✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Google Nexus 4 telefons

2012. gada 29. decembrī, 13 komentāri

Jā, es zinu, ka ir jaungada brīvdienas un šo ierakstu neviens neizlasīs. Pateicoties vietējam LG es pirms laba laiciņa tiku pie jaunākā Google Nexus telefona. Pabakstīšanai, nevis mūžlietošanai. Paņēmu savu microSIM un nomainīju uz ilgāku laika posmu iPhone 4 pret Google Nexus 4. Nepilnu mēnesi, ja būsim mazliet vairāk, bet ne līdz galam precīzi.

Kas ir Google Nexus sērijas telefoni? Tie ir tādi kā etaloni visiem Android aparātiem, kurus sākotnēji tirgo pati Google par relatīvi smieklīgām naudiņām, ja dzīvo atbalstītajās valstīs. Uz šiem telefoniem Android ir pliks bez pārējo ražotāju izskaistinājumiem, tam būtu jādarbojas fantastiski stabili un izcili.

Ražo gan katru no tiem cits ražotājs. Izvēles procedūra nav gluži skaidra, taču vēsturiski Nexus ražošana ir izgājusi cauri HTC (pirmais One), Samsungam (otrais Nexus S un trešais Galaxy Nexus), un tagad kārta pienākusi LG (ceturtais - Nexus 4). Pats piespiedu izvēles kārtā esmu Galaxy Nexus īpašnieks, attiecīgi - bija ar ko salīdzināt.

Zemāk varēsi izlasīt par manu pieredzi, manu viedokli, pieejamību mūsu valstī, LTE, un pārējām sīkajām un nebūtiskajām lietām, ja skatās caur pasaules gala prizmu. Bildes nav, jo nedz esmu fotogrāfs, nedz tur ir ko diži bildēt. Pilni interneti.

Pie lietas

Piederu pie tiem cilvēkiem, kuriem milimetri, grami, megapikseļi, gigaherci un gigabaiti ir dziļi pie kājas. Es rēķinos, ka katrs nākamais vienas kategorijas aparāts būs visos šajos skaitļos lielāks par iepriekšējo. Par tiem visiem lasiet citviet. Tik vien pateikšu, ka visi tie parametri ir līdzvērtīgi Samsung Galaxy S III un pārējiem augsto plauktiņu glāstekļiem.

Būs pareizi, ja uzskatīsi, ka šis telefons ir gana ātrs, lai skaitītos ātrāks par iepriekšējo, spētu droši stāvēt avangardā kopā ar LG/Samsung/HTC/... flagmaņiem (šī gada modeļiem, protams). Aķis principā ir tas pats vecais. Nekas diži nav klāt nācis vai uz priekšu lēcis, kas ir loģiski. Gūgle lika visu savu uzsvaru uz Nexus sērijas planšetēm un kopējas līnijas ieturēšanu, kā arī uz softu.

Ak, ja jau par lietām, kas lielākas un vairāk, tad tomēr ir vērts piebilst, ka ausī tas ir makan skaļš. Nopietni. Tik skaļš, ka, pirmo reizi veicot zvanu, nācās pārliecināties, ka neesmu ieslēdzis kaut kādu tur skaļrunāšanas režīmu.

Pēc sajūtām man jau patīk. Klucis ir pareizo izmēru, svara un tā tālāk. Izmērs, protams, ir pareizais tikai tad, ja piekrīti 4.7" ekrāna izmēriem. Es sākumā bijos, bet tagad jau esmu pieradis.

Ir maza ķeza ar to, ka telefons ir bez sevišķiem izvirzījumiem. Velkot ārā no kabatas nekad nav saprotams, kur ir augša, bet kur ir apakša. Iepriekšējais Nexus to padarīšanu atviegloja ar savu jocīgo kupri, bet aifounam, kā zināms, ir viegli sataustāma fiziskā poga. Bet var jau būt, ka problēma ir manī (te vietā būtu stāsts par bārdu un tās novietojumu attiecībā pret segu).

