✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Kā es palaidu gar degunu 295 tūkstošus dolāru

2018. gada 24. jūlijā, 12 komentāri

Man vēl ir ko mācīties (piemēram, no tā paša komiķa James Veitch "Scamalot" sērijas). Laiku pa laikam gan tomēr mēģinu kaut kā uztrenēt savas prasmes sarunās ar interneta krāpniekiem. Te atkal viens stāsts. Savulaik to darīju bieži, jo, ieliekot sludinājumu dēlī SS sivika pārdošanas ziņojumu, šādu "draugu" uzradās dikti daudz.

Pirms dažām dienām man feisbuka mesendžerī uzrakstīja kāds Amerikā dzīvojošs labs paziņa. Nedaudz dīvaini, ka prasīja apstiprināt saziņu, bet vārds der, profila bilde atbilst - lai jau iet. Iespējams, ka kontu netīšām izdzēsis. Saruna iesākās ar "How are you today?", kas arī šķita jocīgi, jo čalis ir latvietis, bet lai jau. Nākamais bija "Have you heard thw good news ?". Labi, tagad jau paliek interesanti un nedaudz aizdomīgi. It kā stāvoklī ģimene nebija (tikāmies Jāņos), bet citas potenciāli mani interesējošas labas ziņas prātā nenāca.

Beigu beigās tas bija sākums neilgām, bet intensīvām un aizraujošām attiecībām ar feisbuka loterijas uzvarētāju medniekiem.

Izrādījās, ka tas ir kādā jocīgā veidā piereģistrēts konts, kurš ir tieši tam arī domāts. Lai makšķerētu kāda sociālajā lokā esošos cilvēkus, kas varētu noticēt tekstam "Its the good news about Facebook compensation lottery, have you hear about it ? I won and received $350,000 from Facebook compensation lottery and saw your name with picture on the winners list when the delivery crew came to deliver my money at my door step. tas ir iemesls, kāpēc es lūdzos zināt, vai arī tev ir tavs". Uz gūgles tulkoto latviešu valodu viņš pārgāja epizodiski, kad es sāku uzdot pretjautājumus latviski.

Tālāk tika piedāvāts sazināties ar kādu "aģentu" vārdā "Lisa Michelle Fuller", pievienojot viņu kā draugu feisbukā. To es nedarīju, lai nesāk par mani izlikties, bet pēc pāris dienām nolēmu izklaidi sev neliegt. Pieteicos viņai mesendžerī, neaicinot sevišķi draudzēties pašā feisbukā.

Sākumā kā zobu sāpes bija visas formalitātes. Iesniedzu īsto vārdu, uzvārdu, izdomāto telefona numuru, nepareizu adresi. Paralēli centos filtrēt, lai izskatās ticami. Viņa vēl interesējās arī par tēmu "You are referred by who?".

Beigu beigās tikām līdz sālij - 295 tūkstoši dolārnaudiņu. Sekoja atkal neliela anketiņa par naudas saņemšanas veidiem, ģimenes stāvokli, utt. Domāju, ka viņi viltīgi ietver sevī arī jautājumus, uz kuriem var gūt atbildi feisbukā (dubultā pārbaude). Tad, nu, lavierēju.

Tā kā Latvijā čekus pārvērst naudā ir sarežģīti, tad teicu, ka štrunts ar visu un gribu skaidrucītī. Gala aprēķins bija $295k laimests un $1450 "shipping and processing fee".

Mans standarta komentārs "You can just deduct that sum from my winnings." tika atšūts ar nedzirdētu "Am sorry this have to be paid first as we not allowed to deduct a penny from your winnings till its delivered to you. The $1450 you are paying is meant for the processing and shipping fee and your winnings will be delivered to your door step the next 48hrs after you have paid the fee."

Bēdīga sejiņa, protams. Bet nekas. Tikām līdz apmaksas veidiem. Western Union vai Moneygram pārskaitījums uz ASV (Jean C Newby, Mooresville, North Carolina, USA, 28115).

NOTE : When sending the money, if WESTERN UNION ask you the reason for sending the money, make sure you tell them it is for family purpose not for claiming of your lottery because we don't want WESTERN UNION to charge you for another extra charges when your money is delivered to you.. Else they will be entitled to 20% of your money $295,000 and we don't want that. This we always tell our winners.

Rau, kā. Uz to es paziņoju, ka mani neuztrauc, ka kantoris savāc 20% no mana vinnesta. Minēju, ka arīdzan nevēlos melot, jo VID ieliks mani cietumā. Pēc nelielas sarunas par tēmu "labāk, vecīt, nevajag, būs slikti", teicu, ka piezvanīšu un paprasīšu - kā rīkoties šādā gadījumā.

