← Uz sākumu

Sony Xperia Z1 - tomēr pāris "jābeti"

2013. gada 12. novembrī, 25 komentāri

Lai jau iet. Jāpabeidz ierīču apraksti, lai var ķerties klāt nopietnākām tēmām. Piemēram, kādu laiku atpakaļ apmeklēju LNB, lai paskatītos kā notiek digitalizācija, iepazītos ar brīnišķīgajiem cilvēkiem un paklausītos aizraujošus stāstus iz dzīves. Stay tuned!

Pirms kāda laika uzmetu aci niekplanšetei Xperia Z Ultra. Tā bija lieliska, ja mazliet pašķiebj ierīces definīciju. Un sāku gaidīt brīdi, kad pie mums parādīsies Xperia Z1, jeb identiskais mazais brālis. Sagaidīju.

Jābets? Tas ir jebkas, kuram var veltīt lieliskus vārdus, tomēr beigās jāsaka kāds "jā, bet". Tā ir bijis arī ar visiem telefoniem, kurus esmu vētījis. Cerēju, ka Z1 būs bez tiem, jo uz papīra izskatījās lieliski. Sajūtu pastiprināja iepriekšminētais lielais radagabals. Diemžēl, ne viss ir tik rožaini, kā gribētos, lai arī kopumā vairāk nekā cienīgs aparāts.

Švīkājiet, lai atbloķētu. *Made my day*.
Švīkājiet, lai atbloķētu. *Made my day*.
  • “Švīkājiet uz augšu, lai atbloķētu” ir lielisks dienas sākums. Iekārtas latviski nelietoju, tāpēc šādas citiem ikdienišķas lietas mani spēj sajūsmināt.
  • Ierīce ir 1:1 kā iepriekš aprakstītā Z Ultra. Atšķirās tikai ar to, ka šim ir 20 megapikseļu kamera.
  • Jaudas ir vairāk nekā pietiekami - atsaucība ierīcei ir daudz labāka nekā citiem. Nekas nebremzē, nekas nekarās. Atmiņas ir gana, lai arī vakar palaistā spēlīte nebūtu izmesta no tās.
  • Problemātisks ir ekrāns, kurš pat mazliet slīpā leņķī neatblistoši attēlo krāsas.
  • Mājās un maķītī kaut kādas ķibeles ar WiFi. Pieslēgties pieslēdzās, bet datu pārraides ātrums tuvu nullei. Strādā rāvieniem - te iet labi, te neiet it nemaz. Varbūt Mikrotik pie vainas, lai gan nezinu McDonalds izmantoto risinājumu. Mājās gan šis nav vienīgais telefons no visiem, kurus esmu bakstījis, kurš nespēj bez sevišķas ņemtnes un rūtera restartiem sadzīvot ar bezvadu internetu.
  • Mazs, bet nepatīkams pārsteigums bija video formātu atbalsts, kurš ir švakāks nekā Z Ultra.
  • Akumulators ir masīvs. 3000 mAh ir vairāk nekā komfortabli.
  • Fiziskie ierīces izmēri mazliet lielāki nekā citiem 5" aparātiem. Dažiem tas varētu nepatikt, taču patīkamā Xperia flīžveidība no tā necieš.
  • Nopirkt jau var. Telefona cena, atkarībā no iegādes vietas, diezgan būtiski svārstās - no 415 latiem līdz pat 560. Go figure.
*Sony* izvēlējušies ļoti oriģinālu risinājumu klaviatūrai, kad telefons atrodas vertikālā stāvoklī. Sajutos kā vecajos labajos laikos ;)
*Sony* izvēlējušies ļoti oriģinālu risinājumu klaviatūrai, kad telefons atrodas vertikālā stāvoklī. Sajutos kā vecajos labajos laikos ;)

Viens no lielajiem plusiem esot lieliskā 20 megapikseļu kamera ar attēla stabilizāciju un izcilu sensoru. Pats gan ar bildēšanu neaizrāvos, taču kaut kas tur nav kārtībā. Vietām asums ir lielisks (robežas), bet citur ne sevišķi. Diemžēl, esmu pasējis savas paraugbildes. Salīdzinājumu var veikt GSM arēnā.

Izmēra problēmu ir sapratuši Japānā (maziņas rociņas?), kur laists klajā Z1 F, kas ir tas pats Z1, bet 4.3" :) Lai gan produkts ir Japānas tirgum, es ceru no Sony sagaidīt mazizmēra flagmani, kas šogad ir varen modīgi. Ar izlabotām problēmām (kamera, ekrāns). 4.3" flīzīte ir par 10% biezāka, bet tehnoloģijas iet uz priekšu...

Secinājumi ir divējādi. No vienas puses - lieliska ierīce. Superīgi darbojas. No otras puses - mazliet attur izmērs, kā arī ne pārāk veiksmīgais ekrāns. Tomēr jāatzīst, ka visu laiku, kuru pavadīju ar šo tālruni, nejutos slikti. Izmēram ir savi piekritēji, ekrānu var pieciest, kamera ir virs vidējā. Ņemams!

Paldies Aigaram no 20:20 Mobile par ierīci.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Krotow

2013. gada 12. novembrī, plkst. 22:43

Pašvīkāju arī to bildi, kamēr pieleca... Lāci, tu esi labs trollis :D

Gravatar Kaspars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 22:46

Patīkams aparāts.. vismaz pēc vairāk nekā 3 gadu divvientulības ar N900 geekphone :D

Jā, ekrānam, cik zinu, tipiskā Sony kaite - skatīšanās leņķis, bet nevaru sūdzēties. Viss strādā okay, glīts un riktīgi feins spēka zirdziņš. Ņiprs diezgan. Šamējam baterija ietilpīga, tas tiesa, bet nez kāda velna pēc ātri mirst nost. Go figure.

Gravatar Gundars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:11

Man 5" tomēr šķiet par lielu. Ja pie mums parādīsirs tas Z1F, tad varētu būt mans favorīts. 4,3" ir ideāls.

Gravatar Kaspars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:25

Jā, 4,3 collas ir pēdējais ekrāna lielums, pie kura telefons ir tik liels, lai reāli visu varētu izdarīt ar vienu roku - i ekrānā visu nospiest, i sānu podziņas aizsniegt.

Gravatar raimiks

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:11

Pašam ir xperia Z, tas "švīkat uz augsu, leju" baigi kaitina, nezinu kā lai nonem. kad xperia sanema 4.1.2 updeitu( man liekas) tad tas uzraksts nebija, bet lidzo ko sanema 4.2.2, atkal paradijas:( Par tiem lenkiem varetu piekrist, sony xperia z ari ta ir problema. Bet visuma sony produkti man kautka simaptize.:)

Gravatar Kaspars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:29

Viens no iemesliem, kādēļ es visas ierīces izmantoju tikai angļu valodā. Vismaz nav jātaisa faceplam katru reizi lasot latviskos tulkojumus.

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:40

Sony produkti ir loti kvalitativi, loti stiligi Tada zina parspej citas markas

Gravatar jesusfckinchrist

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:27

labāk tēvs kontrolieris nekā māte valodniece-nesaprotu šitos latval licējus, un kad sūdi, kautko sameklēt pēc tāda paziņojuma "kļūdeklis sistēmas kodoleklī.." pakaļā

Gravatar Ivars

2013. gada 12. novembrī, plkst. 23:35

arī lietoju Z1, un principā ļoti patīk To klaviatūru taču var nomainīt uz normālu. un defaultais swype inputs kas saprot gan LV gan ENG vārdus neko nepārslēdzot (ja ir pievienotas abas ievades valodas) ir zelts. Tikai tas izmērs... LG G2 ir ar lielāku ekrānu un mazāks, un akumulators arī G2 esot labāks. Ja spētu apēst LG androīda vizuālo daļu, tad G2 man labāk patiktu (ak jā, tam G2 tās pogas korpusa aizmugurē - tas gan ir īpaši nepārdomāti), bet tā kā jau ļoti ilgi lietoju sony telefonus, tad šis liekas ļoti labs aparāts.

Gravatar didzis

2013. gada 13. novembrī, plkst. 00:56

Ar Wifi nulle problēmu, viss strādā kā ierasti, kā jebkurai iekārtai. Zona švakāka, bet to es uz alumīnija korpusu norakstu. Jebkurā gadījumā WiFi strādā mājas robežās bez problēmām.

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:38

Pilniba piekritu tev.