Vēl viena lieta, ka šis ir pirmais Nexus, kurš nāk ar microSIM. Taču, tā kā muguriņa nav noņemamama un SIM ievietošanai izvēlētais risinājums ir līdzīgs iPhone, būs nepieciešams aifounistiem jau zināmais slavenais inženiertehniskais brīnums - SIM ejector tool. Zinu, ka tas nāk komplektā ar telefonu, taču pazaudēšanas gadījumā atceramies par šo, ja? Starp citu, izbrīna vēl aizvien nepieciešamība restartēt telefonu, izņemot un ieliekot SIM.

Kā jau minēju, nekādu grandiozu izmaiņu kopš iepriekšējā nav. Musdienās jau diezgan standarta neizņemams akumulators (litija-jonu-polimēru, ja nu kas; priekšrocības gala lietotājam nav nekādas; ražotājam gan - mazāki izmēri, lētāka ražošana), kā jau ierasts nav iespējas ielikt atmiņas karti. Ak, par atmiņu. Kopš lietoju iPhone, esmu sapratis, ka man ir gluži paralēli, cik telefonā ir atmiņas. Vienīgais, kas mani uztrauc, ir - lai man pietiek. Ar 16GB man pietiek atliektiem galiem. Ar 8GB man arī pietiek. Ir cilvēki, kuriem pat ar 64GB ir par īsu. Es neesmu starp tiem.

Softiski esmu gluži vai nelaimīgs. Šis demo telefons manās rokās nonāca ar Android 4.2.0 versiju. Nekas diži šausmīgs, bet kaitinošas detaļas. Aplikācijas pie intensīvas lietošanas (lasīt - spēlīte, vāze, utt) kārās. Šādi tādi gļuki ar skārienjūtīgo ekrānu - ik pa laikam jamais negribēja pieņemt PIN koda ievades pogas nospiedienu. Diezgan nopietni izveda no pacietības īslaicīgie dažāda rakstura gļuki ar Google Play. Pēdējais hīts - kļūda ar parakstu, izmetiem esošo Google Now un tikai tad instalējiet jauno. Nebūtu demo telefons, būtu paprovējis atjaunināt uz 4.2.1, bet neuzdrīkstējos. Nekas, izdarīšu to ar savu Galaxy Nexus.

Ļoti ceru, ka Androīda gļukus salabos. Lai arī mēs jau visi zinām, cik vienkārši un pieejami ir atjauninājumi to reģionālās plānošanas dēļ, kā arī cik aktīvi lietotāji atjaunina (lasīt ar ironiju).

Viskas

Braucot pie auto stūres lieku telefonu pie stikla, ieslēdzu videoreģistratoru un vāzi. Diemžēl, šis telefons man laupīja šo prieku. Vāze laiku pa laikam kārās, bet pats tālrunis uzkarsa līdz diezgan neciešamam līmenim. Ja lieto tikai vāzi, tad kārieni ir, bet tik traki nesilts.

Vēl man bija diezgan konkrēts jājiens ar tikšanu pie bezvadu interneta mājā (Mikrotik RB751G). Beigu beigās pēc laba laika pajāšanās restartēju telefonu, restartēju rūteri un beigu beigās sanāca. Tā arī nebija sevišķi skaidrs - kur ķeza. Mikrotik versija bija kaut kāds uzmācīgās mušas aizdzīšanas mehānisms kādā no posmiem. Amizanti, ka uz Galaxy Nexus bezvadu interneta ātrums ir būtiski lielāks, nekā uz Nexus 4 (serveris viens un tas pats).

Reģionālās īpatnības

Tātad, kā jau zināms, Latvijā oficiāli šis modelis izplatīts netiek. Tas tāpēc, ka pagaidām vienīgais izplatītājs ir Google, bet Play bodītes elektronikas sadaļa pie mums netiek atbalstīta. Ir maza cerība, ka nākamgad tas mainīsies, bet to tik zina pati Google un lielais LG, nevis mūsu pārstāvniecība. Ja cena būs līdzvērtīga tai, kas tiek prasīta par iepriekšējo Galaxy Nexus, paredzu īslaicīgu triumfu. Kāpēc īslaicīgu? Visi ražotāji pēc rudens/ziemas buma uz pavasari nāks klajā ar jauniem modeļiem. Nexus pie mums paliks tīri kā pūristu telefons - tīrs, skaists un nesačakarēts Android.

