laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Audiogrāmatas un pārējā klausāmviela pie stūres

Varēju jau rakstu pieteikt arī ar “Kā es samazināju degvielas patēriņu, vidējo ātrumu un stresu pie stūres”, bet tas nebūtu godīgi. Protams, ka melots arī nebūtu. Es beidzot sāku klausīties audio grāmatas.

Audiogrāmatas telefonā…

Pirmie mēģinājumi uztvert rakstīto vārdu audio formātā bija tad, kad tiku pie autovadītāja apliecības. Tas beidzās tā īsti nesācies, jo nespēju sadalīt uzmanību un dzirdētais palika ārpus krokām. Arī ārpus transportlīdzekļa klausīties neizdodas. Ja to daru sabiedriskajā Jelgava – Rīga – Jelgava, tad aizmiegu. Ja klausos tad, kad nodarbojos ar kaut ko citu, neko neuztveru. Tagad, kad braucu jau kādu laiciņu, nolēmu pamēģināt atkārtoti. Rezultāts ir ne tikai patīkams, tas ir arī radījis šādus tādus blakus efektus.


Klausos angliski kā audiogrāmatas, tā arī podkāstus.

Tātad, sāksim ar audiogrāmatu avotiem. Godprātīgi esmu pierakstījies Audible. Tas ir lielisks resurss ar milzum daudz klausāmā materiāla. Tur var atrast lielāko daļu no tā, ko vēlos. Ja nav tā, ko vēlos, tad ir daudz kā tāda, ko būtu vienkārši vērts noklausīties. Audio versijas populārākajām grāmatām tur parādās ļoti operatīvi. Ja klausies ne vairāk kā vienu grāmatu mēnesī, tad prieks maksā 15 amerikāņu naudiņas. Grāmatas var arī pirkt neatkarīgi, vai arī, ja esi “biedrs”, tad par stipri lētāku naudu, kad esi noklausījies abonementā iekļautās grāmatas. Man nepietiek. Tāpēc, teikšu godīgi, pēc tam, kad iztērēju kredītus, dodos audio grāmatas meklēt citur. Līdz nākamajam mēnesim, kad atkal jau iestājas nosacītā “haļava”.

Un, izrādās, man momentā mainījās braukšanas paradumi. Vairs nav nekur jāskrien, ierasto 110-120 vietā tagad braucu uz 100, nestresoju, ja ir kāds sastrēgums, kā arī kopumā braucu daudz mierīgāk. Tas atspoguļojas arī uz degvielas patēriņu, kur ekonomija ir ap vienu litru uz 100 kilometriem, kas pie mana ikmēneša nobraukuma eleganti nosedz Audible izmaksas un vēl paliek pāri kādam alum.

Ak. Ja domā klausīties “Hitchiker’s Guide to The Galaxy”, tad ņem to, kuru pats Adamss ar Stīvenu Fraju ierunājuši. Oriģinālais BBC radioiestudējums (arī remāsterētā versija) ir diezgan neklausāms, izmisīgi negrozot te klusāk, te skaļāk trokšņkloķi.

Tagad lēnā garā realizēšu seno sapni – iziet cauri visiem Nebula un Hugo laureātiem, kurus neesmu lasījis. Sākšu ar tiem, kas ir ieguvuši abas balvas.

Amizanti, bet podkāstus klausos tikai dažus. No TOP 20 esmu pamēģinājis visus, bet pastāvīgi ir palikuši tikai daži. Pārējie nāk un aiziet diezgan ātri. Pēdējie ilgspēlētāji, kurus beidzu klausīties, bija Радио-Т un Accidental Tech Podcast.

Vispār, klausoties audio, skaidrs ir tas, ka tieši šo sagaidu no Latvijas radio – iespēju tur producētos raidījumus klausīties sev izdevīgā laikā – esot pie stūres, skrienot, spēlējot šahu, rokot bedri vai guļot pludmalē – podkāsta formātā.

Podkāstu sarakstu reizi vairākos mēnešos pārskatu, lai pievienotu jaunus kandidātus regulārajai atskaņošanai. Tos, kuriem divas pēdējās epizodes esmu apzināti neklausījies, vienkārši izdzēšu.

Te gan rodas jaunas first world problems. No rītiem tagad jau parasti esmu dilemmas priekšā – turpināt klausīties grāmatu, ieslēgt podkāstu, vai arī uzkurbulēt Pieci Rīti telefonā…

Ja runa ir par aplikācijām, tad uz sava androīda podkāstiem lietoju Pocket Casts, bet audiogrāmatas tad, kad nelietoju Audible, klausos ar Smart AudioBook Reader.

Jy

Piebalsoju par Pocket Casts kā vienu no labākajiem podkāstu appiem arī uz iPhone. Visādi citādi es labprāt iztiktu ar Apple defaulto appu, taču tam nav +/- 30 sekunžu skips (kurš darbotos ar auto vadības pogām).

Jy

Visiem podkāstu appiem auto pogas lec pa definētajam solim. A Apple vipendrējas un uz auto pogām reāģē skipojot uz nākamo podkāstu…

Jā, tas rediģējamais laiks ir labi. Man laikam bija uz priekšu vairāk, atpakaļ mazāk, lai var ērtāk skipot reklāmas.

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.