← Uz sākumu

TG vs GT

2017. gada 15. martā, 14 komentāri

Pirms diviem gadiem 10. martā Džeremiju Klārksōnu atstādināja no Top Gear vadīšanas. Attiecīgi, pārtraucot arī epizodes. Šis nebija pirmais brīdinājums, jo skaļas nesaskaņas jau bija iepriekšējos gados, ieskaitot britu regulatora lēmumu, ka Top Gear ir gadījies pārlieku rasistisks izgājiens 2014. gadā un diezgan skarbo Patagonijas special 2015. Divas nedēļas vēlāk kļuva skaidrs, ka Džeremijs neatgriezīsies. Drīz pēc tam Mejs un Hamonds paziņoja, ka bez Klārksona nekur, producents Vilmans arī aizgāja.

Šķita, ka viss. It kā čalītis beidzot dabūja pēc nopelniem, bet tanī pat laikā žēl, jo tas tiešām bija episks raidījums par auto. Lai gan, esot savu panākumu upurim, nedaudz sāka jau smakot pēc pastāvējuša alutiņa.

Pēc šāda skarba notikumu pavērsiena 2016. gada maijā atsākās Top Gear, kuru vadīja nedaudz kaitinošais Chris Evans un vesela gūzma ar citiem tēliem, no kuriem negaidīti par favorītu kļuva Matt Le Blanc. Evansa izlēcieni un specifiskā vadītprasme ļoti daudziem nepatika. Nepatika arī tas, ka šovs nebija pat centies atrast ko sevišķi jaunu un foršu. Viņi paķēra to, kas palika pāri no TG, izgrieza ārā to, kas ir asociējams ar iepriekšējo trijotni un cerēja uz ja ne tādiem pašiem, tad vismaz pieņemamiem panākumiem.

Velti.

Pa tam, Latvijas dzimšanas dienā (18. novembrī, ja kādam jāatgādina), nāca klajā jaunais šovs Grand Tour. Tas ieslēdza pilnīgu un vispārēju WTF režīmu. Vismaz man, jo bija pilnīgs murgs un idiotisms. Tālāk sezonā viņiem puslīdz izdevās kaut ko saglābt, bet tikai tiktāl, cik "jā, ir labi".

Un šogad Top Gear atgriezās ar otro sezonu jaunajā ērā. Neviens nelika absolūti nekādas likmes un cerības. Bet, sasodīts, kā viņiem izdevās. Labi, ja godīgi, viens no trim vadītājiem man krīt uz nerviem (Rory Reid), bet nekas nav perfekts.

Beigu beigās visu esenci var reducēt uz vienu lietu. Grand Tour ir šovs par trīs večiem, bet Top Gear ir šovs par auto.

GT ir par večiem, kuriem patīk būt sarkastiskiem, ironiskiem, nogurdinoši šovinistiskiem, pārākiem un visādi citādi savu tēlu uzturošiem. Pie kam, viņiem lieliski izdodas arī nespēt izlēkt no tā, ko bija sasnieguši TG laikos. Rāmis ir pārlieku stingrs padevies. Iepriekš pamanāmais, bet viegli ignorējamais speciālo sižetu iestudējums nupat jau ir kļuvis tik absurdi uzbāzīgs, ka nesaskatu tur neko baudāmu.

Savukārt, sākot ar šī gada sezonu, Top Gear ir kļuvis par šovu par auto. No sirds un no rajona. Džūlijas reklāmsegments vien bija ko vērts. Saprotams, ka tā arī vajadzēja - parādīt Klārksōnam, ka var, ja grib.

Un te gribētos arī nedaudz minēt starta apstākļus. GT vajadzēja tikai naudu, jo viss pārējais bija. Paņemot šo naudu, varēja izvērsties. Viņi nolēma to nedarīt. TG, savukārt, nebija nekā, izņemot naudu. Pie kam, pirmā sezona acīmredzami bija šāviens pa tukšo. Šādi saņemties un atgriezties ir jāprot. Respekts un uvažuha.

Ar nepacietību gaidu, ko šovasar pretim liks Grand Tour. Negribās ticēt, ka arī tagad viņi turpinās veco dziesmu - "mēs esam tieši tik labi, ka mums pietiek ar ... mums".

Noslēgumā jautājums publikai par Grand Tour. Vai jums arī šķiet, ka The American ir stulba impersonācija, jaunā trase ir netipiski meh, celebrity brain crash ir tiešām absurds segments, utt? Kaut kā izskatās, ka Grand Tour iemieso pilnīgi visu to, kas man nepatika iekš vecā Top Gear, papildinot to ar lietām, kas man nepatīk vēl vairāk...

