← Uz sākumu

Windows Phone 8: HTC 8X, 8S un Lumia 920

2013. gada 19. martā, 19 komentāri

Pēdējā gada laikā esmu tāda kā maza staigulīte. Mētājos starp dažādu ražotāju un dažādu platformu telefoniem. Tādējādi vēlos mazliet tikt vaļā no stereotipiem, kas raksturīgi ilgstošiem iphone lietotājiem. Rezultātā esmu tas, kurš jau labu laiku ir pārgājis uz androīdu un tagad jau otro nedēļu staigā ar dažāda kalibra Windows 8 telefoniem. Tātad, te būs mazs pieredzes apkopojums par pašiem telefoniem, platformu un tā visa vietu manā un potenciāli arī jūsu dzīvē.

Īsumā? Jā, man patīk Windows Phone 8. Diemžēl, ja viņi neturpinās strādāt ar platformu un pašu telefonu iespējām, nekas vairs nebūs glābjams un zaudējumi būs grandiozi. Bet telefons kā tāds ir lietojams. Aplikācijas lielākoties arī ir pieejamas tās pašas, kas ierastas. HTC “8S” rokā ir tieši tik lielisks, lai meitenes noelstos. Un, neslēpšu, man pašam tas arī patika no visiem trim visvairāk. Piezvanīt no tiem var, īsziņu, tvītu, draugos vai feisbukā komentāriņu uzklabināt arī nav problēma.

Garumā, savukārt, lasiet tālāk. Ar nopūtu atzīstu, ka raksts ir sanācis mazliet haotisks un saraustīts. Pārāk daudz sakāmā un pārāk maz laika to visu vienā piegājienā uzrakstīt. Plānu arī bija slinkums sacerēt ;)

Pirms diviem gadiem ilgāku laiku palietoju Windows Phone 7. Toreiz platforma atstāja laba sākuma, bet izteiktas nepabeigtības sajūtu. Šoreiz, iepazīstoties ar HTC atbildīgo meiteni, saruna neviļus nonāca pie tā, ka varētu palietot divus jaunos Windows Phone 8 telefonus. Mani jau uz gadžetiem ir dikti jāpierunā, bet kaut kā viņiem izdevās pielauzt. Pēc tam sakritības rezultātā tiku pie vēl viena necila telefoniņa no Nokia. Lūkosim raudzīt vai divu gadu laikā kas ir mainījies.

Rezultātā gandrīz mēnesi secīgi nostaigāju ar trim dažādiem (tik tiešām dažādiem) Windows Phone 8 telefoniem. Pirmie divi bija HTC “8S”, HTC “8X” un beigu beigās ar vareno paraugtelefonu Nokia “Lumia 920”.

Vienosimies - šajā rakstā, runājot par Windows Phone, es runāšu tieši par astoto versiju, nevis strupceļaino 7.x laidumu.

Par šo visu rakstīt nav viegli, ja grib pateikt ko jaunu. Vai arī ir viegli, jo var nošpikot. Kā uz to skatās. Platforma pārsteigumus nesagādā. Ražotāji arī. Viss ir tā kā puslīdz vienāds.

Par pašiem aparātiem. 8X ir HTC flīžtelefonu piedāvājuma pirmais - jaudīgais un lielais modelis. 8S, savukārt, ir otrais - mazākais brālis. Vai māsa. Ar tiem nekad neko nevar zināt. Starp citu, vai zināji, ka HTC ir pilnais nosaukums un tas nav HTC Corporation? Tas ir 宏達國際電子股份有限公司. Angliski tulkojas kā Great Achievement International Electronics Corporation. Pieticīgi un visai aziātiski. Taivāniešu kantoris savulaik guva atzinību ikurāt, tirgojot Windows telefonus. Vai PDA, kā tos toreiz sauca.

Atsevišķā rindkopā jāizceļ Nokia “Lumia 920”, kas ir milzigs dzeltens visu Windows Phone 8 telefonu flagmanis, kurā ir sabāzts pilnīgi viss iespējamais.

Ak, jā. Drošs, ka gribi zināt arī Nokia pilno nosaukumu. Tas ir Nokia Oyj (Nokia Corporation). Ko interesantu par šiem? Hmm. Varbūt to, ka oficiāli Nokia varētu uz saviem telefoniem zem logotipa rakstīt “Anno 1871”. Lai gan ar elektroniku viņi sāka nodarboties tikai 1962. gadā, laižot klajā kaut kādu tur mērierīci atomreaktoriem.

