← Uz sākumu

lattelecom_plus - WiFi, kas nesok

2013. gada 3. maijā, 28 komentāri

Jau labu laiku Lattelecom saviem "treknā" gala klientiem dala bezmaksas WiFi piekļuves. Līdz šim tas bija pats kaitinošākais bezvadu pieslēgums visā pasaulē. Bet, nu, bezmaksas ir bezmaksas. Pat tad, ja tas nav tā īsti bezmaksas. Pie kam, īsu brīdi pēc skaļās brīvlaišanas novēroju, ka daudzviet tas vienkārši ir dikti lēns. Nezinu, cik ļoti tas gan ir tieši saistīts. Bet visā kopumā šis it kā foršais bezvadu interneta bonuss ieguva ļoti nelāgu slavu manā galvā.

Pirmām kārtām - ielogošanās bija caur web saskarni. Attiecīgi, labi, ja pārlūks, kuru izmanto, atcerās lietotājvārdus un paroles. Ja ne, tad raksti visu to nesaprotamo uz lapiņas. Otra lieta - kamēr neesi autorizējies, tīkls neiet. Un pieslēgties šim bezvadu tīklam automātiski (netīšām) bija ļoti vienkārši - tas notika pats no sevis, bet "aizmirst" tā īsti negribējās. Vēl viena kaitinoša nianse - kaut kādā vīzē uz mobilā telefona pārlūkā vaļā esošais tabs pārgāja uz autorizācijas lapu bez iespējas atgriezties uz to, kas tajā bija iepriekš vaļā.

Kad pirms dažām dienām par to pasūdzējos (kārtējo reizi) tviterī, saņēmu info, ka teju visur, kur ir Lattelecom bezvadi, ir pieejams arī Lattelecom_plus tīkls. Īsumā - pieslēdzoties šim tīklam, tu baudi visu to pašu, ko normālā lattelecom bezvadu tīklā, tikai nav jālien pārlūkā, lai tiktu internetos. Ievadi ierastajā wifi lodziņā lietotāja vārdu, paroli un basta. Aizmirsti par iepriekšējām problēmām. Aleluja, mīlīši. Nepagāja ij ne pieci gadi, kā nāca pie prāta.

Sevišķi nepacietīgie var mēģināt sakonfigurēt šo tīklu (PDF) arī neesot tā tiešā tuvumā.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar marss

2013. gada 3. maijā, plkst. 09:45

Pie *irsas man tas bomžu nets, cik mēģināju pieslēgties nekas nesanāca, plusā no šī mēneša man ir bites 700MB! :D

Gravatar !!!

2013. gada 3. maijā, plkst. 10:04

O, paēdušai pelītei miltiņi rūgti! Izkāp uz brīdi ārā no sava ziepju burbuļa un padomā uz brīdi par tiem, kurus tikko par bomžiem nosauci. Ne visi var atļauties visu, ko vēlas. Reģionos cilvēki ir sajūsmā par šo iespēju ietaupīt!

Gravatar N.R.

2013. gada 3. maijā, plkst. 10:27

Man tikai nav saprotams, kāpēc tikai televīzijas klientiem šito PLUS dod. Man ir tikai optika, un tāpēc wifi nav :( Kāds tām divām lietām sakars es nezinu.

Gravatar Lattelecom

2013. gada 3. maijā, plkst. 10:41

WiFi pieejas paroli (un iespēju lietot "lattelecom_plus" tīklu) piešķiram tiem, kam abonēts 10 vai 20Mbit DSL vai 100, 200 vai 500Mbit optikas pieslēgums. Ja komplektā ar minēto ātrumu internetu abonēta arī Interaktīvā TV, tad dāvanā pienākas arī Interneta TV pieeja.

Gravatar N.R.

2013. gada 3. maijā, plkst. 11:07

Jā, tieši tas ko es uzrakstīju jau savā komentārā.

Gravatar N.R.

2013. gada 3. maijā, plkst. 11:08

Paga, ko? Kāpēc Wifi paroli dod 10mbit DSL klientiem, bet ne 50Mbit optikas klientiem? Par ko man tāds sods :) ?

Gravatar kapec tā ka

2013. gada 3. maijā, plkst. 11:30

Man ari interese kapec kaiminam kurs maksajot 20 ls par dsl ietverot tv un majas telefonu nav si te koda ? Sanak ka vins ir sliktaks par to kuram uz optikas ir 100 mbit un tv kurs ari maksa tadu pasu summu. Kapec atkal dizela klienti ir sliktaki ?

Gravatar Lattelecom

2013. gada 3. maijā, plkst. 14:12

Normund - jo tev ir lēnākā iespējamā optika. Pāriesi uz 100Mbit, būs "dāvanas"!