"As you agent i am to advise you on what to do"

Pa ceļam padīcu, ka man nav naudas 1450 dolāru izskatā. Aģents bija ciets un nelokāms - "Thats the fee you have to pay". Piedāvāju viņiem samaksāt man 70%, bet parējo viņi var paturēt.

This is beyond my power as am just an agebt working for the company and the process is you have to pay thw fee first before your winnings can be processed and shipped for delivery. Am sorry.

Eh. Labi. Turpināju ar izklaidēm. "Just got off the phone with Western Union customer support. I suppose I could take out a loan... They told me that people are being scammed like that. They sent me a form you will need to fill out and send it to me so I can attach it to money order." Forma tika atrasta internetā.

Ha! Protams, ka es varot sazināties ar savu draugu, kurš ieteica. Viss ir legit. Formu aizpildīšot. Pa tam es "pieteicos" bankā aizdevumam. Teicu, ka pāris stundu laikā naudiņa būs uz rokām.

Nedaudz patielējāmies par to - vai aizpildīt visu PDFu, vai arī tikai pirmo lapu. Piekritu pirmajai lapai, bet iterācijas bija vairākas. Mans mērķis bija iegūt fotogrāfiju no "aģenta" telefona.

Am sorry but you know the money is being sent to our account department and am not the one receiving the money... also it is not in our company rule to fill any form and thats why i asked if only the first form should be filled as am only doing this to assist you Kaspars. Do you understand me?

Pirmā versija bija PDFs, kurā iezīmētas un ierakstītas atbildes. Es teicu, ka nederēs. Rātni norādīju uz to, ka nav aizpildīts ar roku, ka nav fotogrāfijas, ka paraksts neizskatās dabīgs, ka galu galā nav arī atbildēts uz visiem obligātajiem jautājumiem. Sakarā ar nesenajām nekārtībām banku sektorā, AML un pretterorisma prasībām, nāksies vien aizpildīt ar roku, ielikt bildi, utt.

Rekomendēju izdrukāt, aizpildīt ar roku, nobildēt ar telefonu un atsūtīt uz e-pastu. Un atmetu jau cerības, jo, nu, pat skamerim bija jāsaprot, ka es viņu nesu cauri.

Aģents pēc mirkļa atbildēja, ka visu izdarīšot, tik sūtīs caur priekšnieka e-pastu. Es pasmīnēju ūsās un ļāvos. Diemžēl, e-pastā parādījās kārtējais pārpratums :(

Pirmā un otrā formas versija.
Pirmā un otrā formas versija.

Pa to laiku gan biju jau atradis Bulgārijas Western Union naudas pārskaitīšanas cedelīti, kuru izdrukāju un ar roku aizpildīju.

Vienā brīdī aģents painteresējās, vai man ir kredītkarte. Oh, ir, protams! Es varot bez liekiem jautājumiem Western Union mājaslapā pārskaitīt. Atbildēju, ka karte nav pie tā konta, kurā ir nauda. Phew.

Pa tam jau biju arī izstāstījis, ka man būs iesniegums jāizdrukā, bet no mesendžera to nevarēšu izdarīt (jo mesendžeris no bildēm izdzēš atrašanās vietas informāciju). Izskatās, ka cilvēks saprata, ka nekur neliksies un jāizpatīk cimperlīgajam klientam no nezināmās valsts Latvija.

Un, raugi, pēc brītiņa e-pastā iekrīt fotogrāfija. No Samsung Galaxy S7 Edge. Ar visu atrašanās vietu metadatos. Cilvēka izstrādājums tik tiešām bija drukājis, griezis, līmējis, rakstījis.

Nesalasāmi, bet ar metadatiem :)
Nesalasāmi, bet ar metadatiem :)

Šajā mirklī es biju sasniedzis savu mērķi. Sapratu, ka tālāk jau būs garlaicīgi. Biju izdrukājis un aizpildījis naudas pārskaitījuma veidlapu un viņaprāt diebu uz banku un tad uz Western Union.

Western Union no Bulgārijas, bet nigērietis to nezin :)
Western Union no Bulgārijas, bet nigērietis to nezin :)

Tālāk man bija plāns pabeigt diskusiju un piedāvāt reālu nelielu kāpostu, pretī saņemot interviju par šāda tipa krāpnieku ikdienu - cik tas viss ir organizēts, cik viņš saņem no katra darījuma, kā faktiski tiek izņemta nauda, utt. Pašsaprotami, ka atalgojuma nosūtīšanas komisijas maksu es prasītu avansā.