LTE. Jā, šajā telefonā ir pieejama opcija caur maģisku taustiņu kombināciju ieslēgt LTE. Diemžēl, Latvijā tas neizdosies. Redziet, Nexus 4 atbalsta divas 4G frekvences - 1700 MHz un 2100 MHz (faktiskās frekvences ir citas, bet šie ir pieņemtie noapaļojumi). Pašlaik LMT 2100MHz tiek pilnībā izmantots 3G vajadzībām. Esošais 4G pārklājums tiek nodrošināts, 1800 MHz, izgriežot no šī 2G/3G lietotā diapazona mazus gabaliņus, kurus iedalīt 4G.

Diemžēl, LTE uz Nexus 4 nedarbosies arī pēc gada. Un diviem. Tas tāpēc, ka no 2014. gada operatoriem būs pieejamas 2600 MHz frekvences (izsole notika 2012. gada sākumā), kas Nexus 4 netiek atbalstīta. No 2015. gada, savukārt, ir cerības sagaidīt arī 800 MHz (MK jāsagatavo noteikumi, lai varētu rīkot izsoli).

Rezumējot, ja tev ir telefons ar LTE atbalstu 1800 MHz, tad to jau šobrīd atsevišķās vietās vari lietot LMT tīklā. 2600 būs no 2014. gada, bet 800 - no 2015.

Rezumējums

Nevaru teikt, ka ir visu laiku labākais androīdtelefons. Taču close enough. Ja man tagad būtu jāizvēlās - kuru ņemt, tad nedomājot paņemtu tieši šo. Diemžēl, oficiāli pieejams mūsu valstī nav.

Ar nolūku nerakstīju par Android 4.2 jaunievedumiem, salīdzinot ar 4.1. Jo nekā pārsteidzoša telefonu frontē nav.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Edijs

2012. gada 29. decembrī, plkst. 19:07

Par 4.2.0 gļukiem teicu jau tad, kad trubu testēja Krizdabz un, šķiet, arī tev twitterī - izskatās, ka Google tā sasteidza 4.2 iznākšanu, ka kaut ko līdz galam nenostrādāja. Arī uz Galaxy Nexus biju nepatīkami pārsteigts nekorektu darbību un sīkiem gļukiem pēc 4.2.0 uzlikšanas. Taču pēc 4.2.1 update tas viss pazuda un ne reizi neatkārtojās.

Ar iekļūšanu Mikrotik bezvadu tīklā man arī radās problēmas. T.i. ar GNex/4.2.1. Tātad tā ir softa vaina, ne dzelža. Beigās tomēr sanāca - un arī nespēju izskaidrot, kas no visiem ķekšķiem beigās nostrādāja.

Nebiju aizdomājies par trubas pareizā gala atrašanu. Ar Gnex tiešām ir pierasts, ka, velkot ārā no kabatas, vienmēr nekļūdīgi zinu, kādā pozīcijā telefons satverts. Tiesa, es praktiski vienmēr tāpat lieku ar augšgalu uz leju, respektīvi, lai izņemot var likt tūlīt pie auss. Tāpēc varbūt es šo kā problēmu tomēr neizjutīšu.

Katrā ziņā, man atpakaļ ceļa nav - nepilnu gadu lietotais Galaxy Nexus ir notirgots, Nexus 4 tūlīt jau vajadzētu būt klāt.

Gravatar Aivars Meijers

2012. gada 29. decembrī, plkst. 19:09

Lieku reizi pārliecinos par labu GalaxyS3 izvēlei. Domāju par Nexus4, bet LG neuzticos un tehniski vairākos parametros GS3 ir pievilcīgāks. Waze uz GS3 nekaras arī kopā ar videoregistrātoru.

