laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Apostrofs 1.0 – pareizs €

Šķiet, ka varētu arī beigt epopeju ar apostrofu, laižot klajā 1.0 versiju. Windows 8.1 versijā šis apostrofizētais izklājums ir beidzot iekļauts. Tāpēc šodienas laidienā ir sekojošās izmaiņas:

Lai no sistēmas noņemtu (atinstalētu) iepriekšējo apostrofa versiju, iespējams, pēc atinstalēšanas būs nepieciešams ar roku uzmeklēt un izdzēst failu apostrof.dll.

Ja nu ir vēl kādas idejas 1.1 versijai (tā nu gan būs pēdējā pēdējā, ne? :), lūgtum komentāros.

ulzha

1.1 versijā – lietotājam megadraudzīgs latviskots vienkāršojošs wrapperis Microsoft Keyboard Layout Creator – un lai visi saliek ko grib zem saviem AltGr. Kopīpeistot Unicode rakstzīmes auditorija droši vien jau būs iemācījusies, pa draugiem dzīvodamās.

Mārtiņš

+1
Tā arī izdarīju pirms gadiem, jo biju pieradis pie AltGr+[burts], bet nepatika defaultajā implementācijā zemāk Ritvars Rižikovs komentārā minētā problēma ar slash.

mr fx

Umm, iespēja disablēt apostrofu kā mēmo taustiņu, atstājot tikai tildi? Nesaprotu, kā kārtīgs koderis var lietot klavieri, kur pēdiņa/apostrofs uzdrukājams tikai ar dubultnospienu.

Funķiks.

Gribu vienkārši pateikt liels liels liels tev paldies par šo iespēju, ka šeit tik ātri un vienkārši var nokačāt apostrofu. Esmu instalējis ntos 10us kompīšus un man tas ir ļoti daudz aiztaupījis laiku. Viss strādā perfekti. Hops hops un voļjā aiziet āšēīūļņ…. Un prieks, ka arī ejot laikam līdzi uzlaboji izkārtojumu ar € simbolu. Ceru, ka šis saits un šāda tik easy pieeja saglabāsies mūžīgi. Daudz prieku un veselības tev un tavai ģimenei jaunajā gadā. Priekā Laacz!!!

Kaspars

Ja godīgi nesaprotu – ātrāk nav ierakstīt EUR? Es nakts vidū tos trīs burtus uzklikšķinātu, atrodas tik parocīgi – vienā rindiņā… Kā arī – simboli nav oficiāls nosaukums, drošāk ir rakstīt EUR, lai tevi ņemtu par pilnu.

laacz

Noklusētajā klaviatūrā tas ir atkarīgs no reģionālajiem iestatījumiem. Latviski pēc visas patiesības decimālais atdalītājs ir komats. Ja vēlies ko citu, tad to var nomainīt Control panel -> Region -> Change date, time or number formats -> poga “Additional settings” -> lauks “Decimal symbol”.

nezinitis

Visu izdarīju, ka ieteicāt, lai varētu normāli rakstīt latviešu valodā: “Windows XP: Control panel -> Regional and Language Options -> Languages šķirklis -> Details poga -> Add poga -> kā Input language norādīju Latvian, bet kā Keyboard Layout/IME nevar norādīt Apostrofs, jo lodziņš piedāvā tikai valstis:(, bet nepiedāvā norādīt “Apostrofs”:( Bet lietot Alt Cr ir tik neparocīgi:( :( :(. Lūdzu, palīdziet!

Oto

Ja nepieciešams “.” uz Numpad tad izveido šādu reg failu un importē. Tik par šo atceries, jo dažiem update kādreiz nez ko šis Scancode Map ieraksts nepatīk un neliekas. Ja vēlies arī citus taustiņus pārmapot tad to var izdarīt ar Sharpkeys programmu.

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
“Scancode Map”=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,34,00,53,00,00,00,00,00

valds

Punktu kā decimālo atdalītāju var dabūt arī, instalējot vairākus klaviatūras izkārtojumus un atbilstoši pārslēdzoties ar Win+SpaceBar kombināciju. Kad rakstām skaitļus “angliski”, pārslēdzamies uz English-UK, kad latviski, tad uz Latvian (Standard). Lai gan vairāku izkārtojumu lietošana nedaudz sarežģī visu padarīšanu, tā palīdz ari spellcheckerim noteikt, kādā valodā tiek rakstīts, piedāvāt pareizos labojumus atbilstoši valodai.

Ritvars Rižikovs

Super komentāri.
Ja godīgi nekad neesmu sapratis ko tauta taisa problēmas kur viņas nav. Jau sākot no XP Latviešu valodai ir Microsoft izklājums kur mīkstinājuma un garuma zīmes iegūst turot labo ALT taustiņu. Protams ir tādas urodīgas klavieres kurām tādu taustiņu nav.

Par speciāliem simboliem runājot, visi kas daudzmaz lieto datoru jau ir iemācījušies kā iegūt pa fikso ²³µ€ un citus simbolus turot Alt un uz numeriskās tastatūras ierakstot skaitli. Biju manāmi pārsteigts ka € ir arī centiem savs apzīmējums un viņu var dabūt caur Alt+0162 – ¢.

