← Uz sākumu

Drošs veids, kā rakstīt īsziņas pie stūres

2013. gada 1. aprīlī, 5 komentāri

Mēs visi zinam, ka balss vadība telefonam nerullē. Ne jamais latviski prot, ne korekti lamu vārdus spēj uztvert. Nāks gadi un nāks gudrība, bet pagaidām jāiztiek ar citiem teksta ievades mehānismiem mūsu dārgajos telefonos.

Sevišķi šo problēmu izjūt šoferi. Braucot pie stūres, rakstīt īsziņas un epastus nav diez ko ērti un droši, bet to vajag darīt jo bieži un jo braši. Nāku jums talkā ar savu izgudrotāja talantu.

Uz stūres izvietojam viegli piespiežamu podziņu vai plāksnīti, pa kuru klapējot morzes kodā tas tiks pārtulkots uz telefonu. Raksti īsziņas, epastus, operē ar telefonu nenoņemot rokas no stūres. Sistēma atbalstīs jebkuru vēsturisko morzes koda pierakstu, pēc noklusējuma darbojoties atbilstoši ITU standartam.

Apvienojot ar detransliteratoru tiks panākts arī puslīdz lielisks veids, kā ievadīt arī burtus ar mūsu valodai raksturīgajām diaktriskajām zīmēm. Tiek izskatīts variants arī papildināt morzes ābeci ar plašāk lietotajiem speciālajiem simboliem. Ja tas neizdosies, tad ieviesīsim papildus mēmos taustiņus.

Pašlaik tiek meklēti investori, kā arī vētītas inženiertehniskās problēmas. Risinājums primāri domāts tiem, kas ar morzes ābeci ir uz 'tu'. Tiek plānoti arī morzes ābeces kursi. Tie būs bez maksas, ja komplektā iegādāsies ierīci. Finansējums tiks piesaistīts no Eiropas Savienības fondiem, savukārt ieviešanu veicinās sadarbība ar CSDD un Valsts Policiju.

.-.. .- .. .--- ..- -- ... -.. .-. --- ... .- .. ... --.. .. -. ..- .-. .- -.- ... - .. ... .- -. .- .--. .. . ... - ..- .-. . ... .-.-.-

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Analogā televīzja

2013. gada 1. aprīlī, plkst. 18:00

A var manu pagalma stila rakstību īsziņā pārkonvertēt, teiksim, Raiņa stilistikā?

Gravatar gusc

2013. gada 2. aprīlī, plkst. 15:07

Īsti nez vai tas ir Chrome vai tavs Wordpress CMS, bet morzas kods beigās ir borked (vecais joks ar minus vs hypen un 3x dot vs ellipsis).

Gravatar links

2013. gada 3. aprīlī, plkst. 00:48

  • .- ... -- --- .-. --.. . ... -.- --- -.. ... .. .. ... - .. -. . .-.. .- ... .- .- ...

Gravatar edgars@edza

2014. gada 8. janvārī, plkst. 02:32

Mana sieva ir uzradies kads