✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Izstrādātāju ziemassvētki

2012. gada 29. novembrī, 8 komentāri

Jau vairākus gadus ziemassvētki nāk ar dāvanām arī webizstrādātājiem. Tie ir sezonāli uz adventes laiku palaistie ikgadējie projektiņi, kuru ietvaros katru dienu kāds cits (vai arī viens un tas pats) autors uzraksta kaut ko savu par noteiktu tēmu. Es neticu tai visai dievu figņai, bet šis blakusprodukts man iet pie sirds ik gadu. Ceru arī šogad sastapt kādu daudzsološu jaunpienācēju šai pulciņā.

Zemāk uzskaitīšu tos, kuriem sekoju aizgājušogad.

  • 24 ways - viszināmākais no visiem.
  • PHP Advent. Nosaukums izsaka visu.
  • HTML5 and CSS3 Advent 2011. Pagājušā gada visvairāk atmiņā palikušais jaunpienācējs. Ceru, ka šogad būs jauna iterācija. Bija aizraujoši :)
  • Performance Calendar. Par Weba ātrdarbību. Milisekunžu pis... īsinātājiem.
  • 12 Devs of Xmas. Par CI spļaudījos (uzskatu, ka tā ir kaka), taču pārējais bija samērā interesanti.
  • MDN holiday calendar. Pagājušogad bija interesanti, bet, šķiet, nevienu tas vairs neuztrauc, jo daļa saišu nedarbojas.

Un, ja nu te esi iemaldījies no tālās pagātnes, tad arī tev man ir kāds pīrādziņš: Perl Advent Calendar 2012. Šim es sekoju arī pats, jo pirmā server-side valoda tomēr arī man bija perls. Ak, jūs manas pirmās viesu grāmatas un CGI skripti perlā...

Es ļoti, ļoti atvainojos, bet tiešām neizdevās atrast nevienu vismaz aizgājušā gada adventes vainaga svecīti, kuru iespr... izsniegt rūbijistiem, pitonistiem, adminiem vai orākļa programmētājiem. Ja esat labāk informēti, saites šurp.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Ivars

2012. gada 30. novembrī, plkst. 01:33

Vīri, ir kaut kas adminiem, ko? :^) Uzreizi būtu priecīgāka gaidīšana uz to Ziemassvētku brīvdienu serveru apkopi.

Gravatar Andis

2012. gada 30. novembrī, plkst. 07:51

Kāpēc CI - kaka? Itkā viens no labākajiem bezmaksas php frameworkiem. Ko liktu pretī?

Gravatar laacz Autors

2012. gada 30. novembrī, plkst. 09:17

CI ir morāli novecojis un kļūst par tādu kā mazliet objektorientētu wordpresu. Es ieteiktu paskatīties Silex (lielākiem projektiem var pāraugt uz Symfony2). Vēl ir visādi vidusceļi un pusceļi - Yii, FuelPHP. Ja ir liela pieredze ar CI un nav vēlēšanās ņemties ar ko citu, paņem Kohana. Tas vēsturiski skaitās CI forks, bet reāli iet savu ceļu ļoti sen. Vēl (pats ilgstoši neesmu mēģinājis) var paprovēt paspēlēties ar Laravel. Savulaik par ļoti interesantu un perspektīvu uzskatīju Lithium3, bet tas kaut kā ir pieklusis.

Gravatar Andis

2012. gada 30. novembrī, plkst. 11:13

Tendences itkā saka ko citu pagaidām - http://alturl.com/hdrae Tāpat pieredze ar Kohanu saka, ka tas ir drusku "overdone" un lielos projektos ORM sāk bremzēt. Kā arī LV ir ļoti maz cilvēku, kas to pārvalda.. Silex jāpapēta, thx.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 30. novembrī, plkst. 11:29

Tendences norāda uz popularitāti, ne kvalitāti. Anyway - tas ir mans viedoklis, kurš var nesakrist ar Tavu;)

Gravatar Lauris

2012. gada 2. decembrī, plkst. 00:01

Arī interesants projekts - 24 Pull Requests http://24pullrequests.com/

Gravatar sqsqs

2012. gada 3. decembrī, plkst. 17:23

Gravatar laacz Autors

2012. gada 3. decembrī, plkst. 18:59

KPH? Kāpēc jamajiem nav RSS? Es savu e-pastu tā vienkārši nedošu :)