Tātad - divi lieli telefoni un viens mazs. Patiesībā, ja jūs pērkat Windows 8 telefonu, izvēle visticamākais būs tieši starp diviem izmēriem. Pirmais ir 4.3", kas nav androīdistiem ierastie milzeņi, bet nav arī nekādi sīkaļas. Otrais, savukārt, ir patīkamais 4". It kā cipariski starpība nešķiet liela, bet sajūtiski (kas par vārdu!) viss ir stipri savādāk. Protams, miniatūristi var cierēt uz janvārī klajā laisto Lumia 620, kas ir tikai mazliet lielāku ekrānu par ceturto aifounu, bet ir mazākais no visiem windows telefoniem. Vai arī, ja nu ir mazuma sajūta, iepriekšminētais Samsung Ativ S ar 4.8" būs tieši laikā.

HTC 8S

HTC 8X

Lumia 920

Izšķirtspēja kilopikseļos

384 kpx²

921,6 kpx²

983,04 kpx²

Izšķirtspēja normālā mēlē

480px × 800px

720px × 1280px

768px × 1280px

Kamera

5 Mpx

7 Mpx

8.7 Mpx

Iebūvētā atmiņa, GB

4

16

32

Atmiņas karte

microSD, līdz 32 GB

Nav, kur ielikt

Nav, kur ielikt

Izmēri, mm

121 × 63 × 11

132 × 66 × 10

130 × 71 × 11

Svars

113g

130g

185g

Vai var piezvanīt

Cena*

~220 Ls

~400 Ls

~500 Ls (provizoriski)

Cenas ir norādītas aptuvenās, ko tev paprasīs normāls veikals, nevis internets. Lumia 920 cena ir norādīta aptuveni. Tālrunis oficiāli (visi pašreizējie ir kreisie) būšot pieejams šī gada aprīlī.

Kur procesori, kur gigaherci, kur RAMi? Es atļaušos tos neminēt, jo uzskatu, ka šīs platformas telefoniem pagaidām veiktspēja nav jāmēra. Tas tāpēc, ka visi viņi ir veikli. Nekas nebremzē, nekas nekur neaizkavējas. Jā, var gadīties, ka kāda aplikācija neskrien tik naski, kā gribētos, lai gan no manis lietotajām neviena neuzvedās dažādi uz visiem trijiem. Visas bija vienādiņ ņipras kā uz mazā 8S, tā uz mega lumijas.

Par aķīti arī nav vērts runāt. Nu, jā, velk viņš dienu. Ja lietosi normāli, drošs, ka izvilks arī pustotru, divas un pat vairāk dienas. Gadu neizvilks, nē.

Kas attiecas uz foto, tad es par to visu neko diži nejēdzu. Skaidrs ir tas, ka kompaktkameru tirgus ir būtiski sarucis tieši pateicoties tam, ka kā primārais fotoaparāts kā mājai tā ceļojumam ļoti bieži tiek izmantots telefons. Kā jau apskatam pienāktos, iemetīšu dažas kolāžas. Seciniet paši. Lumia ir foršas un puslīdz pareizas krāsas, taču izšķirtspēja un attēlā piedāvātais grauds aizvien ir dramatiski, pat salīdzinot ar visu ziepīšu ziepīšiem.

No programmatūras viedokļa HTC ir pliks Windows Phone 8 ar vienu HTC aplikāciju, kas rāda laiku (gan pulksteņa gan ārā esošo). Savukārt, lumijā ir šis tas interesants.

Aatsevišķa aplikācija animēto gifu jau nu nē, bet animētu fotogrāfiju ģenerēšanai (Cinemagraph). Tu pafotografē dažas sekundes, tad tālrunis piedāvā izvēlēties daļas no bildes, kurās ir notikusi kustība. Pārējo atstāj statisku no pirmā kadra. Otra fotoaplikācija ir Smart Shoot, kas vienkārši sabildē čupu ar bildēm un ļauj pēcāk izvēlēties labāko. Creative Studio ir vienkārša attēlu uzlabošanas aplikācija - mazliet instagrama un mazliet efektiņu. Nokia Transit mūsu valstī ir bezjēdzīgs, jo nav datu. Visā visumā nekas grandiozi atšķirīgs, bet Nokia telefonus, kur tas viss jau ir iekšā, nevis atsevišķi instalējams, mazliet izceļ.

