← Uz sākumu

Nokia jaunumi - 920 feislifts

2013. gada 14. maijā, 6 komentāri

Viss nav vienkārši Nokia karaļvalstī. Turpinot sadarboties ar Microsoft, vienā brīdī izlēma, ka viņiem ir jāiet arī savs rezerves ceļš. Domāju, ka neviennozīmīgie Windows Phone panākumi (vai to trūkums) ļāva Nokia šo lietu nokārtot ar saviem saimniekiem.

Rezerves ceļš ir sava neatkarīga produktu līnija, kas ir kā loģisks turpinājums podziņtlefonu un lētā gala viedtālruņu segmentā - Nokia Asha. Telefoni ir vienkārši kā miets, ar skatu uz ekonomiju (Opera Mini tipa pārlūks, lielai daļai ir divu SIM karšu iespēja, utt). Starp citu, “Asha” sanskritā nozīmē “cerības”. Neviennozīmīgs nosaukums.

Tagad par Windows Phone. Lumia 920 bija varens klucis. Ir aizvien. Man par klucīgu. Saprotu cilvēkus, kas savulaik staigāja ar Nokia navigatoriem un analogiem, bet man - nē. ASV pašlaik šo flagmani ir aizvietojusi Lumia 928. Taču, tas viss ir fufelis, jo šis modelis Eiropā pieejams nebūs. Bet.

Lumia 925 visās savās trijās krāsās.

Šodien Nokia paziņoja par Lumia 925, kurš skaitās kā atjaunināta 920. lūmija, bet patiesībā ir diezgan jauks solis uz priekšu. Inkrementāls atjauninājums, bet patīkams. Visupirmām kārtām, tālrunis ir kļuvis vieglāks un plānāks. Cipari neizklausās iespaidīgi, bet viss ir atkarīgs no tā, kā tālrunis ieguļ rokās un spiež kabatu. Viņi ir tikuši vaļā no, manuprāt, absolūti bezjēdzīgās un trulās bezvadu uzlādes fīčas. Iespēja būs, bet caur speciālu uzparikti, kas vienlaicīgi būs vāciņš un bezvadu lādēšanas atbalsts. Vāciņš būs arī krāsainības garants, jo nokija nupat jau būs pelēka vai melna. Gribētu to melno, protams, palietot.

Tālrunim ir alumīnija korpuss (lieliska izvēle), lieliskāks displejs (Gorilla Glass 3 2, OLED displejs). Esot uzlabota kamera, jo papildus jau esošajām piecām plastikāta lēcām viņi ir pamanījušies tālrunī ietucīt vēl vienu. Stikla. Lai ko tas nozīmētu. Tam visam pa virsu nāk jaunā Nokia fotografēšanas aplikācija, kas būšot labāka, ātrāka un, ja nu kas, uzstādāma kā tālruņa noklusējuma kameras aplikācija.

Visi, kam ir luste klausīties radio, arī var diet. Nākamie atjauninājumi šo iespēju iespējos (nice one, laacz). Čips lielākajā daļā Windows Phone tālruņu jau ir, bet ne visos ir.. emm.. iespējots.

Dažās valstīs aparāts būs pieejams jau jūnijā. Ja nemaldos, arī Waze solīja beigt beta testus un laist klajā aplikāciju Windows 8 ierīcēm, ieskaitot telefonus. Latvijā, diemžēl, kā baumo, telefons pieejams varētu būt Q4.

Jāatzīst, ka arī Latvijā daudziem (ieskaitot man un jums zināmus cilvēkus) pie dūšas iet ikurāt nevis aifouni un androīdi, bet gan tieši Nokia ierīces. 820. modelis, kuru pats, tiesa, rokās turējis neesmu, ir saņēmis sajūsmas spiedzienus no daudziem. Un es tiecos piekrist, jo maziņie Windows Phone savā ziņā ir ļoti šarmanti.

Iedvesmoja šim ierakstam sajūta, ka man tiešām patīk izvēlētais inkrementālais flagmaņa uzlabojums. Prātīgi mazi solīši. Ceru, ka tas tā arī turpināsies. Tā vietā, lai katru gadu vicinātos ar jaunām nevienam nevajadzīgām fīčām, Lumia 920 saņēma feinu mazliet uzlabotu modeli. Un gads, ja godīgi, vēl pat nav pusē. Flagmaņi flagmaņiem, bet es vēl vairāk gaidu jaunumus tam segmentam, par kura aizmiršanu nokijai tika pārmests ne reizi vien - vidējais. Ne lētās Asha ierīces, ne deviņsimtās lūmijas. Tieši 7xx, 8xx sērija. Tie ir svarīgi. Tie ir ļoti svarīgi kopīgajai attīstībai.

P.S. Man tie Nokia Lumia modeļu numerācijas principi sāk atgādināt BMW. Tiešām.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Kaspars Misiņš

2013. gada 14. maijā, plkst. 17:29

Bet pārdošanā pie mums gaidāms ceturtajā ceturksnī :) Ilgi.

Gravatar capsx

2013. gada 14. maijā, plkst. 19:46

tu mani tiešām iepriecināji :*

Gravatar Jānis

2013. gada 14. maijā, plkst. 23:36

Šī Nokia tiešām izskatās skaisti (vismaz attēlos). Un tas, ka būs Waze uz WP8, vēl foršāk. Kā reizi, beidzas iPhone 4S nomaksa novembrī, varbūt jāmigrē uz Win? Vienīgi mazliet baida tā ekosistēmas maiņa, jo tomēr pa šiem gadiem daudz aplikāciju uz iOS iegādāts..

Gravatar pyro

2013. gada 15. maijā, plkst. 07:05

Ja nemaldos tad 925 solās būt ar korpusa antenu pa perimetru.

Ja nemaldos tad nokija savā laikā izteicās izteikti vīpsnājoši par kompāniju tieksmi šādā veidā būvēt antenas.

Ja nemaldos, kārtējo reizi būs pamats kādai tiesas prāvai, tiesas prāvas pēc.

Kretīni.

Gravatar Lidotājs

2013. gada 15. maijā, plkst. 10:50

Nezinu gan... Kā ar Gmail (e-pasta aplikācija, kontaktu sinhronizācija) integrāciju? Vai nav tā, ka Google grasījās nogriezt atbalstu kaut kādam protokolam un Windows Phone to atvērtā koda protokolu vēl nav ieviesusi? Es jautāju to, jo pirms dažiem mēnešiem centos palīdzēt likt setingus vienā Windows Phone 6.5. versijas Nokia viedtālrunī... Kaut kā negribēja sinhronizēties, kaut arī beigās kaut kā sasinhronizējās (vismaz daļēji).

Tātad, kā ir ar Google izstrādājumu atbalstu? Visādi citādi ir labs priekšstats par Nokia. Varbūt kaut kādu tirgus daļu atgūs...

Gravatar gunbox

2013. gada 15. maijā, plkst. 14:17

Nesaprotu, kāpēc ļoti daudzi noliek Lumia 900;920 svaru. Pēc mana tie ir vieni no bezplastmasas sajūtu telefoniem. Starp citu svars ir tieši dēļ korpusa kvalitatīvā materiāla. Krītot zemē nekad neizšķīdīs pie pirmā kritiena kā kāds iPhone, Samsung vai HTC. Tā kā korektāk būtu runāt par pamatoto svaru, nevis mīnusu.