✉️ Saņem šito visu e-pastā. Tā vietā, lai palaistu garām kaut ko no tā, ko es rakstu savā blogā, tagad vari pierakstīties un saņemt e-pastā visu, ko es te rakstu. Tas nav bieži.

← Uz sākumu

Bezvadu skaņas sistēmas

2012. gada 5. jūnijā, 20 komentāri

Pēc iepriekšējā ieraksta atsauksmēm, sapratu, ka daudziem pietrūka biužuki. No tiem vienu pieliku. Citiem, savukārt, pietrūka alternatīvu sistēmu izklāsta. Pēdējiem lai top šis teksta un saišu blāķis. Veicu sīkāku izpēti un galu galā nonācu pie kaut kāda kopsaucēja par visām šitām bezvadu padarīšanām.

Pieņemu, ka, ja Tev ir siekalām noslacīts galds par bezvadiem, AirPlay un tā visa sajūgšanu ar savu superduper makintošu vai iErīci, bet tomēr veselais saprāts stāv makam priekšā kā Irbe (iRbe?). Viņš atieztiem zobiem rēc, ka vajag tomēr vismaz pieklājības pēc apskatīties uz alternatīvām. Pretējā gadījumā ar kļušku pa bašku. Lasi vien tālāk.

Savukārt, ja esi tipisks "ābols šmābols", vai arī esi jau sācis būvēt savu izklaides sistēmu uz DLNA bāzes, tad arī lasi tālāk, jo tapsi pgaismots.

Noteikti ielūkojies komentāros, jo drošs, ka atradīsies labāki zinātāji par mani, kas paskaidros nepaskaidroto, izlabos sameloto un vispār - visu saliks pa plauktiņiem.

Ja nu kāds nesaprata sarežģīto rakstu, te izrunātais ir vienkārši un saprotami attēlots.
Ja nu kāds nesaprata sarežģīto rakstu, te izrunātais ir vienkārši un saprotami attēlots.

Mūsdienās lielākā daļa cilvēku legālās (vai nelegālās) mūzikas kolekcijas ir datoros un telefonos. Nereti tā ir tik lieliskā kvalitātē, ka atskaņot sava bērna Džastinu Bīberu, Rebeku kānuviņutur, Lonely Island un pārējos gribās tieši no šīm ierīcēm. Pašlaik labākā situācijā ir tieši Apple uzparikšu lietotāji, jo tām bezvadu vai vadu atskaņošana uz tīklā esošu un pazīstamu iekārtu ir, kā saka, jau no kastes. Ne iErīcēm, savukārt, tas ir bik čakarīgāk, bet arī var, ja zin kur un kā rakt. Tāpēc arī aizvien biežāk jau tagad redzam skandas un veselas mājas izklaides sistēmas, kuras var iespraust ar vadu vai bez vadiem mājas tīklā un diriģēt visu padarīšanu no datora, nesatraucoties par vadiem.

Pašlaik nepievērsīšos tīklotu resīveru daļai. Ja jau sākās viss ar AirPlay skandām, tad lai arī pabeidzas ar bezvadu skandām. Provēšu apstāstīt par to, ko internetos esmu izracis par iespēju no sava mūzikas atskaņotāja (programmas va iekārtas) pārsūtīt skaņu pa tiešo bez vadiem uz skandām. Labojiet, oponējiet un izsakieties komentāros, ja ir kas sakāms.

Principā, ja ir vēlme klausīties (teorētiski - arī skatīties, bet atkal pārāk plaši ņemam...), mums ir divi varianti. Ja neskaita pārējos.

Pirmais ir jau atrādītais AirPlay protokols, kurš ir Apple izgudrots, Apple licencēts un Apple atbalstīts. To prot visi Apple mediju atskaņošanas rīki - sākot no programmas vārdā iTunes (PC un Mac), turpinot ar jaunākas paaudzes iPod, teju visiem iPhone, iPad, utt. To nereti prot arī dažādi mediju centri, bet par to atkal citreiz (vai nekad).

Otra lieta, kur Apple nu nekādi nav iesaistīta, ir DLNA. DLNA atbalstu Tu, visticamākais, atradīsi katrā par “gudro” nodēvētajā televizorā. Uz datora pietiek lietot kādu no programmām, kas to atbalsta (Windows Media Player uz PC, MediaCloud uz Mac, XBMC uz visiem, utt), daži androīdi, iksboksi, nokijas (jā, nokijas), iOS aplikācijas, utt.

