← Uz sākumu

Nexus 6, 9 un Android Lollipop

2014. gada 16. oktobrī, 10 komentāri

Tātad, beidzot ir anonsēts, ka mums ir jauns Nexus sērijas tālrunis un planšete, kā arī skaidri zināms, ka beidzot tuvāko nedēļu laikā "pa gaisu" pirmajās ierīcēs ieradīsies jaunā Android versija - Lollipop.

Nexus

Sāksim ar lielāko vilšanos. Tā īsti negribējās ticēt līdz pat pašām beigām, bet tiešām - jaunais Nexus tālrunis ir ar sešas collu ekrānu, kas klasificējas kā fablete (phablet - phone un tablet krustojums). Tas dzelziski, protams, ir lielisks - atjaunināta un palielināta Moto G X otrā paaudze, bet tomēr - par lielu. Tā kā pašlaik esmu Nexus 5 lietotājs un cienītājs, tad ar nožēlu jāatzīst, ka sesto es izlaidīšu. Taisnības labad jāsaka, ka piektā sērija turpina dzīvi un tiek aizvien piedāvāta līdztekus sestajai.

Iemesli tam, domāju, ir vairāki.

Visupirmām kārtām - izmēram ir nozīme. Ne tādā nozīmē, ka lielāks ir labāks, bet gan tāpēc, ka tādējādi ierīcē bez sadārdzinājuma, kuru rada kompaktums, ir iespējams ievietot daudz vairāk un daudz labākas lietas. Optiskā attēla stabilizācija, lielāks akumulators, labāks procesors, utt. Un tas viss lētāk, nekā, ja to mēģinātu ietucīt mazākā ierīcē.

Otrs arguments jau ir mana spekulācija. Nexus sērija sāka kanibalizēt pārējo ražotāju flagmaņus, radot neapmierinātību partneros. Galu galā, ja tev ir iespēja par relatīvām kapeikām iegādāties izcilu tālruni, kurš darbojas ar jaunāko Android versiju, regulāri tiek atjaunināts un dzelziski ne ar ko neatpaliek no citiem, tad kāpēc izvēlēties dārgāku modeli? Ražojot lielāku tālruni, kura gribētāju procentuāli pagaidām ir ļoti maz, efektīvi var šo problēmu novērst.

Starp citu, par labu "otre punkte" runā tas, ka noplūdušās potenciālās Eiropas ierīču cenas vairs nav tik draudzīgas.

Alternatīvas, protams, ir. Tas gan ir grūti izdarāms, aizejot uz veikalu tepat Latvijā, taču mazliet neatejot no datora var. Nupat jau par saprātīgām naudām var iegādāties m7 (iepriekšējās paaudzes) HTC One Google Edition, to pašu jauno (otrās paaudzes) Moto X (jāsagaida tikai LTE versija). Bet, protams, var arī palikt ar Nexus 5, kā pagaidām rīkošos es.

Par tableti nav daudz ko piebilst - izskatās fantastiski, ir deviņas collas (mini mīlētāji pukstēs), tehniski ne ko pielikt, ne ko atņemt. Ja nonākslīdz Latvijai, noteikti pabakstīšu, jo pagaidām aizvien uzskatu, ka planšetdatoru pasaulē iPad dominē.

Android

Uh, bet par androīda jauno versiju (Lollipop - ar vienu o) gan ir prieks. Tuvākajās dienās būs pieejamas lejupielādei oficiālās "rūpnīcas" versijas Nexus ierīcēm (tiem, kas zin, ko dara). Es ņemšu to, jo kādu laiku jau vēlos telefonu norūtot (saimniecībā noderēs). Tuvākajās nedēļās lielākā daļa Gūgles ierīču šo versiju saņems "pa gaisu", sākot ar piekto neksusu.

Šī noteikti ir viena no būtiskākajām Android versijām. Iespēju un jauninājumu tik daudz, tik daudz, ka pieminēšu tikai dažus.

Akumulatora darbības laikam būtu būtiski jāuzlabojās. Protams, ka developers preview versijas testētāji ziņo par kosmiskiem rezultātiem (un daži - par starpības neesamību), bet pagaidīsim oficiālo. Jaunā versija, šķiet, padarīs pat Nexus 5 lietojamu.

Vizuālās izmaiņas arī ir. Ar šo versiju tiek iesākta pāreja uz Material Design jeb Paper. Paies, protams, kāds laiks, kamēr aplikācijas, kuras nav Gūgles paspārnē, nomainīs dizainu, bet tiem, kas ir redzējuši pēdējās Google Play aplikācijas versijas, nojauš, kas ir gaidāms. Smuki.

Būtiski uzlabotas notifikāciju iespējas. Tur vienkārši jālieto.

Starp citu, telefona nozaudēšanas gadījumā tagad par visas īsziņas tiek saglabātas. Droši vai ne, bet tā ir. Kontakti jau sen ir mākonī. Ērti.

Tagad var atstāt vaivaja tīklu Lattelecom Free kā to, kam pieslēgties. Telefons pieslēgsies, bet, kamēr netiks klāt internetam, datus pa to nelaidīs. Kas nozīmē, ka nebūs problēmu ar "internets ir, bet interneta nav", ejot pa ielu, vai braucot ar auto.

