laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Latvijas Radio podkāsti

Esmu lepns par mūsu sabiedrisko mediju – Latvijas Radio. Pēdējā tas lieliski demonstrē vēlmi un spējas attīstīties un iet līdzi laikam. Nu ir pienācis laiks kārtējam jaunumam.

Beidzot (beidzot, beidzot!) ir klāt tā diena, kad Latvijas Radio pilotprojekta ietvaros ir laiduši klajā trīs savus raidījumus podkāstu formātā, publicējot tos iTunes. Tas nozīmē, ka papildus tiešajam ēteram un ierakstam no Latvijas Radio izcilā arhīva tos nupat var klausīties arī podkāstu atskaņošanai domātajās aplikācijās. Mazliet neierasti gan klausīties radio raidījumus tik labā kvalitātē.

Latvijas Radio raidījumi iTunes podkāstu sadaļā

Pašreiz ir pieejami trīs raidījumi: “21. gadsimta latvietis”, “Zināmais nezināmajā” un “Šīs dienas acīm”. Tiem, kas lieto citas aplikācijas, lai klausītos (piemēram, PocketCasts) vai arī dzīvi aizvada ar Android vai citas platformas tālruņiem, arī savā aplikācijā ir jāmeklē pēc “Latvijas Radio” vai, ja gribās konkrētu raidījumu, pēc tā nosaukuma.

Latvijas Radio sola papildināt podkāstu klāstu, kad viss tiks kārtīgi notestēts, izķertas kļumītes un pasākums būs nosacīti gatavs. Diemžēl, ne viss saturs tur parādīsies, jo daudzos raidījumos ir saturs, kurš aizsargāts ar autortiesībām (piemēram, dziesmas). Raidījumu jaunās epizodes būšot pieejamas dažu stundu laikā pēc to izskanēšanas tiešajā ēterā. Dažkārt, ja raidījums tiks atskaņots ierakstā, tad tas teorētiski varot parādīties podkāstā arī pirms ētera :)

Ja runā par klāstu, tad plānots aptvert visus Latvijas Radio kanālus – LR1, LR2, LR3 (klasika) un LR4 (krieviski). Par pieci.lv skaidru plānu neesot. Ja ir vēlēšanās redzēt kādu konkrētu raidījumu, kurš tur nav, droši var darīt to zināmu @LindaRulle.

Simeons

man patīk echo.msk.ru pieeja, gandrīz katrs raidījums, atsevišķs topiks, kur linki uz:
– audio failu,
– video,
– atšifrētu tekstu,
– komentāriem

parasti materiāls ir ar izrediģētām ziņām un reklāmām

Vāvere

Būtu labi, ja publicētu arī tiešo RSS podkāstiem, citādi iTunes nelietotājiem ir problēmas un lepoties ar sabiedrisko mediju nesanāk.
Konkrēti, man neizdevās pierakstīties ne ar Rhythmbox, ne ar gpodder.

Un, ja raidījumā mūzika nav būtiska sastāvdaļa, tad varētu tos autortiesību materiālus izņemt pirms pievienošanas podkāstos.

Karlis

Man ļoti patīk Latvijas Radio, tomēr nejūtu tur lielu savu ieguldījumu, tādēļ domāju, ka jālepojas vien manā vietā būs viņiem pašiem. Savukārt, ārpus LV tas diez vai ir stipri zināms medijs.
Par tiem podkāstiem un iķūņiem – lāgā nezinu kas tie tādi ir (šķiet, ka tie ir tiem mazajiem meža dīvainīšiem, kuriem tīk lielīties ar dārgu un visnotaļ elegantu tālruni), tomēr globālajā tīmeklī Latvijas Radio ierakstus var klausīties jau labi sen. Tai skaitā lieliskos JRT (un citus radioteātra) ierakstus par latviešu dzīvi un vērtībām un citas lietas, kuras diez vai kādreiz novecos. Atšķirībā no itunes protokola standartiem un ipōnes modeļa.

Sertleris

Godīgi sakot neredzu neko kam te novecot. Esmu priecīgs par iespēju beidzot klausīties LR raidījumus arī neizmantojot internetu ārzemēs. Man nav speciāli nekas jālejupielādē vai jāmeklē + izmantoju android. Žēl ka arī citi radio neizmanto podkāstus.

Podbom

laacz, kad tavā blogā atkal būs kaut kas sakarīgs? Kur ir analītiski rakstiņi, kur izklāsti par interesantiem piedzīvojumiem? Nu nevajag mums tavus reklāmrakstus par LR vai valdošo liberastu partiju… Labāk izanalizē kaut vai jaunākos Android aparātus vai arī ieskaties iOS ierīču vēsturē, ja tev citu nav ko darīt?

Reinis

Varbūt kādam noder visu Latvijas Radio podkāstu RSS adreses (izvilktas caur http://itunes.so-nik.com/), jo paša Latvijas Radio mājaslapas RSS sadaļā aizvien tukšums.

Šīs dienas acīm: http://www.latvijasradio.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=116&a=1&id=18

Kā labāk dzīvot: http://www.latvijasradio.lsm.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=134&a=1&id=21

21. gadsimta latvietis: http://www.latvijasradio.lsm.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=188&a=1&id=16

Zināmais nezināmajā: http://www.latvijasradio.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=114&a=1&id=17

Viena Rīga – daudz talantu: http://www.latvijasradio.lsm.lv?rt=site&ac=feed&c=1&s=331&a=1&id=20

Krustpunktā: http://www.latvijasradio.lsm.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=113&a=1&id=22

Septiņas dienas Eiropā: http://www.latvijasradio.lsm.lv/?rt=site&ac=feed&c=1&s=579&a=1&id=19

Helmuts

:) mēs arī Lielbritānijā niekojamies pa laikam :) .. lielākoties taisu sarunas ar draugiem par Anglijas latviešu dzīvi un pieredzi.. :)

Manis ierakstītā podkāsta nosaukums ir “Tauta” un to var atrast gan iTunes itunes.apple.com/ca/podcast/tauta-latviesi-lielbritanija/id889653157 , gan Soundcloud https://soundcloud.com/tautauk (soundcloud lietoju, jo uber-ērti var ievietot plaijeri facebookā un draugos).

:) tomēr pēc kāda laika pieņēmu lēmumu uz domaina http://www.tauta.uk podkāsta lapas vietā uzlikt forumu un tas pamazām virzās uz priekšu :)

sveicieni Latvijas radio podkāstu aktīvistiem :)
Helmuts

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.