Vēl varētu patikt, ka pēc noklusēšanas ir pieejamas bezsaistes kartes - norādi valstis, kuras lejupielādēt un basta. Arī navigācija darbojas bezsaistē ar lejupielādētajām kartēm. Un lejupielāde ir vienkāršā veidā - saraksts ar valstīm. Šis produkts, kas sākotnēji bija vienkārši Nokia Maps, tad daļa no Ovi platformas, bet tagad - Here, ir viena no lietām, kura nokijai ir padevusies un ir tik lieliska, ka pat Microsoft nolēma licencēt tieši tās, pametot novārtā savu produktu. Savulaik Ovi laikos viss bija slikti. Cik tagad pameklēju, izskatās ļoti labi uz citu (khehem) fona. Vēl gan jāpiestrādā pie adresēm un POI. Kā arī, telefonā bez maksas līdz ar to ir pieejama navigācija. Ar visu bezsaisti (offline)!

Jāpiebilst, ka visas Nokia aplikācijas un arī HERE saime ir pieejamas visiem Windows Phone 8 telefoniem, ja to prasības atbilst aplikācijas uzstādītajām.

Kas attiecas uz Bing meklētāju, tad tā ir viena no telefona lielajām nepilnībām. To gan var daļēji novērst, Internet Explorer nomainot noklusēto meklēšanas pakalpojuma sniedzēju (atveram IE, nospiežam trīs horizontālos punktiņus labajā apakšējā pusē, atveram “settings”, tad nospiežam “advanced settings” spiedni, kur noskrollējam līdz “Default search engine provider”).

Ja skatāmies uz interfeisu, tad viss ir vienkārši, lai gan pie pāris saskarnes konceptiem ir jāpiešaujas. Pāris vietās mazliet pietrūkst sajēgas, lai automātiski un ar pirmo piegājienu kaut ko izdarītu (piemēram, kursora pozicionēšana tekstā).

Klaviatūra gan ir joks. Es saprotu, ka atsevišķās valodās šāds trīs atsevišķu mēmo taustiņu koncepts ir ģeldīgs, taču mūsu mēlē nav neviena burta, kuram varētu uzlikt gan jumtiņu, gan strīpiņu. Pie kam, lai būtu pavisam savādāk (it kā nepietiktu), garummīkstinājumzīme ir jāliek pēc attiecīgā burta uzrakstīšanas. Piemēram, lai uzrakstītu "ā", nospiežam "a" un tikai pēc tam garumzīmi. Vai arī pieturam un pavelkam a burtu, kas ir ierastāk, bet paildzina rakstīšanu.

Ja man būtu jāizvēlās tieši WP8 telefons, es priekšroku dotu tieši mazajam HTC 8S. Tas varbūt nav pats jaudīgākais telefons pasaulē, taču pavisam noteikti ir vispatīkamākais no trim sajūtu ziņā. Izmērs ir lielisks. Rakstīšana sākumā bija diezgan kļūdaina mazā ekrāna dēļ, bet pieradu un beigu beigās drukāju ne sliktāk kā tad, kad drukāju uz iPhone. Iespējams, ka, tiklīdz parādīsies miljons aplikāciju tieši šai platformai, domāšu savādāk, bet pašlaik uz šī it kā mazā telefona viss darbojas ņipri. Kamera - jā. Tā varēja būt foršāka, bet par cenu ir arī atbilstošas iespējas.

Nesamulsti, ja viņu bodītē neatrodi sevišķi daudz aplikāciju. Ja vēlies baudīt puslīdz plašu to klāstu, kā reģionu norādi USA.

Starp citu, aks ir patīkami, mainot šos telefonus es piefiksēju to, ka līdzi nāk viss, izņemot aplikācijas. Īsziņas, kontakti, utt - tas viss tiek rezervjkopēts uz mākoni, lai vajadzības gadījumā tiktu atkopēts atpakaļ. Vēl patika tas, ka telefona atrašanu var ieslēgt ar vienkāršu ķeksīti. Nav nekas jāinstalē, nav nekas jāreģistrē. Ķeksīti ieslēdzam un telefons ir atrodams iekš WindowsPhone.com. Ar visām standarta iespējām - piezvanīt, aizslēgt, izdzēst. Meklēšana gan notiek stipri ilgāk, nekā iPhone vai iPad. Tiesa, meklējot telefonu, ja tas prasa ilgāku laiku, tev atsūtīs e-pastu, kad tas tiks atrasts :)