No klasiskajām lietām, kas ir aizņemtas no konkurentiem, piemēram, ir quick toggles, jeb iespēja notifikāciju joslā kaut ko veikli izslēgt un ieslēgt. Pietrūka uz Nexus. Ieskaitot opsistēmā jau iebūvēto cast atbalstu, kas ļauj visu tālruņa ekrānu, aplikācijas, video vai jebko citu rādīt uz citiem mājas ekrāniem (datora, televizora, planšetes).

Vajadzētu būt labākai veiktspējai, jo ir nomainīta tā figņa, kura izpilda tālruņa aplikācijas. Uz labāku - ar to pietiks. Kā arī tagad attiecīgajās ierīcēs būs 64 bitu androīds. Šis atļaus palielināt ierīcēs pieejamās operatīvās atmiņas apjomu, atsevišķas lietas padarīs daudz ātrākas, palielinās atbalstīto procesoru klāstu, utt. Stilīgi būs pamēģināt sakonfigurēt savu jauno Lollipop iekārtu, pārņemot datus no vecās caur NFC. Uzliekot vienu uz otras. Kā filmās. Iespēja detalizētāk redzēt - kas tieši ēd datus, akumulatoru, vaivaju (WiFi), utt.

Jā, daudz kas no tā ir citu ražotāju Android versijās, kā iPhone vai Windows Phone lietotājiem. Tas nemaina lietas būtību. Piemēram, lietojot LG G3, dikti biju pieradis pie tā, ka tālruni var aktivizēt ar dubultuzsitienu pa ekrānu. Un izslēgt ekrānu, izdarot to pašu tukšā vietā. Būšot arī tas.

Tuvāko nedēļu laikā mēs vēl daudz lasīsim par jauno androīdu, jaunajām iespējām, jaunajiem neksusiem un jaunajiem jaunumiem. Not. Jo šovakar Apple prezentācija...

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Jy

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 12:13

Phablet var latviskot par planšettelefonu.

Gravatar šmatviskotājs

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 13:17

bet pavisam latviski-bakstāmdēlītis-jel (lai dies nogrābstās gar visiem ar visiem latviskāņiem)

Gravatar krizdabz

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 12:21

Vai labāk par milztelefonu ^__^

Gravatar Girts

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 12:52

Es gan esmu Nexus 6 vīlies citu iemeslu dēļ. Ekrāna izmērs ir perfekts, tikai cena ir pilnīgi neadekvāta :( Laikam tiešām orientējušies uz tikai Google faniem. Nāksies samierināties ar kādu no 5.5" (G3 piemēram).

Gravatar kristapsz

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 13:05

Noteikti paies 3-4 gadi kamēr vidējā populācija vairākumā sāks lietot 5to versiju un izstrādātāji sāks pielāgot savas aplikācijas.

Gravatar šmatviskotājs

2014. gada 16. oktobrī, plkst. 13:28

a ja par tēmu-lai neteiktu šīs visas (iespējams arī ka visas, nav bijusi vajadzība rakāties) iespējas jau sen pieejamas sākot no kitkat 4.4.2 uz antīka galaxy 5830 (2011.g.!)cyanogenmod entuziastu izpildījumā un malači pat pa laikam piedāvā updates ar labojumiem, jau kādu laiku pieejama 4.4.4. versija, bet sakarā ar google play services rijīgumu jau paliek par šauru

Gravatar usinss

2014. gada 17. oktobrī, plkst. 00:08

Jā, īsta tāfele ne telefons. Palikšu pie Nexus 5. Android 5 jau lietoju kopš tas ir pieejams. Ir fīčas, kuras nedarbojas, bet ceru, ka gala versijā viss notiks. Varu teikt tikai to, ka ar Android 5 aķītis tur manāmi ilgāk. Bet tik un tā jālādē katru dienu, bet ārkārtas gadījumā ar 15 % var iztikt visu dienu (WiFi, GPS un Data izslēgti)

Gravatar m

2014. gada 17. oktobrī, plkst. 20:54

Nenomaināma baterija automātiski nozīmē, ka šo tel. pat apskatīt nav vērts :D Bet tas jau laikam gīkiem kā man... ar ZeroLemon 1 nedēļa 1 uzlāde. E p i s k i. Joprojām fanoju par savu Note2 šajā kombinācijā.

Bišķi ir dillemma - ņemt Note4 vai neņemt. Būs vēl jāpapēta sīkāk (visi plusi un mīusi). Protams sagaidot Mugen/ZeroLemon bateriju. Sola izlaist decembra sākumā.

Gravatar onkka

2014. gada 14. decembrī, plkst. 17:16

Ja labi gribas, tad viss ir nomainaams, bet toties nevajadzees raudaat, ja iemetiisi telefonu podaa vai peljkjee. Vienigais minus ir tas, ka nevar atminjas karti ielikt. Paareejais tur izskataas ljoti labi. Probleema ir taa, ka Latvija shis nexus ne tik driiz paraadiisies, jo cik saprotu nav paarstaavnieciibas Motorolai.

Gravatar Reinis

2015. gada 6. martā, plkst. 09:16

Lolipop funkcionē un izskatās ļoti labi. Gaidu, kad iznāks arī uz manu telefonu - LG G2 mini (kaut kur bija minēts, ka būs).