✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Kagi - mans maksas interneta meklētājs

10. jūlijā, komentāru vēl nav

Esmu no tiem, kas maksā par meklētāju :) 10 dolāri (+PVN) mēnesī. Kopš pagājušā gada novembra.

Neba nu tamdēļ, ka Google ir ļauna. Nepārprotiet - tāda tā ir, bet ar to esmu iemācījies sadzīvot. Lietoju tās servisus tīri ērtības (convenience) dēļ. Vairāk tamdēļ, ka Kagi ir kā Google kādreiz.

Pirmām kārtām - tas meklē tā, kā vēlies. Tur nav reklāmu, kā arī sava izmēra dēļ tas vismaz pagaidām netiek geimots. Tas ir absolūti privāts.

Otrām kārtām. Tam apkārt ir sabūvēti rīki, kas var būt noderīgi, bet var arī nebūt. FastGPT (bāzēts uz Claude Sonnet) ir par galvas tiesu pārāks par Google Gemini integrāciju meklētājā.

Trešām un pārējām kārtām. Tas ir personalizējams.

Ironiski, bet par pašu produktu un tā būtību vislabāk pastāsta nesenais ieraksts "What's next for Kagi?". Tas arī notrigerēja manu vēlmi kaut ko beidzot uzrakstīt blogā.

Rēcīgi, ka viņi tika pie naudiņas no investoriem un nolēma to iztērēt muļķīgai, bet mīlīgai lietiņai - sadrukāt un saviem pirmajiem 20 tūkstošiem lietotāju izsniegt t-kreklus :)

Atšķirība ir arī produktā, kuru tev pārdod. Ja Kagi produkts ir meklētājs un tā ekosistēma, tad Google produkts esi tu.

Un cik ir 10 dolāri mēnesī? Divi ali, trīs līdz četras kafijas?

P.S. Varētu aiziet pa pieskari un paslavēt Claude produktu saimi, jo par viņiem vismaz pagaidām ir tieši tas pats stāsts - attieksme. Jau kādu brīdi domāju, ka varbūt jāpāriet no OpenAI uz Antropic. Neesmu vēl gan izlēmis.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt