← Uz sākumu

Debesis uz Marsa

2013. gada 25. decembrī, 4 komentāri

Kamēt Marsa apguvējs Curiosity atgūstas pēc pēdējās programmatūras atjaunināšanas operācijas (v11, ja nu kādu tas interesē), mēs varam papriecāties par to, kā varētu izskatīties naksnīgā panorāma. Diemžēl, bilde ir kompozīcija no rovera pašportreta un pagājušogad publiskotā mūsu pašu infrasarkanā debesu pētījuma rezultāta - 8 gigapikseļu panorāmas (to var apskatīt šeit). Protams, ka attēlā ir iekombinēts arī Foboss ;)

Foboss, Marsa lielākais pavadonis. Skats no Geila krātera uz Marsa.

Ja par paša rovera programmatūru, tad novembrī tika mēģināts pirmo reizi to atjaunināt, bet notika negaidīta pārstartēšanās un nekas tā īsti nesanāca. Šis negaidītais restarts varētu būt viens no vistrakākajiem brīžiem pēc nolaišanās.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Andron Mc

2013. gada 26. decembrī, plkst. 12:28

Kautkā izklausās pēc kautkādas televīzijas un holivudas safabricējuma. Izskatās ka uz Marsu nav bijuši tāpat kā uz mēness. Viss ko no tā Curry-mossity var dabūt ir atstāstijumi un fotožabas. Ne1 īsta bilde! Un tik reizi mēnesī paziņo ka kautko grandiozu atraduši, BET NESAKA KO! Izklausās pēc infatīļiem, no sliktām ģimenēm.

Gravatar zele

2013. gada 31. decembrī, plkst. 21:23

@AndronMc - gribi orģinālos (RAW) bilžu datus - brien uz NASA, ESA utt lapām, tur terabaitiem datu. Nav ko cerēt tādas lietas tvnetā redzēt, tur - vien masām paredzētie editētie gabali...

Gravatar leme

2015. gada 7. oktobrī, plkst. 16:26

NASA apollo misiju bilžu arhīvs ir netā izlikts - RAW augstas izšķirtspējas: https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/page56

Marsam - katrai misijai ir sava weblapa ar media arhīvu, kur var atrast gan apstrādātas, gan RAW..

Tā kā problēma ar tikai pirkstu garumu (lasi - slinkums meklēt)..