← Uz sākumu

Džūgles jaunumi (īsi)

2013. gada 16. maijā, 15 komentāri

Tā vietā, lai izplūstu sajūsmā, piedāvāju jaunumus no pirmās Google I/O 2013 dienas (tā ir tāda uz izstrādātājiem orientēta Google konference; tāds kā WWDC gūgles tautai). Rakstu šo pēc pusnakts, tāpēc nesodiet bargi par gramatiskajām kļūmēm vai bardaku tekstā.

Jauns androīds pagaidām nebūs, jauns Nexus pagaidām nebūs, Google Plus ir kļuvis lieliskāks, tur tagad automātiski var uzlabot foto (tas ir jāredz), androīdam izstrādāt ir kļuvis lieliskāk, varēsi runāt ar savu Google Chrome, amerikānis var citam amerikānim nosūtīt naudu kā.. epasta pielikumu (yep), gūgle palaidusi Google Music

Sīkāk tālāk.

Jaunas un lieliskas kartes. Tur var pieteikties rindā. Ja ne pašas kartes, tad saskarne ir būtiski mainīta. Kartē redzamā informācija dažādiem cilvēkiem būs dažāda. Kartē redzamā informācija būs atkarīga no miljons dažādiem faktoriem - ko Tu meklē, kam esi uzklikšķinājis, utt. Lai arī, tagad pārlasot šos teikumus, šķiet - atkal dators grib izlikties gudrāks par mums pašiem, bet patiesībā izskatījās iespaidīgi. Es pat netaisos stāstīt neko diži. Tas ir jāredz (un jāpabaksta, kad būs pieejams). Androīda kartes arī ir pārtaisītas, bet, bet man aizķērās tas, ka būs karšu aplikācija arīdzan iPadam. Lietot iPhone aplikāciju 2X režīmā ir neforši.

Jaunais gūgles pluss. Tas pluss ir tas visu piemirstais sociālais tīkls, kas patiesībā ir tikai kā savienojošs elements visām tavām aktivitātēm gūgles servisos. Kad viņi to palaida (otro reizi), ikurāt to arī teica priekšniecība - pagaidiet, kad mēs plusu iebakstīsim visur. Re, te viš i. Man arī tikko parādījās, bet lai nu gaida līdz rītdienai.

Bet jaunajā gūgles plusā ir jaunākas un interesantākas lietas. Piemēram, automātiska fotogrāfiju apstrāde, tās augšupielādējot. Nopietni. No tā var atteikties, bet demonstrācija bija aizdomīgi lieliska. Tātad, gūgle spēj fotogrāfijās atpazīt sejas, smaidīgus cilvēkus, pasaulē slavenus objektus, skatus, utt. Uzlabojumi ietver automātisku kontrasta maiņu, ādas uzlabošanu (jep, tiešām), trokšņu slāpēšanu, utt. Nespēju sagaidīt, lai paprovētu un viltos.

Ja esi Google Wallet lietotājs (dzīvo pareizajā valstī), tad caur gmail vari kādam noūtīt... naudu. Ar epastu. Yep. Tas ir tieši tik kruta, cik izklausās. Tehnisko realizāciju vēl nezinu, bet tas ir, sasodīts, kruta.

Androīdaplikāciju izstrādātājiem ir viens milzīgs jaunums. Pagājušā gadsimta eklipses vietā beidzot ir nācis mūsdienīgs rīks - Android Studio. Tieši learning curve mani atturēja no izstrādes androīdam un teju vai pievērsa izstrādei Windows 8 (noslinkoju). Kā arī esot varenas izmaiņas izstrādātāju konsolē (webiska vide, kur aplikāciju izstrādātāji dara visu, ko nedara citur).

Turpinot par androīdu un tā izstrādātājiem. Nākuši klāt vairāki jauni API. Piemēram, iekārta spēj noteikt tavu pārvietošanās veidu - transportlīdzeklis vulgaris, velosipēds vai kājas. Atrašanās vietas noteikšanas lauciņā ir zema enerģijas patēriņa vietas noteikšanas algoritmi (tērējot mazāk par 1%/h; cik precīzs, nez; gaidiet always on atrašanās vietas noteikšanu). Atrašanās vietas API tagad prot arī secināt, kad Tu ienāc konkrētā aplikācijas noteiktā reģionā, kā arī - kad tu no tā izej.

