← Uz sākumu

Atmiņas karte telefonā

2013. gada 12. novembrī, 37 komentāri

Vai man vajag SD kartes ievietošanas iespēju telefonā? Nē, nevajag.

Moderni telefoni sākas no 16 GB (lētāki modeļi - 8 GB) iebūvētās atmiņas. Un man ar to pietiek. Tāpēc, ka fotogrāfijas man sinhronizējas prom uz Dropbox un/vai Google+. Mūzika un podkāsti telefonā ir, bet tikai, lai klausītos, nevis glabātu. Podkāsti dzēšas pēc noklausīšanās, mūzika mainās. Filmas telefonā neskatos un neglabāju, bet, ja glabātu, dzēstu pēc noskatīšanās.

Aplikācijas man arī tā īsti daudz neaizņem. Jā, kad lietoju iPhone, tad to ir daudz vairāk, tās ir daudz kvalitatīvākas un aizņem daudz vairāk vietas. Uz Android nebūt tik daudz milzīgu un baitus mīlošu aplikāciju nav. Taču, pat uz iPhone man pietiek ar sešpadsmit GB.

Man nevajag SD karti. Man pietika ar iepriekšējiem 8 GB un pietiek ar tagadējiem 16 GB. Kāpēc tev vajag? Ko tieši tu turi uz telefona, ka tik daudz gigabaitu ir nepieciešams? Ja neskaita principiālo pozīciju - vajag.

Arguments varētu gan būt tajā brīdī, kad tev ir telefons ar 4GB vai mazāk atmiņas. Tad nekur nespruksi, jā.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Zaho

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:33

Ceļojot offline kartes.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:34

Tās TIK daudz aizņem?

Gravatar Zaho

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:42

Man telefonā ir 11 GB, brīvi bija 4 GB(aplikācijas 2gb, cloud cache 4gb un vēl kaut kāda draza) iGO kartes svēra 6 GB, nācās pirkt SD karti.

Gravatar prusux

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:45

ha pareiz. šito arī piemirsu kopš lietoju gan tomtom mašīnā gan garmin offroadā. normālas topo kartes aizņem uj uj uj.. jo pārsvarā rastrs un ja vēl vajag no dažādiem gadiem/mērogiem/valstīm viss uzaug ellē pilns :) Pilsētas bērniem protams tas nav vajadzīgs - atliek aizbraukt uz kādu nezināmu mežu, purvu vai pierobežu un top skaidrs cik bezpalīdzīgs jūties šajā tehnoloģiju pasaulē :)

Gravatar Krotow

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:48

Nevajag nemaz Garmin. Parastās ielu un ceļu kartes no Rīgas līdz Parīzei aizņem 4,5+ GB. iebraucot Francijā, Poliju un Vāciju vnk izmetu un izrādījās, ka pareizi darīju. Jo vietas bildēm pēc tam tāpat pietika līdz ar nagiem.

Gravatar laacz Autors

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:50

Vispār, dīvaini. Es jau kopš laika gala navigācijai izmantoju iPhone ar Navigonu vai TomTom devaisu. Navigonam kartes neaizņem baiso kosmosu, bet TomTom vispār visa Eiropa ierakstās 2GB.

Gravatar Gundars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 20:40

Lietoju Androzic (agrākā Ozi aizvietotājs). Nez, man tās rastru kartes neaizņem nemaz tik daudz. Teiksim, Norvēģija ir līdz horizontālēm detalizēta. Par LV nemaz nerunājor. Vai visas uzreiz ir jātur telefonā? Taisies kur braukt, ieliec vajadzīgās valstis.

Gravatar jamajamajaaama

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:36

Filmas bērniem, for rest driving to lauki :)

Gravatar prusux

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:37

torrentiem. pirms došanās kārtējā komandējumā jāsalādē kino aparātā. taču ja nopietni, tad pirmais bez sd telefons man ir nexus4 un gadu lietojot brīvi palikuši ~2gb. no visas atmiņas visvairāk aizņem foto/video (kuri pa laikam tiek dzēsti). viņi arī syncojas ar dropbox taču tikuntā turu telefonā. tā arī nebūt nav problēma, problēma ir pieminētā mūzika - normāla mūzikas kolekcijas sākas no 20gb, tā, lai neapnīk bliezt uz rinķi vien. Par laimi, studiju un sabiedriskā transporta gadi ir garām un nejūtu vajadzību šajā aspektā - taču ja atsāktu mūziku klausīties tālruni - izjustu nepieciešamību.