Diemžēl, vairāk vai mazāk augstas kvalitātes atskaņojošās aparatūras izvēle, kura spēj būt par AirPlay protokola galamērķiem, ir ierobežota. Paveroties Apple virtuālajā bodē, izrādās, ka tos var saskaitīt uz vienas rokas pirkstiem. Ja Tev ir 20 pirksti. Gandrīz visi ir jancīgas formas. Visi ir no lielajiem vārdiem (Bang & Olufsen, Bowers & Wilkins, tas pats Philips, utt). Un, lai jums nešķistu, ka man izsniegtais Philips Fidelio SoundSphere ir pats dārgākais, tad te būs mēbelei līdzīgs klucis Libratone Lounge, kurš maksā vienu tūkstoti latu. Skandināvu dizains, jā.

Savukārt, ja esi izdomājis, ka DLNA ir forši un maksāt vairāk negribās, nāksies diebt uz makanu datubāzi ar iekārtām, kas to atbalsta. Piemēram, šogad pats ONKYO sācis piedāvāt (vismaz Japānā) DLNA akustiskās figņas. Vēl pāris, un tas arī viss. Tik tiešām - milzīgajā ražotāju un saražotā klāstā nav pieejamas vienkārši plikas bezvadu akustiskās sistēmas.

Nepretendēju uz patiesību, bet iegūt atļauju no Apple ražot iekārtu, kas atbalsta AirPlay protokolu, nav viegli. Vismaz pēc tā izskatās. Nepieciešams reāli pārliecināt pasaules vērtīgāko kompjūteru un tālruņu ražotāju par savas uzpariktes izcilību. Atnāks tāds mazais RRR un takš nedabūs licenci, kamēr nepanēsās Kuka kungu pa savu bezatbalss skaņu testu telpu kukuragā.

Skandas, kuras spētu saprast gan AirPlay, gan DLNA, ir milzīgs retums, bet ir. Piemēram, SA-NS500 par četrsimts zaļajiem iekš USA. Ak, šim modelim ir arī piecas stundas velkošs akumulatora režīms, lai būtu tīri bez vadiem savā dārza ballītē vai askētiskā istabā uz galda :))

Beigu beigās secinājums uzprasās viens. Viens secinājums, ka visi dalās divās daļās un pārējos.

Ja ir slinkums domāt, zīmēt, skrūvēt, vilkt vadus, tad vēl apmācīt daiļo dzimumu un suņkaķi to visu lietot, pietiek iegādāties divas (vai vienu - gygy) tumbiņas un miers. Izvēle nav liela, bet šis tas ir, un, domājams, būs vēl vairāk.

Otrajā pusē nāk tie, kas grib audiovizuālu konstruktoru. Nopērkam vairāk vai mazāk pazīstamu labāku vai sūdīgāku sistēmu, un basta. Resīveris ir "sazvanāms" vai nu caur AirPlay, vai arī DLNA, pogas saspiest mākam, un aidā. Bet tas jau ir pasākums, par kuru man nav ne mazākās nojausmas.

Un, kā jau minēju, ir arī pārējie. Daļa no pārējiem nolems iegādāties kādu bezvadu AirPlay (skat., Apple AirPort Express) vai DLNA analogu, kurš kalpo kā saņemošā ierīce, bet beigās padod visu tālāk pa vadiem. Taču, teikšu jums, tas ir nabagā cilvēka risinājums. Esiet īsti veči un īstas bābas, ņemiet rokā sevi un sataisiet visu pareizi. Es to domāju nopietni. Sliktākajā gadījumā var nopirkt riktīgi biezo audiovideo resīveri ar riktīgi biezajām tumbām un pa samērojami biezu naudu nopirkt mazu USB iespraužamu adapterīti, kurš spēs pa bezvadiem padot signālu uz riktīgi biezo resīveri. Teju vai katram no lielajiem ražotājiem kāds tāda veida komplekts ir pieejams.

Nākamā daļa no pārējiem paķers kādu Turtle Beach skaņas karti vai vēl labāk - divas, novilks nejēgā kvalitatīvus vadus līdz savam haiend atskaņošanas risinājumam (lasīt - 2 x RRR S50 caur to pašu RRR pastūzi), un būs gandarīti.

Tu atbildi augstāk redzamajam komentāram. Atcelt

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 08:01

Šīm bezvadu skandām nav kaut kāds input-lag? Ar domu - ja skatās filmu, tad bilde ar skaņu nesinhronizējas.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 08:29

Nē, input lagu nenovēroju. Skatoties filmas, manuprāt, nevarēsi sadalīt - skaņu uz SoundSphere, bet video uz citurieni.

