← Uz sākumu

Ziņas ziņu pēc, nevis naudas

2013. gada 3. februārī, 20 komentāri

Lai arī tuvojas vēlēšanas un jebkura jauna ziņu devēja rašanās liek būt aizdomīgam, atļaušos cerēt, ka slavenā topošā vienotā sabiedriskā medija pirmais kucēns apvienotā ziņu dienesta izskatā būs tā vērts. Mans slapjais sapnis par vietu, kur jebkurš var iet un lasīt ziņas, nevis mēģināt tās izmakšķerēt pa vidu alkatīgiem virsrakstiem, negantiem baneriem un milzumam sūdu teksta veidā.

Apvienotais LTV un LR ziņu dienests.

Šo dienu (2013. gada 3. februāri) var uzskatīt par LTV un LR ziņu dienestu kopīgās platformas dzimšanas dienu. Un, kur ir vienkāršāk apvienot savus spēkus, kā internetā? Tāpēc ir radies zinas.ltv.lv (tāpat arī zinas.latvijasradio.lv).

Es ceru, ka šis resurss, lai arī teorētiski valsts subsidēts, liks pārvērtēt pašreizējiem portāliem savu saturu un tā piegādes metodiku. Jā, viņi kliegs, jā viņi brēks, ka valsts viņiem ņem nost maizīti, valsts viņiem ņem nost pašu svētāko - apmeklētāju. Man kā patērētājam šī potenciāli skaistā nākotne rada gandarījumu, ka līdzšinējā interneta mediju telpa beidzot dabūs trūkties.

Miljoni gan te netiek ieguldīti. Izveidei atvēlēja 82 tūkstošus (kas nav maz, ja godīgi). Uzturēšanai gadā tiek atvēlēti 50 tūkstoši. Ņemsim vērā, ka saturs rodas jau no esošajiem LTV un LR ziņu dienestiem. Tiek solīts arī milzumdaudz video un audio.

Tiesa, ir, kur piesieties. Realizācija, lai arī izskatās simpātiski, ir diezgan haotiska. Tehniskā puse ir mazliet pārmudrīta, ja izsakāmies latviski. Šis tas gļuko, šis tas nestrādā it nemaz, bet to var norakstīt uz pirmajām dienām. Diemžēl, pirmajā lapā vienīgais, kas liecina par šo jauno vortālu, ir viens pats īss rakstiņš par gandarījumu un ar solījumiem. Bet, labi. Es jau nu par traku piesienos, ne?

Vienu gan, šķiet, varu teikt droši. Ja jau sabiedriskais medijs, tad pirms šādas platformas izveides būtu bijis simpātiski, glauni un forši publiska (kaut virtuāla) diskusija ar sabiedrību par plānoto - sākot no funkcionālās un lietojamības puses un beidzot ar oriģinālām idejām informācijas pasniegšanā. Un ieklausīšanās. Neba nu komentārs komentāra galā, bet izdomājot kaut ko interesantu. Tas sasaucas ar jebkādu publikas virtuālo iesaisti. Visi līdz šim redzētie veidi, kā notiek sabiedrības uzklausīšana, ir lineāri. Te varēja kaut ko foršu izdomāt.

Novēlu arī laika gaitā atrast vienotu brendu. Pašlaik izskatās, ka tas varētu būt “sabiedriskais.lv”.

Jāpiekrīt arī neobjektīvajam Martas Ceravas teiktajam, ka Latvijas Radio ziņu dienests ir labākais mūsu valstī. Ceru to tagad arī lasīt, nevis tikai dzirdēt. Un apvienojot spēkus ar Latvijas Televīzijas ziņu dienestu rezultātam būtu jābūt maģiski fantastiskam.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar mdmm

2013. gada 3. februārī, plkst. 21:50

Vai man vienīgajam tā lapa ir mega bremzīga?

Gravatar johny

2013. gada 3. februārī, plkst. 22:07

Man ne mega bremzīga, bet skrollējot up/down arī rodas sajūta ka kaut kas notiktu ar bremzēšanos.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. februārī, plkst. 22:19

Bremzes cēlonis ir izvēlētais "modernais" risinājums, kas šoreiz, manuprāt, ir lieks. Varēja vienkāršāk un labāk. Bet ar to lai pacīnās.

Gravatar Lidotājs

2013. gada 7. februārī, plkst. 14:20

Nav gan pie vainas "modernisms", bet gan līks JavaScript kods. Apskatīju kodu, pačortojos un aizrakstīju viņiem e-pasta vēstuli. Nākamajā dienā - salabots. :) Šķiet, bija domājuši risināt "position:fixed" trūkumu uz IE6, bet realizācija bija 1) nestrādājoša un 2) baisi neefektīva. Nu ko, mācamies programmēt. ;)

Gravatar Joe Average

2013. gada 4. februārī, plkst. 01:55

Aizdomīgi pozitīvs viedoklis. Afilācijas?

Gravatar laacz Autors

2013. gada 4. februārī, plkst. 08:36

Nekādas. Par tehnisko pusi varētu daudz. Sliktā pateikt, bet pataupīšos citai reizei. Pašlaik saturs ir galvenais.