Un nevajag man pļūtīt par internetiem.. savu internetu un muzikas streamošanu vari aizmirst kā ārzemēs tā arī latvijā lieliskajā "3g" pārklājumā dodoties izbraucienā uz divām dienām.

Pa lielam - pseidoproblēma. risinājums - usb otg. nav problēmu.

Gravatar Gundars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 20:46

20GB salien mūzika vismaz trīs mēnešu garumā. Diez vai var apnikt no atkārtošanās. Tas pie nosacījuma, ja bitrate ir adekvāts telefona NE kvalitātei. Ja glabā flac failus, tad protams nē, bet vai tas vajadzīgs mobilajā.

Gravatar UOsis

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:39

sīcim multenes glabāju. kādam garlaicīgākam momentam.

Gravatar Krotow

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:40

Lāci, visi nav tu. Telefonā ar 16 GB (13 GB lietojami), braucot uz Parīzi, navigācijas kartes vien aizņēma 3 GB plus tika piefotografēts (vēl ~7 GB). Vēl uzinstalētie appi (2 GB) plus vēl šis tas. Patiesībā līdz atpakaļbraukšanai vieta tik tikko pietika. Un ir taču vēl citi, kuri mūziku klausās :) Dropbox? Varbūt, tomēr tikai, ja vakarā pieejams brīvs WiFi. Pie kam pārpumpēšana aizņem laiku un viesnīcā nets parasti nav tas ātrākais.

Patiesībā kretinē, ka telefonu OS razotāji nav paredzējusi iespēju appu glabātuvi operatīvi pārslēgt uz SD karti un atpakaļ. Tas joprojam jādara vai nu caur dibenu vai arī ar darbībam, kā rezultātā zūd garantija.

Gravatar mck

2013. gada 12. novembrī, plkst. 16:54

Man ir aifons, kas būtībā jau uzreiz pasaka to, ka ar 16 ir par maz. Ir jāpiedomā par to, ko vajag un ko nevajag turēt telefonā. 21.gs. tādām problēmām sen kā nevajadzēja būt, bet diemžēl pat pēc 5 gadiem mūsu telefoniem ir tie paši nožēlajiem 16 gb. (jā, es nevēlos pirkt ar 64gb atmiņu par dubultu telefona cenu).

Gravatar jnsorange

2013. gada 12. novembrī, plkst. 17:20

Labdien! Diemžēl neviens netika pieminējis, ka lieto normālu Budžeta Telefonu!!! Skumji, ka Jums komentētājiem ir tik daudz liekas naudas - sapirkušies modernos dārgos :) tas tā .. nekā personīga protams.. pat labi ja citam naudas ar pietiek, bet ja par Lietu: ir tā ka izmantoju Samsung Galaxy Ace (pāršūts uz 4.1..) .. tam atmiņa ir 256 mb iekšējā un kad uzliek google lietotnes .. meh.. tur vispār pat nepietiek vietas google mapēm, kur nu vēl Angry Birds... tā kā vēl kādu laiku būs jāvelk ar šo telefonu, tad atmiņas karte ir svarīga!!! pat ļoti jo CSDD app arī aizņem neganti daudz.. līdz ar ko, tad, kad man būs ar 8-16Gb , atmiņas tad jau redzēsim vai vajadzēs izmantot! Bet pagaidām cīnos ar 2Gb .. jo mūziku online neklausos jo grūti atrast ko labu + tas tak ēd datus un arī sinhro uz mākoņiem ēd datus .. tbh ar 300 mb no bites tad arī būtu par maz !

Gravatar Krotow

2013. gada 12. novembrī, plkst. 17:36

Tava gadījumā līdz tikai rūtošana un programm pārcelšana uz SD karti atsevišķā Ext3/4 partīcijā. Un ar to pašu resnāki appi var nepalaisties. Tā nu ir - vai nu budžeta aparāts, kur var kartē tikai ieskatīties vai kaut kas labāks, bet jau pa lielāku ciparu. Vienīgais, vari meklēt sludinajumos kādu no savulaik resnā gala androīdfoniem, kurus tur tagad var dabūt zem 100 Ls.