Gravatar Lattelecom

2013. gada 3. maijā, plkst. 14:19

WiFi un Interneta TV pieeju dāvinām tiem klientiem, kas pieslēguši kādu no ātrākajiem sev pieejamajiem interneta komplektiem. Kaimiņš visticamāk pieslēdzis Ekonomisko mājas komplektu ar pašu lēnāko - 2Mbit DSL ātrumu.

Gravatar Jautājums Lattelecom

2013. gada 4. maijā, plkst. 04:58

Jautājums Lattelecom - kad Tīrainē (Viskalnu iela) būs pieejams VDSL ?! Esošie 10Mbit jau reāli apnikuši !!!

Gribas vismaz tos 20Mbit un kaut vai mazliet lielāku upload (ko nodrošina VDSL). Cik saprotu (pēc neoficiālas info no kāda ltc darbinieka) , nosacījums ir lai VDSL aparatūra būtu ne vairāk par ~600m attālumā no gala iekārtas un tas šajā gadījumā izpildās.

Par optiku nerunāsim... saprotu, ka tas ir nereāli privātmājām un to neviens nekad nedarīs.

Lūdzu Lattelecom pārstāvim noskaidrot situāciju un atbildēt šeit pat komentāros.

Tīri praktiski saprotu, ka attiecīgajā "aparatūras skapī" nomainot iekārtas un varbūt centrālē vēl kautko pieliekot/nomainot VDSL būtu iespējams. Runājot par esošo kabeļu tīklu - tas pirms n-gadiem tika ierakts jauns visai Viskalnu ielai, tā kā ar to arī nevajadzētu būt problēmām.

Gravatar hmm

2013. gada 3. maijā, plkst. 10:34

A cik tālu tas WiFi noķerams? Un vai ir iespējams pastiprināt signāla noķeršanu no manas puses- ja dzīvoju tuvu, bet ne pietiekami, lai laptops noķertu signālu?

Gravatar Lattelecom

2013. gada 3. maijā, plkst. 10:43

WiFi "noķerams" līdz 100m rādiusā ap pieejas punktu (tiešā redzamībā). Ja punkts izvietots telpās, tad attiecīgi rādiuss būs mazāks, jo signālu slāpē ēkas sienas un citi šķēršļi. Līdz ar to pastiprināt jau tā vāji uztvertu signālu nebūs liela jēga - veidosies "troksnis". Līdzīgi kā pagriezt skaļāk neprecīzi uzregulētu radiostaciju.

Gravatar Maddock

2013. gada 23. septembrī, plkst. 22:02

Nebūs gluži vis pareizi tā teikt. 30-100metri ir ar parastajām omnidirectional antenām dabūjami, kas ķer WiFi aplim līdzīgi. Tomēr ir arī fokusētās antenas, kuras var notēmēt uz WiFi staciju, tad tie 100 metri pārtop gandrīz kilometrā!

Gravatar roberts

2013. gada 3. maijā, plkst. 11:10

Man jau liekas ka parak liels cakars ar to wifi. Ta vieta labak mobilaja lietot 3 g tiklu un neiespringt ipasi pie tam atistas ari mobilo operatoru piedavajumu domajams nebus ilgi jagaida kad bus piedavajums fikseta maksa mobilie sakari + neierobezots 3 g 4 g internets un tad saksies dempings. Protams paies laiks kamer tirgu paradisies ierices par normalam cenam ar 4 g atbalstu. Man jau liekas ka pozitivak ja ltc buvetu savus wifi tornus vietas kur nav pat dsl parklajuma zonas iedzivotaji butu loti priecigi. Tacu sados laukos jau laikam nav perspektivi reklameties.

Gravatar Mr. Serge

2013. gada 3. maijā, plkst. 12:15

Pag pag. 4G ir samērā normāla parādība +/- pēdējā gada vai pat divu laikā visos viedtālruņos. Tehniskajā atbalstā problēma nulle. Galvenais torņos aparatūru nomainīt un līdz torņiem optiku atvilkt.

Gravatar roberts

2013. gada 3. maijā, plkst. 21:51

leta gala smartfonu zona nemaz vel tik daudzos lte jeb 4g nav iebuvets. Vispar lielie prieki ar cenam bus rudeni jo tad tele2 pilot projekts paries darbiba un bus konkurence ar lmt piedavajumu. pamegini iericei kurai 3 g ir externali piejugt kadu 3g modemiem. Neviens no tiem neatbalsta android uz support centralem bezcerigi zvanit nav viniem tadu apmacibu un ideju ka sajugt. Tas bija par to ka letajam kinas plansetem tomer ir pasvaks 3 g risinajums.

Toties kad saksies 4 g dempings domajams iegus ari dsl lietotaji. Jo ltc bus izvele zaudet klientus kas par 10 mbit maksa 17 ls vai ari laist cenu uz leju.