Vispārīgi prātojumi par Windows Phone 8

Ja mēs paskatāmies uz platformu kā tādu, tad situācija ir diezgn bēdīga. Popularitātes nav, aplikāciju arī nav. Pašlaik vispār ir tikai trīs plus viens ražotājs, kas ir laiduši klajā telefonus ar Windows Phone 8. To var saprast varbūt tāpēc, ka uzsvars principā ir likts un planšetdatoriem. Telefoni pašlaik ir "tā starp citu". Ar iepriekšējo negaidīti terminēto Windows Phone 7 (arī 7.5 un 7.8) to skaits bija maķenīt lielāks. Ir sajūta, ka Microsoft ir pārvērtējuši savas spējas cīņai vairākās frontēs vienlaicīgi un tagad netiek tā īsti uz priekšu nekur.

No otras puses, spriežot pēc tā, ka Microsoft ir paziņojuši par atbalsta beigu termiņu pašreizējai OS versijai, tad ir pamats domāt, ka tuvākā gada vai pusotra laikā mēs redzēsim kaut ko interesantu tieši Windows Phone 8 jomā. Galu galā, Windows 8 trīsplatformu pūķis kaut kā to uguni īsti spļaut negrib. Un viņiem ir bijis laiks pārgrupēties, ja operatīvi pārdala resursus, apzina kļūdas un to visu plānveidīgi ar skatu nākotnē un racionāli labo.

Tātad, pašlaik Windows 8 var paķert no Nokijas (Lumia sērijā tādi ir 7), no HTC (mazais foršais 8S un mazliet lielākais 8X), Samsunga (Ativ sērija ar 4.8" milzi S un standarta 4" mazulīti Odyssey), kā arī tas nabaga plus viens - Huawei Ascend W1. Tie ir tā saucamie launch partners, jeb kompānijas, ar kurām Microsoft ir panācis vienošanos, ka tieši tās uz paša Windows 8 klajā nākšanas laiku laidīs klajā abilstošus telefonus. Tiesa, ar nokiju ir mazliet savādāk. Tā principā, lai arī laiku pa laikam mazliet paspirinās, tomēr ir atkarīga tikai un vienīgi no Microsoft platformas veiksmes. Ja neskaita to, ka viņi MWC papildus divām lumijām anonsēja pārīti jaunu podziņtelefonu :)

Situāciju saasina arī korejiešu Samsung. Tas ne tikai spēcīgi pluina Apple, bet arī ietur diezgan normālu atrāvienu no pārējiem konkurentiem un pat atļaujas diegan droši draudēt arī savu panākumu atslēgai - gūglei. Gluži nesen viņu jaunais mobilo šteļļu CEO paziņoja, ka Windows 8 iekārtas neko diži netirgojas, bet Microsoft Surface vispār ir neiedvesmojošs (lackluster).

Tirgus daļa ir ļoti statistisks (lasīt - pagriežams kā vēlies) jēdziens. Runā, ka atsevišķās valstīs Eiropā tā ir daži procenti, kamēr ASV un Āzijā, kas ir stūrakmeņi globālajam tirgum, neko diži neiet. Windows 8 telefonu piedāvājums liecina par to, ka ražotāji ir piesardzīgi un tik vien kā izpilda minimālo programmu. Izņēmums ir UK, kur pateicoties abām Windows versijām summārā tirgus daļa pagājušā gada nogalē esot bijusi ap 5%. Nekādi, tiesa, nevaru atrast autoritatīvu avtu, kurš apstiprinātu, ka tik tiešām Polijā Windows Phone ir 16%.

Globālajai veiksmei ir nepieciešama lokāla veiksme lielajos tirgos. Pašlaik tas vēl nav noticis. Un, lai cik ļoti, ļoti, ļoti man gribētos, lai Microsoft un partneri saņemās, pēc vairāku gadu nekā sāk zust arī cerība.

Plus, kas ir ļoti būtisks moments, ražotājiem nav iespējas atšķirties. Androīdam katram no tiem ir sava saskarnes versija. Te viss ir vienāds. Dzelziski arī progress ir apstājies, jo visiem jau viss ir. Tāds kā sociālisms. Visas ierīces ir ātras, neviena nebremzē, izskatās vienādi, darbojas vienādi - ko darīt?

