← Uz sākumu

Seriāli 2013 (lasi: laika nosišana)

2013. gada 9. maijā, 16 komentāri

Pats esmu būtiski iekavējis seriālu skatīšanos aiz tam, ka to ir daudz un skatīties tā īsti nav vaļas. Taču, tas nenozīmē, ka šosezon nav šādi tādi lieliski jaunumi, kā arī šis tas turpinās. Ja neskaita standarta daudzsezonu skatāmos, tad ir daži, kurus šai blogā pieminējis neesmu nekad. Lielāko daļu no šiem esmu ielicis "kādreiz noskatīties" sarakstā, jo atsauksmes ir lieliskas un treileri izskatās labi.

Šoreiz sarakstā neatrast tipiskos sitkomus (HIMYM, TBBT vai “New Girl”). Tas tāpēc, ka uzstājīgi dominēt sākusi tendence uz ekrāna rādīt izteiktus eskcentriķus, plikus pupus un krāniņus, asinis, iekšas un kvalitatīvus specefektus. Par to visu samaksājot milzonīgu naudu. Un tāpat kā lielajā kino, daudz kur just līdzi nākas ne sevišķi labajam tēlam.

Vikings

Negaidīts grāvējs no kanādiešu specializētā History kanāla. Stāsts par kāda (runā, ka leģendāra) vikinga Ragnar Lodbrok gaitām. Esot iespaidīgs, vērienīgs un pēc sajūtām (jo, kurš gan vairs atcerās tos laikus...) autentisks skatāmais. It sevišķi aizraujoši ir lauzītā latviešu mēle vienā no kautiņiem (via @gastonslv).

Da Vinci's Demons

Sāku skatīties un sirdi sildīt sāka acīmredzami ķecerīgā stāsta virzība. Tas ir kā kaut kāds LTV1 vai LTV7 rādītā dārgumu meklēšanas lētuča, Dena Brauna sazvērestību, pārspīlētas superšerlokholmsīgas pseidodedukcijas un pēdējā laikā popularitāti guvušās asiņainības un kailuma metamorfoze. Brīžiem nav viegli izsekot paša Da Vinči psihei, taču kopumā iespaids pozitīvs.

Hannibal

Šo arī pagaidām neskatos. Tas, šķiet, tāpēc, ka nespēju pieņemt Lektera lomā nevienu citu kā Hopkinsu. Sižets ietver nu jau modernajā televīzijā par klasiku kļuvušu trīs lietu apvienojumu ar sīkumiem - viens ekscentrisks tēls, kurš biedrojas ar kvalitatīvu psihopātu. Un tas viss pasniegts izteiktā asiņu mērcītē.

Newsroom

Šis, savukārt, ir lielisks un kvalitatīvs seriāls par to, kā kādam izdomātam, bet ļoti populāram ASV ziņu raidījuma vadītājam, kuram vienā brīdī viss noriebjas. Viņš nolemj taisīt ziņas, kuras ir patiesas. Protams, ka tas daudziem (ieskaitot jumtu un pašu kompāniju) nepatīk, bet tas nav traucēklis. Brīnišķīgs galvenās lomas atveidotājs Jeff Daniels personā, kuru papildina izteikti labi tēlojoši citi aktieri. Un, visam pa virsu, ir vērts pieminēt, ka seriāla autors ir Aarons Sorkins, kura līdz šim lieliskākais TV veikums ir izcils politiskais seriāls The West Wing. Citi viņu zinās kā scenārija autoru The Facebook. Viennozīmīgi viens no labākajiem aizgājušā gada skatāmajiem.

House of Cards

Kantorītis, kurš ASV nodarbojas ar kino nomu - Netflix. Jamie pēkšņi nolēma, ka būtu feini uztaisīt savu seriālu. Nu, ne no kāda nopirkt, bet pasūtīt tieši sev. Un rādīt, protams, neba nu pa vienai sērijai. Uzfilmējam visu sezonu un maucam visas sērijas nomā. Ko lai paņem kā galvenās lomas tēlotāju? Nu, bet, protams. Visi zin, ka Foigtam vistīkamākais aktieris ir Kevins Speisijs. Nu, aidā! Un rezultāts ir fantastisks.

Black Mirror

Britu miniseriāls, par kuru esmu dzirdējis dažādas atsauksmes. Neesmu no tā redzējis neko, bet vados pēc atsauksmēm un vidējā vērtējuma internetos. Ne vienmēr tas sakrīt ar manu, bet skatīšanās sarakstā ir ielikts. I mean, cik parabritiskam jābūt ir seriālam, ja pirmajā sezonā tiek nolaupīta karaļnama atvase un, lai atgūtu to dzīvu, premjeram ir prasīts izpuļķēt (yep, you've read it right)sivēnu nacionālās televīzijas tiešajā ēterā... Bet seriāls nav par to. Seriāls ir pašsatīra par sociālajiem tīkliem, par mūsdienu dzīves tikumiem un normām. Par to, kas mēs esam. Protams, mazliet pārspīlēti, mazliet modificētā realitātē, bet aizdomāties liekot. Pat Normunds Naumanis mazliet paslavēja :)

