laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Cloud Atlas

Šis ieraksts neatspoguļo patieso laacz.lv dabu. Vai arī atspoguļo. Tas ir publicēts blograkstīšanas mēneša ietvaros. Mērķis - Gemius blogu topa pirmā vieta, lai pierādītu tā bezjēdzību.

Vakar, kinoblogeru seansu ietvaros, bija izdevība apmeklēt un noskatīties kādreiz brāļu, bet jau kādu laiku brāļa un māsas Vančovsku (Matriksu visi atcerās, ja?) un Tikvera (Lola Rennt!) jauno uzdrīkstēšanos – noveles Cloud Atlas kino ekrāna versiju. Otro reizi kinoblogeru seansā pēc pēdējās scēnas (un aplausiem) bija klusums. Neviens nekur neskrēja, neviens necēlās kājās.

Atzīšos, ka grāmatu lasījis nebiju, bet pēc vakardienas man Kindlē nu tā ir iegūlusi. Nevaru sagaidīt vēlos rudens un ziemas vakarus :)

Gaidīju es episkumu un tieši to arī saņēmu. Detalizācija bija lieliska, katrs stāsts biji tipisks sava laika stāsts. Starp citu, filma pašlaik ar savu aptuveni simts miljonu budžetu ir visdārgākā neatkarīgi finansētā lente pasaules kino vēsturē. Jo neviens no lielajiem negribēja uzņemties šo risku. Neskatoties uz to, pirmajās trīs dienās viņi ir pamanījušies iegrābt tikai ASV jau 25 miljonus.

Jāatzīst, ka visi seši stāsti gluži nebija lieliski savilkti kopā. Dažbrīd tie diedziņi bija tik smalki, ka tos droši varētu nosaukt par drāztiem. Bet tas kopbildi nemaitāja. Vismaz ne man. Filma bija vērienīga, skaista, katra atsevišķā stāsta ekrāna versija bija izstrādāta līdz smalkākajām detaļām, pilna ar lieliskām atsaucēm uz to pašu Matrix (jā, gribot negribot tās uzspiedās), lielākoties izcilu aktierdarbu. Un tas viss salikts kopā tā, ka atstāja vienreizēju iespaidu, manai uztverei gana nogludinot scenārija nepilnības.

Ja ir vēlme pavadīt divas stundas un četrdesmit piecas minūtes pie iespaidīga mākslas darba un pašķendēties par to, ka nebija gluži skaidrs, kā sasiets kopā tas ar šito, tad noteikti, noteikti, noteikti aizej un noskaties. Es pats vēl padomāšu, izlasīšu grāmatu un tad atļaušos spriest par tiem drāztajiem diedziņiem – grāmatas vaina, mana neuzmanība vai arī tiešām šajā ziņā pieklibojušais režisora un scenārista darbs.

Lūdzu, nevajag abet grāmata bija daudz labāka. Iespējams. Ne par grāmatu ir stāsts. Un saldajā ēdienā jums, lūdzu, tiek izsniegts diezgan komplicēts, bet citādi lielisks un interesants infografiks par filmās attēloto nākotnes notikumu hronoloģiju.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.