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Ramūns

2017. gada 15. martā, plkst. 00:42

Nez, man patīk GT, ideja ir tajā, ka nevajag no šiem personāžiem gaidīt izsmalcinātu autoraidījumu, bet gan stāstu par to, kā trīs pusmūža kungi nodarbojas ar stulbām lietām, kas nezkāpēc ir smieklīgas un saistītas ar auto (jo ko gan citu vairs tajā vecumā darīt)

Gravatar laacz Autors

2017. gada 15. martā, plkst. 08:21

Ideju es saprotu. Un man šķiet, ka viņi savu ir atražojuši. Personīgi man liela daļa no viņu darītā nešķiet vairs smieklīgi.

Gravatar bezmiegs

2017. gada 15. martā, plkst. 09:07

Piekrītu gan par to kokainumu un iestudētību(par brain crash vispār nav vērts muti dzesēt). Manuprāt stulbākais ir tomēr tie BBC uzliktie ierobežojumi (piem. nedrīkst rakstīt laikus ar roku tāpēc izmantots tiek ekrāns), nepamet sajūta ka viņi vairāk baidās izdarīt kaut ko par ko būs kašķis ar BBC, nekā izdomā ko jaunu, attiecīgi veco vairs nevar lietot, jaunam idejas nav, lieto to ko drīkst un to ko drīkst ir kokains mēsls 60% no laika. Par TG prieks ka no Evansa tika vaļā un trasi atgrieza, Talk show daļu malači ka nemēģina kopēt Klarksonu jo nebūs tas. Kopumā varu teikt ka ja kādreiz skatījos TG pirms tas bija masu produkts tad tagad ir sajūta identiska, ka šovs ir atgriezies pie vienkāršibas vairāk un patīkamas laika pavadīšanas pie TV bez vajadzības kādam kaut ko pierādīt. Bet nu tas mans subjektīvais viedoklis

Gravatar kk

2017. gada 15. martā, plkst. 14:42

Tieši tas pats, kas ar Fredi un Ufo. Smieklīgi bija dažus gadus, pēc tam lejupslīde un stagnācija un agonija 3x tik daudzu gadu garumā... šobrīd uz to iet Klarksonam.

Gravatar Usinss

2017. gada 20. martā, plkst. 23:03

NU nebiju skatījies šos raidījumus gadus 3 ... Paskat'jos GT .. pēc 5 sērijām jau apnika. Atsauca atmiņā trulos, apnikušos un vienveidīgos jokus no TG... tikai, ir ASV piesitiens, tā vietā, lai kaut ko dedzinātu neveikli, tiek lietoti ieroči... tas laikam jeņķiem labāk iet pie sirds... jo dedzināšana ir britu lieta...

Gravatar Lācis

2017. gada 15. martā, plkst. 07:02

Pilnībā piekritīšu par GT. Katrā epizodē varēju noskatīties pirmo sižetu, viss pārējais pilnīgi neskatāms (ar dažiem izņēmumiem). Par Celebrity brain crash pat neizteikšos. Grūti tikai saprast vai tā ir producentu, Amazon vai pašu uzpumpētā ego ietekme.

Gravatar Endijs Lisovskis

2017. gada 15. martā, plkst. 07:54

The American un Celebrity brain crash neuzrunā. Trase - vienalga. Kopumā pirmo GT sezonu vērtēju ar 7 no 10. Būtu 6, ja tā būtu jau otrā sezona. Brīžiem bija ļoti jūtama iestudēta scenārija klātbūtne. Protams, vienmēr jau pēc scenārija notiek, bet reizēm tas jūtams pārāk stipri. Pēc tava ieteikuma būs jāiemet aci jaunajā TG sezonā. Iepriekšējai spēju noskatīties tikai vienu vai divas sērijas.

Gravatar KKTK

2017. gada 15. martā, plkst. 10:41

Cauri visam GT gāja sajūta, ka nauda ir, bet tāpat nezina kā aizpildīt raidlaiku. Un iestudēts bez maz katrs solis ir abos gan GT gan TG, taču cik uzspēlēti tas izskatās un cik lec ārā no gaisotnes. Un no tiem trim vecajiem perdeļiem, man šķiet īsais ir viss sliktākais tēlotājs. Pagājušās sezonas TG bija šausmas, tur likās puse filmēšanas komandas ir pazudusi, cik reizes mikrafons iebrauca kadrā. Šinī sezonā ir līmenis ir atpakaļ un pat vairāk. Man pat likās pāris jaunas filmēšanas/montēšanas metodes. Bet vislabāk patīk, tas ka ir džeks, kas reāli māk gāzt!

