Grafiku attēlošanas bibliotēkas
Šis ieraksts ir tehnisks. Tas var būt par datoriem, programmēšanu, lodēšanu un tamlīdzīgām ne pārāk populārām lietām. Ja tevi šāds saturs neinteresē, droši vari to nelasīt.
Man te viena neliela projektiņa ietvaros savajadzējās vizualizāciju uztaisīt. Un neprasiet, kāpēc tas projekts nebija prices.didnt.work — tā vienkārši sanāca.
Parasti vienkāršās izvēles ir ChartJS, Apex Charts, , var radīt savu izsmalcināto vizualizāciju ar D3.js vai kādu no derivatīviem, var ņemt turbo μPlot. Negribi džavaskriptu? Ir tīrs CSS — ChartCSS. Vari servergalā ģenerēt bildītes. Vai arī, piemēram, ļaut lietotājam neprast javascriptu ar pankakē (NYTimes džeka projekts). Sarakstu var turpināt bezgalīgi.
Bet. Tu jau nojauti, ka būs «bet», ja?
Kaut kādā pagalam nejaušā veidā tieši uzzināju par Apache ECharts. Gandrīz vai noignorēju, jo kā zināms — uz Apache Foundation lietas aiziet nomirt. Šķiet, ka dzirdēts par tādu arī nebija. Izrādijās, ka ne tikai izskatās pēc cilvēka, bet arī dokumentācija ir lieliska. Diemžēl, šī rakstīšanas brīdī viņi bija kaut ko salauzuši ar CSP hederiem un piemēri nestrādāja.
Atļāvos pierakstīt tāpēc, ka līdz nākamajai reizei, kad ievajadzēsies, piemirsīšu. VIsādos tur listikļos šī bibliotēka nemaz neparādās pat sava cienījamā jaunuma dēļ — tai ir tikai nepilni seši gadi. Vēl viens iemesls noteikti ir tas, ka pilnvērtīgs atvērtā koda projekts zem spēcīga spārna bez mērķa uzspiest komercializāciju ikkatram projekta mājaslapas apmeklētājam.
Izrādījās, ir tam ir arī tautas varoņu veidota Go bibliotēka, kas vienkārši uzģenerē vajadzīgo HTML failu, kam nepieciešams relatīvi neliels koda apjoms. Un Go pasaulē mums ellīgi patīk visu ko ģenerēt kad vajag un kad nevajag.
11. aprīlī, plkst. 17:20
Atļaušos piespamot linku uz savu bijušo darbavietu (kuru gan pametu pirms jau 8 gadiem - kā laiks skrien...) - zoomcharts.com. Viņi gan tikai par maksu, un to pašu jāprasa epastā.
Interesantais tur ir tas, ka tie čarti viņiem ir interaktīvi - vari zūmot datos iekšā un ārā, un visādi grozīt šurpu turpu. Ērts veids, kā vizualizēt lielus datus, nezaudējot detaļas. Savulaik bijām uztaisījuši CSDD datu vizualizācijas par transportlīdzekļiem - bet izskatās, ka tas vairs nav viņu mājaslapā.
11. aprīlī, plkst. 17:23
Es kaut kad sen atpakaļ taisīju feature parity testus un beigās klientam ieteicu ņemt brīvpieejas bibliotēku. Vairs neatceros, kuru, bet pa lielam viss no drilldown fīčām tur bija.
11. aprīlī, plkst. 17:54
Vai Chart.js neizmanto?
11. aprīlī, plkst. 18:01
Iepriekš izmantoju.