Gravatar Lattelecom

2013. gada 3. maijā, plkst. 14:28

Tas ir katra paša rocības jautājums - maksāt par 3G un "nečakarēties" vai ietaupīt šo naudu un lietot internetu bez maksas.

WiFi pieejas vietas jau ir pa visu Latviju - arī daudzviet, kur ne katrā mājā pieejams DSL un ne visi mobilie provaideri var nodrošināt pieņemamu ātrumu. Vietējie iedzīvotāji to novērtē, to jau redzam! Ja ir padomā kāda konkrēta apdzīvota vieta, kur mūsu wifi vēl nav, bet būtu noderīgs - ierosini, izpētīsim iespējas un iekļausim nākotnes plānos!

Gravatar andaugs

2013. gada 7. maijā, plkst. 11:02

Tak balsošana jau bija, bet jēgas nekādas. 100 metri ir pārāk maz, lai reāli to varētu izmantot ikdienā. Biju domājis, ka pārklājums būs lielāks.

Gravatar N.R.

2013. gada 8. maijā, plkst. 14:37

pārklājuma tālums ir atkarīgs no tavas ierīces. wifi stacija var būt cik jaudīga gribi, bet tavs telefons tālāk par 100m neko nosūtīt nevarēs. tur arī rodas šis ierobežojum

Gravatar par kaiminu

2013. gada 3. maijā, plkst. 21:41

Ka noskaidroju kaimins lieto videjo komplektu kas saucoties majas komplekts 1 ar tv kurs maksajot 23 ls menesi. Pec majaslapas sanak ka tas ir videjais atrums. Vispar jau 100 mbit tacu ari ir videjais atrums no klasta. Sanak ka maksajot 23 ls kaimins tomer nav gana labs sadai davanai :)

Gravatar Kirils

2013. gada 4. maijā, plkst. 00:13

ooo, forshi! beidzot. yes,yes. interesanti, kas izdevis SSL sertifikātu (vajadzēs iečekot).

un patīkami, ka instrukcijas pirmajā puslapā jau viss pateikts, lai zinošam cilvēkam nav jāmeklē tālāk neatkarīgi no OS.

Gravatar Jautājums Lattelecom

2013. gada 4. maijā, plkst. 05:02

Jautājums Lattelecom – kad Tīrainē (Viskalnu iela) būs pieejams VDSL ?! Esošie 10Mbit jau reāli apnikuši !!!

Gribas vismaz tos 20Mbit un kaut vai mazliet lielāku upload (ko nodrošina VDSL). Cik saprotu (pēc neoficiālas info no kāda ltc darbinieka) , nosacījums ir lai VDSL aparatūra būtu ne vairāk par ~600m attālumā no gala iekārtas un tas šajā gadījumā izpildās.

Par optiku nerunāsim… saprotu, ka tas ir nereāli privātmājām un to neviens nekad nedarīs.

Lūdzu Lattelecom pārstāvim noskaidrot situāciju un atbildēt šeit pat komentāros.

Tīri praktiski saprotu, ka attiecīgajā “aparatūras skapī” nomainot iekārtas un varbūt centrālē vēl kautko pieliekot/nomainot VDSL būtu iespējams. Runājot par esošo kabeļu tīklu – tas pirms n-gadiem tika ierakts jauns visai Viskalnu ielai, tā kā ar to arī nevajadzētu būt problēmām.

Gravatar Lattelecom

2013. gada 20. maijā, plkst. 11:16

Par VDSL ierīkošanas priekšnosacījumiem viss pareizi, tomēr Viskalnu ielā VDSL nav plānots. Pie vainas nav vadi no centrāles līdz tavai dzīvesvietai, bet gan atbilstošas "jaudas" sakaru pievadīšana pašai centrālei.

Gravatar Juris

2013. gada 13. maijā, plkst. 14:25

Aha, beidzot atspērās un sataisīja! Mani ar šis kaitināja

Gravatar Hardijs

2013. gada 6. septembrī, plkst. 11:20

....norāde "izbeigusies" uz konfigurēšanas pdf instrukciju!

Gravatar Lattelecom

2013. gada 6. septembrī, plkst. 12:37

Jo tagad ir izveidotas instrukcijas katrai operētājsistēmai atsevišķi. Ienāc www.wifi.lv un lapas apakšpusē spied uz PDF ikonas un izvēlies vajadzīgo.

Gravatar Dainis

2016. gada 17. jūnijā, plkst. 17:56

Tagad jau sen gandrīz viss Rīgas centrs ir ar wifi.

Gravatar Andris

2016. gada 14. jūlijā, plkst. 16:58

Kad pēdējo reizi biji ?