Tur vēl visa kā daudz. Ja esi androīda urķētājs, pats visu jau zini. Parastajam mirstīgajam varētu interesēt iespēja ielogoties aplikācijā (piemēram, caur tās weblapu no datora), tad uzreizi arī aplikāciju uzinstalēt uz telefona (caur Google Play), atvērt to un būt jau ielogojušamies. Slick, I say. Savukārt, ja lieto kā androīda planšeti, tā telefonu, vairs nebūs jāsatraucās par dublikātiem notifikācijās. Novācot no telefona paziņojumu par to, ka jāpabaro Poo, jo bērns aizmirsis, nerādisies arī uz otras iekārtas. Jā, un nesaistīti - Poo tu neinstalē nost, jo vieglāk ir nomazgāt. Kā arī - a, ja bērns atkal gribēs paspēlēt, tur takš jau ir pieēdies tas Poo. Zinātāji sapratīs.

Diemžēl, šodien netika pateikts nekas par jaunu androīdu.

Diemžēl, Android analogs Apple Game Center viņiem nenostrādāja, tā kā to es neredzēju.

Google Music. Mūzikas klausīšanās par fiksētu maksu mēnesī. Amerikā. Ko nu tur daudz.

Interesanti, ka jauna Nexus vietā Gūgle nodemonstrēja jauno Samsung Galaxy S IV, kurš darbojas ar tīro Nexusos ierasto androīdu. Varot iegādāties no bodītes. Amerikā, protams. Mēģinājums pierādīt, ka ar Samsung vēl draugos? Es gan to uztveru kā izrādīšanos un joku, jo back taustiņš ir nepareizajā pusē. Būšot bez operatora piesaistes, ar atlokotu būtlōderi (jā, tā es arī uzrakstīju!). Un par 649 dolāriem.

Google Now uzlabojumi reducējas uz jaunām kartiņām. Kaut kas līdzīgs Siri "atjauninājumam". Piemēram, palūgt, lai tev atgādina kaut kad kaut ko. Balsī. Jaukiņi, manuprāt. Tik, mazliet muļķīgi, ka ar savu telefonu jārunā angliski :(

Pavisam drīz tu varēsi runāt ar savu pārlūku (Chrome, dabistiski). Pasakot “OK, Google”, tas saausīsies, parādīs sarkanu mikrofoniņu un darīs to, ko viņam liksi. Meklēt. Domāju, ka tikai mazs laiks būs vajadzīgs līdz Google Now webā. Pie kam, runāt ar datoru varēsi bez saspringuma. “Cikos man šodien lidmašīna?” “Cik ilgi jābrauc uz Ventspili?” “Kāds tur rīt būs laiks?” “Bet šeit?” Protams, viss angliski. Bet ideja skaidra - gūgle spēj atsekot sarunas pavedienu.

Lielās šaibās viss. Protams, visādi sīkumi vēl palika nepierakstītī, kā arī miljons visa kā vēl tikai būs. Tāpēc, ka šī ir tikai pirmā diena.

Sajūsmu man izraisa tas, cik viņiem veikli sanāk beidzot integrēt savos produktos to, ko viņi par tevi zin. Zinu, ka aizvien vairāk kļūst to cilvēku, kuriem tas šķiet creepy. Es starp tiem neesmu. Sāk iezīmēties nopietna stratēģija, kā no spēles ilgtermiņā izslēgt feisbuku. Tas, par ko iepriekš tik pasmējās (gūglespluss pret feisbuku? hahaha) tagad vairs tik neticams nešķiet. Galu galā, tas ir tik forši, kad iekārta tev neviļus atgādina, ka, ja vēlies paspēt uz tikšanos otrā Rīgas pusē, tev derētu tā kā izbraukt pēc 15min, jo Salu tilts stāv. True story. Un tas ir daudz krutāk par tupu "tu esi tas, kas ir tavi draugi" piegājienu.

P.S. Te tev nu bija - īsi...

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar N.R.

2013. gada 16. maijā, plkst. 08:59

Nekādi nesaprotu kā amerikāņi nesaprot, ka angliski runā pasaules mazākā daļa. Viņi visu laiku koncentrējas uz balss kontroli, vispār aizmirstot, ka eksistē arī citas valodas. Okei, mandarin un hindi viņi var uztaisīt, vēl piecas valodas (kuras kā likums strādās slikti). Un tālāk? Tas Glass jau arī šitā dēļ neaizies.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 16. maijā, plkst. 09:00

Nē, viņi nekoncentrējas uz balss kontroli. Tā ir kā feina papildus fīča. Un Google Glass neaizies dēļ stratēģiskas nozīmes preču sarakstiem Eiropas valstīs un Krievijā.

