laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

Google Fi

Šodienas karstais jaunums ir Gūgles mobilo sakaru piedāvājums – Google Fi. Rupji sakot – tas ir teorētiski visā pasaulē strādājošs mobilo sakaru risinājums bez raizēm par viesabonēšanām. Lai negarlaikotu, galvenie punkti:

Kopumā piedāvājums ir padārgs pat ASV. Brīvdienās parunāju ar Amerikā strādājošu latviešu pāri – ģimenes piedāvājums ar diviem subsidētajiem telefoniem, bezlimita īsziņām un sarunām, 8GB datiem ir $150. Šeit šāds pats komplekts vienam cilvēkam būs $80. Bez telefoniem (kā jau teicu – noteikti, ka pagaidām). Bet ar neizmantoto maksu par reāli izlietoto datu apjomu.

Sanāk, ka viņiem ir vesela gūzma vienošanos ar operatoriem (gan ASV, gan ārpus) par viesabonēšanas pakalpojumu sniegšanu. Kas interesanti, primāri šis pakalpojums izvēlēsies labāko no datu savienojumiem – ja tuvumā ir lielisks brīvpieejas WiFi, tad tieši tas arī tiks lietots gan balsij, gan īsziņām, gan datiem. Kas nozīmē, ka priekšrocība ir nopietns pārklājums, salīdzinot ar citiem operatoriem, kas ASV ir nopietna problēma.

ASV operatoriem, lai cik tas nešķistu dīvaini, šis ir patīkams pasākums. Vismaz pagaidām. Google noteikti maksā par infrastruktūras izmantošanu kā jau jebkurš virtuālais operators. Taču, ar savu WiFi pieeju viņi daudzviet atslogo pārslogotās bāzes stacijas, dodot iespēju tur piedāvāt labākas kvalitātes pakalpojumus saviem tiešajiem klientiem. Lai gan tā potenciāli tiek zaudēti klienti un ieņēmumi, tai pat laikā no infrastruktūras skatu punkta ir zināms labums.

Lai būtu pavisam precīzi, jāpiebilst, ka šis piegājiens (izmantot WiFi tīklus, ja ir slikts mobilais pārklājums) nav nekas superjauns. ASV, šķiet, visi lielie operatori to piedāvā. Principā, tā ir mobilā tīkla atslogošana.

Kaut kā tā. Šķita interesanti. Ja Tev ir Nexus 6 un iespēja piezīsties pie šī piedāvājuma bez terminēta līguma, tad ceļošanai šis datu plāns ir fantastiski lēts. Balsij, atrodoties ārpus ASV un WiFi tīkliem gan ne pārāk.

Mārtiņš

Tā cenas reklamēšana ($10/GB) ir varen jocīga. Jo ja pat tu pieslēdz sev 2GB, tu vienalga vari tērēt 3.6 GB un par to samaksāt 36$. Vienkāršāk būtu teikuši, ka cena ir $1 par 100MB. Nevis tur reklamēties par refundiem un skaidrot FAQ kas notiek kad iet pāri “limitam”.

Man personīgi noderīgākā fīča būtu tas, ka atrodoties ārzemēs jāmaksā ir tie paši $10 par 1GB. Tas ir ļoti lēti. Ja būtu N6, tad noteikti pieteiktos to lietot. Pagaidām lietoju N5, tāpēc jāpadomā vai gribu pagaidīt kad būs pieejams arī N5, vai arī jāupgreidojas uz N6.

Mr. Serge

Mani divi pilieni jūrā saistībā ar bāzes staciju atslogošanu. Es gan mājās, gan darbā (īsāk sakot—visur) lietoju LMT mobilā interneta rūterus. Piemēram, cafe Leningrad, lai atslogotu rūteri, bieži taisu no telefona hotspot. Bāzes stacijai gan tas nekādi nenāk par labu, bet nu jau ir divi wifi tīkli, kam pieslēgties.

Warez

Mar ir Lycamobile priekšapmaksas pasākums. Maksāju $0.04 par minūti (agrāg bija $0.02, bet pēc gada šie saprata, ka nav bizness).
Tarifi uz ārzemēm arī ļoti draudzīgi. Vidēji $0.01 (klāt pie tiem $0.04) uz stacionāro un kādi $0.04 uz mobilo.
Piemēram: http://www.lycamobile.us/en/latvia

Lycamobile izmanto T-Mobile tīklu, kas nav pats labākais pārklājums ASV, bet ir OK.

Datus neizmantoju, bet cik atceros ir kaut kādi $0.06/MB.

kāds

Nu bet takš ir tas pats skype (ties, nu jau pasmags) un viber, kurus var lietot uz nebēdu. Pats, kad biju Kalifornijā uz pāris nedēļām uzskaitīju pārdesmit eiro uz skype kontu un zvanījos uz LV numuriem pa kapeikām – knapi 10 eiro notērēju. :)

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.