✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

laacz.lv 20 gadi¹

2020. gada 18. augustā, 15 komentāri

Bez sevišķām fanfārām un ovācijām tālrunis klusi novibrēja, lai paziņotu, ka pēc 3 nedēļām šai lapai aprit 20 gadi, bet man - 41.

Šis datums ir šodien.

Atvainojos par šo, bet nekā labāka man nav (šis tas laika gaitā ir pazudis; pat ASSmastera archivos nebija rodams)
Atvainojos par šo, bet nekā labāka man nav (šis tas laika gaitā ir pazudis; pat ASSmastera archivos nebija rodams)

Augstāk redzamais attēls liecina, ka blogs te bija jau tad. Parasta "jaunumu" sadaļa parastā mājaslapā, kas jau 2002. gada aprīlī kļuva par galveno sadaļu šajā mājaslapā, kuras webmāsters esmu es.

Jau 20 gadi, kas ir 240 mēneši, kas ir 1043 nedēļas, kas ir 7305 dienas. Tas bija vēl tad, kad Wayback Machine vēl nepastāvēja.

Tie ir 5 tūkstoši ierakstu un 75 tūkstoši komentāru.

Ilgi domāju, kā lai tā zīmīgi atzīmē atzīmējamo. Galu galā - lai jau paliek šādi. Nav nemaz TIK svarīgi. Pēc gada būs 21, tad 22, un tā uz priekšu vien. Ja izdzīvosim līdz 50, tad gan būs jānosvin pa riktīgo. Jo 71 gada vecumā jebkura svinēšana ir "pa riktīgo".

Tad nu ... par paveikto :)


¹ Šajā (kon)tekstā vērtība "20 gadi" un rakstā minētās pārējās laika mērvienības ir aptuvenas un nav jāuzskata par absolūti precīzām SI ietvaros. Iespējams, ka labākais tuvinājums ir ISO 8601. Termins "20 gadi" tekstā, uz kuru ir atsauce šīs rindkopas sākumā par kontekstu, uz kuru ir attiecināma šī piezīme, ir jālasa "vismaz 20 gadi". Tas ir laiks, kurš pagājis kopš domēna laacz.lv reģistrācijas 2000. gada 1. augustā līdz 2020. gada 18. augustam (ieskaitot). Astoņopadsmit dienas, kuru laikā domēns bija reģistrēts, bet netika lietots, tiek ignorētas.

Vēsturiskā publikāciju intensitāte negarantē nākotnes publikāciju intensitāti.

Jebkurš viedoklis, kurš šo gadu laikā pausts laacz.lv var tikt mainīts, atcelts, papildināts vai nemaz nebūt viedoklis. Autora domas ne vienmēr sakrīt ar autora domām. Tas, kāds autors bija pirms 20 gadiem nenozīmē to, ka autors arī tagad ir tāds.

Autors ir tiesīgs sākt, atsākt, beigt, uz laiku apturēt pilnā vai daļējā apjomā informācijas sniegšanu jebkurā laikā, lasītājus par to iepriekš neinformējot.

Šajā vietnē publicētā informācija ir iegūta no avotiem, kurus vietnes īpašnieks publikācijas brīdī ir uzskatījis par ticamiem. Izņēmums ir attiecināms uz tiem avotiem, kurus vietnes īpašnieks publikācijas brīdī par tādiem nav uzskatījis.

Vietnē var būt izmantota produktu izvietošana, bet var arī nebūt. Lasītāju tiesības ir veikt minējumus un paturēt tos pie sevis.

Dzīvnieki nav cietuši. To, vai cietuši cilvēki, nevaru nedz apstiprināt, nedz noliegt Vispārīgās datu aizsardzības regulas regulējuma regulēts. Noteikti cietis ir mans, iespējams, dažu lasītāju, noteikti dažu rakstos pieminēto personu lepnums. Eksistē ne nulles varbūtība, ka paralēli bloga eksistencei ir cietis vēl kāds lepnums - šķietams vai īsts.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Dr.Labi

2020. gada 18. augustā, plkst. 17:43

Nu tad, Sumināts !

Un paldies par apostrofu :)

Gravatar Kāds

2020. gada 18. augustā, plkst. 21:44

Paldies, ka liki pasmaidīt! Juridiskās atrunas - pērle!

Gravatar e-remit

2020. gada 18. augustā, plkst. 22:30

"Autora domas ne vienmēr sakrīt ar autora domām." :D Protams, paldies par blogu, kas ir daudz lasīts, paldies par apostrofu, kurš uzstādīts daudz vietās, paldies par pēhāpē-elvē. Bet arī draudzīga dunka vajadzīga - tas laacz galīgi vairs neraksta tik interesanti, kā agrāk, nu galīgi nav tas. Sāc rakstīt regulāri un interesanti! ;)

Gravatar laacz Autors

2020. gada 18. augustā, plkst. 22:56

Kā lai tev pasaka... Es neesmu tas, kas biju agrāk. Visticamākais, ja es sāktu spoguļot sevi no tiem laikiem, arī tu pasmīnētu :)

Gravatar Mr. Serge

2020. gada 19. augustā, plkst. 08:52

Suminājumi blogam. Suminājumi mūsu mazajam, bet ņiprajam blogosfēras dīķītim.

Gravatar Arturs

2020. gada 18. augustā, plkst. 23:49

Apasveicu!!! Shis, laikam, bija pirmais kaada latviesha blogs kuru vispaar saaku lasiit veel nezinot, kas ir blogs. Tas gan nebija pirms 20 gadiem, tad es veel nelietoju datoru un internetus...

Gravatar studd

2020. gada 19. augustā, plkst. 00:57

Lai sumināts laacz! Laikam tiešām viens no pirmajiem latviešu blogosfēras veidotājiem. Atminos, ka sākumā laacz bija k-kādā (laikam) robežsardzes resursā... Tik pēc tam viss pārējais. Paldies, ka liki atcerēties laikus, kad debesis zilākas un zāle stiprāka! Un protams, paldies par apostrofu, gana daudz kompjiem tika izplatīts!

Gravatar Aivars

2020. gada 19. augustā, plkst. 06:28

Apsveicu! Ar 41 arī, protams, bet 20 gadi blogam to krietni pārsit. Nu jau sāk likties ka Windows XP un Apostrofs tika lietots vairāk kā pirms 20 gadiem :)

Gravatar budzis

2020. gada 21. augustā, plkst. 14:44

Sumināts! Ātri gan laiks aiztecējis. Joprojām paldies par apostrofu, paldies par numuru plāksnēm ar LV rakstiem, paldies par vēl viskautko noderīgu, kas te ir bijis. Tup'n'turās arī turpmāk!

Gravatar capsx

2020. gada 26. augustā, plkst. 15:43

APSVEiCAMi!!! :) Gaidam nākamos +10+20+30... :D