Secinājumi

Ja gribās pašķaidīt savu ikdienu, veicot kārtējo telefona nomaiņu, pagaidi aprīli un izvēlies kādu no Windows Phone 8. Nomirt nenomirsi, varbūt pat kļūsi laimīgāks. Ir jābeti, taču bez tiem nu nekur. Es pats gan teikšu nē, jo esmu dikti piekasīgs. Plus - uz WP aizvien nav Waze, kuru izmantoju dien' dienā.

Taču, pērkot tālruni, esi uzmanīgs. Nenopērc "veco" 7.x. Paskaties internetā un pārliecinies, ka ieinteresējušais modelis tik tiešām darbojas ar windows phone 8, jo tam būs iespējams iegūt atjauninājumus. Nepērc arī, lai piedod man aģentūras un ražotāju pārstāvji, krutos biezos WP. Tie ir dārgi, bet būtiski ne ar ko neatšķiras no mazākajiem brāļiem un māsām. Tik vien kā ekrāns lielāks. Un dzelži jaudīgāki. Kas reti kam ir nepieciešams.

Ja jāizvēlas starp Lumia 920 un HTC 8X, es pat nezinu. Pirmais ir piestūkāts ar visu iespējamo, kamēr otrais ir daudz parocīgāks un nav tik smags. Es, piemēram, diezgan netīšām uzmetu lumiju uz kājas. Patiesībā jau gandrīz uz zemes, bet pēdējā brīdī pašāvu apakšā kāju. Māt, kā es lamājos no sāpēm.

Ko lai saka. Ir lietas, kas kaitina, bet tās var aizvākt no sākumekrāna. Ir, savukārt, arī lietas, kas ir lieliski vienkāršotas, salīdzinot ar citiem.

Viens interesants fakts. Diemžēl, Bluetooth klaviatūru pievienot gan neizdosies. Tālrunis to ierauga, ļauj pievienot, atpazīst un savienojas, taču pēc pāris sekundēm atvienojas. Tā tas bija uz visiem trim telefoniem. Ja prasīsi - kāpēc, tad te būs atbilde:

Un vēl man ir tagad lieliska iespēja uzrakstīt apskatu no ipada vai pat telefona :P Anker draņķis, bet strādā labi. twitter.com/laacz/status/3…

— Kaspars Foigts (@laacz) March 12, 2013

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar kk

2013. gada 19. martā, plkst. 09:46

"Sharp 50 collu OLED TV" - tev maz mājās ir pietiekams attālums kādā telpā, lai to verķi spētu izbaudīt? :P Paliec vien pie 5collīgiem telefoniem... :D

un par aprakstu... to, ka šīs trubas ir nothing special var uzrakstīt arī īsāk.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 19. martā, plkst. 09:48

Ja ticēt <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Optimum_HDTV_viewing_distance#Optimum_ranges" rel="nofollow">vikipēdijā apkopotajai informācijai</a>, tad ir gan :)

Gravatar kk

2013. gada 19. martā, plkst. 09:50

52 collas sākot no 1,8 metriem?! Tu pats tam tici? :D Tas ir paneļmāju mārketings... :)

Gravatar laacz Autors

2013. gada 19. martā, plkst. 09:51

Man dzīvokļa konfigs brīvi atļauj arī 4 metru distanci.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 19. martā, plkst. 09:49

Ā, un par to "īsāk". Protams, ka varēja īsāk, bet varēja arī garāk.

Gravatar kk

2013. gada 19. martā, plkst. 09:51

a tev bija bail, ka ja būs īsāk, tad nedos vairs neviens neko patestēt? :P

Nē nu īstenībā jau nav nemaz tik gari, ja atmet 1/3 raksta garo atkāpi par kompāniju nosaukumiem... :)

Gravatar Archijs

2013. gada 19. martā, plkst. 09:56

Office365 neiemēģināji?

Gravatar Archijs

2013. gada 19. martā, plkst. 12:56

Kad iPhona nāve pienāks, drošvien ņemšu Lumiu tīri ofisa dēļ, pārējo īsti neizmantoju. No ikdienas iPhone aplikācijām, ko izmantoju ir twi/fb/skype/pasts/mūzika/sms/brauzeris/video/youtube/whatsapp un thats about it. Kas cik noprotu katrā tālrunī ir default tagad. Sievietei nopirkām S2 kaut kad pirms pāris mēnešiem, traki gļuko imo.

Gravatar Pauls [pbs.lv]

2013. gada 19. martā, plkst. 10:04

Vārdu "jābeti" vajadzētu likt italicā.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 19. martā, plkst. 10:11

<q>You, you, you, grammar bitch!</q> Darīts.

