← Uz sākumu

Boss (seriāls)

2013. gada 29. decembrī, 2 komentāri

Kaut kā ir sagadījies, ka man ļoti pie sirds iet seriāli, kuri eventuāli tiek nevis pabeigti, bet gan atcelti. Un viens no tādiem lēni baudītajiem nupat ir noskatīts, par ko steidzu jums vēstīt. Seriālam "Boss" bija divas sezonas, no kurām otra reitingu ziņā par pirmo sliktāka pat neskatoties uz to, ka sezonas atklāšana tika pārcelta uz "karstāku" laiku.

Boss seriāla plakāts vai kas nu tur tas ir.
Boss seriāla plakāts vai kas nu tur tas ir.

Seriāls ir politiskā drāma par Čikāgas mēru. Tiešām - tikai un vienīgi par viņu. Apkārt notiek daudz lietas, bet beigu beigās seriāls ir par viņu. Mēram tiek diagnosticēta slimība, kura viņu nonāvēs dažu gadu laikā. Tās izpausmes ir aizvien smagākas halucinācijas, nespēja kontrolēt savu ķermeni, kā arī šādas tādas pārmaiņas psiholoģiskajā aspektā. Pie kam, mērs ir lieliski netīrs - slepkavības, kukuļošanas, māju būvēšana indīgu atkritumu izgāztuvē, utt. Ušakovs un Lembergs, sadevušies rociņās, sēž stūrītī un sūkā knupīšus.

Izklausās jau triviāli, bet lēnais temps, kurā seriāls attīsta savas sižeta līnijas, ir lielisks. Kelsijs Gamers savā mēra lomā ir fantastisks. Otrajā gadā viņš nozaga labākā seriālu aktiera titulu Homeland (arī divgadīgs tolaik), taču atdeva labākā seriāla statusu. Aktieris, lai cik tas nebūtu dīvaini, nāk no komēdijām un turp arī grib doties turpmāk. Viņam, protams, labāk zināt...

Diemžēl, kā tas nereti notiek, amerikāņu televīzijas skatītāji nenovērtēja piedāvājuma izsmalcinātību, plikos pupus, asinis, sižeta negaidītos un beigu beigās aizraujošos pavērsienus. Kad autoram tika piedāvāts izveidot filmu, kas noslēgtu seriāla vaļā atstātos diegus (kā tas daļēji bija ar Firefly), viņš, diemžēl, atteicās.

No otras puses, jāpasaka paldies tam, kurš lēma par seriāla raidīšanu vispār. Acīmredzot, noskatījies pilotu, viņš pasūtīja nevis vienu sezonu, bet gan abas divas. Un tikai tad izrādījās, ka tas, kas augšām šķiet tik nenormāli kruts, ka šādi var izpildīties, skatītājiem nemaz tik labi netīk...

Neskatoties uz atcelšanu, seriāla abas sezonas ir skatāmas bez domas par aplauzienu otrās sezonas beigās. Tur nekādi citiem ierastie milzu cliffhangers neparādās, lai gan sižetam perspektīva ir lieliska.

Ja esi augstas raudzes politiskās drāmas tipa seriālu piekritējs un zini, ka tādu patiesībā nemaz tik daudz jau nav, tad teci vien un meklē rokā Boss. No sirds iesaku.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar zobrats

2013. gada 30. decembrī, plkst. 18:20

Man bija baigais aplauziens, kad noskatījos, jo nemaz nebiju apskatījies, ka seriāls netiks turpināts

Gravatar rick'james

2014. gada 1. janvārī, plkst. 23:01

Es pagaidām sēžu "fingers crossed" par to, lai pēc otrās sezonas neatceltu "House of Cards", kaut gan tur ir nokillots viens un pakaļas arī šur tur bija, moš tad arī izvilks…