laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

No SublimeText uz VS Code

Kad nopirku Sublime Text licenci, to darīju tāpēc, ka līdzvērtīgu redaktoru īsti nebija. Nauda bija diezgan barga, bet gana ilgi biju lietojis bezmaksas versijā, kura darbojās kā maksas, tikai laiku pa laikam uzmācās ar lūgumu tomēr samaksāt. Ja man jautātu šodien, tad aizvien droši teiktu, ka tik tiešām nekļūdījos.

Izvēlētais produkts bija super ātrs, ērts un atbilda manai izpratnei par to, kas tad redaktoram ir jādara. Tas bija modē, aiz kam bija ļoti aktīva komūna. Sākotnēji uz to orientējos kā uz vienīgo, bet beigu beigās sapratu, ka efektīvai izstrādei tomēr pilnvērtīga IDE ir svarīga. PHP vajadzībām tas ir PHPStorm, Windows aplikāciju izstrādei tas pats Visual Studio. Pitonā man lielu projektu nav, bet tur lieliski derēja PyCharm.

Šobrīd, kad klajā ir nākusi SublimeText trešā versija, atkal ir jāmaksā. Tas lika izvērtēt alternatīvas. Kā papildus iemesls SublimeText aizvietošanai bija arī necaurspīdīgā izstrāde, relatīvi niecīgs jaunumu apjoms katrā no jaunajām versijām.

Viena no alternatīvām bija Atom. Izrādījās, ka īsti nederēs gan, jo ir lēnīgs. It sevišķi, ja ir pierasts pie tā, cik ņiprs bija SublimeText. Kaut kādi Notepad++ un analogi arī īsti neiederās, jo nav starpplatformu (gadās, ka jāpalieto tas pats Linux). Un noklusētā konfigurācija ir daudz patīkamāka tieši iekš SublimeText. Arī pieejamo paplašinājumu/spraudņu klāsts nav salīdzināms.

Bet, izrādās, ir tomēr arī alternatīva. Patlaban esmu nolēmis dot iespēju Microsoft uzturētajam VS Code. Pilnīgi bezmaksas risinājums. Fantastiska dokumentācija. Sen vairs nav jaunums, ka Microsoft mainās. VS Code ir viens no šo pārmaiņu rezultātiem.

Izrādās, ka tas, atšķirībā no Atom, kurš ir uz tā paša Electron bāzes, ir daudz ņiprāks. Tiek uzturēts aktīvāk. Paplašinājumu skaits ir negaidīti liels.

Viens no lielākajiem plusiem, savukārt, ir IntelliSense. Tas nav tik brīnišķīgs kā pašā Visual Studio, bet pavisam noteikti ir daudz labāks par ctypes vai analogiem. Un valodu atbalsts ir ļoti aizdomīgi plašs.

Jau līdzi nākošā integrācija ar git. Jau “no kastes” strādājošs debugeris. Tik ļoti iemīļotā komandu palete (kas ir atradusi savu ceļu arī iekš PHPStorm). Esmu tik ļoti iemanījies strādāt ar multiple selections, ka teksta redaktors, kur darbs ar tiem nav ērts vienkārši nav lietojams. Būtiski ir arī vienkāršs, ērts un 100% PCRE atbilstošs regulāro izteiksmju atbalsts meklēšanas un aizvietošanas vietiņās. Pie ērtuma gan vēl viņiem jāpiestrādā.

Lai padarītu migrāciju vienkāršāku, ir iespējams uzinstalēt paplašinājumu Sublime Text Keymap.

Tagad kādu laiku palietošu tieši šo kā manu go to teksta redaktoru. Redzēs, kā veiksies. Protams, ka jāpierod pie šādām tādām jaunām lietiņām, bet kam tagad viegli?

Cietnis.lv kods. Divtūkstošo sākums. Gākas Baisma, ne? :)

P.S. Un tāds patīkams nieciņš kā jau iebūvēts markdown dzīvais priekšskatījums…

Arnis

Labprāt izmēģināju, jo nācās no SublimeText pāriet uz NetBeans PHP 1 iemesla pēc:

Koda formatēšana. Tieši _mixed_ gadījumā, piemēram,
šis briesmīgais:

php + HTML + Javascript + CSS

Koda automātiska formatēšana (un tā stilu definēšana pēc saviem ieskatiem vai PSR)?

