✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Latvijas Radio podkāsti

2014. gada 1. augustā, 15 komentāri

Esmu lepns par mūsu sabiedrisko mediju - Latvijas Radio. Pēdējā tas lieliski demonstrē vēlmi un spējas attīstīties un iet līdzi laikam. Nu ir pienācis laiks kārtējam jaunumam.

Beidzot (beidzot, beidzot!) ir klāt tā diena, kad Latvijas Radio pilotprojekta ietvaros ir laiduši klajā trīs savus raidījumus podkāstu formātā, publicējot tos iTunes. Tas nozīmē, ka papildus tiešajam ēteram un ierakstam no Latvijas Radio izcilā arhīva tos nupat var klausīties arī podkāstu atskaņošanai domātajās aplikācijās. Mazliet neierasti gan klausīties radio raidījumus tik labā kvalitātē.

Latvijas Radio raidījumi iTunes podkāstu sadaļā
Latvijas Radio raidījumi iTunes podkāstu sadaļā

Pašreiz ir pieejami trīs raidījumi: "21. gadsimta latvietis", "Zināmais nezināmajā" un "Šīs dienas acīm". Tiem, kas lieto citas aplikācijas, lai klausītos (piemēram, PocketCasts) vai arī dzīvi aizvada ar Android vai citas platformas tālruņiem, arī savā aplikācijā ir jāmeklē pēc "Latvijas Radio" vai, ja gribās konkrētu raidījumu, pēc tā nosaukuma.

Latvijas Radio sola papildināt podkāstu klāstu, kad viss tiks kārtīgi notestēts, izķertas kļumītes un pasākums būs nosacīti gatavs. Diemžēl, ne viss saturs tur parādīsies, jo daudzos raidījumos ir saturs, kurš aizsargāts ar autortiesībām (piemēram, dziesmas). Raidījumu jaunās epizodes būšot pieejamas dažu stundu laikā pēc to izskanēšanas tiešajā ēterā. Dažkārt, ja raidījums tiks atskaņots ierakstā, tad tas teorētiski varot parādīties podkāstā arī pirms ētera :)

Ja runā par klāstu, tad plānots aptvert visus Latvijas Radio kanālus - LR1, LR2, LR3 (klasika) un LR4 (krieviski). Par pieci.lv skaidru plānu neesot. Ja ir vēlēšanās redzēt kādu konkrētu raidījumu, kurš tur nav, droši var darīt to zināmu @LindaRulle.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Simeons

2014. gada 2. augustā, plkst. 09:22

man patīk echo.msk.ru pieeja, gandrīz katrs raidījums, atsevišķs topiks, kur linki uz:

  • audio failu,
  • video,
  • atšifrētu tekstu,
  • komentāriem

parasti materiāls ir ar izrediģētām ziņām un reklāmām

Gravatar Vāvere

2014. gada 2. augustā, plkst. 16:24

Būtu labi, ja publicētu arī tiešo RSS podkāstiem, citādi iTunes nelietotājiem ir problēmas un lepoties ar sabiedrisko mediju nesanāk. Konkrēti, man neizdevās pierakstīties ne ar Rhythmbox, ne ar gpodder.

Un, ja raidījumā mūzika nav būtiska sastāvdaļa, tad varētu tos autortiesību materiālus izņemt pirms pievienošanas podkāstos.

Gravatar Vāvere

2014. gada 2. augustā, plkst. 16:33

.. bet tikmēr tiešās saites var vilkt ārā ar poodbay.fm vai http://picklemonkey.net/feedflipper-home/

Gravatar GhosC

2014. gada 4. augustā, plkst. 15:08

Tieši tas, kas vajadzīg. Paldies par linku :)

Gravatar Karlis

2014. gada 4. augustā, plkst. 12:20

Man ļoti patīk Latvijas Radio, tomēr nejūtu tur lielu savu ieguldījumu, tādēļ domāju, ka jālepojas vien manā vietā būs viņiem pašiem. Savukārt, ārpus LV tas diez vai ir stipri zināms medijs. Par tiem podkāstiem un iķūņiem - lāgā nezinu kas tie tādi ir (šķiet, ka tie ir tiem mazajiem meža dīvainīšiem, kuriem tīk lielīties ar dārgu un visnotaļ elegantu tālruni), tomēr globālajā tīmeklī Latvijas Radio ierakstus var klausīties jau labi sen. Tai skaitā lieliskos JRT (un citus radioteātra) ierakstus par latviešu dzīvi un vērtībām un citas lietas, kuras diez vai kādreiz novecos. Atšķirībā no itunes protokola standartiem un ipōnes modeļa.

Gravatar Sertleris

2014. gada 21. novembrī, plkst. 12:18

Godīgi sakot neredzu neko kam te novecot. Esmu priecīgs par iespēju beidzot klausīties LR raidījumus arī neizmantojot internetu ārzemēs. Man nav speciāli nekas jālejupielādē vai jāmeklē + izmantoju android. Žēl ka arī citi radio neizmanto podkāstus.

Gravatar Podbom

2014. gada 13. augustā, plkst. 15:10

laacz, kad tavā blogā atkal būs kaut kas sakarīgs? Kur ir analītiski rakstiņi, kur izklāsti par interesantiem piedzīvojumiem? Nu nevajag mums tavus reklāmrakstus par LR vai valdošo liberastu partiju... Labāk izanalizē kaut vai jaunākos Android aparātus vai arī ieskaties iOS ierīču vēsturē, ja tev citu nav ko darīt?

Gravatar vienradzis

2014. gada 26. augustā, plkst. 05:51

Uz Android ar ko ieteiksiet klausīties? Podbay neder.

Gravatar Vāvere

2014. gada 28. septembrī, plkst. 19:41

Noklausījos "Kā labāk dzīvot" sēriju par podkastiem (http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/ka-labak-dziivot/podcast-jeb-aplade-saturs-nak-pie-klausiitaja-tas-nav-jamekle-in.a42626/) . Radās sajūta, ka neviens no studijā esošajiem neuztvēra, ka viens no galvenajiem trūkumiem ir, ka Latvijas Radio pats nepublicē tiešās RSS saites, bet izliekas, ka visiem ir pieejams iTunes vai citas programmas, kas prot meklēt iTunes.

Gravatar laacz Autors

2014. gada 28. septembrī, plkst. 19:50

Tas nav viens no lielākajiem trūkumiem. 99% cilvēku nemaz nezin, kas ir RSS. Viņiem vajag vienu vietu, kur meklēt un klausīties.

Gravatar Helmuts

2015. gada 30. martā, plkst. 20:39

:) mēs arī Lielbritānijā niekojamies pa laikam :) .. lielākoties taisu sarunas ar draugiem par Anglijas latviešu dzīvi un pieredzi.. :)

Manis ierakstītā podkāsta nosaukums ir "Tauta" un to var atrast gan iTunes itunes.apple.com/ca/podcast/tauta-latviesi-lielbritanija/id889653157 , gan Soundcloud https://soundcloud.com/tautauk (soundcloud lietoju, jo uber-ērti var ievietot plaijeri facebookā un draugos).

:) tomēr pēc kāda laika pieņēmu lēmumu uz domaina www.tauta.uk podkāsta lapas vietā uzlikt forumu un tas pamazām virzās uz priekšu :)

sveicieni Latvijas radio podkāstu aktīvistiem :) Helmuts