← Uz sākumu

Labs autovadītājs

2013. gada 3. maijā, 23 komentāri

Pārmaiņas pēc mazliet savādāka Krievijas autobraucēju video reģistratoru klipu izlase. Nav avāriju. Ir smaids.

Līdēji, lidotāji, nevietā tekalējoši gājēji, nelaikā no pieturas izbraukušais trolejbuss, velosipēdisti - iesācēji. Visi tie spēj uzkrist uz nerva. Bet, patiesībā, viss ir atkarīgs no attieksmes. Pēdējā laikā esmu pamanījis, ka kļūstu tolerantāks pret tiem satiksmes dalībniekiem, kas iepriekš ir tracinājuši un radījuši vēlmi tiem kaut kā ieriebt (ne 100%, bet es tur, iespējams, kādreiz nonākšu).

Un pēc zemāk redzamā video noskatīšanās saproti, ka pareizi vien ir. Galu galā, braukšanas (un, kā redzams video, arī pārējā) kultūru veidojam mēs paši.

Kad Tu esi kādu labu darbu izdarījis uz ceļa, mazliet pārtraucot savu braucienu? Piestājis pie ceļa malā ar avareikām stāvoša auto un pavaicājis - “Kas noticis? Vai nevaru kā palīdzēt?” (Šis neattiecas uz tiem, kas stāv uz Lāčplēša ielas ar avareikām sastrēguma stundās.

Via kottke.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:22

Palīdzību uz ceļa sniedzu bieži. Apstājos praktiski katru reizi, ja ir iespēja. Bet šis video satur ļoti daudz sliktu piemēru, nevis labu. 1:17 - jānotīra ir ne tikai lukturi, bet arī nummurzīme. Jā, tas ir būtiski. 1:25 - bērna vecākiem ir jāsēž cietumā bez iespējām atgūt bērnu. 1:58 - ome 50m pirms gājēju pārejas mēģina šķērsot ceļu, metot krustus. Cūka, nevis cilvēks, kam nepieciešama palīdzība. Ne viss ir tik viennozīmīgs.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:25

  • nepiesienies, drošībai būtiski ir lampas.
  • to neviens neapstrīd, tā nav klipa būtība.
  • ļaut, lai viņu (iespējams) notriec?

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:36

 1. Kad tevi tas auto notrieks, uzzināsi, kas tev bija svarīgākais.
 2. Nu nu.
 3. Ja tu būsi tas, kas, veicot apdzīšanas manevru, viņu notrieks, tu savādāk runāsi.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:38

 1. Lielākas izredzes, ka viņam iebrauks pakaļā, nevis viņš kādu notrieks. Labāk tā, nekā nekā.
 2. Come on. Iespējamība, ja pārvedējs nav idiots, ir cik liela?

Gravatar auto braucējs

2013. gada 4. maijā, plkst. 01:45

Vecāki cilvēki vienkārši var nevarēt aiziet tos 50m līdz pārejai...

Gravatar Lonija

2013. gada 12. maijā, plkst. 01:09

1:58 – ome 50m pirms gājēju pārejas mēģina šķērsot ceļu, metot krustus. Cūka, nevis cilvēks, kam nepieciešama palīdzība.

Cūka ir cilvēks, kas šādu komentāru uzrakstījis.

Gravatar Uvchiks

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:28

Tik ļoti pozitīvs video, pagaidām auto piestūres nebraucu, bet par kaut ko labu varētu teikt ka palīdzēju cilvēkam, kuram nebija tik lielas dator zināšanas (izmantoja Vistu) pieslēgties pie " free wi-fi"

Gravatar Normunds

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:54

video neskatījos, bet viedoklis ir :D nē, es nepalieku tolerantāks pret tiem, kas klaji ignorē CSN un apkārtējos braucējus.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:56

Nav runa par tiem Tiem. :)