Gravatar o

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 08:29

Kāpēc uzreiz ja nav bezvadu, tad ir analogās? Var takš pa to vadu palaist digitālu signālu un miers. Es labāk visur izvēlos vadus, nepiesārņo ēteru ar visādām bezvadu figņām un stabilitāte arī lielāka :)

Gravatar laacz Autors

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 08:53

o, es neminēju neko par analogajām. Kas attiecas uz pisārņoto ēteru - tas tiek piesārņots tāpat. Audio/video strīms neko diži daudz neapēdīs. Ja ir slikts WiFi, tad, protams, var rasties arī problēmas (pie lielākas noslodzes). Savukārt, ar stabilitāti problēmas, manuprāt, nav - tas pats jautājums par tīkla kopējo kvalitāti.

Gravatar zibenstelefons

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 10:41

"Paveroties Apple virtuālajā bodē" saite rāda aizdomīgā virzienā.

Gravatar laacz Autors

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 10:43

Paldies, zibenstelefons. Salaboju :)

Gravatar juzis

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 12:08

No bezvadu štellēm, liekas, Sonos izstrādājumi ir diezgan rafinēti. Izmanto savu bezvadu tīklu, kas negramstās gar tavu Wifi, spējīgs dažādās konfigurētās zonās sinhroni atskaņot vienu un to pašu audio, vari sapārot ierīces, lai labāku/jaudīgāku stereo konfigurāciju iegūtu. http://www.sonos.com/

Gravatar laacz Autors

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 12:22

Judzi, bet, lai tiktu bez vadiem klāt un atskaņotu caur AirPlay/DLNA savu saturu, tāpat ir jāslēdzas klāt SONOS tīklam, ne? Vai arī ir iespēja, ka SONOS kaut-kāds-galvenais-gadžets slēdzas klāt arī tagam WiFi, bet paralēli uztur sakarus arī ar SONOS iekārtām caur savu WiFi?

Gravatar juzis

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 13:07

Tu pieslēdz viņu bridžu vai kādu no iekārtām pie sava tīkla, normālā gadījumā wired, bet pārējās iekārtas tiek menedžētas/saturs streamots caur Sonos wifi, gar kuru userim nekādas daļas nav. Tava normālā Wifi gļuki un noslodze audio atskaņošanu neietekmē.

Gravatar Storms

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 14:01

Nekas... NEKAS nespēj sasniegt tik kvalitatīvu skaņu kā vecās vinila plates, analogie lampu pastiprinātāji un brutālās analogās trīsjoslu "skandas". ;) Visas tās digitālās un bezvadu primočkas "izgriež" no skaņas tehniski netveramas daļiņas, kuras ir nepieciešamas lai skaņa būtu dzīva. Bija laiks, kad parādījās pārnēsājamās magnetolas, kad čaļi tusēja uz pleca turot pamatīgu tuc-tuc kasti. No tā "tuc-tuc" blakus mājā logi rībēja. Tagad tusē ar... kautkādu čērkstoņu/kakafoniju no mobļas izdvestā spīkera, ko paši klausītāji knapi spēj saklausīt - nerunājot par dziesmas atpazīšanu, kura šajos laikos notiek pēc ieraksta nosaukuma nevis skaņas. :) Pamēģiņiet Čaikovski paklausītoies dzīvajā, un pēc tam uz mobilā telefona... Čaikovskim ausis būtu novītušas. Jā, iespējams esmu vecs konservatīvs kraķis, bet es mīlu baudīt dzīvi pilnā tās "garšas gammā", nevis tikai 65536 atlikušās kripatas... ;)

Gravatar juzis

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 14:11

;) Gan jau pēc brīža pieteiksies vēl kāds, kurš teiks, ka īstā bauda ir atskaņot uz vaska rituļiem, bet tā modīģā vinila štellīte tikai der tādai puskoka lēkšanai pēc plānā galdiņa urbšanas.

Gravatar KasparsM

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 17:30

Man arī ir nelielas bažas par WiFi ētera piesārņojumu. Kopš nopirku Bluetooth austiņas, tad mājas WiFi tīklā parādījās traucējumi. Cik mēģināju pētīt, tad tur neko daudz nevar darīt, jo abi strādā vienā frekvencē, bet Bluetooth does not play nice + n-tie kaimiņi ar saviem tīkliem utt. Savilku vadus ar gigabitu tīklu pie visiem datoriem. Ātrai pabrauzēšanai kādam ciemiņam ar laptopu WiFi ir ok, bet pašam negribētos, ka pašā karstākajā brīdī pazūd mūzika, ja kāds no mājiniekiem tajā laikā niekojas ar savu Bluetooth telefonu.

