pilnu. Es saprotu, ka blakus esošais acainais mersedess arī ir nolicies mazliet nekorekti, taču tas nenozīmē, ka citkārt feins un jauks auto īpašnieka intelektuālās problemātikas dēļ noparkots stulbi pamatoti. Tāpēc mans pašizdomātais pilsoņa pienākums ir šo faktu saglabāt plašajā internetā. Vēl vairāk, tik vien kā foto ielikt, ir diezgan bezjēdzīgi. Cilvēki pakratīs ar pirkstu, pašausmināsies un viss. Tāpēc ierosinu turpmāk šīm bildēm tekstā pierakstīt auto marku un numura zīmi. Šai gadījumā tas ir BMW, šķiet piektās sērijas universāls GG-4884. Un to var izdarīt gan tviterī, gan feisbukā gan instagramā.

BMW GG-4884 vadītāja intelekts.

Papildināts. Skatoties, kurp iet diskusija, palūgšu neierosināt izsistus stiklus un ar naglu saskrāpētu virsbūvi. Tādus komentārus iespēju robežās turpmāk dzēsīšu. Nav nepieciešams nolaisties līdz attiecīgā cilvēka līmenim. Pie kam, šāda apstāšanās, lai arī ir diezgan labs pierādījums transportlīdzekļa vadītāja debilitātei, tomēr ir tikai un vienīgi niecīgs administratīvs pārkāpums. Automašīnas saskrāpēšana ir tieši tāds pats debilitātes pierādījums no otras puses, tikai šoreiz jau arī krimināli sodāms.

e-remit

Ja godīgi, par mašīnas numuriem nekad neesmu sapratis, kas tur par privātumu? Mašīna ar atklātiem numuriem atrodas publiskā vietā, kā arī nav teikts, ka to noparkojis automašīnas īpašnieks. Savukārt pašai mašīnai nav nekādas privātās dzīves, ko aizsargāt.

laacz

Neatbalstu. Tiem, kas tā dara, vajag rokas noraut. Sveša īpašuma bojāšana var beigties ar administratīvu vai pat kriminālu sodu skrāpētājam, kamēr par parkošanos ir vien daždesmit latu sods. Nesamērīgi.

imo

nesamērīgi, bet neesu redzējis, ka kādreiz kāds šāds “invalīds” būtu sodīts administratīvi. Ja par šo rimi stāvvietu runājam, tad ne reizi neesu manījis, ka policija skatītos, vai mašīnu logos ir pulksteņi. Ja nemaldos tur 2h var stāvēt.

laacz

Jā, bet jebkurā gadījumā – ja cits ir garīgs invalīds, nevajag nolaisties līdz viņu līmenim. Vari nobildēt un nopublicēt. Ja nav slinkums, uzraksti lapiņu, aizliec aiz slotiņas. Vai arī, ja nēsā līdzi parkošanās idiotiem domātās uzlīmes, notīri rūpīgi virsbūves pleķīti un uzlīmē aizmugurē. Bet skrāpēt – tas ir nesamērīgi un daudz ļaunāk par to nodarījumu, kuru ir izdarījis spēkrata īpašnieks.

imo

un visiem jau nav kur publicēt šādus ģēnijus… un aiztikt tāda cilvēka mašīnu nav prāta darbs. ja jau viņš neprot parkoties, tad droši vien staigā treniņbiksēs un ja pieskarsies viņa būmerim, var sejā dabūt …. Vislabāk jau būtu dzeltenais plāksterītis.

Toms

Saprotu, parkoties pa 2 vietām nav prāta darbs, JA (vēlreiz uzsveru JA) tas ir kāds dienas vidus vai kāds cits rush-hour vai events, kad visi grib sabraukt lielveikala stāvvietā noparkoties.

Bet tas ir pilnīgi normāli, ja pustukšā stāvvietā kādā agrā rīta vai vēlā vakara stundā, Tu savu Bumeru/Civiku/Žiguli noparko slīpi pa 2 vietām. Tu nevienam netraucē.