Gravatar Taka

2013. gada 13. novembrī, plkst. 14:43

Ar visiem Sony telefoniem ir vēl viena sāpe - oficiāli pieejamā krāsu gamma. Sony redz zinot ka pie mums labi tirgojoties tikai Kapu Melnais un Slimnīcas Baltais, visas pārējās krāsas aiz borta. Z sērijai ir arī stilīgi violetā, bet to Latvijā oficiāli netirgo. Atliek pelēkie telefoni.

Gravatar Kaspars

2013. gada 13. novembrī, plkst. 16:00

Interneta veikalos tak vajag aci iemest. Dažos ir violetais, ja tik ļoti derdz klasiski melnais, neuzkrītošais tonis. Vai arī laiks paskatīties uz Lumia klāstu. Tur tik daudz smuku krāsainu telefonu.

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:35

Melnais vienmer ir bijis un vienmer paliks vispieprasitakais un labakais tonis

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:37

Nepiekritu. Tie krasainie toni ir atri apnicigi un jau tu telefonam nevari nomainit vacinu, tad ir ka ir. Tapec melnais ir vialabakais variants, kur neapnik

Gravatar inDust

2014. gada 23. februārī, plkst. 20:51

Labs vērpjamais. Vienīgais rūpnīcā uzliktā plēve uz stikliem izbojā nesaskrāpejamības efektu. Par ekrānu - mazais skata leņķis, manu prāt tas ir pluss. citiem taču nav jāredz tava telefona ekrāna saturs

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:34

Nu tada zina ja, bet neaizdomajies par to, ja gribi skatities ar kadu kopa filmu uz si telefona, tad bus mazliet jasaskieb ekrans

Gravatar Tonto

2014. gada 15. martā, plkst. 23:14

cik viņš ilgi iztur zem ūdens? (domāju reāli, ne uz papīra)

Gravatar free

2014. gada 29. martā, plkst. 06:29

četrus gadus biju iphone paklausīgs, tagad Sony, rezultātā Sony ļoti patīk bet tas ekrāna mīkstums. Skrāpējās no katra nieka un pēc 2men vairāk švīkas nekā iphone pēc 4gadi

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:32

Es tomer tev nepiekritisu, ka si telefona lietotajs. Pirms laika, kad tik tikko paradijas tirgu draugs dabuja uz testu so telefonu un bija liela sajusma, pat nosauca par savu favoritu. Un pec neilga laicina, es vinu iegadajos, bija jau ari citi varianti ka piemeram lumia 952 vai htc one, bet paldies dievam, ka neizvelejos nevienu no tiem, kur nu vel kadu samsung modeli. Z1 ta teikt bija vislabakais no visiem, protams tagad jau ir iznakusi jaudigaki modeli un uzlabotaki, ka piemeram htc one (m8), xperia z2, bet vel aizvien sis ir viens no labakajiem modeliem.

Par minusu varetu nosaukt, la jau mineji ekranu, kurs tomer vareja but mazliet labaks, ka piem htc one, bet janem vera tas ka sis ir udens izturigais telefons, tapec pielauju kadu nepilnibu. Vel viens minus ir tas kad biezi met no paris spelem lauka, bet tas ir reti no kuras. Un vel kas man loti nepatik ir tas ka online nevar visos saitos skatities filmas, jo neatbalsta flash playes, kas ir ieverojams minus, parejie nav bitiski. Par plusiem labak nesaksu, tie ir parak daudz sakot ar dizainu lidz kamerai un lidz pat veiktspejai.

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:45

Vel ko aizmirsu pieminet, par ekrana izmeru. Ekrana izmers ir loti labs. Nevaru ciest mazus telefonus, it ipasi pec ilgas darbosanas uz plansetes. Par z ultra ekranu runajot gan ir parspilets, to nu kabata nevar iebazt un loti neerts rokas.

Gravatar Maddex

2014. gada 4. aprīlī, plkst. 01:47

Atvanojos, kuri nesapratis manu kludu par lumia biju domajis lumia 925 :D

Gravatar heey

2015. gada 18. janvārī, plkst. 21:01

Kur pirkāt Sony Xperia Z1? Kopumā, ja jāvērtē no 100, cik procentus dodiet?

Gravatar aipis

2015. gada 30. martā, plkst. 14:13

Labs. tiko nopirku. Gaidu Lollipop