Gravatar Normunds

2013. gada 16. maijā, plkst. 09:01

nepaies ne gadi pieci un uz cilvēku, kas nebūs labprātīgi savu dzīvi nodevis googles žņaugos skatīsies kā uz nepieskaitāmu. tā žēlīgi. apmēram tāpat kā tagad skatās uz pirmklasnieku kam nav mobilā telefona vai hipsteri bez šalles un viedtālruņa.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 16. maijā, plkst. 09:04

Drīzāk kā uz cilvēku, kurš aizvien staigā ar Nokia 5110.

Gravatar Vilx-

2013. gada 16. maijā, plkst. 11:00

<i>"Galu galā, tas ir tik forši, kad iekārta tev neviļus atgādina, ka, ja vēlies paspēt uz tikšanos otrā Rīgas pusē, tev derētu tā kā izbraukt pēc 15min, jo Salu tilts stāv. True story. "</i>

Aha... creepy...

Gravatar Patricietis

2013. gada 16. maijā, plkst. 11:21

Vai tad Google Now vispār strādā Latvijā? Man viņš nekādas info kartes neizmet... vnk parādās meklēšanas logs ar mikrofonu...

Gravatar Jānis

2013. gada 16. maijā, plkst. 11:30

Google Now strādā, tiesa ne pilnvērtīgi. Lai iespējotu uz iOS, mazliet tricky - jāpārslēdz International - Region format uz United states, tad jāpalaiž aplikācija, jāiespējo Now funkcija, pēc tam var pārslēgt atpakaļ uz Latvia. Rāda gan laikapstākļu info, gan info par ceļu līdz mājām. Problēma pastāv ar kalendāru - ja nelieto noklusēto google.com/calendar kā galveno, bet esi izveidojis citu kalendāru, tad kalendāra ieraksti neparādās. Saprotu, ka Google šo problēmu risinās.

Vietas noteikšanas funkcija gan ir always on, taču pēc nedēļu ilgas lietošanas, neesmu novērojis būtiski baterijas laika samazinājumu.

Gravatar Papuass

2013. gada 16. maijā, plkst. 13:32

Lai ieslēgtu Now, vismaz man (SGS3) bija jāpārslēdz telefons uz angļu valodu, tad varēju piekrist agreementam un slēgt atpakaļ uz latvisko. Visādas kartiņas rāda latviski.

Gravatar zita

2013. gada 17. maijā, plkst. 15:23

tev bez laika prognozes, dažam bildēm un skyline bāra vēl kaut ko rāda? man tikai šis 3 lietas :(

Gravatar hey

2013. gada 16. maijā, plkst. 11:25

Darbojas, bet jāieslēdz location settings. Sastrēgumus rāda, bet sabiedrisko transportu gan nē. Ja neizdodas palaist notīri cache un iestādi google now pa jaunu un neaizmirsti ieslēgt location settings.

Gravatar Patricietis

2013. gada 16. maijā, plkst. 11:35

Hey... pag... ja ieslēdzu Location Settings, tad tas nozīmē, ka visu laiku GPS strādā?

Gravatar krizdabz

2013. gada 16. maijā, plkst. 12:43

Jā, strādā tajos visos laikos, kad kāda aplikācija vai serviss pajautā pēc atrašanās vietas informācijas.

Gravatar ragulops

2013. gada 16. maijā, plkst. 22:39

Tehnoloģiskais progress jau kruts, bet tā pārskatot maz ir kas reāli lietderīgs priekš useris vulgaris. Arvien geekiskāk un atrautāk no zemes. Līdzīgi kā ar "telefonu", kas spēj nez ko, tikai zvanīt ir galīgi neērti :)

Gravatar Krotow

2013. gada 17. maijā, plkst. 00:45

Apskatīju šodien Android Studio. Vizuāli glītāka par Eclipse ir. Taču funkcijas +/- tās pašas. Un pats produkts vēl ir baigi zaļš. Bonuss - zem Windows neprot atrast JDK. Taču varbūt labosies ^_^

Gravatar Andis

2013. gada 17. maijā, plkst. 20:37

Google Music ir jaunums? Tikko iemetu aci savā pastkastē; Tur ir mūzikas piedāvājumi no pagājušā gada marta. Lai piereģistrētos vajadzēja lietot VPN vai starpniekserveri ar izeju ASV, bet klausīties var bez palīglīdzekļiem.