Gravatar Krišs

2013. gada 4. februārī, plkst. 08:49

Spriežot pēc tā, ka daži resursi nāk no static.sabiedriskais.lv, tad minējums par sabiedriskais.lv varētu būt tīri pareizs.

Gravatar Mārtiņš

2013. gada 4. februārī, plkst. 09:25

Kā to pieslēgt Google Readerim? Man neizdodas.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 4. februārī, plkst. 15:36

Tur nav RSS fīda, attiecīgi - neizdosies.

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 5. februārī, plkst. 00:17

Pirmkārt, Latvijas Radio ziņu dienesta informāciju es jau vairākus gadus lasu un tikai atrodoties auto — arī dzirdu. Tātad, vismaz pārsvarā, vairāk gan lasu. http://www.latvijasradio.lv/rssi/zinas.xml Vēl man ļoti šķiet, ka «Latvijas sabiedriskais medijs» skan nedaudz dumji un birokrātiski. Ir jābūt nedaudz tehniskāki–lakoniskākām risinājumam, bet varbūt es tikai pagaidām tā domāju. Katrā ziņā, nekādā gadījumā nevar atstāt «sabiedriskais.lv», jo tas priekš latviski nerunājošiem būs «fjghroitgegfds.lv». Ja vēl «LSM», tad varbūt. Nu tikai iedomājies, NYT stāsta par to, ka Dombrovska valdība izdomājusi jaunu, innovatīvu nodokli. Cik cilvēki otrpus peļķei spēs neburtojot izlasīt vārdu «sabiedriskais», nerunājot nemaz par pareizu izrunu.

Gravatar lauris

2013. gada 4. februārī, plkst. 13:15

Lieliska ziņa! Katrs medijs, protams, ir politiski lādēts, bet varbūt, varbūt šeit būs mazāk nemaskēti subjektīva sūda, nekā tvnet vai ir :)

Gravatar Roberts_B

2013. gada 4. februārī, plkst. 16:31

Ar to, ka citi brēks par auditorijas zaudēšanu gan nevajag pārspīlēt. Par spīti tam, ka pats esmu pat ļoti pozitīvi noskaņots attiecībā uz šo projektu un vēlu tam vislielākās veiksmes, runāsim atklāti - latvietis vidējais lasa nevis to, ko vajag lasīt, bet to, ko tas grib lasīt un atšķirībā no tiešsaistes sabiedriskā medija, komerciālajiem medijiem tiešsaistē ziņu geitkīpings (ne tikai portālā, bet arī sociālajos tīklos, no kuriem, baidos samelot, bet ~1/6 trafika ienāk) ir vairākus gadus priekšā tam, ko, vismaz šobrīd, nācies redzēt no LTV un LR (nav novērojama ne kripata izpratnes par to kur, ko un kad rakstīt). Kamēr lr/ltv apvienotā komanda sāks kvalitatīvi strādāt ar auditoriju, tur nepalīdzēs pat krietnu devu pārākais saturs.

Gravatar usinss

2013. gada 4. februārī, plkst. 22:20

Pasaulē nav medija, kurš netiek "barots" ar kādu politisko vai jebkādu citu idioloģisko spēku. Un vienmēr par kādu rakstīs vairāk sliktā... Izskatās interesants. Pagaidām nebremzē ātrdarbība. Vismaz ,salīdzinot ar citiem ziņu milžiem un blogiem.

Gravatar Jānis

2013. gada 5. februārī, plkst. 20:47

Ļoti gaidu, kad beidzot ltv/lr izveidos paralēlu Podcast`u plūsmu.

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 5. februārī, plkst. 22:53

Kāds Vienotības propagandas izdevumam Ir ir sakars ar šo?

Gravatar Jfk

2013. gada 5. februārī, plkst. 23:35

eh, nav mobilā telefona versija. Cerams, nāks ar laiku, jo datorā ziņas lasu reti.

Gravatar Warez

2013. gada 8. februārī, plkst. 22:40

Nesapratu. Jābūt kaut kādai speciālai versijai, lai lapu varētu apskatīt uz mobilā telefona? Kas tev Nokia 5110?

Gravatar Jfk

2013. gada 9. februārī, plkst. 00:26

Nē, N9. Lasīt jau var, bet ērtāk ir, ja ir speciāli piemērots maza ekrāna ierīcēm - viena kolonna, lielāki burti.

Gravatar ubalodis

2013. gada 6. februārī, plkst. 15:31

Lai jau veicas, bet reālu konkurenci portāliem, arī ziņu, plāksnē nespēs sastādīt, jo:

  • ziņas no BNS un LETA par pārpublicēt nevarēs par to nemaksājot;
  • šaubos, ka ar ieguldītajiem līdzekļiem pietiks, lai spētu turēt lamāto portālu slodzi;
  • ziņu apjoms salīdzinot ar portāliem ir nedaudz smieklīgs;

Gravatar Lidotājs

2013. gada 7. februārī, plkst. 14:29

Par kādu slodzi Tu runā - serveru slodzi, vai darbinieku slodzi? Ja par serveru slodzi, tad es teikšu tā - tas atkarīgs no programmētājiem.