Neatbalstu parkošanos invalīdu stāvvietās, pat pilnā stāvvietā :)

laacz

Tom, tukšā stāvvietā Tu vari savu bumeru/siviku/žiguli noparkot patālāk no citiem arī pa vienu vietu. Slīpi noparkots auto ietver ziņu “esmu lohs, man blakus parkoties nevis nevajag, bet neļaušu”. Kāda jēga pustukšā stāvvietā parkoties slīpi?

atis

Exactly, kāda problēma tukšā stāvvietā noparkoties pareizi? Nu netrāpīji iekšā līnijās – nav jāapstājas, vienkārši pabrauc uz priekšu un pamēģini nākošajās līnijās. Gan jau līdz stāvvietas galam sanāks, ja nesanāk – met ripā (arī neapstājoties) un mēģini vēlreiz.

towza

Paga paga.. es nepiekrītu, jo ne vienmēr pārzini situāciju. Un šī te bilde ir tam apliecinājums.

Piemērs: stāvvieta ir pilna un ne vienmēr visi noparkojas “pareizi” – labu gribēdams noparko savu auto blakus kādam “loham” tā, kā ir iespējams. Kad atgriezies iespējams lohs jau ir prom un izrādās ka lielākais noziedznieks izrādies tu pats.

Es protams esmu pret to, ka tiek aizņemtas invalīdiem paredzētās vietas, ģimenēm paredzētās vietas, un turklāt to darot ar lielu bravūru noliekot visu šķērsām. Bet te cīņa varētu būt gaužām vienkārša – veikalos ir apsardze, kura ir tiesīga aizrādīt autovādītājiem šādā situācijā. Ja aizrādījums nedarbojas, apsargs ir tiesīgs šo auto iemūžināt un nodot tālāk policijas dabinieku rokās.

jus

Šādi šādā eventā var aizņemt parkinga vietu priekš drauga, kas tūlīt ierastos, un nevar sodīt par līniju neievērošanu stāvlaukumā, jo tām ir tikai informatīvs nolūks !!!

aamen

Ar ko BMW kas atrodas aizmugurē ir labāks par to kurš priekšā? “M” burts automātiski pieļauj šādu parkošanos? Bet nu vispār – tavs apzinīgā pilsoņa pienākums ir ziņot pašvaldības policijai (taču pieļauju, ka darba arī bez tava zvana viņiem pietiek), nevis ķengāties internetā. No malas (tas ir mans viedoklis) izskatās šādi: “Redz kur slikti viņš dara, riebeklis! Riebeklis, visi ziniet viņš ir riebeklis, numurzīme BLABLA ir riebeklis, sitiet riebekļus. Atcerieties to vienmēr un visur!”. Ja nu kāds attiecīga intelekta īpašnieks to tiešām atcerēsies, bet nevietā? Piemēram brīdī, kad ar šo auto pārvietosies šai gadījumā neiesaistīta persona, taču izgāzīs pār vadītāju samazgu spaini – jo “INTERNETĀ BIJA RAKSTĪTS!”, ko tad, vai tiešām tas liekas pareizi?

laacz

Pašvaldības policijas reakcijas laiks, diemžēl, ļoti reti ir adekvāts, lai pieķertu šādus kretīnus. Kad viņi beidzot atbrauc, tas jau ir prom. Arī šajā gadījumā, kamēr foto taisīju, jaunēklis uzradās. Uz komentāru nenoreaģēja. To fona auto es pat nepamanīju, jo biju aizņemts ar šo.

Vienīgais reālais arguments ir neiesaistītu personu pārvietošanās ar “atzīmēto” auto. Bet abos gadījumos (vainīgs īpašnieks, pārmests tiek citam un otrādāk) tas, kuram tiek pārmests, var nodot pārmetumu tālāk. Tas arī varētu samaizināt šādu idiņu bravūru.

Toms

Tukšā stāvvietā nav pa lielam jārēķinās ar citiem. Iebrauc, nomet auto un ej pakaļ mantiņām uz veikalu. Nu neba pus 11 (kad alko vairs legāli nevar iegādāties) un bodes darba laiks ir vēl 30 min, saskreis pilna stajanka ar bulciņu cienītājiem.

Problem?

laacz

Yes, problem. Kāpēc tukšā stāvvietā nav jārēķinās ar citiem? Kas tas par absurdu apgalvojumu? Noliec mašīnu normāli patālākā vietā un 30 min laikā nesaskries no visām pusēm cieši klāt piebraukuši auto. Problem?