Gravatar HP

2017. gada 15. martā, plkst. 11:21

The American un Celebrity brain crash neuzrunā+850 balsis. Trase – izskatās ka vai nu aptrūkās naudas (kas maz ticams) vai nu bija plānots kas cits un tas netika realizēts jo BBC uzlika ķepu ( kas vairāk ticams ) No pirmās sezonas laikam tikai 11 epizode aizķēra. Viss cits bija pagatavots bez garšvielām. Labi bet ne izcili. Gaidīsim sezonu numur divi. Vai to mirkli kad Amazonam beigsies nauda. Man ir cits jautājums - kā cien publika vērtē Drivetribe? Kas arī ir šo kungu darinājums.

Gravatar Deniss

2017. gada 16. martā, plkst. 16:35

Liku lielas cerības uz drivetribe, bet izskatās pēdējais sūds. Komentēt komentārus nav iespējas, pievienot bildi komentāram nav iespējas. Uzlabojumi nāk pārāk lēnu, man ir sajūta, ka to visu attīsta viens programmētājs. Tas saturs, kas tiek reklamēts FB pa lielam ir liels sūds. Pa lielam sūdīgs instagrams par auto tēmu, kaut varētu būt superīgs resurs automīļotājiem. Krieviskais drive2.ru ir miljons reižu labāks, ir savs community, ir apkopota daudz sakarīga info un pieredze.

Gravatar Dainis

2017. gada 16. martā, plkst. 00:09

Pedējās pāris sezonas TG, pirms Clarksona aiziešanas, arī bija jūtama spēcīga iestudējuma garša, kas nedaudz traucēja. Arī GT ir jūtama šī garša. Piekrītu, ka GT raidījuma epizodēs parasti bija tikai viena patiesi izbaudāma epizode, labi ja. Bet tāpat es šo raidījumu skatos un man patīk. Visvairāk patīk kā veči piedurās par visādām lietām. Es uz šo šovu skatos tieši no tāda skatu punkta - skatos kā viņi izdomās glumi piedurties lietām. GT pirmo epizodi bija īpaši interesanti skatīties. Skatīties, kā Jeremy, Richard un Mays tiek galā ar BBC ierobežojumiem un dažkārt par to veselīgi pasmejās. Mana vairāk pozitīvā, nekā negatīva attieksme iespējams skaidrojama ar to, ka TG sāku skatīties pirms šovs palika ekstra populārs un esmu audzis kopā ar šiem trīs personāžiem. Vienīgi skumīgi ir, ka visi trīs, it īpaši, Clarksons ir manāmi novecojis un domāju, ka šovs ilgi vairs neturpināsies. Turklāt vēlos jūs aicināt padomāt, cik augstu latiņu visi trīs bija uzstādījuši un vai to ir iespējams visu laiku noturēt, it īpaši ja ir piedzīvota kārtīgas personīgās bedres. Pievienojos cerētājiem cerībās, ka nākamā GT sezona būs labāka kā esošā. Jaunās TG episodes ar Evansu bija galīgi metamas ārā. Iepriekšējie komentāri ir iedrošinājuši noskatīties jaunāko sezonu, bez viņa klātbūtnes, ko arī tūliņ darīšu.

Gravatar nevēlos

2017. gada 16. martā, plkst. 15:11

šo raidījumu/kungu glorificēšana vienmēr likusies dīvaina.

Gravatar PT

2017. gada 19. martā, plkst. 20:22

GT BrainCrash tā ir atspēlēšanās obligātajai TG sarunai ar slavenību.

Būtībā pēdējā trijotnes sezona TG un tagad GT sezona - man neaptika ar to speciālo sižetu nedabiskumu - haltūra citiem vārdiem.

Pirmā jaunā TG sezona no sākuma ne visai patika, bet uz beigām kļuva pat tīri skatāma.

Gravatar Kāds

2017. gada 12. aprīlī, plkst. 16:15

Abi ir šovi (latviski - izrādes). Par aktiermeistarību, režiju un sižeta līniju nav vērts strīdēties, var tik paust viedokli, jo tas ir gaumes jautājums. Man sirdij daudz tuvāks ir Klarksona trijotnes piegājiens, lai gan jāpiekrīt, ka mazliet kaitina pārlieku liela uzspēlētība iekš GT. Jaunais TG liekas pilnīgi garām - mikslis, kur paņemts ne tas labākais no vecā TG un salipināts ar HVZ ko kopā.