Vienīgi kas latviskajai Microsoft tastatūrai mani reāli besī ir tas saucamais backslash – \, kura vietā spiežas ° simbols un arī ne uzreiz. Lai iegūtu šo simbolu vienmēr nākas rakstīt Alt + 92. Nedaudz kaitina ka vienmēr ir reāls čakars lai grieztos pie kāda tīkla datora vārda jāčakarējas ar Alt – jo pirms datora vārda nosaukuma ir vajadzīgs \\DATORS… Bet no otras puses nereti vajag ° Simbolu un tas toties ir ļoti viegli pieejams :D.

valds

Latvian (Standard) izkārtojums uz win8.1 atrisina \ problēmu uz US klaviatūrām, kuras bieži tiek izmantotas Latvijā, un atbalsta Alt kā latviešu valodas specifisko simbolu ievadīšanas mehānismu. Tāpēc iesaku pamēģināt to.

usver

Ritvar, ar kuru pirkstu Tu spied to labo Alt taustiņu, rakstot garos Ū, Ī, Ō, Ķ, Ļ, Ņ? Kā Tu to dari, neatraujot rokas no “bāzes” taustiņiem ( adsf jkl; )? Man nesanāk – vienīgais normālais risinājums ir ar apostrofu un mazo pirkstiņu :(

P.S. Paldies laacz par gadu gaitā izmantoto un tik populāro instalāciju! :)

Niks

Tieši tā, ar labo īkšķi, un tas ir tik dabiski, ka bija jāuzraksta teksts, lai saprastu, kā es viņu vienmēr ievadu. Nekādu problēmu. Kā var programmēt ar apostrofu, to gan es nesaprotu.

w

Neticami, tik tiešām Windows 8.1 jau ir apostrofs! Es kā pierasts oriģināli no sākuma ņemu Latvian (QWERTY), lai vismaz pareizie burti spiestos, jo pēc pieredzes visi citi defaultie latviešu izkārtojumi parasti ir ignorējami. Ak, izrādās zem Latvian (Standard) ir apslēpts tik mīļais apostrofs!Nebūtu izlasījis te rakstu, nebūtu pēc tam pa settingiem rakņājies nemaz nezinātu un instalētu pāri pa jaunam.

valds

Izmantojot Windows 8.1 Latvian (Standard), US izkārtojuma tastatūrām, kuras lielākoties tiek lietotas Latvijā, pareizi tiks izvadīts arī \ simbols, par kura rakstīšanu ar Latvian (QWERTY) sūdzējās Ritvars. Latvian Standard saglabā iespēju ievadīt latviešu specifiskos burtus arī ar Alt, kā tas ir Latvian QWERTY. Tāpēc Latvian (Standard) būs noderīga gan apostrofa, gan Alt cienītājiem.

Krotow

AltGr+E neder, jo ar šo kombināciju standarta taustiņu izkārtojumos ievada nacionālo alfabētu speciālos E burtus. Latviešu valodas izkārtojumā ar šo kombināciju ievada “Ēē” visās trijās “lielajās” OS: Linux/MacOSX/Windows. Savukārt nacionālās valūtas simbols (tiek noteikts atbilstoši valstī lietotajam klaviatūras izkārtojumam) tiek ievadīts kā speciālais simbols ar taustiņu “4”. No šī viedokļa eiro (€) ievadīšana ar AltGr+4 un eirocentu (¢) ievadīšana ar AltGr+Shift+4 mani pilnībā apmierina.

kachijs

Sākšu ar paldies! Turpināšu ar jautājumu par AltGr pielietošanu. Man € simbolu sanāk dabūt tikai iekš word un notepad. Firefox un visas citas pārlūkprogrammas man strādā kā funkcijtaustiņš. Ir kāda ideja kā šo izlabot ?

Krs

un kā ar tildes lietošanu garumzīmēm iekš Win 8.1 ??
es nekādīgi nevaru dabūt lai garumzīmes būtu ar tildi (~) iekš win8.1 un neesmu arī vienīgais kuram to vajadzētu… tagad rakstot ar alt vai otru taustiņu klaviatūras labajā pusē jūtos nedabīgi un šo tekstu arī pailgi rakstīju..

AP

Vai jEvro simbolu € nebūtu vienkāršāk ļaut ievadīt kā mēmo taustiņu “~” vai “‘” un taustiņu “4”??? Labo Alt un 4 kaut-kā neērti spiest!? Varētu atstāt abas iespējas!!?

Tomātiņš

Sen jau klusībā ceru sagaidīt apostrofu ar UK layoutu. Es tādu klaviatūru izmantoju un zinu, ka daudziem citiem arī tāds ir. Diemžēl vairāki taustiņi simboliem un interpunkcijas zīmēm atšķirās no US/LV izkārtojuma. Reizēm nākas pārslēgt layoutu tikai lai ievadītu kādu simbolu.

Ats

Iekš win10 TH2 viss aizbraucis auzās.. tildes piansits vairs nestrādā, apastrofs 1.0 arī nestrādā un es netieku pie numpad punkta! Lūdzu atjauno apastrofa versiju priekš jaunā win10 laidiena.. paldies!

Garais

Latvian (Standart) uz HP Stream 8 planšetes ar Win 10 it kā darbojas labi, ja raksta Wordā, Excelī (lietoju Office 2007). Arī šeit, komentos, viss ir labi. Bet, tā paša Office 2007 Outlookā, rakstot epastus parādās visādi brīnumi – dažus garumburtus un mīkstinājumus nevar dabūt un daži to ievades brīdī veic pilnīgi citas funkcijas, t.i., maina lapas izkārtojumu (“ī”, “š”), “ē” kļūst par Eiro simbolu! Kur varētu meklēt problēmu?

Rakaris

Paldies Laacz jau kuro reizi par apostrofs-punkts. Lai kā censtos (moš pirksti līki?), iekš to Win 10 pēc kaut kāda sīkmīksto updeita netiku pie latviskajiem burtiem. Nu atkal viss rullē! :)))

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.