Atoms

nu nu Tom, iebrauci auzās… es sēžot auto esmu redzējis kā iebrauc viens auto, noliekas pa divām vietām šķērsām blakus man, uz aizrādijumu nosaka vien es uz 5 min un stāvvietā ir daudz vietas… un pēc 20 min kad iznāca manis gaidītais cilvēks auto joprojām stāvēja un bija arī problēmas citiem noparkoties… stāvvietās tāpat kā uz ielas situācija mainās minūtēs… ļoti labi var novērot braucot no rīta uz darbu, izbrauc 2 min velāk sēdi korķī… tāpat ar sabiedrisko, 17:54 trolejbuss tukšs, 18:01 trolejbuss pārbāzts… ir jārēķinās pilnīgi vienmēr ar jebkuru citu satiksmes dalībnieku kaut vai ar velosipēdistu.

asdf

Ko tieši no CSN viņš ir pārkāpis.. un kāds APK var tikt piemērots? Nav pareizais leņķis? Šajā gadījumā nav redzama neviena ceļa zīme līdz ar to nav īsti saprotams pārkāpums. Varbūt viņš vienīgais ir novietojis savu auto pareizi.

laacz

Konkrēti, šķiet, piemēro šo: “Par nepareizi novietotu transportlīdzekli stāvvietā, kurā transportlīdzekļa novietošanas veids noteikts ar 825.—832.papildzīmi un ceļa apzīmējumiem, kā arī par 833. un 842.papildzīmes prasību pārkāpšanu 532. vai 533.ceļa zīmes darbības zonā —”.

RR

Ja tā ir RIMI stāvvieta un atsevišķ RIMI stāvlaukums ne ielas malā, tad līnījām uz asfalta ir vien informatīva nozīme. Protams, zolīdi tas nav, bet nekāds APK tur nedarbosies. Bilde iekš laacz.lv noteikti ir veids, kā pateikt, ka tas nav zolīdi un publiski nokaunināt, taču likuma pārkāpšanu tur būs grūti atrast.

RR

CSN (11.nodaļa) pēc būtības sīki regulē tikai parkošanos brauktuves malā vai uz ietves (ja ir attiecīgā papildzīme), un vietas, kur to darīt nedrīkst. Taču, piemēram, stāvvietā atsevišķas vietas atdalošais 920.apzīmējums ir tikai informatīvs, jo to šķērsot drīkst, un, ja vien neesi nostājies tā, ka esi vispār ārpus stāvvietas zīmes (“P” burta) darbības zonas un neesi novietojis auto pretrunā papildzīmei (825.-832.), tad būtībā mašīnas var likt arī ciešāk nekā ir savilktas svītras – svītras vairāk ir autobraucēju ērtībai, lai nebūtu jāzīlē “iebraukšu tur vai nē”. Savukārt lielveikalu stāvlaukumos reti, kur ir papildzīmes par to kādā pozā auto jānovieto, līdz ar to arī šeit svītras ir tikai informatīvas, un palīdz noskaidrot kā būtu korektāk parkoties attiecībā pret citiem autovadītājiem, bet ne pret likumu.

wasd

Un kāda cīņa notiek pret neredzamajiem debīlismiem, kas nemāk savas durvis normāli atvērt stāvvietā, tās tiek atspridzinātas pret blakus auto?
% no šiem cilvēkiem kas aizņem 2 vietas dabujuši izbaudīt autostāvvietu laipnības pirms tam.

laacz

Tas nav iemesls būt idiotam. Noparkojies tālākajā galā vai uz ielas vai brauc uz veikalu ar sabiedrisko. Es pats esmu izbaudījis abām mašīnām šitos, bet neuzskatu, ka tas attaisno parkošanos kā idiotam.

aamen

izskatās, ka arī MB (varu kļūdīties) labajā apakšējā bildes stūrī, kā rādās ir noparkojies uz līnijas. Šajā gadījumā, pat, ja BMW noparkotos pareizi, otrai mašīnai tur vieta nepietiktu. Līdz brīdim kamēr aizbrauktu MB. Laikam jau esmu no tiem sliktajiem un riebīgajiem mašīnu “kā pagadās” pametējiem. Uzreiz pierakstīt sava auto valsts reģistrācijas numuru? Varbūt tāpat varat uzminēsiet mana auto marku? :D
No trim nepareizi novietotiem auto, izvēlamies “biezāko” un čīkstam, jo nevaram tādu atļauties. Skauž? :D Labi, labi – es šobrīd vienkārši uzjautrinos. Arī man nepatīk, ja kāds APZINĀTI pārkāpj elementārās pieklājības normas / CSN. Bet ne man vērtēt, atkārtoju – tas ir PP pienākums. Un policijas reakcijas laiks – vienmēr ir uz ko tiekties. Tad raksti labāk par to, ka policija nereaģē, lai labotu to kam jālabo augstākredzamais. Par šādu bilžu publicēšanu varbūt nebūtu iebildumu, ja vienlaicīgi publicētu vairākas viena auto bildes, kas REGULĀRI dažādās vietās rīkojas līdzīgi.