Gravatar jnsorange

2013. gada 12. novembrī, plkst. 19:04

jap... tā jau ir izdarīc.. vienkārši jau skauž ar dažreiz, bet gan jau .. tobiš.. 2.5 gadi jau ir tam Ace un kad pirku .. budžeta ziņā bija labākā izvēle.. skatīsimies nākotnē.. moš novilkšu līdz liektajam ekrānam, kad pienāks laiks šamo mainīt.. un jā .. rootots jau ir un app`u izvēle sašaurinās, bet Paliek labāka emm.. nū .. pareizāka un jo mazāk lieku mēslu app jo vieglāk pašam dzīvot!

Gravatar Kaspars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 17:59

Iepriekšējam telefonam (lasi N900) bija 32GB iekšējā atmiņa, lietošanā pieejami 27GB, kas bija vienkārši izcili un nekad neaptrūkās. Nēsāju līdzi veselu bibliotēku sev mīļas mūzikas, pāris filmas, bildes, šādus tādus dokumentus utt. Nekādu problēmu, turklāt var papildināt ar vēl 32GB atmiņas karti (GSMArena saka, ka tikai 16GB, bet tā gan nav).

Tagadējam ubertelefonam (lasi Xperia Z1) kaut kā prasās pēc atmiņas kartes, jo 16GB, no kuriem pieejami lietošanā 11GB, ir par maz. Aplikācijas (šādas tādas, arī kāda spēlīte pa vidu), pāris filmas, mazliet mūzikas un čupiņa bilžu glabājas atmiņā. Trīs ar pusi atmiņas giga gabali ir brīvi, kas atvēlēti fotogrāfēšanai, papildus aplikācijām un citām būšanām. Gribētos mazliet lielāku mūzikas kolekciju glabāt, bet to laikam tad tajā ārējās atmiņas glabātuvē būs vien jāliek.

16GB, pēc idejas, telefonā ir pietiekami, bet ne man. 32GB ir labi, pat ļoti. Jebkas vairāk, pēc manām domām, ir vienkārši glabāšanas atmiņas vienumu neizmantotais potenciāls... ja vien tavs telefons nav iPhone, kam tiešām ir kaudze ar labām aplikācijām, un tu vēlies nēsāt līdzi visu savu iTunes iedzīvi, kas nav nekas slikts.

Pateicos par Tavu nedalītu uzmanību. Lai spēks ir ar tevi.. un ne tikai tas vien.

Gravatar RedStar7

2013. gada 12. novembrī, plkst. 18:00

Šis apcerējums atgādina, kā pirms gadiem 15 ar klasesbiedru spriedām, ka kompim vairāk par 2 Gb cieto nevajag. Jo, kas tad tur - filmas, mūziku glabās, vai?

Gravatar e-remit

2013. gada 12. novembrī, plkst. 18:23

Es nolēmu, ka man patīk liels akumulatora laiks (vairāk par nedēļu) un ikdienai telefonu vajag zvanīšanai un īsziņām, tāpēc nopirku Nokia C2-05, jo tam taustiņi fiziski bloķējas. Tajās retajās reizēs, kad man vajag ko vairāk, paķeru līdzi Nexus 7.

Gravatar drinkits

2013. gada 12. novembrī, plkst. 19:40

Mūziku glabāju, kaur arī abonēju Deezer. Kā jau viens augstāk minēja, ārpus pilsētas nekas nestrīmojas.

Video ar daudz tiek filmēts ar 1080p, tāpēc ar iebūvētiem 8GB ir stipri par īsu.

Gravatar xlt

2013. gada 12. novembrī, plkst. 20:38

es glabātu mūziku. klausīties onlainā paņem daudz trafika, bet regulāri kopēt mav priekš manis.

Gravatar Māris Alksnis

2013. gada 12. novembrī, plkst. 21:51

Man telefons ir mp3 atskaņotājs, tieši tas aizņem 80% vietas.

Gravatar Suncīc

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:21

Ir 16GB(dzīvē 13) aijfons. Mūziku esmu salādējis dikti par daudz - 7 gigus. Nespēju izdzēst. Ar visām aplikācijām un bildēm(ko regulāri aiznesu uz kompi) brīvi paliek 2 GB. Ja sanāk kaut ko nofilmēt un izmantot kā fotokameru visas dienas garumā, domāju ka neizvilks. Atmiņa vai baterija. Ja spētu izdzēst 2 gb no mūzikas, būtu pagalam forši. Khem.

