← Uz sākumu

Bārberšopu jeb bārddzītuve

2017. gada 28. februārī, 13 komentāri

Esmu slinks. Tik slinks, ka slinkoju pat regulāri bārdu līdzināt ar bārdas trimeri. Tas ir galvenais mūsdienu iemesls bārdu nēsāšanai. Sezonālie argumenti (ai, kā tā seja ziemā salst, dzenot pēdas alnim pa sniegoto mežu) lielākajam vairumam cilvēku jau sen vairs nav spēkā.

Tāpēc primāri bārda ir vai nu kaut kā slēpšanai, vai arī slinkuma dēļ uzradusies ;) Varbūt tas vēl ir svarīgi tiem, kas vēlas izcelt maskulīno. Bet jāņem vērā, ka ne visi to novērtē.

Tas arī bija iemesls tam, ka, kad kārtējo reizi attapos ar virs pieklājīgā atlaistu rugāju kaudzi uz sejas, nolēmu risināt problēmu citā - daudz radikālākā - veidā.

Bārberšopa logo. Mums vajag Tav galvu!
Bārberšopa logo. Mums vajag Tav galvu!

Uzmeklējot džūglē bārddziņus tiešā dzīvesvietas tuvumā, uzradās ņekijs Knock-out barbershop, kurš par savu atrašanās vietu lepni sauc LLU 1. 3. kojas. Izrādās, ka četras nedēļas Jelgavā ir filiāle Baltijas mēroga bārdas skuvēju un vīriešu matu griezēju iestāžu tīklam Knockout Barbershop. Jāpiebilst, ka nekad neesmu apmeklējis šādu iestādi.

Steigšus, pieglauzdams rugājus, steidzu pierakstīties noteikti supergarajā rindā. Izrādījās, ka rinda nemaz nav tik gara un tiku pie vēlamās vizītes jau nākamajā dienā :)

Mīlu nekavēt. Tik ļoti, ka ierados iestādē stundu pirms norunātā laika. Nedaudz sajaucu pulksteņus. Tas nekas. Pēc stundas biju atpakaļ.

Bet, ko nu daudz. Iestāde feina, bet nav vēl pilnībā aprīkota ar spēļu konsoli (sola, ka būšot), žurnāliem (sola, ka būšot), viskija glāzēm (sola, ka būšot), kā arī vēl diviem bārdas griešanas un vīru frizēšanas speciālistiem (sola, ka min jau pēdējos metrus frizieru un bārddziņu Hogwarts'ā).

Tātad, bārdas pielīdzināšana maksās 10€. Cenā ietilpst pagaidām vienīgās bārddzines darbs, laipnilūgtumdzēriens (es izvēlējos viskiju), kā arī neierobežota parunāšanās gan par bārdām, gan par visu citu.

Man noteikti ir pretenzijas pret to tematisko vieta, kur vecis var pavečot un vīrietis atgūst savu neatkarību. Pārlieku šovinistiski manai gaumei. Bet citādi brīnišķīgi. Bārda, protams, izskatās pēc bārdas, bet morāli Tu zini, ka tā ir pareizi piegriezta un sasmērēta ar pareizajām figņām.

Starp citu, ja vēlies izbaudīt klasisko hot shave, tad tas prieks Tev maksās 15€. Frizūra - tikpat. Man gan frizierīte ir sava, bet, ja nolemšu turpināt audzēt zālāju uz sejas, bārdu uzticēšu šai iestādei.

Ja esi nolēmis izmēģināt, tad steidz pieteikties rindā. Viņi strādā visas dienas, izņemot svētdienas un pirmdienas. Nepieļauj manu kļūdu - raksti feisbukā. Telefons ir veciem onkuļiem, lai gan arī to ceļ un atzvana. Atrašanās vieta - blakus bijušajam kvatriņam, Driksas iela 1, Jelgava.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Tēvs

2017. gada 28. februārī, plkst. 23:34

Kur foto? Grūti iedomāties tevi ar bārdu :)

Gravatar Vilx-

2017. gada 1. martā, plkst. 00:04

Bet, bet... KUR ir jēga? O_o Ja gribi dzīvot gluds kā klaviervāks, tad nāksies veikt procedūras, nu, ne retāk kā reizi divās dienās (protams, ticu, ka tas var atšķirties dažādiem cilvēkiem, bet tā vidēji). Atstāt 10€ katru reizi (nemaz nerunājot par patērēto laiku) šķiet mazliet... ārpus vidusmēra pilsoņa rocības, gan LV gan citur pasaulē. Savukārt, ja gribas kuplu krūmu uz sejas, tad atkal barberšops diezi vai kaut ko īpaši varēs līdzēt. Tiesa, nekad to neesmu darījis - var jau būt, ka tur jāiet reizi mēnesī kā pie friziera or something, tad jā. Bet mana saprašana bija tāda, ka tā iestāde palīdz tikt vaļā no spalvām, ne?

Gravatar laacz Autors

2017. gada 1. martā, plkst. 08:27

Par krūmu - katrs bārdas mats aug pa savam. Pielīdzināt vajag, formu ieturēt arī vajag (ieskaitot līnijas). Pašam to darīt lauž, bet reizi divās nedēļās aiziet par cēneri piefrizēties, ir OK.

Otra lieta - par clean shave. Protams, ka jābūt gana turīgam un ar gana daudz brīva laika, lai reizi divās dienās ietu pie bārbera. Bet, ja mīli staigāt bez apmatojuma uz sejas, tad šī ir vairāk tā kā palutināšana, jo šādu skuvienu pats tu nekad nespēsi panākt.

Gravatar Bezvārdis

2017. gada 1. martā, plkst. 09:43

Ir aizdomas, ka tās tomēr ir 3.kojas.. (: "Bijušo kvatriņu" daudzi var nezināt un apjukt.

Gravatar Knaģis

2017. gada 1. martā, plkst. 10:16

Es vienu reizi šādu vietu (Upīša pasāžā) apmeklēju, beigās biju nedaudz vīlies. Biju cerējis uz ko savādāku, pārāk vienkāršs tas rezultāts.

Gravatar Knaģis

2017. gada 1. martā, plkst. 10:18

Off-topic - dīvains fonts vai gļuks, ka Ģ burts tik dīvaini izskatās (vismaz uz Android)?

Gravatar laacz Autors

2017. gada 1. martā, plkst. 10:54

Apzināti. Fonta īpatnība.

Gravatar mamuC

2017. gada 1. martā, plkst. 12:40

Paldies par info. Man kaut kā vienmēr sanāk atlaist - nu jau kādus gadus 12 (kopš sāka augt kārtīgs sars). Tad kad jau ir pie mēneša, bārda veļās uz malu malām. Pašam apgriezt smuki tā lai nav jāgriež uz maziem milimetriem, nesanāk. Noteikti apciemošu šo vietu.

Gravatar KasparsB

2017. gada 1. martā, plkst. 15:29

Audzēju līdz apnīk un pats nočikāju nost.. phe, vēl maksāt 10 euro? :) Pietiek ar frizieri.

Gravatar Edgars

2017. gada 1. martā, plkst. 18:15

Un pat tas man maksā kopā ar visu mazgāšanu, griešanu un beigās sakārtošanu diezgan labā vietā - 5€.

Tiesa, tas nav Rīgā.

Gravatar Kaspars

2017. gada 1. martā, plkst. 20:36

Jelgavā arī nepilni 5 euro un pie mājas apmēram reizi 2-3 mēnešos.