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 3. maijā, plkst. 22:59

Lāci, es tikai varu nojaust par tavu vadīšanas pieredzi pēc tā, ko tu raksti blogā. Bet tici man, šādas omes, «iet pa taisno» āpši no mikrorajoniem un citi subjekti, kas ignorē gājēju pārejas un pārvietojas, kur vien ienāk prātā, ir vieni no bīstamākajiem ceļu satiksmes dalībniekiem uz ceļa.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. maijā, plkst. 23:02

Es to ļoti labi zinu (ir nācies veikli apbraukt vai strauji bremzēt) un Tev piekrītu. Tāpēc labāk apstāties, pārvest nah pāri un beigās pateikt, ka nākamais var viņu nepamanīt un nah nobraukt. Vai arī, ja vēlreiz redzēšu šiten ejam pāri, dabūsi bietē no manis paša. Labs darbs komplektā ar skaidrojošo daļu dara lielas lietas. Un beigās pasaki, ka pāreja ir tur - biku tālāk.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 3. maijā, plkst. 23:06

OK. Mēs te skaldām matus. Jā, ir tie, kas ir lohi un ir jāpārmaca. Bet virsū takš nebrauksi.

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 3. maijā, plkst. 23:08

Tā ir. Skaldam matus. Mans points bija, ka šādu video varēja uztaisīt ar labāku kompilāciju, kur nav jāskatās klaji CSN pārkāpumi.

Gravatar pile

2013. gada 4. maijā, plkst. 12:20

Pa lielam esmu izpalīdzīgs uz ceļa. Īpaši ziemās, kad kāds no kupenas jāvelk ārā, vai jāpiepīpē (striķis pamatīgs uztaisīts un vadi smaas mašīnas). Bet ja kāds (cilvēks) iet pāri ne tur kur vajag, vai kaut kā tā, tad atkarīgs no garastāvokļa, vai nu uzgāzēju, vai neliekos ne zinis.

Gravatar deni2s

2013. gada 4. maijā, plkst. 22:43

Diemžēl vai par laimi, bet cilvēkiem, lai ietu pa ielu, nav nepieciešams mācīties CSN. Ja uzbrauksi, tad visticamāk pats vien būsi vainīgs.

Gravatar pile

2013. gada 6. maijā, plkst. 00:06

Principā jau likuma nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Gravatar Zandis

2013. gada 5. maijā, plkst. 00:48

Nu, ar savu labo sirdi baigi tālu nevar tikt, vienreiz palīdzēsi, otrreiz, trešo reizi jau tev atņems mašīnu viltus palīdzības lūdzēji. Tā kā man cilvēki pārāk nepatīk, ar baigo labvēlību arī nemēģinu dalīties, bet vienreiz no šosejas nocēlu ezi!

Gravatar Roze

2013. gada 5. maijā, plkst. 15:49

Heh, nu viss ir kā to pasniedz - šajā video ~1:45 (kur bērnu ratiņi izripo uz ielas) oriģinālajā video (ja nebūs slinkums pameklēšu) konkrētā auto pasažieri/vadītājs sievieti nolamā ar diezgan 3-stāvīgiem mātes vārdiem .. No palīdzības tur patālu ..

Gravatar VinniPuh

2013. gada 7. maijā, plkst. 11:20

#1 nepievienojos nevienā punktā. Tur klāt neesmu bijis un nezinu kas nu katram cilvēciņam atgadījies - kādēļ kaut ko pārmest? Jau pasen ļoti, ļoti, ļoti reti nokaitina kādi it kā nejēgas uz ceļa. Pie sevis klusībā pabrīnos kā ļaudis sev savu dzīvi bojā (arī rakstot komentāru tekstus tā it kā zinātu visu par visu un par visiem).

Gravatar aivars

2013. gada 8. maijā, plkst. 10:15

es vakar ari palidzeju:D

Gravatar Gunča

2013. gada 9. maijā, plkst. 11:40

Labs un pozitīvs+++ video!