Gravatar Puuks

2013. gada 13. novembrī, plkst. 11:18

16GB Galaxy Nexus. Brīvi 5GB. Mūziku klausos retos gadījumos izmantojot Spotify, attiecīgi ir arī kāda offline playlist uz telefona pieglabāta gadījumam, kad nav pieejams nets. TomTom kartes ar saviem 3.6GB arī stāv atmiņā, vēl pa kādai aplikācijai un viss. Vairāk neko pat neprasās. Kāpēc uz telefona glabāt "Friends" desmit sezonas, man īsti nav skaidrs. Vēl man nav skaidra 1080p video filmēšana (ar tik mazu sensoriņu kvalitāte taču tāpat ir pakaļā, neskatoties uz to, ka ir varenā Full HD izšķirtspēja). Vēl arī fascinē tas, ka telefons tiek ceļojumos kā fotoaparāts izmantots. Praktiski jebkurš normāls ziepis dos labākus rezultātus.

Tad sanāk, ka lielākā daļa telefonu lietotāju nopērkot mikrobusu tajā vadātu līdzi dīvānu un skapi ar visām drēbēm, jo to taču tur var iestūķēt! Un parastās mašīnas nekam neder - tur knapi maza kumodīte ieiet un ziemas mēteļiem un zābakiem nepietiek vietas.

Gravatar Krotow

2013. gada 13. novembrī, plkst. 11:26

Braucot atpūsties un kaut kurieni ne jau vairs pirmo reizi, diez vai gribēsi nest līdz aparātu, ko normāli nevar ielikt kabatā un kurš potenciāli var pazust.

Gravatar Puuks

2013. gada 13. novembrī, plkst. 12:04

Braucot atpūsties uz kaut kurieni ne pirmo reizi, es diez vai piebildēšu ar telefonu 2GB ar bildēm. Ja nu vienīgi tad katrs gājiens uz tualeti tiktu pavadīts ar 50 dokumentālajiem kadriem, ko nodot nākamai paaudzei.

Gravatar Krotow

2013. gada 13. novembrī, plkst. 12:14

Tas arī nav vajadzīgs. Taču telefonu noturēt taisni ir grūtāk. Tāpēc bieži tiek uztaisītas 6-8 bildes no kurām paņem vienu viskvalitatīvāko un pārējās izmet. Tikai kamēr tiek līdz datoram, viss kešs kaut kur jāglabā.

Gravatar es

2013. gada 15. novembrī, plkst. 15:28

Un vel videoregistrators ...

Gravatar Andis

2013. gada 16. novembrī, plkst. 09:40

Šķiet, neviens nav pieminējis pavisam citu iemeslu, kāpēc vajadzīga SD karte - atšķirībā no "vecajiem labajiem" laikiem, kad telefons bija tikai telefons, tagad smartphone var saturēt gana vērtīgu informāciju. Un var nonākt servisā visdažādāko iemeslu pēc - un serviss pasaka, ka informācija telefonā VAR TIKT dzēsta. Un šādā gadījumā, izņemot SD karti un atdodot tikai telefonu, sāpe ir daudz mazāka. Tikpat labi iespējams gadījums, kad telefonu vairs nav iespējams ieslēgt un nokopēt datus caur wifi vai kabeli. Man šādi gadījās 1x un bija ļoti patīkami, ka varēju izņemt SD karti un mierīgu sirdi atdot telefonu garantijas remontā (HTC Sensation XE).

Gravatar Kikirii

2013. gada 17. novembrī, plkst. 14:35

WELL man ir 32gb atmiņas karte un 2gb telefona atmiņa... tel atmiņā brīvs ir ~500mb un sd kartē brīvs ir pāris desmit mb! MAN NEPIETIEK AR 32gb telefonā! ;) izfiltrets no nevajadzīgām bildēm un mūziku ko neklausos ir līdz minimumam bet tāpat vietas kategoriski nepietiek! Nākamā viedtālruņa pirkumā skatīšos uz 64gb sd karti... Ā un jā... telefonu ņemšu TIKAI ar sd karti jo:

  1. Lai arī bildes/dok saglabājas uz kādu sinhronizācijas servisu, noteikti tad kad tava ierīce iekritīs ūdenī vai to nāksies remontēt viņš pēdējos (tos vissvarīgakos) datus nebūs nosinhronizējis to skaidri parāda mans līdzšinējais Andris - ir ieķeksēts lai konstanti datus sinhronizē uz Gdrive.... bet ka tīri pārflešoju savu tālruni un ielogojos lai viņš datus sinhronizetu atpakaļ man instalejas programmas kuras ir izinstalētas pirms mēneša...
  2. Būtībā tas pats kas 1 + vēl integrētai atmiņai nav mobilitates! un negrasos savu tālruni puļķet iekšā ārā caur usb kabeli tādējādi visulaiku 'lādējot' 'nelādējot ta atkal 'lādējot' caur USB... tādējādi sapišās jau tā nestabilās baterijas!

