✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Podkāsti, 2015 edition

2015. gada 11. decembrī, 8 komentāri

Kopš iepriekšējā ieraksta par podkāstiem ir pagājis vairāk nekā gads (nē, bija vēl viens par Latvijas Radio podkāstiem).

Laiks kārtējai atskaitei, uz kuru pamudināja ziņa, ka Serial ir sākusies otrā sezona. Pašam tas pie sirds neiet, bet ka' zi' - mīlētāji un cienītāji noteikti sapriecāsies.

Sakarā ar to, ka es aizvien turpinu braukt, kā arī esmu pasācis vismaz reizi nedēļā arī skriet, podkāstu klausīšanās ir tīri tā neko uzņēmusi apgriezienus. Un ne velti, jo visas tās padarīšanas apmēri turpina augt. Burbulis vai nē - to rādīs nākotne.

Kas šī pusotra gada laikā ir pametis manu klausīkli? Šķīrāmies ar Snap Judgment, jo reāli nogurdināja teicējs. Tā, ka jau izdzirdot vien viņa samāksloto runu gribējās slēgt ārā. The Sceptics Guide to The Universe, savukārt, pazuda, jo vienkārši neko svaigu vairs nespēja pasniegt. Zākāt un sūkstīties par pseidozinātni es protu tāpat :)

Lēnām rindā uz pazušanu stājas arīdzan 99% Invisible, jo interesantu sižetu paliek aizvien mazāk, lūgumi pēc kāposta aizvien biežāki. Devu kārtējo iespēju Freaconomics Radio, pagaidām ciešu, bet starp labām epizodēm ir pārlieku daudz krepa.

Un tagad, fanfārām skanot, jaunpienācēji.

  • Ask Me Another ir pirmā erudīcijas un vārdu spēle, kuru spēju klausīties aizrautīgi. Tik tiešām asprātīgs šovs. Kādu brīdi vadāju pasažieros vienu meiteni, kura gandrīz uz visiem jautājumiem zināja atbildi. Es zinu apmēram uz 10% un tāpat jūtos lepns.

  • Dan Carlin's Hardcore History ir nežēlīgi reti, dikti gari, bet sasodīti interesanti stāsti par pasaules vēsturi. Ja sākumā mazliet mulsu, nesaprotot - kur ir fikcija, bet kur realitāte, - tad jau pēc pusstundas bija gluži vienalga. Viņš spēj izcili parādīt kontekstu, lai gan var just, ka brīžiem pats aizpeld :) * The Infinite Monkey Cage komentārus, manuprāt, neprasa. Britu humors un zinātne - kas gan tur var slikts sanākt? * Liftoff ir jaunpienācējs. Var just, ka autoriem rūp tas, kas notiek visuma izpētē. Ja neskaita tematiskos raidījumus, tad visaugstāk vērtēju to, cik viņi kompakti prot pārstāstīt galveno, kas noticis par un ap savu tēmu. * StartUp Podcast pirmā sezona bija par to, kā čalis no This American Life un Planet Money izlēma uztaisīt savu podkāstu impēriju. Ļoti atklāti par to, kā top bizness. Pirmajā sezonā par sevi, nākamajā par citiem, trešajā atkal par sevi (atkal atklāti - par to, kas notika un kas notiek ar Gimlet Media). * Reply All ir podkāsts no tā paša Gimlet Media par internetu, tā kultūru. Lietām par un ap. Sasodīti aizraujoši. * Surprisingly Awesome ir trešais šovs no Gimlet Media :) Šovā viņi paņem vienu pavisam garlaicīgu lietu un provē uzrakt par to kaut ko interesantu. Ilgu dzīvi neparedzu, lai gan varētu būt arī pulciņš cienītāju. * Slate Money ar savu "hellooooouuuu" :P Tas ir šovs par notikumiem pasaules ekonomikā. Mikro. Vispārīgi, bet interesanti. Sāku domāt, ka varbūt ir vērts paprovēt vēl kaut ko no Panoply / Slate podkāstiem. * This American Life. Ko nu te daudz. Esmu padevies spiedienam un iekļāvis savā klausāmvielas sarakstā arī šo podkāstu vectētiņu. Bieži neklausos, jo neinteresē apskatītā tēma, bet dažkārt ir pērlītes. * The Tim Ferriss Show sastāv no divām komponentēm. Cilvēks, kurš atrod interesantus intervējamos. Un interesantajiem intervējamajiem. Nē, no trīs lietām. Trešā ir tas, ka Tims runā tikai ar tiem, kas viņu interesē. Zinātniekus? Matemātiķus? Investorus? Prezidentus? Režisorus? Ar visiem viņš var parunāt. Un parunāt tā, ka nereāli inčīgi. * TLDR podkāstam es retrospektīvi noklausījos visas epizodes apgrieztā hronoloģiskā secībā. Tāpēc, ka pēdējā ir par to - vai iekš Etsy nopērkamā burvestība tiešām strādā. * You Are Not So Smart stāsta par to, ko mēs lielākoties nenojaušam, nezinam vai apzināti ignorējam. * Радио-Т ir podkāsts, ar kuru man ir love-hate attiecības. Dažkārt man viņi derdz, bet citkārt klausos ar interesi. Nespēju izdzēst. Tehniski šis nav jaunpienācējs, jo ik pa laikam atsakos, tad atkal abonēju, tad atkal atsakos...