Gravatar Arturs

2012. gada 5. jūnijā, plkst. 21:33

Paldies, tieši tagad birojā domājam bezvadu audio risinājumus (mājās iztieku ar AirPort Express), varēšu izlasīt 'o un iepriekšējo rakstus, tikai baigi garie :)

Gravatar o

2012. gada 6. jūnijā, plkst. 10:11

Laacz, zini, es labāk tomēr izmantoju vadus - vienreiz smuki izvelc un nekas nekur nepazudīs, kamēr vadus neizraus. Un atsevišķu kompi mūzikai, nevis no telefona kaut ko strīmot utt. Ir viens kompis kur viss stāv un miers. + man tīkls ir kvalitatīvs mājās, bet paskatoties wifi analizatorā, redzu vēl 15 kaimiņu wifi, kas traucējumus rada - gigabit iekšējais tīkls tomēr ir manta :)

Gravatar kāts

2012. gada 6. jūnijā, plkst. 14:34

>> "Pieņemu, ka, ja Tev ir siekalām noslacīts galds par bezvadiem, AirPlay"

Es ceru, ka tas ir tikai joks :D

Gravatar rupucis

2012. gada 11. jūnijā, plkst. 11:48

vai kāds lūdzu varētu ieteikt risinājumu, ja tāds vispār ir:

  1. Ir jauks plaukts, uz kura stāv BluRay, kuram pieslēgts 2TB Hitachi ar Filmām un Mūziku. Pa vadiem viss tiek sūtīts uz Resīveri, TV un projektoru, un uz 5.1 skandām. Viss darbojas lieliski. Ar BluRay pulti eju iekšā cietņa direktorijās, pogāju vaļā gan *.avi gan *.mvk, iet arī BluRay Ripi ar 1080p - it kā pasaka un tikai. Arī mūzika skan, esmu laimīgs.
  2. Ņemot verā to, ka mūzika ir aptuveni 1TB, tur ir 36 000 direktorjas, kuras gan ir sakārtortas, bet tomēr - ļoti pietrūkst tādas opcijas kā "search" u.c. datoros pieejamas jaukas fīčas. Es negribu slēgt klāt datoru, ir dažādi iemesli, un tieši šis risnājums - 2TB pa tiešo pie BluRay ir ideāls, ja neskaita ka navigācija ir ar BluRay pulti...
  3. Mans sapnis - es paņemu rokās planšeti (vislabāk iPad) un no planšetes vadu šo cietni (vai arī BluRay) BET izmantojot speciālu softu, kurš prot "search'ot" un kur ar pirkstu varu bakstīt un šķirstīt un vadīt...tad es varētu ar iPod darīt visu to ko jau tagad daru + vēl vadīt savus 2TB ar mūziku un filmām...es domāju, ka šādam risinājumam būtu milzīga piekrišana, jo ir taču tik daudz HDD pieslēgti pa tiešo, pie modernajiem TV un BD, bet tā vadīšana ar TV vai BD pulti ir traģiska...

Gravatar Anonymous

2012. gada 11. jūnijā, plkst. 12:25

Vel viens variants ir uzlikt uz Linux kastītes https://github.com/albertz/shairport un piespraust tumbiņas.

Gravatar Smejmoon

2012. gada 12. jūnijā, plkst. 18:22

Lietojot AirportExpress radās sajūta, ka AirPlay ir ļoti gļukains protokols. Bet varbūt pēdējā laikā salabots.

Gravatar Fīčotājs

2012. gada 14. jūnijā, plkst. 08:20

Neskaitot bezvadu mūzikas strīmošanu izmantojot dlna vai airplay zinu, ka tas pats Philips ražo tā saucamās dokstacijas Android viedtālruņu lietotājiem, kur mūzikas atskaņošana notiek izmantojot bluetooth, savukārt pats dokstacjas konektors (micro usb) lietojams vien kā telefona baterijas uzlādētājs. Tā, pieļauju, varētu būt trešā iespēja kā bezvadu režīmā strīmot muzīk..

Gravatar Mārtiņš

2012. gada 21. jūnijā, plkst. 14:54

Kā vēlos, lai Storms-veidīgie piedalītos, piemēram, šajā aptaujā: http://www.codinghorror.com/blog/2012/06/the-great-mp3-bitrate-experiment.html