Šis un “trailing whitespaces” ir manas prasības. PHPStorm to dara fantasiski, bet pārējie – vēl “autiņos”.

koko

Savulaik arī ST2 nopirku un joprojām uzskatu, ka tas bija pareizs solis. Tagad aktīvi maksāju par PHPStorm, bet ST 3 izmantoju bezmaksas versijā un tik reti, ka pat kaut ko jaunu mēģināt nav vajadzība, taču par VS Code esmu dzirdējis ļoti labas atsauksmes. Es nebiju domājis, ka kaut ko tādu teikšu, bet MS ar saviem izstrādājumiem pēdējā laikā mani pārsteidz arvien biežāk un arvien patīkamāk :)

Uhh

Kā VSCode draudzējas ar lielu teksta/datu failu rediģēšanu?

Mani pie ST notur vēlme blakus kodam skatīties un/vai mazliet piekoriģēt arī apstrādājamo datu/rezultātu failu, kas diezgan regulāri mēdz būt ar kārtu 100mb-1gb txt/xml/json/whatever klucis; nu un daudzi editori (tas pats Atom) praktiski mirst nost ja grib normāli strādāt ar tādiem failiem.

laacz

Pamēģināju 1GB teksta failu iekš ST atvērt. Paelsa, appūta bet atvēra. Ātrdarbība, skrollējot, apmierinoša. Rediģēt arī OK. VS Code šādu failu neatvēra, paziņojot “The file will not be displayed in the editor because it is either binary, very large or uses a unsupported text encoding.”.

Krotow

Aizņem arī jauki. Visual Studio 15 Express – tikai 7 GB diskā. Teksta redaktoriem arī piemetusies šī kaite – 200 MB resns teksta redaktors lai uzrakstītu “Hello World” :)

Linux teksta failu labošanai joprojām rullē tas pats Kate.

Loks

Es ar jau kādu laiku esmu pārgājis uz VS Code, manuprāt lielisks editors. Ir pāris lietas ko gribētos labāk, piemēram, lai var vienam projektam dažādākus taskus sataisīt, bet citādi ļoti ok :)

Jancha

Ārprāc, kurš vēl lieto “<?" iekš php kā atverošo tagu :)

Par tēmu, nav nekā labāka par VIM. VS code uz Mac arī patestēts un ir viena no alternatīvām rīku paletē.

jurgenz

Pirms laika strādāju ar VS Code, ļoti patika. Pēc tam man bija nepieciešamība parakstīt react ar jsx + es6 + vēl šādi tādi sīkumi un dotajā brīdī bija pašvaks atbalsts, vēl jo vairāk spread operatoram ({…object, }), kas bija pēdējais salmiņš un sāku lietot atomu.

Pagaidām atoms ļoti apmierina, bet esmu gatavs jebkurā brīdī pāriet atpakaļ uz VS Code. Kad apniks atoms. Jo brackets nekādā gadījumā nelietošu, tas no šiem 3 ir vissliktākais manuprāt.

Kaspars

Uz Vindauz joprojām meklēju bezmaksas UEStudio aizstājēju (ar to nepelnu naudu, tāpēc arī maksāt vairāk netaisos). Atom ir mēģināts, taču diemžēl izrādījās pārāk bagains(vismaz atsevišķu paplašinājumu kvalitāte ir zem katras kritikas). VS Code savukārt patīkami pārsteidza. Jau kādu laiku ir uzstādīts un katrs atjauninājums nes tiešām būtiskas pozitīvas pārmaiņas. Šobrīd aktuālākā lieta ir projektu atbalsts (šķiet, ka ir paplašinājums) un vismaz saglabāto failu automātiska atvēršana pie palaišanās(to kas bija vaļā aizverot) – varbūt ir, bet neesmu iedziļinājies.
Kā jau te daži minēja – diemžēl jāsaprot, ka šādi JS bāzēti(vai nu kas tur ar to Electron-u) editori, pagaidām nespēs efektīvi ielādēt lielus datu apjomus(grafiskajā vidē, protams), pat ja tādi editori, kas ir tīri bināri attiecīgajā OS, to bieži dara ar žagošanos vai pat vispār sprāgst nost(ņemot vērā, ka ir pietiekams atmiņas daudzums un citi resursi).
Uz Mac, kas ir mana darba vide, lieliski pietiek ar TextWrangler(projekti pa lielam nav vajadzīgi, taču sftp + nesaglabāto failu uzturēšana aizverot/atverot gan).

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.