Pieminēsu gadījumu - Iphone 5 draugam nezināma iemesla pēc nobruka palietojot drusk vairak kā pus gadu... visi dati iekšā zaudēti (~10gb saturs) nu ok... čalis domāja ka ir ok jo ir 'clouds' un viss tur sinhronizejas... aiznesa uz garantiju.. atnāk mājas grib savus datus kaut kā fiziskā veidā iegūt uz kompja a tur nezināms errors... beigu beigās cloudā kāda kļūme un viņu failu backups bij corrupt... VISAS personīgās bildes,video un faili pa pus gadu bij tā vienkārši izmestas miskastē un nekādīgi atgūt nebij iespējams.... Čalis nospļāvās, garantijā dabūja jaunu iphone jo tam bij nelabojama seka kkāda, pārdeva kā 'jaunu' iphoni un nopirka SamsunguS4 un 32gb sd karti un dzīvo tagad laimīgs....

Lūdzu jums dzīvs piemers KAPĒC vajag SD karti! <- kopš šī drauga gadījuma īpaši skeptiski skatos uz cloud servisiem un nekad mūžā neizvēlēšos viedtāluni ar iebūvēto atmiņu kur fiziski datus nevar dabūt ārā ja kas notiek un akli cerēt uz kādu cloud servisu!!!

Gravatar Krotow

2013. gada 17. novembrī, plkst. 20:46

Piekrītu katram tavam vārdam. Ar mākoņiem pieredze ir tāda... mixed. Ļoti labi, ka tie ir, taču visdrošāk, ja vajadzīgāko datu "cietā kopija" papildus (!) atrodas arī pie paša.

Gravatar sm

2013. gada 19. novembrī, plkst. 10:25

Es ar domāju, ka ar 9gb pietiks, bet pāris reizes esmu atdūries, ka jādzēš. Mūzika. Ap 40 gb varētu būt ok. :)

Gravatar Mazais

2013. gada 21. novembrī, plkst. 11:57

iPhone 4S 32GB. Brīvas atmiņas pietiek atliektiem galiem (vidēji ap 10GB brīvs). Atmiņu aizņem mūzika (~5GB, īpaši neklausos, bet turu, ja nu savajagās lidojumos u.tt.), navigācijas app visai Eiropai (CoPilot), pāris lielapjoma spēles, dažas filmas un multenes (bērnam un lidojumiem), bildes un video neturu iPhone, ik pa laikam pārkopēju uz PC. Lietoju arī Dropbox, Evernote un citus mākoņservisus, bet bildes un video nelādēju automātiski no iPhone uz Dropbox, kaut kā neiepatikās. Pirms ārzemju ceļojumiem patīru atmiņu (mūzika), bet līdz šim visām foto un video ir pieticis. Nekad neesmu izjutis vajadzību pēc SD kartes vai pieejamās atmiņas trūkumu. Nu jā, 32 GB gan nav arī 8 vai 16.

Gravatar xpuika

2013. gada 23. novembrī, plkst. 22:43

Sveiki. Man ir s4 un šim ir 16gb iekšējā atmiņa plus vēl micro sd 32gb parcik daudz ceļoju ārpus lv robežām un telefons man ir gandrīz kā dators līdz tad viņs man ir pilns ar visu ko mūzika, foto, video, aplikacijas utt man labi ja briva vieta ir 10gb un protams viss sinhronizejas gan ar dropbox gan.......... nedzešu īpaši ārā jo kad nav ko darīt ir ko paskatīties gan man gan mazajam ;) taka domaju jo lielāka atmiņa jo labak.........

Gravatar jolka

2013. gada 25. decembrī, plkst. 11:06

Man atminas karti newajag.bet man galaxy 3 to visu laiku pieprasa.ka nonemt to?

Gravatar

2015. gada 14. aprīlī, plkst. 16:46

NJā kā var iznemt no DROPBOX bildes es netisam izdzesu

Gravatar Ms.Whatever

2016. gada 2. augustā, plkst. 10:18

Man ir 4GB telefons un arī lielāka atmiņas karte, taču ne viss aiziet uz to atmiņas karti. :( Tāpēc tagad domāju par jauna telefona iegādi.