Diemžēl, mana kaisle ņēma virsroku un tad, kad bijām izkašķējušies par to, ka visi dati pareizi, nauda aizgājusi, problēma viņu pusē vai Western Union informācijas sistēmās, nācu klajā ar piedāvājumu nečakarēties un satikties pēc nedēļas no viņa atrašanās vietas netālajā kafejnīcā. Paprasīju par laika apstākļiem Nigērijas mazpilsētā un to, kā darbojas Samsung Galaxy S7 Edge. Tad viņš kaut ko novervelēja vienā no savām valodām un mani nobloķēja (vai arī feisbuks atsaucās uz manu ziņojumu par krāpniekiem) :(

Kā sacīt jāsaka, par ātru beidzu. Bet atrašanās vietu dabūju.

Esiet uzmanīgi, radoši, pārņemiet pieredzi, tērējiet viņu laiku.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar e-remit

2018. gada 24. jūlijā, plkst. 19:57

Nu tu ar, kā iesācējs - nenocieties un izstāstīji skamerim, kā ieguvi informāciju, lai nākošreiz viņš uzmanīgāks!.. Paziņas konts bija vienkārši dublikāts īstajam, ja?

Gravatar laacz Autors

2018. gada 24. jūlijā, plkst. 20:46

Nē, es neizstāstīju, no kurienes ņēmu info. Nedomāju, ka viņš ir gana attapīgs, lai pats saprastu. Un, jā, - konts bija dublikāts.

Gravatar Briks

2018. gada 24. jūlijā, plkst. 21:27

Es ar vienu brīdi intereses pēc ņēmos ar šiem gan iekš Skype (bija feikais konts ar sievietes - dievietes attēlu). Piegāju lietai nopienti ar visiem balss pārveidotājiem un whatsapa numuriem, pāris reizes sanāca mērķi sasniegt un aizrunāties garāk, kā rezultātā sanāca šamējo PC inficēt ar kriptēšanas vīrusu, tas toreiz klejoja apkārt, ritīgi inčīgi bija (nu labi, nelepojos :) ). Sanāca pierunat palaist to failiņu, lai tas uzģenerē mistisko atbildes Security kodu Western unionam. Ar dažiem cilvēcīgi parunāju un nekas jau labs tur neatklājās - darbs nav, izglītība ar 9 klases un deju kursi, iespēja izrauties no turienes ir tikai no Nigērijas uz Ganu un otrādāk. Ļoti korumpēta vide.

Gravatar Briks

2018. gada 24. jūlijā, plkst. 21:34

'Anus Laptops' scam esi dzirdējis? pameklē, tas ir etalons pie kā pieturēties.

Gravatar Muchacho8

2018. gada 24. jūlijā, plkst. 21:55

Pag, lokācija ved uz “Dick road” kaut kur Nigērijā. Ahahahahahahhahahahaha Un vēl tajā fotogrāfētajā bildē fonā ir kkāds patterns uz kura ir daudzi “69”.

Gravatar runcio

2018. gada 31. jūlijā, plkst. 09:29

izskatās ka tas ir kāds somiņas "69" zīmols

Gravatar ne pārāk

2018. gada 25. jūlijā, plkst. 19:02

un tā dāma kādos attēlos sperta?

Gravatar būs labi

2018. gada 26. jūlijā, plkst. 10:10

kādu laiku nostrādāju wu klientu apkalpošanā. latvijas un ārzemju klientu. es nekad nebiju domājis, ka ir ļoti daudz gadījumi (vairāki katru dienu), kad cilvēki uzķeras uz šādām shēmām. sūta milzīgas summas (vairākus simtus vai pat tūkstošus) topošajām sievām no āfrikas vai krievijas, kas tā arī nekad neuzrodas, āfrikas bagātajiem radiniekiem, kuri pēkšņi pazūd ar visu "depozītu", un cita veida acīmredzami aizdomīgiem darījumiem. kas vēl sliktāk, daudzi no apkrāptajiem ir tik naivi, ka turpina sūtīt lielas summas vēl un vēl. es nekad nebiju domājis, ka kāds tiešām uz ko tādu uzķertos, bet tepat latvijā arī ir tādi cilvēki. un to ir gana daudz.

Gravatar Kārlis

2018. gada 1. augustā, plkst. 18:50

Elegants situācijas atstāts, bet vai nav žēļ tērēt laiku tā ņemoties? Viņi jau sarakstās reizē ar n-tajiem un zina, ka labi, ja viens no 100 uzķeras, bet ar to viņiem pietiek ilgam laikam.

Gravatar Krist2ps

2019. gada 4. janvārī, plkst. 14:13

Nu, vecīt, kur ir tavs vīrieša potenciāls?

"Kā sacīt jāsaka, par ātru beidzu."