Pa starpai noteikti vēl bija podkāsti, kurus paklausījos un atrakstījos. Tos, diemžēl, nekur nepierakstīju un arī vairs negribu atcerēties.

Amizanti, bet izskatās, ka manā podkāstu ikdienā ir pārmaiņas ne pa jokam. Nereti es kādu no uzskaitītajiem nenoklausos, jo apnīk. Vai arī saprotu, ka nav gana daudz laika. Tāpēc cīņa par mana auto skandām un skrienamajām austiņām ir diezgan saspringta. Varbūt tev ir kāda laba rekomendācija?

Ak, starp citu. Kaut kā nav sanācis kaut ko pēc The Martian noklausīties, jo grūti pieņemt, ka klausāmo podkāstu rinda strauji sāks augt. Bet turpinu stingri apņemties kaut kad apņemties noklausīties vēl kādu.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Edgars

2015. gada 11. decembrī, plkst. 10:16

Forši, paldies par sarakstu! Es pie skeptiķiem vēl turos, kaut kā patīkami ik nedēļu viņus atkal klausīties. Varbūt pārāk neilgi klausos, vēl nav apnicis. :) Monkey cage gan nepavilka, kaut kā šķita, ka skaņas kvalitāte (dēļ dzīvajiem šoviem) atpaliek.

Gravatar Kaspars

2015. gada 11. decembrī, plkst. 10:55

Pie The YouTube Universe trūkst BroKen podcast, kas varbūt daudziem ir galīgi nesaistošs, bet ar, manuprāt, pietiekami ievērojamu klausītāju daudzumu. Vismaz atzīmēšanas vērts būtu, bet tas nu tā.

Kopumā bija interesanti palasīt, it īpaši ņemot vērā to, ka podkāstus es tik pat kā neesmu klausījies, bet kaut kur gribētos sākt.

Gravatar jam

2015. gada 11. decembrī, plkst. 17:06

Vēl var paklausīties šamā Leo Laportes podkastus https://twit.tv/ Security now! Par IT drošības lietām un This Week in Tech - Viskas par tehnoloģijām.

Triangulation - līdzīgs kā Tim Ferriss - dažādus cilvēkus iztaujā. Te viss saraksts https://twit.tv/shows?shows_active=1

Gravatar laacz Autors

2015. gada 18. decembrī, plkst. 12:23

Twit turpinu klausīties jau kuro gadu, bet sāk apnikt. Triangulation ir listē, bet bieži skipoju. Security now mani īsti neinteresēja.

Gravatar joriks

2015. gada 31. decembrī, plkst. 03:07

This Week in Tech jau pirms vairākiem gadiem sāka degradēties un kļūt garlaicīgs, bet kopš Leo padzina Dvoraku, ta vispār nav jēgas pat klausīties. Dvoraks vismaz padarīja podkāstu interesantāku un nebaidījās runāt pretī Leo. Visi pārējie tik mīza biksēs un piekrita visam, ko Leo teica.

Gravatar pods

2015. gada 11. decembrī, plkst. 23:23

Trīs gab. paņēmu provei. Tie būs mani pirmie.

Gravatar dgjh

2015. gada 18. decembrī, plkst. 12:17

Šis no latviešiem ir tīri ok, nezinu gan vai atbilst podkāstu definīcijai https://itunes.apple.com/lv/podcast/zinamais-nezinamaja/id901776003?mt=2

Gravatar laacz Autors

2015. gada 18. decembrī, plkst. 12:24

<p>Jā, par šiem jau rakstīju. Tik tā dikti par biežu. </p>