laacz.lv

Kaspara F. neoficiālā mājaslapa (Anno 1997)

🏠Tipveida projekts 1956. gadā

Šī ir ierakstu kategorija, kurā tiek ievietoti raksti par to, kā lācis māju cēla. Vai ceļ. Vai vēl cels. Vai atmetīs ar roku un necels. Saturs nepretendē uz absolūtu patiesību. Izvēle ne vienmēr būs nekļūdīga. Rokas dažkārt man aug no nepareizās vietas un saliecas niecīgā liekuma rādiusā, tāpēc var gadīties visādi. Izmaksas cenšos nepublicēt (kāpēc). Baltais saraksts ir atsevišķā lapā.

Šādi izskatījās tipveida projekts 1956. gadā. Diemžēl, neviena no tiem, kas tam gāja cauri, nav vairs starp mums. Detaļas par procesu izzināt neizdosies. Varbūt kāds no lasītājiem var padalīties?

Principā, tā bija tāda gara salocīta lapa. Vienā pusē bija titullapa un rasējumi. Otrā pusē materiālu saraksti. Papīros nekādu citu papildus pavadošo dokumentu nav, kas liek domāt, ka nekā cita arī nebija. Jo ir pat lēmums par zemes gabala piešķiršanu (pavisam izplūdusi mašīnraksta sagatave, kur mainīgā daļa ierakstīta ar asu pildspalvu).

5 istabu dzīvojamās mājas projekts K-15

Tātad, lieku priekšā piecu istabu dzīvojamo mājas K-15 projektu! Tā ir diezgan liela un plaša divstāvu māja, kuras izbūve tajos laikos noteikti nebija vidusmēra latvieša dzīves plānā. Zeme tika nodota lietošanā. Tiem laikiem tā bija neaptverama platība ciematā – 1290m² (puse gan bija atmata). Divdesmit gadus vēlāk tika uzbūvēta saimniecības ēka, kuras vienā galā bija neliela istabiņvirtuvīte. Tanī mitinājāmies mēs – divi pieaugušie un trīs bērni. Pēcāk gan tikām pie pagraba dzīvokļa Avotu ielā Rīgā un pēcāk rindas kārtībā pie četristabu dzīvokļa bloķenē Ķengarā.

Tur notika kaut kāda mistiska kooperācija. Vesela savstarpēji pazīstamu cilvēku čupiņa bija dabūjusi blakus zemes gabalus un uzbūvēja mājas. Un tā arī dzīvoja draudzīgi. Kaimiņiem PSRS laikā bija ledusskapis ar ledus maļamo uzparikti. Bet otrajā stāvā bija atsevišķa ar vagonku izlikta iztabiņa, kurā goda vietā bija lenšu magnetofons, plašu atskaņotājs un ieraksti. Daudz tanī laikā ne sevišķi atļautu ierakstu.

Bet, labi. Ne par to stāsts. Bildes ir apskatāmas šajā fotoalbumā.

Kaspars

Tas vairàk izskatàs vėl pėc Ulmaņlaika projekta , zokols nevis cokols , pat bultiņu gali projektà no Lv laikiem .
Nolàdètie K0miķi bùs pirmàjà brìdī vienkàrśi pàrkopèjuśi , kà jau visu .
60tajos tik lielas nebija atļautas un būvèja saucamàs tintnìcas , kantaina vienstàvu màjele ar zemu ćetrpusìgu śīfera jumtu . Sienu materiàls visbieźàk skaidbetons vai izdeģbetons , jo visi jau tà deficìtie normàlie materiàli aizgàja komunisma celtniecìbai . Śur tur vèl tàdas nepàrbùvètas ir apskatàmas pat Rìgà .
Ćetristabu dz. Ķengaragà 3 , tàdi bija piecstàvenèm galos .
Vai 62. vs. ir pazìstama ?

Iesniegt savu viedokli

Atruna par moderāciju. Daži vārdi, var gadīties, ka ir iz melnās listes (viagra and stuff). Tādi komentāri tiek aizturēti, pirms parādās lapā. Ja Tavs komentārs neparādās uzreizi, būs vien jāpagaida, līdz es jamo izlasīšu. Protams, ka paturu tiesības sev netīkošos komentārus dzēst, iemeslu neminot.