Pārējie

Ja nu pēkšņi ar visu to, kas ir, kļūst par īsu, ir vēl čupiņa, kurus es kauč kad noteikti iekļaušu savā skatāmajā. Tāds kā to see sarakstiņš, bet tā visa noskatīšanos nemaz ij nevaru garantēt. Un, nez vai gribu :) “Bates Motel” (seriālveida prīkvels “Psycho”), “The Americans” (burgerēdāju vērtībām uzbrūkošs stāsts par PSRS spiegiem ASV), “The Following” (sērijveida slepkavas un viņa kulta meklējumos; izteikts asiņu un stresa brīdinājums), “Rectify” (ko darīt, kad tevi atbrīvo no cietuma pēc 19 gadus ilgas nāvessoda gaidīšanas par izvarošanu un slepkavību), “Hell on Wheels” (vesterns par leģendām apvīto transkontinentālā dzelzceļa būvi ASV).

Bet, nopietni. Nupat jau ir tā, ka ir tik daudz, ko skatīties, ka gandrīz neko negribās skatīties un tiek meklētas citas nodarbes. Piemēram, rakstīšana par to, ko neesmu redzējis, bet viedoklis ir.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Roze

2013. gada 9. maijā, plkst. 15:27

Personīgi patīk Mads Mikkelsen kā Lekters .. tā kā ieteiktu tikt pāri aizspriedumiem un paskatīties tomēr :)

Gravatar MissZuu

2013. gada 9. maijā, plkst. 16:45

Oi, nu Hanibāls ir labs seriāls. Pagaidām vēl nav sačakarēts un aizrauj elpu kautru reizi, kad kāds ēd gaļu. :D Black Mirror ir ļoooti savdabīgs seriāls, pats labi pastāstīji par to sivēna puļķēšanu, bet doma, kas tam visam ir apakšā ir laba. Neesmu vēl 2 sezonu redzējusi, jo nevaru saņemties, zinu, ka liks domāt. :)

Gravatar Normunds

2013. gada 9. maijā, plkst. 18:33

vēl jau ir person of interest, continuum, revolution.

Gravatar Smecernieks

2013. gada 9. maijā, plkst. 20:06

Mans pēdējais atklājums ir Its Always Sunny in Philadelphia. Tikko ar vilcienu braukājoties izbliezu visas sezonas, tā pārsmējies nebiju sen.

Dienvidparks salīdzinot ar šo ir svētdienas skolas multene ;)

Gravatar Tom

2013. gada 9. maijā, plkst. 20:56

The Americans ar katru sēriju kļūst ar vien interesantāks. Līdzinās Homeland mazliet. Da Vinci paskatījos pāris sērijas un metu mieru, neinteresants. Ja gribās plikus pupus un asinis, tad jāskatās Spartacus ;)

Gravatar Amisu

2013. gada 10. maijā, plkst. 13:03

Da Vinci sāku skatīties ar lielu interesi, bet tā pazuda jau pēc 30 minūtēm. Otreiz nav atvērts vaļā.

Gravatar N.R.

2013. gada 10. maijā, plkst. 10:38

Normunds - man liekas raksts ir par jauniem seriāliem. Person of interest ir vecs, Continuum ir bērnu seriāls, Revoluti-On arī bērnu seriāls (ok, droši vien ne maziem bērniem, vienkārši draņķīgs un naivs seriāls).

The Following godīgi sakot arī ir kļuvis par naivu, visu laiku ir sajūta "nu kur var tik stulbi rīkoties".

Runā, ka Justified esot labs, to būs jāpaprovē.

Gravatar me

2013. gada 10. maijā, plkst. 14:40

Hannibal pirmās 3 sērijas bija interesanti. Pēc tam sižets visu laiku viens un tas pats. Nekas uz priekšu nevirzās. Pamainās tikai ēdamās gaļas izskats un veids kā nogalē kārtējos upurus.

Gravatar me

2013. gada 10. maijā, plkst. 14:45

Rekomendēju paskatīties "Orphan Black". Tīri interesants gabals un nav apnicis pēc pirmajām 7 sēŗijām. The Following, piekrītu N.R., visu laiku “nu kur var tik stulbi rīkoties”.

Gravatar pyro

2013. gada 11. maijā, plkst. 12:57

Hannibal, liekas, labākais kas vismaz šajā sezonā ir nācis no aizdīķa. Pat mazliet pārsteidz kvalitātes esamība.

Justified izteikti izklaidējošs ir pirmajā sezonā un kopš tā brīža kad Walton Goggins attēlotais kadrs sāk aktīvāk uzdarboties.

The Shield. Oz.

Gravatar lupus

2013. gada 14. maijā, plkst. 02:42

Man Men arī ir vērts ievērtēt. Gan jau ka neko jaunu nesaku. (p.s. Žetons par inline translīta konvertoru)

Gravatar pods

2013. gada 21. maijā, plkst. 00:55

Sekojot ieteikumam, noskatījos Black Mirror. Sešas reizes (divas sezonas pa trīs sērijām) tiku pilnīgi apstulbināts un ōsamizēts. Rekomendēju!