✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Platforma argumentācijai

2015. gada 19. oktobrī, 4 komentāri

Viens no reālās dzīves lāstiem, kurš pārmeties internetā un izaudzis no parastām privātām sarunām līdz publiskām masu padarīšanām, ir strīdi. Protams, tā ir neatņemama jebkuras diskusijas sastāvdaļa, taču novirzīšanās no tēmas vai klasisku argumentācijas kļūdu izmantošana savā labā ir kaitinoša. Tāpat - iepriekš izteikto argumentu piemiršana, utt. Viss tas ir klasika un ar laiku cilvēki aizvien mazāk vēlās iesaistīties interneta diskusijās, jo pieredze ir jau uzkrājusies. Tā teikt - tiek dota iespēja jaunajiem :)

Beidzot ir pieejams samērā izcils mēģinājums parādīt, ka jebkuram argumentam vēlamais attēlošanas veids ir pārskatāmība - arguman.org. Lai ērti var atgriezties atpakaļ, lai var atzīmēt individuālu argumentu kā kļūdainu (minot pašu kļūdu), atbildēt uz to ar pretargumentiem, norādīt uz to, ka arguments jau ir izskanējis, utt.

Vēl mazliet jāpiestrādā pie lietojamības, bet citādi pasākums ir no tiem, kurā var pazaudēt visu savu vakaru. Pie kam, piegājiens ir vienkāršots, jo argumentācijas teoriju ir daudz, argumentu iespējamā vērtēšana arī ir dažāda, taču palielinot sarežģītību samazinātos cilvēku skaits, kas to saprot, lieto un atzīst. Vēl viens mīnuss ir tas, ka vienā argumentā tiek iemasētas vairākas idejas, kas mazliet nav pareizi. Derētu moderācija? Un tie troļļi :)

Tehniski platformu var izmantot arī pašas platformas uzlabošanai.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Mārcis

2015. gada 2. novembrī, plkst. 09:03

Tev taisnība - argumentācijas prasmes pietrūkst ļoti daudzās diskusijās. Bet, galu galā, nav taču vairs Sokrata laiki un cilvēki šīs prasmes prot labi aizstāt ar prasmi manipulēt ar otru. Otra atziņa, kas man radusies par šo tēmu - vai, lietojot smalkas argumentācijas metodes, nesanāks, ka kādam argumentēt nozīmēs tikai attīstīt pašam savas runas prasmes? Bet tas nekādā veidā neveicinās nonākšanu pie kādas jaunas atziņas, kas būtu vēlamais diskusijas mērķis. P.S. Protams, es šeit domāju interneta ziņu forumos sastopamās situācijas.

Gravatar Edgars

2015. gada 21. novembrī, plkst. 22:12

Argumentēt ir jāmāk, mēs katrs domājam savādāk.