Gravatar Smic

2012. gada 29. decembrī, plkst. 22:52

Es tā nesteigtos ar izvēli. Klīst ziņas, ka S III ir gļuks, kas pēc pāris mēnešu lietošanas veicot restartu noved pie beigta S III.

Gravatar asiic

2012. gada 30. decembrī, plkst. 00:10

klīst ziņas, kas samsung šādi nomirušos maina kā garantijas, neskatoties uz root un pārējām izvirtībām

Gravatar mm

2012. gada 29. decembrī, plkst. 19:48

Nexus 4 noteikti nepirktu 2 iemeslu dēļ - nav papildus atmiņas slota, nevar nomainīt akumulatoru. WTF...

Pirms 2 nedēļām iegādājos Note2 un esmu apmierināts, ir viss ko vien vaig. Strādā labi.

Gravatar Lafriks

2012. gada 29. decembrī, plkst. 20:04

Ja ir 16/32 Gb iebūvētā atmiņa, tad papildus atmiņu manuprāt nevajag. Par maināmu bateriju.. nez, vēl nevienam telefonam to neesmu mainījis un esmu izticis ar oriģinālo bateriju

Gravatar Lafriks

2012. gada 29. decembrī, plkst. 19:58

Man Galaxy Nexus ar 4.2.1 versiju pazuda visi gļuki, kas bija uzradušies pēc 4.2.0 atjauninājuma. Tā arī pēc raksta īsti nesapratu kā ir salīdzinājumā ar iepriekšējo Galaxy Nexus? Es gan jau, ka šo LG ražojumu izlaidīšu. Būtu labi, ja nākošo taisītu Motorola

Gravatar bubu

2012. gada 29. decembrī, plkst. 20:01

Lietoju Nexus4 jau divus mēnešus - nekādus problēmas ar Google Play neesmu novērojis. Telefonu turu updeitotu uz jaunāko versiju (tagad sanāk 4.2.1).

No mīnusiem - tā pati problēma ar augšas noteikšanu, uz tausti pagrūtāk, jo ieslēgšanas/skaļuma pogas pamazas :) No lielākajiem plusiem - baterijas ilgums. Salīdzinot ar manu iepriekšējo SGS2, N4 tur vismaz divas reizes ilgāk ar tām pašām aplikācijām fonā.

Gravatar Edijs

2012. gada 29. decembrī, plkst. 20:29

Hmm, vai tad tirgot nesāka novembra vidū? Kā tu vari jau divus mēnešus lietot? :)

Par iespēju nomainīt baču - ar Galaxy Nexus esmu apsvēris domu par maiņu. Ne gluži, lai kaut ko lielāku mēģinātu (lai gan Samsungs laikam bija izlaidis 2100 mAh variantu) vai tāpēc, ka esošā būtu palikusi izteikti draņķīga, bet reizi gadā vienkārši varētu iemest svaigu - nemaksā tik daudz un tomēr maķenīt ilgāk velk kā gadu lietotā.

Gravatar bubu

2012. gada 30. decembrī, plkst. 09:33

Aizmirsās uzrakstīt vārdu "gandrīz" pie divus mēnešus :)

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 30. decembrī, plkst. 12:22

Es jau savam Tele2 menedžerim pieteicos, ka gribu Nexus4, līdz ko būs pieejams, bet tagad sāku domāt, ka gaidīšu vasaru, kad būs S3 sekotājs.

Gravatar nauris

2013. gada 13. februārī, plkst. 02:17

LG un Google tā nočakarēja visu šo pasākumu, ka pārgāja vēlme iegādāties.

Gravatar heelloo

2013. gada 7. martā, plkst. 18:05

man diemžēl nav laika, lai izlasītu visus komentārus un pārbaudītu vai tur jau kaut kas nav rakstīts par šo lietu, bet mans jautājums ir - kā ir ar to micro sim? kur tu viņu taisīji un kāds ir tavs operators? jo man ir bite, bet cik skatos netā, tad šīs kartes var nokārtot tikai lmt un tele 2. cik tas maksā? un cik ilgu laiku paņem?