Gravatar Krotow

2013. gada 19. martā, plkst. 10:59

Paldies par aprakstu. Diezgan izsmeļoši. Un kārtējo reizi pārliecinos, ka windowsfonu lauciņā man nav ko darīt. Cerams, ka Nokia pasūtīs Elopu ar visiem mazmīkstajiem draugiem un tālāk taisīs telefonus ar normālu OS.

PS. Ābolfoni arī ir visi ar vienādu feisu. "Tikai tas ir ābols" :)

Ar meiteņu elsināšanu esi uzmanīgāks. Dabūsi no sievas ar čību :P

Gravatar Jānis

2013. gada 19. martā, plkst. 13:05

Paldies par aprakstu. Diezgan izsmeļoši. Un kārtējo reizi pārliecinos, ka mans nākošais telefons būs ar Windows Phone 8, bet ja konkrēti, tad Nokia :)

Gravatar Stru

2013. gada 19. martā, plkst. 13:39

Navigācija uz HTC vai tad 8S strādā?

Gravatar Marija

2013. gada 19. martā, plkst. 18:48

Plānoju šī gada laikā iegādāties Nokia Lumia 820. Lai kā kompānijai ietu, Nokia vienmēr bijusi favorīts (izņemot to laiku, kad tādi normāli telefonu viņiem bija ar Symbian, kurš dikti man neiet pie sirds). Androīd telefonu liekas tik pierasti. Darbības princips arī visiem vienāds, tāpēc darbojoties ar dāžadiem telefoniem nejūt lielu atšķirību. (Domāju tas pats notiktu, ja ikdienā tik daudz saskartos ar Windowns telefoniem). Pagaidām Windows telefoni šķiet visinteresantākie telefoni.

Ļoti ceru, ka viņiem izdosies atrsiniāt situāciju un nostabilizēties telefonu tirgū. :)

Gravatar Justin Case

2013. gada 20. martā, plkst. 11:48

Paldies par rakstu! W8 redzu kā uzticamus smartfonus biznesa cilvēkiem. Tiem, kuriem interesē, lai smartfons vienkārši pilda tam domātās funkcijas. Un kuriem nav vajadzīgi Apple un Droīda appstores, ar simtiem tūkstošu (lielākoties nekam nederīgu) aplikāciju vai spēļu.

Ko vajag tādam cilvēkam ? Izlasīt\sindronizēt e-pastu,kalendāru Atvērt, rediģēt (pilnvērtīgi) Office dokumentus. Navigācija (bezmaksas) Skype Internets Palasīt kādu e-grāmatu

Un šis lietas šis telefons pilda perfekti.

Gravatar Māris

2013. gada 20. martā, plkst. 12:24

No savas pieredzes saku, ka Noki Lumia 620 ir ļoti labs variants sievietēm. Izmēra ziņā ir kā iPhone 4/4s, visas programmas strādā bez bremzes, interfeiss ļoti intuitīvs. Mana draudzene secināja ka tas nav tik labs kā iPhone, taču ērtāks un pašsaprotamās kā Androīdiem.

Ja gribas gudro telefonu par to nepārmaksājot, tad šis modelis ir lielisk.

P.S. Gļuki nav novēroti. Viņa aktīvi lieto gudro telefonu iespējas.

Gravatar ZBH

2013. gada 20. martā, plkst. 22:17

Da nu tiešām dzelziski visiem viss ir? Kuram no šiem ir dual-SIM? (lai nodalītu privāto dzīvi no darba)

Gravatar Agzas

2013. gada 20. martā, plkst. 23:47

Skatos uz Nokia 820. Pamatā tāpēc, ka kartes. Šobrīd vēl par savējo saucu N95, mainīt uz telefonu ar kartēm caur tīklu - noteikti nē. Bet, 820 liekas drusku par lielu. Paskatījos uz 620 - liekas ideāli ar vienu 'bet' - nav žiroskopa, kurš ir nepieciešams zvaigžņu kartēm. Laacz ir pieminējis Nokias karšu iespēju citiem WP. Tas ir perspektīvā vai jau reāli? Maksas/bezmaksas? Vēl patīk Nokias kameras iespējas - cilvēki netā slavē. Bet nu jā, 820 izmērs nepārliecina, atliekot uz lineāla, tiesa rokās nevienu turējusi neesmu, Varbūt tapēc.