d

Laacz, kāpēc tu iedomājies, ka cilvēks, kuram ir uzspļaut uz pārējo viedokli autostāvvietā, pēkšņi nokaunēsies par kaut kādu datorgīku ņaudēšanu internetā ar bildēm, kuras uzņemtas visticamāk slapstoties? Manuprāt, uzlīmes “atvainojiet, esmu lohs, nemāku parkoties” garā uzlīmēšana + fakta ieņaudēšana/iečivināšana internetā, jeb pieglabāšana mūžībā, varētu būt jautrāks veids un tādas bildes arī vairāk piesaistītu uzmanību.

Jaanis

Es bieži vien parkojos pāri šiem stāvvietu apzīmējumiem. Tam ir savi iemesli – 1) ir stāvvietas, kur strīpas sazīmētas pārāk blīvi, lai varētu komfortabli izkāpt no auto 2) ir stāvvietas, kā Dominā, kur kolonnas traucē noparkoties bez 5 manevriem turp un atpakaļ 3) kāds cits jau ir noparkojies tik tuvu vai pat pāri strīpai, ka gluži vienkārši nākas darīt tā pat 4) man tā dažreiz ir ērtāk

Par šo akciju – man jau nu ir pilnīgi nospļauties, vai kāds manu auto nobildēs un ieliks netā, vai nē. Nebūtu cita ko darīt, pats bildētu un liktu klāt paskaidrojumu nākotnes stāvvietu projektētājiem.

Invalīdu stāvietas ir no no – esmu māņticīgs, baidos, ka būs tur jāstāv legāli un oficiāli.

Tiem, kas vēlas kādam kaut ko ieskrāpēt utt., ja pieķeršu pie sava auto, pārlauzīšu rokas, varbūt arī potītes. Tas viss būs likumpārkāpēja aizturēšanas ietvaros, kāmēr atbrauc policija. Policijai pret šādām metodēm nav iebildumu, paši šad tad lieto.

Braucu ar BMW.

driks

Nja pilnās stāvvietās šādi purni man traucē, jo potenciāli aizņem arī man pienākošos vietu.
Tukšās stāvvietās par tādiem saspringt man šķiet pilnīgi lieka laika šķiešana, darbības imitācija un pasaules lāpīšana. Principā tajā laikā var paveikt kaut ko noderīgāku, piemēram, iestādīt puķi, izslaucīt grīdu, izlasīt lappusi kādā labā grāmatā, noskriet puskilometru, parunāties ar ģimenes locekļiem utml.

afgigel

timkmeer kameer visaadas pakaljas parkosies tik tuvu ka nav iespeejams iekaapt autinjaa – da PVZ, lai liek kautvai krusteniski.
cik reizes nav bijis, ka nolieku normaali, kautkaada pakalja piebrauc blakus taa, ka nevaru peec tam iekaapt mashiinaa. vienreiz vispaar bija izcili, tajaa pashaa rimi laukumaa – noprkojos (normaali), atnaaku atpakalj, blakus viirleis ar vecu lazdu nometies, seezh autinjaa, “pravdu” studee. nometies tik tuvu, ka nu nekaadiigi nevaru iekaapt autinjaa…
uz aizraadiijumu saaka lamaaties kautko, beigaas pabraica ta lai var iekaapt.

Naixo

Te es nu vēlreiz atceros Anglijas likumus. Tur par nepareizi noparkotu auto – vienalga, publiskajā, vai lielveikala autostāvvietā, pie mājas, vai slimnīcas, ja esi noparkojies un esi atstājis vāģi uz līnijas – maksā sodu. Un smuku, līdz pat 40 Ls. Un policija ir uzdevumu augstumos.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.